suzuki.info.pl

Wszystko dookoła vitary i nie tylko (:
Dzisiaj jest sob kwie 27, 2024 9:45 pm

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
Post: wt wrz 17, 2013 8:27 am 
Offline
2" - starszy bagiennik
Awatar użytkownika

Rejestracja: pt paź 19, 2012 6:09 pm
Posty: 412
Lokalizacja: Gdańsk
Czy ma sens - chciałbym rozciągnąć springa (nie VItara) o 3'' ?
ew. dobrać nową sprężynę pod lift 3'' ale jak znaleźć pasujący zamiennik, są jakieś katalogi z wymiarami ?

_________________
Aktualnie: Frontera 2.4 2'' 31'' MT


Na górę
Post: pn wrz 23, 2013 1:52 pm 
Offline
3" - błotołaz
Awatar użytkownika

Rejestracja: pt gru 10, 2010 7:42 pm
Posty: 760
Lokalizacja: Sw michała 52
Silnik: G16A
Model: pickup
Rok prod.: 1997
chłopie :!: :!: :!: :evil: tu jest zylion przepisów na lift taki siaki owaki a ty o sprężynach piszesz :evil: tu już chyba wszystko jest co jest możliwe
jak dla mnie temat do usunięcia


Na górę
Post: pn wrz 23, 2013 2:46 pm 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: sob sie 28, 2010 3:59 pm
Posty: 2334
Lokalizacja: Szczawa; małopolskie
Silnik: 2.0 J20A VVT
Model: Grand Vitara II
Rok prod.: 2008
Jak lift do "nie Vitara" to zasuwaj na duże forum tam się dowiesz nie tylko tego :mrgreen:

_________________
GV II 2.0 i automat.


Na górę
Post: pn wrz 23, 2013 4:24 pm 
Offline
Moderator

Rejestracja: wt lut 13, 2007 9:17 pm
Posty: 5117
Lokalizacja: Wojkowice Kościelne
Silnik: H27A
Model: GV XL7
Rok prod.: 2003
Moi drodzy.
Kiedy Wy byliście jeszcze małymi embrionami, lub zbieraliście pokemony to się sprężyny oczywiście rozciągało. Mało kto jeszcze wiedział, że są "gotowe przepisy" i nie było jeszcze takiego aftermarketu części i sprężyn po 10,- sztuka na szrocie. Więc albo robił to kumaty kowal, niestety takich już mamy powoli deficyt w kraju lub oddawało się do innego zakładu który mógł się tym trudnić no i oczywiście pozostawała opcja dorobienia sprężyn na zamówienie pod daną specyfikację (twardość, długość etc.) Między innymi robił do Polspring. Mimo to opinie zawsze były różne, a to pękały, a to siadały albo było tak jak klient chciał.
No.

_________________
XL7 2,7 V6 form Juesej.


Na górę
Post: pn wrz 23, 2013 6:05 pm 
Offline
2" - starszy bagiennik
Awatar użytkownika

Rejestracja: pt paź 19, 2012 6:09 pm
Posty: 412
Lokalizacja: Gdańsk
becki06 pisze:
chłopie :!: :!: :!: :evil: tu jest zylion przepisów na lift taki siaki owaki a ty o sprężynach piszesz :evil: tu już chyba wszystko jest co jest możliwe
jak dla mnie temat do usunięcia


nie jestem chłopem :wink:

marirus pisze:
Jak lift do "nie Vitara" to zasuwaj na duże forum tam się dowiesz nie tylko tego :mrgreen:


widzę, że wyznawca jedynie słusznego modelu suzuki się odezwał.

skoro nie masz nic do powiedzenia na ten temat to po co się tu odzywasz ? - widzę że niektórzy cierpią na syndrom kasztana. Jak coś nie jest opisane na forum to nie istnieje albo nie da się zrobić.

liczę na konkrety i ew. rzeczową krytyke. koledzy w motocyklach rozciągali sprężyny i było ok. zastanawiam sie czy w lekkim 4x4 też by to zdało egzamin zwłaszcza, że cześci do liftu Jimniaka kosztują niemało.

no chyba że mam opóścić to forum bo sprzedałem Vitarę ? :roll:

_________________
Aktualnie: Frontera 2.4 2'' 31'' MT


Na górę
Post: pn wrz 23, 2013 7:34 pm 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: sob sie 28, 2010 3:59 pm
Posty: 2334
Lokalizacja: Szczawa; małopolskie
Silnik: 2.0 J20A VVT
Model: Grand Vitara II
Rok prod.: 2008
barte pisze:
...-widzę że niektórzy cierpią na syndrom kasztana...
Kasztan forever :mrgreen: A porównanie springów motocykl-samochód wydaje się być bez sensu. Nawet w jimniku rozciągnięte siądą szybciej niż w motorze i trza będzie kombinować z podkładkami albo z innymi springami.

_________________
GV II 2.0 i automat.


Na górę
Post: pn wrz 23, 2013 8:51 pm 
Offline
5" - nadszyszkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: pt sty 04, 2008 7:27 pm
Posty: 3382
Lokalizacja: Koleczkowo
żeby rozciągnać sprężynę, by nie siadła, trzeba byc nie lada specem. Sprężyna, jak to spręzyna ze swej natury dąży do zachowania swojego pierwotnego kształtu. Ergo, koniec końców siądzie.
Rozmawiałem swego czasu z kumplem, kowalem (prawdziwym, nie migomato-walem), i stwierdził, że to bez sensu.
Ja się z nim zgadzam.
;-)

Tą teorię potwierdzają też eksperymenty czynione tu i ówdzie na forach. Odważni przyznają się do porażki i chwała im za to :)

Sam nie próbowałem, skorzystałem z powszechnego tu przepisu.

Moim zdaniem, jak nie ma kasiory na lift typu iron czy coś, to:
- albo szukać sprawdzonego przepisu po forach (są też amerykańskie, angielskie, niemieckie ;-) )
- albo przesuwac pracę zawieszenia korzystajć z oryginalnych sprężyn, czyli zakres pracy podobny, ale w innym miejscu. Czyli dystanse, podkładki i tego typu hece.
- albo ukręcić nową sprężynę, tak samo gruba i gęstą, ale odpowiednio dłuższą. Niemniej jednak to loteria, bo stal stali nie równa.

Tak sobie myśle :mrgreen:

_________________
była Vitara, teraz 2 inne Suzy w domu :)
... i skośnookie 4x4 innej marki :wink:


Na górę
Post: wt wrz 24, 2013 7:20 am 
Offline
3" - błotołaz
Awatar użytkownika

Rejestracja: wt sty 22, 2013 7:01 pm
Posty: 541
Lokalizacja: gdansk
Silnik: 1,6 8v
Model: Cabrio 1.6 JLX
Rok prod.: 1990
jedz do tujko kupę lat temu w t2 montowałem rozciągnięte sprężyny i wcale tak szybko nie siadły pomimo tego ze te auto graty na warsztat woziły po 2 latach nie było widać różnicy nadal stal wysoko.
te rozciąganie to tak samo jak z lpg albo nalewkami ten kto się nie zna to stwierdzi ze to zło tak nie mozna itd bo wyczytal na forum jak jakis piekarz albo akwizytor zanegował takie rozwiązanie.
bart jak chodzi o rozciąganie to każda sprężynę w zasadzie można wydłużyć ale tylko te oryginalne zrobione z dobrego materiału nie będą szybko siadać wiadomo ze po iluś latach lift się zmniejszy ale pewnie do tego czasu pozbędziesz się nowej zabawki
koszt śmieszny i na miejscu ci to zrobią

_________________
vitara zwana rzeźnikiem
No mud, no fun


Na górę
Post: śr wrz 25, 2013 9:38 am 
Offline
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: śr lut 04, 2009 9:35 pm
Posty: 4485
Lokalizacja: Ursynów
Silnik: J20A
Model: Cabrio 2.0 JLX
Rok prod.: 1998
didiego pisze:
te rozciąganie to tak samo jak z lpg albo nalewkami ten kto się nie zna to stwierdzi ze to zło tak nie mozna itd bo wyczytal na forum jak jakis piekarz albo akwizytor zanegował takie rozwiązanie.


Taa, zdanie wielokrotnie powtórzone w końcu stanie się prawdziwe.
We wszystkim największa rolę odgrywa jakość robocizny. Nalewki, lpg i rozciąganie sprężyn są w 90% zależne od fachowca i od jakości użytych materiałów. Znaleźć dobrego kowala który zrobi to jak należy jest nie lada wyzwaniem a do tego jeszcze dochodzi jakość sprężyn które rozciągamy - jak będą stare i zmęczone to nie można spodziewać się dobrych rezultatów.

Jeszcze jedno - Nalewki, lpg, rozciągane sprężyny itepe. są tańsze ale z definicji gorsze niż rozwiązania dedykowane, niestety czasami wielokrotnie droższe. Trzeba być tego świadomym że jedyna przewaga tych alternatyw to niższa cena. Co nie wklucza ich zastosowania. Są też odwrotne sytuacje - niektóre dedykowane zawieszenia są gorsze od kutych sprężyn. Niektóre nowe opony są gorsze od dobrych nalewek. Przykłady można mnożyć.

Tylko po co się podniecać jak ktoś przedstawia inny punkt widzenia?

ps: mam nadzieje że "piekarze i akwizytorzy" się już nie pojawią w tym kontekście.

_________________
DantHe SVC 2.0 'Myszka Miki' + kilka cm do lansu :) Obrazek


Na górę
Post: śr gru 18, 2013 7:15 pm 
Offline
2" - starszy bagiennik
Awatar użytkownika

Rejestracja: wt maja 15, 2012 9:29 pm
Posty: 127
Lokalizacja: Sucha B. Krystiansund
Ja u Siebie wszystkie 4springi, i u kumpla i jeszcze jednego kumpla spawałem jędną sprężynę z drugą, w sumie 12springów,
nie mam żadnych podkładek tylko spawane długie springi, już 2lata tak jeździmy, w tym Jimny jest...
Tylko Nie Spawajcie tego Migomatem

_________________
People Passion Adventure
Vitara RGB 2.0 TDi Amor przód MB Srinter, dyfry 1,6 opancerzona w
zderzaki i płyte, wyciągara, bagażnik, progi
i hi-lift w środku


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 49 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl