suzuki.info.pl

Wszystko dookoła vitary i nie tylko (:
Dzisiaj jest czw mar 28, 2024 3:26 pm

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
Post: ndz lip 03, 2016 3:10 am 
Offline
1" - młody upalacz

Rejestracja: pn cze 20, 2016 2:24 pm
Posty: 11
Silnik: G16A, 1.6 8v
Model: Blaszanka
Rok prod.: 1989
Witam ;)

Jestem w trakcie liftu vitary, mam dwa problem, jeden mniejszy, drugi większy.

Tył: Zamontowałem dystans na wał, na sierżanta, springi felicii kombi i dłuższe amorki z opla.
Po krótkiej przejażdżce urwało się całe górne mocowanie amortyzatora - na równo z ramą.
To "ucho" jest na tyle przegnite, że po spawaniu sytuacja się powtórzyła.
Macie pomysł jak zamontować amortyzator bez tego mocowania ?

Druga sprawa: przód chciałem zliftować na sprężynach w124 + obrócone mocowanie amortyzatorów.
Nie potrafię zamontować sprężyn, zacząłem od prawej strony, sprężyne podciąłem o 2 zwoje. Bez ściągaczy nie było w ogóle szans na osadzenie, ze ściągaczami też, bo pręt ściągacza blokował się o wahacz...mam takie, najzwyklejsze ściągacze http://magma.sklep.pl/pol_pl_Sciagacze- ... 1094_2.jpg
miałem wykręcony amortyzator, wyjęty przegub, stabilizatora brak - muszę coś jeszcze odkręcić .. ?


Na górę
Post: ndz lip 03, 2016 11:28 am 
Offline
3" - błotołaz

Rejestracja: ndz cze 16, 2013 11:08 pm
Posty: 813
Lokalizacja: Oława
Silnik: 1.6 L3.14dżi
Model: Blaszak
Odnośnie amora, jezeli masz trochę zdolności manualnych jest to do ogarnięcia w domu. Wspawujesz prostą blachę na ramę i dopiero do niej mocowanie, jak oczywiście nie rozpada się w rączkach :mrgreen: Inaczej rzeźbienie w blasze nowego.
Odnośnie sprężyn z przodu - zakładaj bez ściągaczy. Widocznie wszystkiego nie rozkręciłeś. Tu viewtopic.php?f=28&t=10948 coś tam chłopaki o tym pisali ale jest jeszcze na forum sporo informacji na ten temat. Poszukaj.


Na górę
Post: ndz lip 10, 2016 1:24 pm 
Offline
1" - młody upalacz

Rejestracja: pn cze 20, 2016 2:24 pm
Posty: 11
Silnik: G16A, 1.6 8v
Model: Blaszanka
Rok prod.: 1989
Dzieki za sugestie, udało się - przyspawałem kątownik do ramy wzmacniając ją przy okazji a do niego stare mocowanie. Wytrzymała już kilka godzin katowania więc jest ok :D

Rzeczywiście chłopaki wciskają jakoś sprężyny bez ściągaczy, nie miałem jeszcze czasu żeby się za to zabrać. Póki co wymontowałem całkowicie stabilizator :mrgreen:


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl