suzuki.info.pl

Wszystko dookoła vitary i nie tylko (:
Dzisiaj jest czw mar 28, 2024 8:30 pm

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
Post: śr sty 25, 2017 5:05 pm 
Offline
1" - młody upalacz

Rejestracja: ndz gru 18, 2016 4:41 pm
Posty: 14
Silnik: 1.6 8v
Model: cabrio 1.6 jlx
Rok prod.: 1991
Cześć, nie wiem czy to dobry dział, jeżeli nie to proszę o przeniesienie do właściwego.

Nasza Vitarka ma obecnie lift od Radzika 4 cale oraz tylne wahacze przedłużone o 1,5 cm, a przednie poszerzone o 2 cm i z przesunięciem do przodu.
Koło w rozmiarze 265/70r15 (średnica 77 cm) obecnie stoi jak na focie poniżej bagażnik pusty lift świeżo założony 0 przebiegu.

Obrazek

Czy będzie potrzebny lift budy? Pytam bo mam mało doświadczenia, a od tego zależy jakie dalsze części będę zamawiał, Niestety obecnie nie mogę sprawdzić w praktyce gdyż napęd się składa. Będę wdzięczny za każdą sugestie.

Dzięki


Na górę
Post: śr sty 25, 2017 9:48 pm 
Offline
2" - starszy bagiennik
Awatar użytkownika

Rejestracja: wt lis 20, 2012 8:03 pm
Posty: 384
Lokalizacja: Poznań
Wsadź lewarek pod most z jednej strony i na maksa do góry do póki druga strona nie odezwie się od ziemi. I już będziesz miał odpowiedź.


Na górę
Post: czw sty 26, 2017 7:09 am 
Offline
1" - młody upalacz

Rejestracja: ndz gru 18, 2016 4:41 pm
Posty: 14
Silnik: 1.6 8v
Model: cabrio 1.6 jlx
Rok prod.: 1991
Dzięki na pewno tak zrobię. Pytałem dlatego że dużo forumowiczów ma lift od Radka i byłem ciekaw czy on z czasem lekko nie osiądzie. Na stronie Radka jest info że do koła max 780mm lift 4 cale plus 2 cale budy, na forum czytałem opinie, że około 30cali opona to lift budy nie potrzebny i mam lekki bałagan w głowie.


Na górę
Post: czw sty 26, 2017 12:29 pm 
Offline
5" - nadszyszkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: sob kwie 21, 2007 1:35 pm
Posty: 4769
Lokalizacja: Wrocław
Silnik: LPG16B
niepotrzebny ten bałagan.
30" wchodzi przy samym lifcie 4"
31" które ty prawie masz trzeba dodatkowo body lift, albo podciąć błotniki, bo będzie do góry dobijać.

Amorki masz z Liftu 4" Radzikone ? Jak tak to:
To czy lift jest świeży czy nie i czy jest 3" czy 4" to nie ma żadnego znaczenia. To amortyzatory ograniczają zakres pracy koła.
Samo podniesienie lewarkiem auta z jednej strony nie ugnie auta tak jak to nieraz dobija w terenie. Jak chcesz to sprawdzić teoretycznie ale porządnie to wyjmij jedną tylną sprężynę, dokręć amora na miejsce i wtedy podnieś to koło lewarkiem to spokojnie dojdzie sobie do końca amora i będziesz widział czy haczy.
Na 97% przychaczy

W terenie lepiej tego nie sprawdzać bo szkoda pociąć nowych opona (starych też było by szkoda :)

_________________
PS.
Przerabiasz lub podnosisz swoją Vitarę I lub Grand Vitarę I ?
Masz to w planie?
Zajrzyj na https://radzikone.pl - Zestawy i części do liftu, opony, wyciągarki i wiele innych !


Na górę
Post: czw sty 26, 2017 3:36 pm 
Offline
1" - młody upalacz

Rejestracja: ndz gru 18, 2016 4:41 pm
Posty: 14
Silnik: 1.6 8v
Model: cabrio 1.6 jlx
Rok prod.: 1991
radzik071 pisze:
niepotrzebny ten bałagan.
30" wchodzi przy samym lifcie 4"
31" które ty prawie masz trzeba dodatkowo body lift, albo podciąć błotniki, bo będzie do góry dobijać.

Amorki masz z Liftu 4" Radzikone ? Jak tak to:
To czy lift jest świeży czy nie i czy jest 3" czy 4" to nie ma żadnego znaczenia. To amortyzatory ograniczają zakres pracy koła.
Samo podniesienie lewarkiem auta z jednej strony nie ugnie auta tak jak to nieraz dobija w terenie. Jak chcesz to sprawdzić teoretycznie ale porządnie to wyjmij jedną tylną sprężynę, dokręć amora na miejsce i wtedy podnieś to koło lewarkiem to spokojnie dojdzie sobie do końca amora i będziesz widział czy haczy.
Na 97% przychaczy

W terenie lepiej tego nie sprawdzać bo szkoda pociąć nowych opona (starych też było by szkoda :)


Wielkie dzięki za rzeczowe informacje, amory jak i cały lift kupowałem od Ciebie na początku stycznia tego roku. dużo trzeba podcinać nadkola? Chyba faktycznie podniosę bude na wszelki wypadek.


Na górę
Post: czw sty 26, 2017 7:09 pm 
Offline
5" - nadszyszkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: sob kwie 21, 2007 1:35 pm
Posty: 4769
Lokalizacja: Wrocław
Silnik: LPG16B
wyjmij sprężynę, zrób wykrzyż to będziesz widział. Jak opona dobije do błotnika a amortyzator będzie miał jeszcze np 2cm skoku to trzeba z 3 cm wyciąć.
Z przodu robię tak, że z wyjętą sprężyną podnoszę koło za wahacz, tak żeby wahacz dobił do odboju, wtedy skręcam kołem w jedną i drugą stronę i patrzę gdzie haczy.

_________________
PS.
Przerabiasz lub podnosisz swoją Vitarę I lub Grand Vitarę I ?
Masz to w planie?
Zajrzyj na https://radzikone.pl - Zestawy i części do liftu, opony, wyciągarki i wiele innych !


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl