suzuki.info.pl

Wszystko dookoła vitary i nie tylko (:
Dzisiaj jest czw mar 28, 2024 4:01 pm

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 436 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 126 27 28 29 30 Następna
Autor Wiadomość
Post: wt kwie 23, 2013 9:59 am 
Offline
3" - błotołaz
Awatar użytkownika

Rejestracja: wt mar 30, 2010 12:18 am
Posty: 502
Lokalizacja: Warszawa-Wesoła
danthe pisze:
lenny pisze:
Ktoś wie coś na temat amorów przednich firmy BILSTEIN B6 SPORT 35-003991 http://suzuki-serwis.pl/product.php?id_product=76


Twarde i lubią się podobno zacierać jeśli dużo błota jest w akcji.

ps:
zły topic


Ok dzięki i sorry :)

_________________
Było Geo Tracker miał być New Grand Vitara jest Land Rover Discovery II TD5 -2003.

OFFROAD VITARA TEAM http://www.facebook.com/suzuki.vitara.offroad


Na górę
Post: wt kwie 23, 2013 10:11 am 
Offline
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: śr lut 04, 2009 9:35 pm
Posty: 4485
Lokalizacja: Ursynów
Silnik: J20A
Model: Cabrio 2.0 JLX
Rok prod.: 1998
Chetnie bym je założył, ale za drogie są. Lepiej zainwestować w produkt calmini eliminujący te amortyzatory.

http://calmini.com/detail.php?b=2&m=5&t=1&p=1009&n=

Obrazek

Tylko ze do tego musisz mieć zestaw calmini 3"

_________________
DantHe SVC 2.0 'Myszka Miki' + kilka cm do lansu :) Obrazek


Na górę
Post: wt kwie 23, 2013 11:07 am 
Offline
3" - błotołaz
Awatar użytkownika

Rejestracja: wt mar 30, 2010 12:18 am
Posty: 502
Lokalizacja: Warszawa-Wesoła
Sam zestaw Calmini jest drogi jak na nasze warunki płacowe itp ha ha ale o naszym macierzystym wyrobie też piszą że mają minusy. Ja z przodu mam założone dystanse 7 cm i amory gazowe OPTIMAL, w tych jest taki minus że musiałem się sporo natrududzić żeby zeszlifować kołnierz na amorku oraz zeszlifować górne mocowanie sprężyny , bo kołnierz wcześniej tarł o sprężynę i górę . Natomiast w tamtych Bilstein jest prosty amor bez udziwnień...A jak się sprawują amorki Dobinsons ?

_________________
Było Geo Tracker miał być New Grand Vitara jest Land Rover Discovery II TD5 -2003.

OFFROAD VITARA TEAM http://www.facebook.com/suzuki.vitara.offroad


Na górę
Post: wt kwie 23, 2013 11:15 am 
Offline
3" - błotołaz

Rejestracja: pt lut 19, 2010 1:58 pm
Posty: 544
Lokalizacja: Gdańsk
Dobinsona mialem i polecam, wyjdzie Ci taniej niz BILSTEIN a naprawde daja rade,

_________________
Rower


Na górę
Post: wt kwie 23, 2013 11:27 am 
Offline
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: śr lut 04, 2009 9:35 pm
Posty: 4485
Lokalizacja: Ursynów
Silnik: J20A
Model: Cabrio 2.0 JLX
Rok prod.: 1998
lenny pisze:
Sam zestaw Calmini jest drogi jak na nasze warunki płacowe itp ha ha ale o naszym macierzystym wyrobie też piszą że mają minusy.


Calmini ten akurat jest o niecaly 1000zł droższy od kompletu bilstein B6 na przód. A jak już go założysz to otwiera się możlowiść uzywania duzej gamy amortyzatorów standardowych.

lenny pisze:
A jak się sprawują amorki Dobinsons ?


Mają całkiem dobre opinie. To sa przedłużane amortyzatory. Jesli chodzi o porownanie ich do B6 to jest całkiem inna bajka - nie mozna raczej porównywać :) Całkiem inna charakterystyka pracy.

_________________
DantHe SVC 2.0 'Myszka Miki' + kilka cm do lansu :) Obrazek


Na górę
Post: wt kwie 23, 2013 12:27 pm 
Offline
3" - błotołaz
Awatar użytkownika

Rejestracja: wt mar 30, 2010 12:18 am
Posty: 502
Lokalizacja: Warszawa-Wesoła
Jeszcze są fajne firmy Trail Master http://www.wyprawa4x4.pl/amortyzator-przedni-tm-50504-40-60.html

_________________
Było Geo Tracker miał być New Grand Vitara jest Land Rover Discovery II TD5 -2003.

OFFROAD VITARA TEAM http://www.facebook.com/suzuki.vitara.offroad


Na górę
Post: pt wrz 06, 2013 9:46 pm 
Offline
4" - błotny dziadek
Awatar użytkownika

Rejestracja: czw mar 27, 2008 4:26 pm
Posty: 2689
Lokalizacja: Wrocław
Silnik: G16B
Model: Radzikone Edyszyn
Rok prod.: 1995
Szukam tanich i dobrych amorów na przód. Mogą mieć zwiększony skok, nie muszą.

Wcześniej kupowałem GH po 131 zł sztuka. Gazowe, z początku fajnie trzymają. W starej czarnej działały koło 1,5 roku i sprzedałem ją na nich.
W tej prawy przestał działać (znaczy działa w dół, w górę wystrzeliwuje, nie tłumi) po pół roku, lewy po roku (dziś), ale ten w ogóle już nie trzyma jak dobił na dziurze :mrgreen:

Teraz w ręce wpadł mi Magnum Technology AG8023MT i AG8024MT. Są to amory z InterCarsu. System tłumienia to dwururka, czyli tak jak w całkiem dobrej klasy amorach... I są rozróżnione lewy/prawy, czyli też się coś postarali :wink:
Cena w detalu 177,78 zł za sztukę.
Warto to brać? Może ktoś już testował?

Mam dobry kontakt z KONI i mógłbym teoretycznie dobrać coś przedłużanego też na dwururce, ale z dużo grubszym tłokiem... Ale ponad 400 zł za sztukę to już przegięcie.

lenny pisze:

Fajne, bo pomarańczowe, czy fajne, bo uznają gwarancję? :mrgreen:

Tak na prawdę teraz mam cały czas do czynienia z amorami Koni, TJM, Lovells, Britpart głównie na Land Roverach... I ile to badziewie by nie kosztowało, to i tak się rozsypuje w terenie. Jedno szybciej, drugie ciut wolniej. Może jednak warto kupować najtańszy badziew i zmieniać co rajd/rok? :wink:

_________________
Futrzak->Vitka'89 ->Vitka'95->GV2000->Korozjara


Na górę
Post: pt wrz 06, 2013 10:36 pm 
Offline
5" - nadszyszkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: sob kwie 21, 2007 1:35 pm
Posty: 4769
Lokalizacja: Wrocław
Silnik: LPG16B
magnum wytrzyma tyle samo co te chinole czyli mało.

Mówisz, że koni też padają ?
Ja mam 15 letnie i dalej są jak nowe

_________________
PS.
Przerabiasz lub podnosisz swoją Vitarę I lub Grand Vitarę I ?
Masz to w planie?
Zajrzyj na https://radzikone.pl - Zestawy i części do liftu, opony, wyciągarki i wiele innych !


Na górę
Post: sob wrz 07, 2013 2:37 am 
Offline
4" - błotny dziadek
Awatar użytkownika

Rejestracja: czw mar 27, 2008 4:26 pm
Posty: 2689
Lokalizacja: Wrocław
Silnik: G16B
Model: Radzikone Edyszyn
Rok prod.: 1995
Nie sprecyzowałem, że chodzi o Koni Heavy Track Raid z możliwością ustawienia twardości.

Co w takim układzie wybrać?
Nie chcę wydawać nie wiem ile na amory, bo nie startuję w rajdach szybkościowych, a jak amortyzatory są jedynym elementem, który zatrzymuje skok zawieszenia w terenie, to po kilku(nastu) strzałach na dobiciu, czy odbiciu każde szlag trafi...
Chyba, że poza odbojami z dystansami trzeba by przemyśleć pasy ograniczające skok wahacza w dół?

_________________
Futrzak->Vitka'89 ->Vitka'95->GV2000->Korozjara


Na górę
Post: sob wrz 07, 2013 3:53 pm 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: czw sty 25, 2007 3:29 pm
Posty: 3314
Lokalizacja: Janów Lubelski
zax pisze:
... a jak amortyzatory są jedynym elementem, który zatrzymuje skok zawieszenia w terenie, to po kilku(nastu) strzałach na dobiciu, czy odbiciu każde szlag trafi...
Chyba, że poza odbojami z dystansami trzeba by przemyśleć pasy ograniczające skok wahacza w dół?

Dokładnie, moje ironmany po 3 latach trafiło w ciągu 2 tygodni, najpierw jeden potem drugi.
Teraz założone mam dobinsony- parametry ich sa identyczne ( w sensie grubość tłoka, długość) nie wiem jak będzie z trwałością,
ale, założony mam dystans od Radka z przesunięciem i powinno ( a nawet na pewno)będzie lepiej.
Co do innych amorków nie wiem ale dwa razy miałem al-ko jedne jakieś żółte ( jeszcze dobre sobie leżą), drugie dałem znajomemu, byłem z nich zadowolony

_________________
Grand Vitara II 2,0 16v 2007r.
Lift EFS
Opony 235/75/16


Na górę
Post: ndz wrz 08, 2013 9:32 am 
Offline
5" - nadszyszkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: sob kwie 21, 2007 1:35 pm
Posty: 4769
Lokalizacja: Wrocław
Silnik: LPG16B
zax pisze:
Nie sprecyzowałem, że chodzi o Koni Heavy Track Raid z możliwością ustawienia twardości.
....


Czyli padają czy nie ?

PS.
Moje 15letnie koni też maja regulację i dalej działa.

_________________
PS.
Przerabiasz lub podnosisz swoją Vitarę I lub Grand Vitarę I ?
Masz to w planie?
Zajrzyj na https://radzikone.pl - Zestawy i części do liftu, opony, wyciągarki i wiele innych !


Na górę
Post: ndz wrz 08, 2013 10:31 am 
Offline
4" - błotny dziadek
Awatar użytkownika

Rejestracja: czw mar 27, 2008 4:26 pm
Posty: 2689
Lokalizacja: Wrocław
Silnik: G16B
Model: Radzikone Edyszyn
Rok prod.: 1995
Mówię: z amorami jest loteria. heavy track raid są ponoć takie niesamowite, a jednak na 10 aut w 2 padły po pierwszym wyjeździe w teren. Widać robotę robi tu dopasowanie skoku i sposób użytkowania...
Trzeba u mnie zrobić ogranicznik skoku amora w dół i w górę i byle chinol też powinien żyć długo przy moim użytkowaniu.

_________________
Futrzak->Vitka'89 ->Vitka'95->GV2000->Korozjara


Na górę
Post: pn wrz 09, 2013 10:26 am 
Offline
0" - piaskownica
Awatar użytkownika

Rejestracja: pn sie 05, 2013 3:11 pm
Posty: 4
Lokalizacja: Kaczory / Piła
witam,
jestem świeżo po zakupie vitary, w której poprzedni właściciel założył komplet dobinsona - amory przód i tył + sprężyny przód i tył,
zestaw ma już 2 lata i wszystko jest ok, cicho i skutecznie,
w porównaniu z serią auto jest utwardzone, ale jeszcze w granicach normalności (nerki nieobite), na czarnym fajnie jedzie - bez przechylania w zakrętach i bez "pływania", które odczuwałem w seryjnych vitkach,
próba terenowa przeszła moje oczekiwania, bez dobijania i nieprzyjemnych odczuć typiu stuki i puki,
mam nadzieję, że zestaw posłuży jeszcze jakiś czas bo wymiana poszczególnych elementów nie będzie tania :)
polecam dobinsona

_________________
Vitara 1.6 16v, 97', kabrio, lift


Na górę
Post: śr cze 11, 2014 10:11 pm 
Offline
1" - młody upalacz

Rejestracja: sob lut 15, 2014 5:24 pm
Posty: 84
stosowal ktos z was tylnie sprezyny i amorki z golfa 2/3?autem na asfalcie przy malych wybojach strasznie szpula, a mam sporo czesci z golfa(ostatnio na szybkosci musialem zmienic przednie tloczki w zacisku, i podeszly :D )wiec moze taki zestaw dalby rade?jutro zmierze wysokosc sprezyny i amorka i podesle


Na górę
Post: ndz cze 15, 2014 9:01 am 
Offline
3" - błotołaz
Awatar użytkownika

Rejestracja: sob wrz 07, 2013 1:59 pm
Posty: 676
Lokalizacja: sosnowiec
Jutro bylo jakis czas temu

_________________
Urojenie jednej osoby to choroba psychiczna, urojenie wielu to religia !!!

Lift 4" by RADZIK
Bodylift 2" :)
Gołe wnętrze......
Winda
Stal most
ARB

https://www.facebook.com/mr.wgniotek


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 436 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 126 27 28 29 30 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl