suzuki.info.pl

Wszystko dookoła vitary i nie tylko (:
Dzisiaj jest pt kwie 19, 2024 2:07 pm

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
Post: sob paź 24, 2020 6:41 am 
Offline
1" - młody upalacz
Awatar użytkownika

Rejestracja: pn paź 13, 2014 7:21 am
Posty: 35
Lokalizacja: Dębica
Witam,
Pisze z problemem blokujących się hamulców w Vitarze 1.6 8V. Hiszpanka 98r. Problem polega na tym, że po przejechaniu kilku km zaczynają się blokować i grzać hamulce. Głównie prawy i lewy przód i delikatnie lewy tył. Po nocnym postoju na początku jest ok - później da się jechać, ale czuć wyraźny opór. Na równej powierzchni nie jestem w stanie pchnąć samochodu.
Samochód stał prawie 8 lat przykryty plandeką u dziadka anglika stodole, z czego prawie rok bez płynu w układzie już w Polsce. Samochód z przebiegiem (pewnym) 60 tys. Więc pewnie wszystko w nim od nowości. Jako, że rama i buda bez grama rdzy wziąłem się za wymianę wszystkich części mechanicznych (samochód będzie u mnie do starości) Zatrzymałem się na hamulcach.
Szczegóły:
Po przekładce na EU i zalaniu płynem blokowało się prawe przednie koło, początkowo delikatnie. Dało się jeździ. Czułem różnice, w porówaniu z moją starą vitarą, że samochód jest słabszy i bardzo łatwo zerwać przyczepność na tyle. Później juz było tylko gorzej. Koło stawało "dęba" i nie dało się jechać.
Wymienione:
Przewody elastyczne przód obie strony.
Wymienione tłoczki na nowe (choć stare były jak nowe) wraz z oraniem. Wyczyszczone i nasmarowane prowadnice.
Efektu brak.
Następnie wymieniona pompa hamulcowa na nową.
Efekt da się jechać, lecz hamulce w dalszym ciągu się grzeją.
Hamulce odpowietrzone, przewalone po 1l płynu na jedno koło - nie widać powietrza, ciśnienie ładnie bije. Pedał twardy, łapie z samej góry. Po postoju hamulec miększy. Po przejechaniu kilku km twardnieje.
Tył nie ruszany.
Stanąłem w miejscu bo nie wiem za co się teraz złapać. Uszkodzone serwo? czy może problem jest gdzieś w tylnych hamulcach. Tam obawiam się, że też wszystko może być zastane.
Układ hamulcowy LUCAS.
Dzięki z góry za pomoc.

_________________
Suzuki Vitara Cabrio 1.6 8v '90 + LPG - na etapie reanimacji :)


Na górę
Post: sob paź 24, 2020 12:59 pm 
Offline
2" - starszy bagiennik

Rejestracja: śr kwie 15, 2015 10:29 pm
Posty: 246
Lokalizacja: opolskie
Silnik: H20A
Model: Long (JLX?)
Rok prod.: 1996
ins666 pisze:
Uszkodzone serwo?
Tego bym się spodziewał - a w każdym razie w tych okolicach. Jeśli z jakiegoś powodu podciśnienie minimalnie przedostaje się do serwa mimo niedotykania pedału hamulca to może zaciskać hamulce... Sprawdź czy jak odłączysz wężyk od podciśnienia z serwa to też tak się będzie działo - ale uważaj, bo będziesz wtedy bez wspomagania.

_________________
Long 2.0 v6 96r


Na górę
Post: sob paź 24, 2020 3:08 pm 
Offline
1" - młody upalacz
Awatar użytkownika

Rejestracja: pn paź 13, 2014 7:21 am
Posty: 35
Lokalizacja: Dębica
Tak zrobię. Zobaczymy czy pomoże. Może faktycznie coś z podciśnieniem. Przyszła mi do głowy dziś rano jeszcze jedna rzecz. Jako, że była robiona przekładka to również zmienione były pedały hamulca i sprzęgła. Może "nowe" pedały mają inny skok i cały czas minimalnie jest wciskany trzpień od serwa? Tylko czy wtedy sewro nie hamowałoby od podatku nawet na zimnym?

_________________
Suzuki Vitara Cabrio 1.6 8v '90 + LPG - na etapie reanimacji :)


Na górę
Post: pn paź 26, 2020 9:23 am 
Offline
5" - nadszyszkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: sob kwie 21, 2007 1:35 pm
Posty: 4769
Lokalizacja: Wrocław
Silnik: LPG16B
żeby wyeliminować tezę o tylnych hamulcach najłatwiej założyć zacisk na elastyczny przewód hamulcowy ten co idzie od ramy do tylnego mostu. Odcinając tył będzie hamował sam przód. Jak nic się nie zmieni to będzie oznaczać że to nie wina tyłu.

_________________
PS.
Przerabiasz lub podnosisz swoją Vitarę I lub Grand Vitarę I ?
Masz to w planie?
Zajrzyj na https://radzikone.pl - Zestawy i części do liftu, opony, wyciągarki i wiele innych !


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl