suzuki.info.pl

Wszystko dookoła vitary i nie tylko (:
Dzisiaj jest ndz kwie 28, 2024 12:53 am

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 Następna
Autor Wiadomość
Post: wt gru 02, 2008 1:30 am 
Offline
2" - starszy bagiennik
Awatar użytkownika

Rejestracja: sob cze 23, 2007 10:25 pm
Posty: 200
Lokalizacja: Jaktorów
Moja Vitarka nie lubi zimna:(
Dziewczyno ma się na wiosnę a tę vitka na pewno polubi :wink:

_________________
''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''
vitara 89r vitara 30cali simex vitara94r na czarne
vitara 95 dawca angol
sianio1@o2.pl


Na górę
Post: śr gru 03, 2008 12:56 pm 
Offline
1" - młody upalacz
Awatar użytkownika

Rejestracja: sob cze 21, 2008 7:10 pm
Posty: 77
Lokalizacja: Kraków
piotrk pisze:
może było jeszcze niezbyt ślisko, a to łupnięcie to było wyrównanie naprężeń pomiędzy przednią a tylną osią ? czyli krótko mówiąc zbyt wcześnie włączony był napęd 4x4 ?

Zawiozłam dziś Vitarkę do mechanika. Dzwonił właśnie i okazało się, że znów(!!!) mam zwalony wał przełożenia napędu na przód. Ten który jest z przodu strasznie lata:( Coś podobno jest pęknięte i to świeże pęknięcie. Nie widziałam jeszcze jak to dokładnie wygląda i co pękło, ale... czy to może być kwestia tego, że pojeździłam za wcześnie (choć czy śliska droga to za wcześnie?) na 4x4? czy też powodem może być, że jakiś czas temu miałam wymieniany krzyżak i coś zostało zwalone przy naprawie?

I jeszcze jedno... kiedy ten napęd miałam włączony, to tak szumiało coś kiedy wciśnięty gaz był. Jak stałam to było cichutko. Czy to normalny objaw, czy coś już wtedy było spaprane?

_________________
Albo Suzuki albo nic


Na górę
Post: śr gru 03, 2008 4:12 pm 
Offline
2" - starszy bagiennik
Awatar użytkownika

Rejestracja: śr lis 14, 2007 7:37 pm
Posty: 383
Lokalizacja: Opole
Silnik: 2.0 V6
Rok prod.: 1997
maga pisze:
ale... czy to może być kwestia tego, że pojeździłam za wcześnie (choć czy śliska droga to za wcześnie?) na 4x4?

Mogło, dlatego trenuj na 2H :mrgreen:

_________________
Suzuki Samurai > Suzuki Vitara 1.6 > Nissan Patrol GR Y60 > Suzuki C800 Intruder > Suzuki C1800 Intruder > Suzuki Vitara 2.0 V6


Na górę
Post: śr gru 03, 2008 8:26 pm 
Offline
1" - młody upalacz
Awatar użytkownika

Rejestracja: ndz lis 16, 2008 5:12 pm
Posty: 52
Lokalizacja: Rybnik
maga pisze:
Spokojnie,ja nie z takich co jadą za szybko - prędzej za wolno. Stąd też się spotykam z tym, że kierowcy za mną się wkurzają;)

Spokojnie, jak ktoś się z tyłu wkurza, to jest jego problem, a nie Twój (no chyba, że jedziesz 20km/h a wszyscy chcieliby jechać co najmniej 60, wtedy wypada raz na jakiś czas zjechać na bok i im na to pozwolić, ale tak źle na pewno nie jest). Poza tym vitara ma tę przewagę nad osobówkami, że jest wysoka i nie widać aż tak dobrze zza niej, dlaczego jedzie powoli - to daje tym z tyłu w osobówkach do myślenia - ja widzę ogromną różnicę pomiędzy jazdą nissanem micrą K11 a vitarą - micrą mogłem jechać 110km/h a i tak prawie każdy gamoń koniecznie chciał mnie wyprzedzać (nawet jeśli była to dość kręta trasa Wrocław-Jelenia Góra i za góra 5km było widać, że koleś wcale jej nie zna), vitką po takiej samej drodze mogę sobie jechać 70km/h i Ci z tyłu już się raczej grzecznie ustawiają w kolejce (bo niestety jak ktoś widzi micrę, tico albo 126p, to zakłada, że to się będzie wlec, ale już jak widzi jeepa, to raczej zakłada, że przed nim coś się wlecze albo że tu się więcej jechać nie da :P - a żeby było ciekawiej to w micrze mam więcej koni na jeden kilogram auta i tym samym lepsze przyspieszenie i łatwiejsze wyprzedzanie, choć może to kwestia przyzwyczajenia do tylnonapędówki, strasznie szerokich laczków i kolein :D ).

_________________
Na czarne: Vitara long V6 2.0 '96
Na nieczarne: Milo ImaC + hitec vista 42 :P


Na górę
Post: śr gru 03, 2008 8:33 pm 
Offline
1" - młody upalacz
Awatar użytkownika

Rejestracja: sob cze 21, 2008 7:10 pm
Posty: 77
Lokalizacja: Kraków
Domiss pisze:
Poza tym vitara ma tę przewagę nad osobówkami, że jest wysoka i nie widać aż tak dobrze zza niej

Pod warunkiem, że za Vitarą nie jedzie... tir:D A one się złoszczą ;)

_________________
Albo Suzuki albo nic


Na górę
Post: czw gru 04, 2008 8:39 am 
Offline
4" - błotny dziadek
Awatar użytkownika

Rejestracja: sob wrz 22, 2007 4:33 pm
Posty: 2214
Lokalizacja: Gdańsk
A niech się złoszczą - ich problem...

Ja tam nie jeżdżę szybko (Trasa na Kościerzynę - Kościej z tyłu, mimo bolidu :mrgreen: )...

Miałem w wakacje taką sytuację... Jadę sobie w okolicach Torunia, na Gdańsk i jadę sobie ~70km/h... Co chwile miejscowość, ograniczenie, a poza tym, to rekreacyjnie zwiedzamy z Żoną...

I słyszę na CB tylko jak się wkurzają, że się wlecze i żebym przyspieszył i co ja sobie wyobrażam... Krzyknąłem - to wyprzedzajcie nikt Wam nie broni, ja zjadę na pobocze jak się będzie dało :mrgreen:

Na sznureczek autek tylko jeden koles mnie wyprzedzil. I to taki, ktory nic nie marudzil, a jak wyprzedzil to ladnie podziekowal na CB i byl luz... Wiec to czesto jest tylko takie narzekanie :)

_________________
Klasyczna legenda - Range Rover Classic 2 drzwi 3.5 V8 gaźniki 8)
Jeszcze bardziej legendarna legenda - LR Discovery 300Tdi, w Camel Trophy :mrgreen: - Już nie ma
Legenda na kołach - LR Discovery Series II Td5 XS - Już nie ma
Już nie ma Vitary...


Na górę
Post: czw gru 04, 2008 9:10 am 
Offline
1" - młody upalacz
Awatar użytkownika

Rejestracja: sob cze 21, 2008 7:10 pm
Posty: 77
Lokalizacja: Kraków
kosciej pisze:
A niech się złoszczą - ich problem...

Ja tam nie jeżdżę szybko (Trasa na Kościerzynę - Kościej z tyłu, mimo bolidu :mrgreen: )...

Miałem w wakacje taką sytuację... Jadę sobie w okolicach Torunia, na Gdańsk i jadę sobie ~70km/h... Co chwile miejscowość, ograniczenie, a poza tym, to rekreacyjnie zwiedzamy z Żoną...

I słyszę na CB tylko jak się wkurzają, że się wlecze i żebym przyspieszył i co ja sobie wyobrażam... Krzyknąłem - to wyprzedzajcie nikt Wam nie broni, ja zjadę na pobocze jak się będzie dało :mrgreen:

Na sznureczek autek tylko jeden koles mnie wyprzedzil. I to taki, ktory nic nie marudzil, a jak wyprzedzil to ladnie podziekowal na CB i byl luz... Wiec to czesto jest tylko takie narzekanie :)


No wiem wiem, ale też wiesz jak mi świeci ciężarówa z tyłu długimi, jest ciemno i nie bardzo widać drogę, bo oczywiście latarni brak;) Drogi nie znam, więc jadę np 60;) No i się panom z tyłu nie podoba;) Swoją drogą muszę sobie CB kupić w końcu;)

_________________
Albo Suzuki albo nic


Na górę
Post: czw gru 04, 2008 9:52 am 
Offline
4" - błotny dziadek
Awatar użytkownika

Rejestracja: sob wrz 22, 2007 4:33 pm
Posty: 2214
Lokalizacja: Gdańsk
Zwolnij jeszcze, jak nie chcesz przyspieszać i zjedź trochę na bok... Wyprzedzi Cię łatwiej i pojedzie w siną dal :wink:

_________________
Klasyczna legenda - Range Rover Classic 2 drzwi 3.5 V8 gaźniki 8)
Jeszcze bardziej legendarna legenda - LR Discovery 300Tdi, w Camel Trophy :mrgreen: - Już nie ma
Legenda na kołach - LR Discovery Series II Td5 XS - Już nie ma
Już nie ma Vitary...


Na górę
Post: czw gru 04, 2008 12:23 pm 
Offline
2" - starszy bagiennik
Awatar użytkownika

Rejestracja: pn sie 04, 2008 8:47 am
Posty: 342
Lokalizacja: Otwock, Warszawa, Grodzisk Maz.
Dajcie spokój - prędkośc należy dostosować do warunków jazdy i umiejętności - jesli boisz się/ nie masz ochoty jechać szybciej to wszędzie tam gdzie nie ma znaków o min prędkości mozna jechać i 20 km/h a jak się komuś z tyłu nie podoba to niech on rowem wyprzedza.
Oczywiście jeśli jest widoczność i np pobocze to mozna zjechać żeby przepuścić ale to w żadnym wypadku nie jest obowiązek - tylko kultura jazdy.
A radyjko się przydaje - ja też chyba zanabęde.

_________________
Na czarne: Toyota Corolla AE92 Si 1,6 16v 1991r
VOLVO V70 2,4 LPT 1998r.
Na "nieczarne": BRAK :(


Na górę
Post: ndz gru 07, 2008 5:12 pm 
Offline
1" - młody upalacz
Awatar użytkownika

Rejestracja: ndz lis 16, 2008 5:12 pm
Posty: 52
Lokalizacja: Rybnik
maga pisze:
No wiem wiem, ale też wiesz jak mi świeci ciężarówa z tyłu długimi, jest ciemno i nie bardzo widać drogę, bo oczywiście latarni brak;) Drogi nie znam, więc jadę np 60;)

Typowe chamskie zachowanie kogoś, kto ma większe auto z tyłu i mu się spieszy (to oczywiście nie znaczy, że jak ktoś ma większe auto lub jedzie tirem, to od razu musi się chamsko zachowywać). Najprostsza rada - jak dostajesz długimi lub klaksonem z tyłu, to noga na hamulec i lekko hamujesz - tyle, żeby się światła stopu zapaliły (ostre hamowanie może być samobójstwem) - koleś z tyłu powinien mieć w tym momencie i tak nogę na hamulcu (bo tak się wykonuje manewr z długimi) i go użyje i mocno zwolni i widząc efekt nie będzie powtarzał manewru. Jeśli jednak po dostaniu długimi/klaksonem przyspieszasz, to dostaniesz jeszcze kilka razy... Zdarzyło mi się raz, że tir się z tyłu złościł klaksonem i po lekkim moim hamowaniu wyhamował znacznie bardziej - więcej nie trąbił (pewnie sobie przeliczył, ile ropy/benzyny stracił na rozpędzenie się później lub co się stanie, gdy spanikuję i dam mocno po hamplach :P ) - wyprzedził mnie gdzieś później gdzie uznał to za mniej lub bardziej bezpieczne.

Jeśli boisz się hamować, to mu w odpowiedzi włącz na chwilę przeciwmgielne z tyłu, efekt będzie podobny.

_________________
Na czarne: Vitara long V6 2.0 '96
Na nieczarne: Milo ImaC + hitec vista 42 :P


Na górę
Post: ndz gru 07, 2008 5:20 pm 
Offline
1" - młody upalacz
Awatar użytkownika

Rejestracja: sob cze 21, 2008 7:10 pm
Posty: 77
Lokalizacja: Kraków
Domiss pisze:
maga pisze:
Najprostsza rada - jak dostajesz długimi lub klaksonem z tyłu, to noga na hamulec i lekko hamujesz - tyle, żeby się światła stopu zapaliły (ostre hamowanie może być samobójstwem) - koleś z tyłu powinien mieć w tym momencie i tak nogę na hamulcu (bo tak się wykonuje manewr z długimi) i go użyje i mocno zwolni i widząc efekt nie będzie powtarzał manewru. Jeśli jednak po dostaniu długimi/klaksonem przyspieszasz, to dostaniesz jeszcze kilka razy... Zdarzyło mi się raz, że tir się z tyłu złościł klaksonem i po lekkim moim hamowaniu wyhamował znacznie bardziej - więcej nie trąbił (pewnie sobie przeliczył, ile ropy/benzyny stracił na rozpędzenie się później lub co się stanie, gdy spanikuję i dam mocno po hamplach :P ) - wyprzedził mnie gdzieś później gdzie uznał to za mniej lub bardziej bezpieczne.

Jeśli boisz się hamować, to mu w odpowiedzi włącz na chwilę przeciwmgielne z tyłu, efekt będzie podobny.


Kiedyś tak właśnie zrobiłam, że wkurzona ciągłym świeceniem tira za mną lekko zwolniłam. Oj jak mnie strąbił....;) Generalnie jeszcze jestem w stanie to świecenie zrozumieć kiedy jest droga jednojezdniowa i nie ma możliwości wyprzedzenia mnie, bo z naprzeciwka jadą auta. Ale przykładowo w ostatni piątek jechałam do Krakowa. Droga w tamtą stronę jest świetna - dwujezdniowa, po dwa pasy w każdą stronę. Pełen luz. Bardzo ją lubię, właśnie dlatego, że mogę jechać dowolnym tempem, bo jest możliwość wyprzedzenia mnie, ale... Okazało się, że i tak było parę właśnie tirów, którym przeszkadzałam;) No i niestety jak ktoś mi świeci po oczach, bo nie umie mnie wyprzedzić na drodze z dwoma pasami ruchu w daną stronę, to chyba w domu powinien siedzieć;) Pomijam już w ogóle fakt, że tir na tej drodze powinien jechać max 80;) a ja jechałam 100, więc..;) Generalnie boję się tirów siedzących mi na zderzaku;)

_________________
Albo Suzuki albo nic


Na górę
Post: ndz gru 07, 2008 10:20 pm 
Offline
5" - nadszyszkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: pt sty 04, 2008 7:27 pm
Posty: 3382
Lokalizacja: Koleczkowo
No Vitka to nie jest rajdówka, przelotowa ~100km/h ... dlatego niektórzy łapią ciśnienie jadąc za nami. Mnie właśnie najbardziej denerwują kretyni, którzy jadą z tyłu i migają lub trąbią, wtedy z chorą satysfakcją się nad nimi znęcam na przeróżne sposoby :mrgreen: jakiś taki wredny jestem :mrgreen:, ale tylko w odpowiedzi na wredote. Raz takiego idiotę spory kawałek przeciągnąłem, że na dwupasmówce, na światłach to myślałem, że mu oczy z orbit wyjdą, zawału dostanie i jeszcze wylewu jak stanął obok :mrgreen:, ale z łapami jakoś nie wyskoczył z wozu ;)

_________________
była Vitara, teraz 2 inne Suzy w domu :)
... i skośnookie 4x4 innej marki :wink:


Na górę
Post: ndz gru 07, 2008 10:33 pm 
Offline
1" - młody upalacz
Awatar użytkownika

Rejestracja: sob cze 21, 2008 7:10 pm
Posty: 77
Lokalizacja: Kraków
piotrk pisze:
No Vitka to nie jest rajdówka, przelotowa ~100km/h ... dlatego niektórzy łapią ciśnienie jadąc za nami. Mnie właśnie najbardziej denerwują kretyni, którzy jadą z tyłu i migają lub trąbią, wtedy z chorą satysfakcją się nad nimi znęcam na przeróżne sposoby :mrgreen: jakiś taki wredny jestem :mrgreen:, ale tylko w odpowiedzi na wredote. Raz takiego idiotę spory kawałek przeciągnąłem, że na dwupasmówce, na światłach to myślałem, że mu oczy z orbit wyjdą, zawału dostanie i jeszcze wylewu jak stanął obok :mrgreen:, ale z łapami jakoś nie wyskoczył z wozu ;)


No szczerze mówiąc chamstwo też mnie wkurza strasznie i takim nijak życia nie ułatwiam. Jak ktoś się za mną normalnie zachowuje, to się prędzej staram zbierać jak najszybciej albo gdzieś zjechać;) Ale to też zależnie od warunków;)
No a wściekłości na dwupasmówce to już na pewno nie rozumiem;) Pełno miejsca przecież;)

_________________
Albo Suzuki albo nic


Na górę
Post: pn gru 08, 2008 12:00 pm 
Offline
2" - starszy bagiennik
Awatar użytkownika

Rejestracja: pn sie 04, 2008 8:47 am
Posty: 342
Lokalizacja: Otwock, Warszawa, Grodzisk Maz.
Nie wiem jak w krótkiej ale ja w longu mam przelotową ok 120 - 130 (jeśli są warunki i nie ma wielgachnych kolein).
Co do zniecierpliwionych krawaciarzy lub królów szos w tirach - olewam koncertowo. Jade ile mi pasuje a jak się nie podoba - zawsze można wyprzedzać rowem :D

_________________
Na czarne: Toyota Corolla AE92 Si 1,6 16v 1991r
VOLVO V70 2,4 LPT 1998r.
Na "nieczarne": BRAK :(


Na górę
Post: pn gru 08, 2008 12:21 pm 
Offline
1" - młody upalacz
Awatar użytkownika

Rejestracja: sob cze 21, 2008 7:10 pm
Posty: 77
Lokalizacja: Kraków
Chalski pisze:
Nie wiem jak w krótkiej ale ja w longu mam przelotową ok 120 - 130 (jeśli są warunki i nie ma wielgachnych kolein).
Co do zniecierpliwionych krawaciarzy lub królów szos w tirach - olewam koncertowo. Jade ile mi pasuje a jak się nie podoba - zawsze można wyprzedzać rowem :D


No ja w swojej (krótkiej) max 150 jechałam;) Ale to było testowo. Ogólnie sobie jadę zwykle max 110.

_________________
Albo Suzuki albo nic


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 58 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl