suzuki.info.pl

Wszystko dookoła vitary i nie tylko (:
Dzisiaj jest czw mar 28, 2024 5:51 pm

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
Post: ndz maja 15, 2016 3:22 pm 
Offline
2" - starszy bagiennik

Rejestracja: sob wrz 07, 2013 6:36 pm
Posty: 214
Lokalizacja: Zalesie / Łęczna / Lublin
Witam kolegów , mianowicie mam problem z układem kierowniczym . Już opisuje przypadek. Po wymianie przedniego mostu , przejechałem się pierwszy raz . Ledwo co mogę skręcać kierownica a jak już ją skręce to kieronica sama z taką szybkością wraca na polezenie kol na prost ze prawie ręce urywa . I jeszcze jest takie cos ze jade na prosto samochodem i jedzie tam gdzie chce puszczam kierownice a ten sobie skreci w prawo na maksa , albo w lewo , zatrzymam się wrzuce wstrczny i wraca spowrotem jak startowal czyli na prost .... Wszystkie drązki ukladu kierowniczego wymienione na nowe sa , luzow nie ma co to moze byc ? ja juz nie mam pojecia


Na górę
Post: pn maja 16, 2016 12:00 am 
Offline
2" - starszy bagiennik

Rejestracja: pt mar 13, 2015 12:26 pm
Posty: 246
Lokalizacja: Rzeszów
Silnik: 1.6 8v
Model: JLX
Rok prod.: 1990
sebakl21 pisze:
Witam kolegów , mianowicie mam problem z układem kierowniczym . Już opisuje przypadek. Po wymianie przedniego mostu , przejechałem się pierwszy raz . Ledwo co mogę skręcać kierownica a jak już ją skręce to kieronica sama z taką szybkością wraca na polezenie kol na prost ze prawie ręce urywa . I jeszcze jest takie cos ze jade na prosto samochodem i jedzie tam gdzie chce puszczam kierownice a ten sobie skreci w prawo na maksa , albo w lewo , zatrzymam się wrzuce wstrczny i wraca spowrotem jak startowal czyli na prost .... Wszystkie drązki ukladu kierowniczego wymienione na nowe sa , luzow nie ma co to moze byc ? ja juz nie mam pojecia

Ktoś miał podobny przypadek i winny był właśnie przedni most. Coś się sypnęło w dyfrze i robiła się blokada. Sprawdź czy masz taki objaw przy rozpiętych sprzęgiełkach. Jak masz zabieraki lub sprzęgiełka manualne to je zapnij, koła przednie w górze i zakręć wałem albo jednym kołem i będziesz miał odpowiedź czy to tu siedzi babol.



Może sworznia źle przykręciłeś ale z drugiej strony nie dawało by to aż takiego efektu

_________________
Vitara 1.6 '90
Radzik 4"
Nalewka Sahara rozmiarowo 30"
BesterLocker :mrgreen:


Ostatnio zmieniony pn maja 16, 2016 10:16 pm przez ostrokolowo, łącznie zmieniany 1 raz.

Na górę
Post: pn maja 16, 2016 8:27 am 
Offline
5" - nadszyszkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: sob kwie 21, 2007 1:35 pm
Posty: 4769
Lokalizacja: Wrocław
Silnik: LPG16B
może spaw lock w przednim moście

_________________
PS.
Przerabiasz lub podnosisz swoją Vitarę I lub Grand Vitarę I ?
Masz to w planie?
Zajrzyj na https://radzikone.pl - Zestawy i części do liftu, opony, wyciągarki i wiele innych !


Na górę
Post: ndz maja 22, 2016 8:19 pm 
Offline
2" - starszy bagiennik

Rejestracja: sob wrz 07, 2013 6:36 pm
Posty: 214
Lokalizacja: Zalesie / Łęczna / Lublin
Może sworznia źle przykręciłeś ale z drugiej strony nie dawało by to aż takiego efektu[/quote]


o jaki sworzeń Ci chodzi ? ??


A tak z dzisiaj , podniosłem samochód do góry wszystkie kola w powietrzu . Załączyłem 1 na reduktorze i co się okazalo tylne koła podejde i zatrzymam ręką , przednie nie ma takiej opcji . jak zatrzymalem samochod krece i prawym i lewym kolem z przodu i drugie idzie w ta sama strone .
Po odkreceniu jednej z pol osi ( mam sprzegielka stałki ) mozliwosc skręcania samochodem wróciła !! . Jutro będę wyciągał most i sprawdzal co sie dzieje . Jest to most nowo kupiony wsadzilem i o to wlasnie takie akcje sie dzieja ....


Na górę
Post: ndz maja 22, 2016 8:22 pm 
Offline
2" - starszy bagiennik

Rejestracja: sob wrz 07, 2013 6:36 pm
Posty: 214
Lokalizacja: Zalesie / Łęczna / Lublin
sebakl21 pisze:
Może sworznia źle przykręciłeś ale z drugiej strony nie dawało by to aż takiego efektu



o jaki sworzeń Ci chodzi ? ??


A tak z dzisiaj , podniosłem samochód do góry wszystkie kola w powietrzu . Załączyłem 1 na reduktorze i co się okazalo tylne koła podejde i zatrzymam ręką , przednie nie ma takiej opcji . jak zatrzymalem samochod krece i prawym i lewym kolem z przodu i drugie idzie w ta sama strone .
Po odkreceniu jednej z pol osi ( mam sprzegielka stałki ) mozliwosc skręcania samochodem wróciła !! . Jutro będę wyciągał most i sprawdzal co sie dzieje . Jest to most nowo kupiony wsadzilem i o to wlasnie takie akcje sie dzieja ... . . .. bo przed rozwaleniem mostu wszystko dzialalo normalnie . Myslalem ze siadla pompa wspomagania kupilem druga ...


Na górę
Post: ndz maja 22, 2016 8:26 pm 
Offline
2" - starszy bagiennik

Rejestracja: sob wrz 07, 2013 6:36 pm
Posty: 214
Lokalizacja: Zalesie / Łęczna / Lublin
sebakl21 pisze:
sebakl21 pisze:
Może sworznia źle przykręciłeś ale z drugiej strony nie dawało by to aż takiego efektu



o jaki sworzeń Ci chodzi ? ??


A tak z dzisiaj , podniosłem samochód do góry wszystkie kola w powietrzu . Załączyłem 1 na reduktorze i co się okazalo tylne koła podejde i zatrzymam ręką , przednie nie ma takiej opcji . jak zatrzymalem samochod krece i prawym i lewym kolem z przodu i drugie idzie w ta sama strone .
Po odkreceniu jednej z pol osi ( mam sprzegielka stałki ) mozliwosc skręcania samochodem wróciła !! . Jutro będę wyciągał most i sprawdzal co sie dzieje . Jest to most nowo kupiony wsadzilem i o to wlasnie takie akcje sie dzieja ... . . .. bo przed rozwaleniem mostu wszystko dzialalo normalnie . Myslalem ze siadla pompa wspomagania kupilem druga ..
Jeżeli chcecie zobaczyć na filmiku jak to dziala zapraszam na moj profil tam wstawilem filmik nagrany o co chodzi https://www.facebook.com/sebastian.klaczynski.1


Na górę
Post: ndz maja 22, 2016 11:51 pm 
Offline
2" - starszy bagiennik

Rejestracja: pt mar 13, 2015 12:26 pm
Posty: 246
Lokalizacja: Rzeszów
Silnik: 1.6 8v
Model: JLX
Rok prod.: 1990
Czyli trafiłem z diagnozą.
Płacisz gotówką czy wolisz przelew? :mrgreen:

_________________
Vitara 1.6 '90
Radzik 4"
Nalewka Sahara rozmiarowo 30"
BesterLocker :mrgreen:


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl