suzuki.info.pl

Wszystko dookoła vitary i nie tylko (:
Dzisiaj jest czw mar 28, 2024 11:07 pm

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
Post: sob lut 24, 2018 6:59 pm 
Offline
1" - młody upalacz
Awatar użytkownika

Rejestracja: pt gru 02, 2011 2:38 pm
Posty: 70
Lokalizacja: Zachpom
Witam
przepraszam że bałaganie na forum ale wiem że tak duże grono motaczy nie raz mi pomogło to na pewno pomoże i teraz:)

Pacjent to Isuzu D-max 2013r. Poprzedni właściciel oszczędzał do tego stopnia ze wypadły zużyte klocki po czym hamował tłoczkami. Mam je do wymiany z jednej strony wraz z gumkami po obu stronach. Nikt nie robi zamienników a w sklepie isuzu kosztują.. 420zł sztuka. oraz komplet uszczelnień 300zł.

Szukam alternatywy po wymiarach ale słabo mi idzie bo wszędzie sa katalogi po modelu samochodu.

Tłoczek ma wymiar 44,3mm wysokość 45mm - jako tako nie ma problemu bo takowe sa w Toyocie Previ 1 praz MR2 z tyłu. Ale harmonijka/ guma zabezpieczająca jest problemem.
Oryginalny tłoczek jest mocno zatoczony do wymiaru pod gumę 38mm zaś w zacisku jest 57mm. Gumy od previa oczywiście nie pasują bo sa mniejsze.

Ma ktoś pomysł jak to ugryźć ? jaki katalog po wymiarach?

Obrazek

Obrazek

_________________
GV1 2005r SQ420W + STAG300


Na górę
Post: sob lut 24, 2018 9:48 pm 
Offline
3" - błotołaz

Rejestracja: ndz cze 16, 2013 11:08 pm
Posty: 813
Lokalizacja: Oława
Silnik: 1.6 L3.14dżi
Model: Blaszak
:mrgreen:

W aucie typowo teren i wożone na lawecie jakoś mogę zrozumieć jak ktoś chce przykutwić na częściach i coś tam próbuje łomotać, ale w aucie za kilkadziesiąt tysięcy zł PLN zrozumieć mi ciężko. :shock: Co innego jak ludzie montują kpl. zaciski z innego auta a co innego jak ktoś chcę gumki na tloczkach motać. Weź to kup w oryginale i będziesz miał spokój do końca żywota tego auta. :wink:


Na górę
Post: ndz lut 25, 2018 8:53 am 
Offline
1" - młody upalacz
Awatar użytkownika

Rejestracja: pt gru 02, 2011 2:38 pm
Posty: 70
Lokalizacja: Zachpom
W końcu pewnie kupie nowe i będzie po sprawie. Nie mniej jednak kiedy widze ze do kazdego innego auta taki zakup to max 150zł a ja musze wywalić 1140zł to krew zalewa. Zestaw naprawczy z tłoczkami do Hiluxa to koszt ..100zł w lokalnym motoryzacyjnym.

_________________
GV1 2005r SQ420W + STAG300


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl