suzuki.info.pl

Wszystko dookoła vitary i nie tylko (:
Dzisiaj jest sob kwie 27, 2024 3:25 pm

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
Post: śr maja 06, 2009 8:39 am 
Offline
1" - młody upalacz
Awatar użytkownika

Rejestracja: ndz paź 12, 2008 8:55 am
Posty: 17
Lokalizacja: Warszawa
Dzień dobry
Rozsypała mi się zbieżność. Piszczy niemiłosiernie przy skręcie, ściąga na prawo. Dzwonię w różne miejsca i na hasło vitara słyszę jęk (co chodzi?).
Czy mógłby mi ktoś polecić DOBRYCH fachowców od zbieżności? Będziemy z Zuzą bardzo zobowiązane :)

Anka

_________________
Suzuki Vitara 1.6 JLX 2001


Na górę
Post: śr maja 06, 2009 9:22 am 
Offline
2" - starszy bagiennik

Rejestracja: śr lip 09, 2008 9:20 am
Posty: 207
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
Ustawiałem geometrię w Feuvercie na Ostrobramskiej. Daleko im od DOBRYCH fachowców, ale poradzili sobie bez żadnych jęków :wink:

Ps. Uzupełnij proszę podpis w profilu, łatwiej będzie na przyszłość pomagać jak dowiemy się jaką masz vitarkę :wink:

_________________
Była Suzuki Vitara 1.9 TD 2000r
Obecnie Suzuki Grand Vitara 2.0 TD 2003r


Na górę
Post: śr maja 06, 2009 11:02 am 
Offline
1" - młody upalacz
Awatar użytkownika

Rejestracja: ndz paź 12, 2008 8:55 am
Posty: 17
Lokalizacja: Warszawa
Krzychu pisze:
Ustawiałem geometrię w Feuvercie na Ostrobramskiej. Daleko im od DOBRYCH fachowców, ale poradzili sobie bez żadnych jęków :wink:

Niestety mam wielki uraz do tej sieci - poprzednie auto stalo 10 dni na podnosniku bo ściagali czesc z Francji. A pojechałam tylko na wymianę klocków :-))

Ps. Uzupełnij proszę podpis w profilu, łatwiej będzie na przyszłość pomagać jak dowiemy się jaką masz vitarkę :wink:


Ta jest!!! zrobione! :-))

_________________
Suzuki Vitara 1.6 JLX 2001


Na górę
Post: śr maja 06, 2009 2:57 pm 
Offline
2" - starszy bagiennik

Rejestracja: śr lip 09, 2008 9:20 am
Posty: 207
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
Broń Boże ich nie reklamuję :lol:

Jeśli to jednak tylko geometria, to nie będzie żadnych części z Francji :wink:

Napisz coś więcej o tym piszczeniu. Może jeszcze jakieś stuki?
Geometria nie przestawia się raczej sama z dnia na dzień.
No chyba, że były jakieś "dodatkowe okoliczności".

_________________
Była Suzuki Vitara 1.9 TD 2000r
Obecnie Suzuki Grand Vitara 2.0 TD 2003r


Na górę
Post: śr maja 06, 2009 6:29 pm 
Offline
1" - młody upalacz
Awatar użytkownika

Rejestracja: ndz paź 12, 2008 8:55 am
Posty: 17
Lokalizacja: Warszawa
Wielkie dzięki za zainteresowanie
Auto 3 tygodnie temu przechodziło przegląd i przeszło bez problemu. Kilka dni potem nagle zaczęło coś szurać w kołach podczas jazdy. Pojechalam do swojego warsztatu i diagnoza brzmiała ze to tylko totalnie zdarte klocki.
Nie wiem czy to ma sens i związek ale zaczęło piszczeć w drodze powrotnej z warsztatu. Wymieniali tylko klocki. Ale najwyraźniej z jakimiś problemami bo w ciągu dnia dzwonili że coś im tam nie pasuje i dlatego trwa to kilka godzin. Zielona jestem więc jeździlam tak czekając " a nóż się wytrą". W końcu załapałam, że co ma piernik do wiatraka skoro to piszczy tylko na zakrętach (jak nie hamuje). Na długiej prostej ściąga na prawą stronę. Wróciłam do nich z uprzejmą sugestią że od tamtego dnia coś jest nie tak. Panowie uznali że "jest już gorąco a to są opony terenowe i tak ma być bo to TERENÓWKA" ewentualnie "MUSIAŁAM w coś uderzyć". Jeszcze ewentualnie "może to być zbieżność i mogą to zrobić. Koszt 190 zł."

Chyba uderzę na Kłobucką z tą geometrią. Uprzejmy Pan przynajmniej zapytał przez telefon jakie mam koła i wyjaśnił dlaczego pyta. No i duży plus - blisko :)

Ale na sugestie dobrych warsztatów jestem baaardzo otwarta :)

ps. Przepraszam za taki długi wywód :)
Anka

_________________
Suzuki Vitara 1.6 JLX 2001


Na górę
Post: śr maja 06, 2009 9:30 pm 
Offline
2" - starszy bagiennik

Rejestracja: śr lip 09, 2008 9:20 am
Posty: 207
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
Postaram się w miarę możliwości zwięźle i dla ułatwienia w punktach:

1. Na przeglądzie nie zauważyli, że klocki się kończą??? :shock:
2. 190 zł za ustawienie geometri??? Cena zaporowa, obyś tylko już sobie pojechała gdzieś indziej. Normalnie kosztuje połowę.
3. A tej zwichrowanej zbieżności na przeglądzie też nie zauważyli???
4. Ewidentnie coś spier...li i nie chcą się przyznać, majac nadzieję, że "Panienka" się nie zna i wciśnie się jej ciemnotę...

Na priwa wysyłam Ci instrukcję co się w takiej sytuacji robi :twisted: :twisted: :twisted:

_________________
Była Suzuki Vitara 1.9 TD 2000r
Obecnie Suzuki Grand Vitara 2.0 TD 2003r


Na górę
Post: śr maja 06, 2009 9:43 pm 
Offline
5" - nadszyszkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: pt sty 04, 2008 7:27 pm
Posty: 3382
Lokalizacja: Koleczkowo
Krzychu pisze:
Postaram się w miarę możliwości zwięźle i dla ułatwienia w punktach:

1. Na przeglądzie nie zauważyli, że klocki się kończą??? :shock:
to akurat nic dziwnego - oni sprawdzają siłę hamowania a nie grubość okładzin
Krzychu pisze:
3. A tej zwichrowanej zbieżności na przeglądzie też nie zauważyli???
jak nie ma luzów to nikt tego nie sprawdza ... jak są, to też nie - po prostu nie przechodzi przeglądu
Krzychu pisze:
4. Ewidentnie coś spier...li i nie chcą się przyznać, majac nadzieję, że "Panienka" się nie zna i wciśnie się jej ciemnotę...
pewnie kupili nie te klocki co trzeba, bo do Vitary są 4ry rodzaje - bez żadnej reguły :mrgreen:

nie żebym bronił partaczy czy coś ;)
a do tych klocków to warto zajrzeć - mogli coś dziwnego wyrzeźbić ... znając życie np. przycieli za duży klocek fleksem bo im nie wchodził, albo co ... :?

_________________
była Vitara, teraz 2 inne Suzy w domu :)
... i skośnookie 4x4 innej marki :wink:


Na górę
Post: śr maja 06, 2009 10:12 pm 
Offline
2" - starszy bagiennik

Rejestracja: śr lip 09, 2008 9:20 am
Posty: 207
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
piotrk pisze:
Krzychu pisze:
Postaram się w miarę możliwości zwięźle i dla ułatwienia w punktach:

1. Na przeglądzie nie zauważyli, że klocki się kończą??? :shock:
to akurat nic dziwnego - oni sprawdzają siłę hamowania a nie grubość okładzin
Krzychu pisze:
3. A tej zwichrowanej zbieżności na przeglądzie też nie zauważyli???
jak nie ma luzów to nikt tego nie sprawdza ... jak są, to też nie - po prostu nie przechodzi przeglądu
Krzychu pisze:
4. Ewidentnie coś spier...li i nie chcą się przyznać, majac nadzieję, że "Panienka" się nie zna i wciśnie się jej ciemnotę...
pewnie kupili nie te klocki co trzeba, bo do Vitary są 4ry rodzaje - bez żadnej reguły :mrgreen:

nie żebym bronił partaczy czy coś ;)
a do tych klocków to warto zajrzeć - mogli coś dziwnego wyrzeźbić ... znając życie np. przycieli za duży klocek fleksem bo im nie wchodził, albo co ... :?


To, że nie sprawdzają grubości okładzin tylko siłę hamowania- racja, ale mi w różnych samochodach często ktoś oglądał klocki i tarcze. Może chciał w łapę więc tak wnikliwie szukał. :lol:

Co do luzów i sprawdzania, to przecież takie zwichrowania, że aż piszczą widać by było po oponach a te zawsze oglądają :mrgreen:

Jeśli chodzi o to co wsadzili, to właśnie to napisałem koleżance na pw. Zasugerowałem jednak użycie pilnika zamiast flexsa, ponieważ napisała, ze pare godzin się im zeszło :lol:

Reasumując, geometria może być w porządku, a klocki od "jelcza" należy SZYBKO sprawdzić i wymienić w ramach naprawy szkody wyrządzonej przez zakład naprawczy :mrgreen:

_________________
Była Suzuki Vitara 1.9 TD 2000r
Obecnie Suzuki Grand Vitara 2.0 TD 2003r


Na górę
Post: ndz maja 10, 2009 8:44 am 
Offline
1" - młody upalacz
Awatar użytkownika

Rejestracja: ndz paź 12, 2008 8:55 am
Posty: 17
Lokalizacja: Warszawa
Cześć
Wyjaśnione. Panowie wsadzili dobre klocki ale nie zeszlifowali starej tarczy. Tarcza szarpała klocki.

Jestem bardzo wdzięczna wszystkim za zainteresowanie. Krzychu - dzięki !

I w tym miejscu jeszcze raz gorące powiękowania dla Slawa za szybkie "przyjęcie", pomoc i cierpliwość gdy zadawałam zapewne glupie pytania :)

Pozdrawiam
Anka

_________________
Suzuki Vitara 1.6 JLX 2001


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 49 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl