suzuki.info.pl

Wszystko dookoła vitary i nie tylko (:
Dzisiaj jest czw mar 28, 2024 12:28 pm

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
Post: wt gru 04, 2018 10:25 pm 
Offline
1" - młody upalacz

Rejestracja: śr lis 07, 2018 10:35 pm
Posty: 29
Silnik: 1.6 8v
Model: 3D JLX
Rok prod.: 1991
Mam problem z Vitarką, otóż co wyjazd w teren rozjeżdża się jej zbiezność i kierownica nie stoi prosto podczas jazdy na wprost. Zaczęła się w niej wyrywać przekładnia kierownicza z ramy teraz jest to naprawione ale problem nie ustał. Nie wiem co robić... Nie jest to jakis straszny teren mam ATeki głownie po dawnych żwirowniach jeżdżę, ale doslownie co wyjazd w teren traci zbieżnośc. A może ja jestem przewrażliwiony i po prostu tak ma być i jedynie zdejmować kierownicę i zakładać na prosto? czy jednak jest gdzies klopot i nie powinno tk byc


Na górę
Post: śr gru 05, 2018 1:14 pm 
Offline
5" - nadszyszkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: sob kwie 21, 2007 1:35 pm
Posty: 4769
Lokalizacja: Wrocław
Silnik: LPG16B
Absolutnie nie może tak być.
Tzn to że zbieżność po wyjeździe w teren się zmienia to normalne, bo wystarczy że sprężyny klapną 2mm i już koła robią się rozbieżnie ale kierownica dalej jest prosto (korygujemy lekko zbieżność i śmigamy dalej).
To o czym Ty piszesz, czyli krzywo kierownica po jeździe w terenie to zupełnie co innego.
Oznacza to że coś się przestawia lub krzywi po jeździe w terenie. Może ktoś Ci za słabo wspawał mocowania przekładni w ramę ? Wspawane są tam 3 tulejki w ramę i ob spawane obustronnie do podłużnicy ramy ?
Może giąć się też drążek środkowy lub końcówki.
Najczęściej jednak gnie się mocowanie wąsa lub sam wąs jak na foto.
( po prawej na zdjęcie widać wygięte mocowanie wąsa i zwichrowany wąs - po lewej obie części są proste)
Obrazek

_________________
PS.
Przerabiasz lub podnosisz swoją Vitarę I lub Grand Vitarę I ?
Masz to w planie?
Zajrzyj na https://radzikone.pl - Zestawy i części do liftu, opony, wyciągarki i wiele innych !


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl