suzuki.info.pl

Wszystko dookoła vitary i nie tylko (:
Dzisiaj jest sob kwie 27, 2024 5:32 pm

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2
Autor Wiadomość
Post: czw lip 02, 2009 9:47 pm 
Offline
2" - starszy bagiennik

Rejestracja: sob lis 08, 2008 6:58 pm
Posty: 174
Lokalizacja: Jura, CH
OK, mam chwilę czasu to zakończę mam nadzieję temat. Od razu nadmienię, że mechanikiem nie jestem i pierwszy raz takie coś robiłem, dlatego proszę wszystkich pro o wyrozumiałość.

Tak jak pisałem wcześniej, najpierw zajęliśmy się pompą. Trochę się pogłowiliśmy jak ją odkręcić, a dokładnie jak odkręcić koło pasowe. Z pomocą przyszedł mocny sznurek, który przeciągnąłem przez jeden z otworów w kole i zaczepiłem o koło napędowe.
Po wyjęciu pompy okazało się, że sprężynka o której pisał Slaw jest w dobrym stanie, także nie pozostało nic jak tylko oddać pompę do regeneracji.
Z dużego forum dostałem nazwę polecanego warsztatu (regen-auto, Wesoła). Regeneracja zajęła 1 dzień, zapłaciłem 200pln, i na odchodne dostałem litr płynu do wspomagania i instrukcje, jak przepłukać cały układ. Trochę się nagimnastykowałem (nie mam klucza pneumatycznego), bo nieopatrzenie oddałem pompę razem z kołem pasowym, a w warsztacie je dokręcili :?.
Po założeniu pompy, przepłukaniu układu olejem hydraulicznym, zalaniu układu płynem zabrałem się za odpowietrzanie, i wszystko byłoby ok, ale ostatnim razem dolałem za dużo płynu do zbiorniczka i w pewnym momencie jego nadmiar został wypluty na paski klinowe :-( , także jeszcze chwilę musiałem poświęcić na czyszczenie.

Po regeneracji pompy wspomaganie wróciło, samochód przejechał ok 1000 km i nadal wspomaganie jest, także chyba wszystko jest ok.

_________________
Vitara Long 2.0 D I/C TURBO
Kumho KL-71 225x75R16
Escape 12000 (czasowo oddzielona od samochodu)


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 57 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl