suzuki.info.pl

Wszystko dookoła vitary i nie tylko (:
Dzisiaj jest sob kwie 27, 2024 7:30 pm

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
Post: czw lip 30, 2009 6:36 pm 
Offline
2" - starszy bagiennik

Rejestracja: pt paź 03, 2008 11:51 am
Posty: 104
Nie bardzo wiem czy to dobry wątek ale chciałem o coś zapytać:

Co może bycprzyczyną że moje auto ma skłonność że jak jadę w koleinach wyrobionych przez TIRY w asfalcie to tylko czeka na sposobność żeby wyskoczyć "na górki" - nie chce jechać w koleinach. Jak są spore koleiny to aż nie chce się jechać, jak sąkoleiny to ciągle muszę mocno trzymackierownicę i byćgotowy na kontrę - przy prędkości powyżej 60km/h z tyłu wyglada pewnie jakbym prowadził auto w stanie mocno "napromieniowanym" :mrgreen: . Duzo pomogło upuszczenie powietrza do 1.6atm, opony 195/65/15, zbieznośc też sprawdzałem i mechanior mówił że jest OK (a tak wogóle to jaka powinnna być???) amortyzatory były sprawdzane w serwisie i ponoć nie są idealne ale "jeszcze mogą być". Jakichś widocznych mega luzów na silentblokach, stabilzatorach itp nie (sprawdzane). Byłbym przyjął że "ten typ tak ma" ale dla porównania jeżdżę czasem Vitarą Cabrio JLX starszą o 5lat od mojego X90 i tamto auto moze nie jest na asfalcie limuzyną ale nie ma skłonności samobójczych do wypadania z koleiny na "wyżyny" bruzdy.
Ostatnio założyłem do niej gaz i chciałbym troszkę wiecej pojeżdzić ale jak pomyslę o polskich drogach i tym niespodziewanym wyjeżdżaniu z "doliny na wyżyny" to mi sie nie chce.

Coś musi być nie tak ale co????


Na górę
Post: czw lip 30, 2009 7:12 pm 
Offline
2" - starszy bagiennik
Awatar użytkownika

Rejestracja: wt cze 09, 2009 10:42 pm
Posty: 152
Lokalizacja: Konstancin Jeziorna / Kzimierz Dolny
a jaka szerokosc masz opon?


Na górę
Post: czw lip 30, 2009 7:51 pm 
Offline
3" - błotołaz
Awatar użytkownika

Rejestracja: śr cze 27, 2007 4:52 pm
Posty: 1433
Lokalizacja: Białystok
Takie gadanie, że amorki jeszcze mogą być to wiesz. :wink: Jeśli wszystko (zbieżność, luzy itd. ) jest ok to moim zdaniem amortyzatory do wymiany.

_________________
2.0 V6


Na górę
Post: czw lip 30, 2009 8:56 pm 
Offline
2" - starszy bagiennik
Awatar użytkownika

Rejestracja: pn paź 29, 2007 4:43 pm
Posty: 350
Lokalizacja: Połaniec
piotrpat pisze:
Nie bardzo wiem czy to dobry wątek ale chciałem o coś zapytać:
...mojego X90...

hej
X90 tak mają :P
znaczy moja też tak ma ale moje opony to 225/50R16 :mrgreen:
diagnosta stwierdził że zawieszenie jest w dobrym stanie, brak luzów :roll:
ale w wtorek auto idzie do innego mechanika, poleconego od byłego vitarowca :)

_________________
Suzuki Vitara X90


Na górę
Post: czw lip 30, 2009 10:30 pm 
Offline
2" - starszy bagiennik

Rejestracja: pt paź 03, 2008 11:51 am
Posty: 104
polek - napisałem 195/65/15 :D

bigos - "tak mają". Mnie sie tam podoba "dziwadłowość" X90 w wielu aspektach (2 osbowy, targi, szyby które łatwo sietłuką i strasznei trudno je potem dokupić w normalnej cenie, spalanie jak normalne 8 osobowe auto :) ) ale niech mi jeżdzi jak wszystkie "standardowe" auta - "normalnie"- tzn do przodu i bez skoków na boki.

Chyba w "wolnej" chwili sam wymontuję choć jednego amorka i sprawdzę czy jeszcze cokolwiek działa


Na górę
Post: pt lip 31, 2009 8:26 am 
Offline
2" - starszy bagiennik
Awatar użytkownika

Rejestracja: pn paź 29, 2007 4:43 pm
Posty: 350
Lokalizacja: Połaniec
piotrpat pisze:
polek - napisałem 195/65/15 :D

bigos - "tak mają". Mnie sie tam podoba "dziwadłowość" X90 w wielu aspektach (2 osbowy, targi, szyby które łatwo sietłuką i strasznei trudno je potem dokupić w normalnej cenie, spalanie jak normalne 8 osobowe auto :) ) ale niech mi jeżdzi jak wszystkie "standardowe" auta - "normalnie"- tzn do przodu i bez skoków na boki.

Chyba w "wolnej" chwili sam wymontuję choć jednego amorka i sprawdzę czy jeszcze cokolwiek działa


jakie koszta szyb :?:
ogólnie spalanie na oponach 225/50R16 7,5l
a jazda autostradowa (160-180) 10l

_________________
Suzuki Vitara X90


Na górę
Post: pt lip 31, 2009 3:50 pm 
Offline
2" - starszy bagiennik

Rejestracja: pt paź 03, 2008 11:51 am
Posty: 104
Spalanie?: miasto/trasa:12/9.5 /100km
Szyby?- a bo mi ostatnio jedna boczna poszła od kamyka "wylecianego" z podkaszarki - na szrocie koszt 250-300zł, w serwisie 700zł (sama szyba) :)
Chciałem od znanego ubezpieczyciela :) w ramach swojego AC dostać tak z 550zł na samodzielny zakup i wymianę tej szyby ale jak w ciagu 1tygodnia dostałem 2kalkulacje (różniące sie o 400% :) )to się wku...em, wybrałem opcję"warsztat" i będą płacili za naprawę w autoryzowanym serwisie i szybę "new"- pewnie zabulą z 1000zł ale to im sie musi bardziej opłacić :).


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 69 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl