suzuki.info.pl

Wszystko dookoła vitary i nie tylko (:
Dzisiaj jest czw mar 28, 2024 5:19 pm

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 130 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 15 6 7 8 9 Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: spalanie
Post: śr lut 13, 2013 4:45 pm 
Offline
2" - starszy bagiennik

Rejestracja: sob sty 08, 2011 5:43 pm
Posty: 151
Lokalizacja: Warszawa
Jest kilka możliwości:
1. licznik przekłamuje i pojazuje większą odległość niż w rzeczywistości i wtedy to kwestia twojego dobrego samopoczucia. Możesz to sprawdzić przejeżdzając jakiś dystans z gpsem i porównać to z odległością na liczniku.
2. masz źle ustawione czasy wtrysków gazu (być może z powodu tego problemu poruszanego na forach) i wtedy silnik dostaje zbyt ubogą mieszankę, co oznacza w bliższej lub dalszej perspektywie wypalone zawory i remont góry silnika.
To, że mapy benzyny i gazu się pokrywają, to jeszcze nie musi oznaczać że wszystko jest ok. Jeśli masz kabel diagnostyczny i możesz podejrzeć ustawienia instalacji, to sprawdź najpierw taką rzecz - czy jak przełączasz pomiędzy benzyną a gazem to czy zmieniają się czasy wtrysku benzyny? I czy przy przyspieszaniu na lpg sonda lambda jest "bogata"?

_________________
Vitara Long 1,6 16V + LPG sekwencja
Lift ok. 2 cale i AT 29'


Na górę
 Tytuł: Re: spalanie
Post: śr lut 13, 2013 7:11 pm 
Offline
2" - starszy bagiennik
Awatar użytkownika

Rejestracja: śr lis 28, 2012 9:04 pm
Posty: 215
Lokalizacja: Lubelskie.Roztocze,Batorz
Chłopaki gdzie macie zamontowany mikser gazowy w swoich autach?Jeśli już ktoś odpowie to proszę podać ile pali gazu,bo chciałbym wychwycić zależność jego miejsca montażu od ilości spalania.Proszę też zaznaczyć czy jest zamontowany silniczek krokowy na registerze.

_________________
Zakręt bez poślizgu,to zakręt stracony!!!
Vitara 1,6 . Zabłądziłem,nie mam już Vitary
Suzuki DR-Z 400
Mondeo mk3 było
Honda cr-v jest
Frontera B 2.2 sport


Na górę
 Tytuł: Re: spalanie
Post: czw lut 14, 2013 7:23 am 
Offline
2" - starszy bagiennik

Rejestracja: śr lis 02, 2011 4:38 pm
Posty: 353
Lokalizacja: Barwałd koło Wadowic
orient pisze:
Jest kilka możliwości:
1. licznik przekłamuje i pojazuje większą odległość niż w rzeczywistości i wtedy to kwestia twojego dobrego samopoczucia. Możesz to sprawdzić przejeżdzając jakiś dystans z gpsem i porównać to z odległością na liczniku.
2. masz źle ustawione czasy wtrysków gazu (być może z powodu tego problemu poruszanego na forach) i wtedy silnik dostaje zbyt ubogą mieszankę, co oznacza w bliższej lub dalszej perspektywie wypalone zawory i remont góry silnika.
To, że mapy benzyny i gazu się pokrywają, to jeszcze nie musi oznaczać że wszystko jest ok. Jeśli masz kabel diagnostyczny i możesz podejrzeć ustawienia instalacji, to sprawdź najpierw taką rzecz - czy jak przełączasz pomiędzy benzyną a gazem to czy zmieniają się czasy wtrysku benzyny? I czy przy przyspieszaniu na lpg sonda lambda jest "bogata"?

Hmm
no licznik jestem tak na 99% pewny ze pokazuje dobrze bo juz to sprawdzałem.
Co do diagnozy LPG to nie mam ani programu ani kabelka ani sie na tym nie znam ( pomijając wiedze ogólną).
A jak to jest z tym wypalaniem zaworów ?
Bo rozmawiałem z zaprzyjazinonymi mechanikami ( nie mającymi powodów mi cisnąc kitu) i mowią ze na benzynie owszem uboga mieszanka spowoduje takie zniszczenia ale LPG nie i na przykad oni mają na swój uzytek jeden Civic drugi stary passat oba na LPG od lat " wyoszczedzane" na maksa i dopiero auto jak dobiło do 450 tys km to zmieniał pierscienie u uszczelniacze zaworów ( ale to raczej nie z powodu LPG) a od tamtej pory juz 200 tys zrobił i nic. A gaz ma tak ustawiony ze jedzie z punktu A do B ale wyprzedzic zabardzo nie ma czym.
No i czy w sumei to ktos z Was zna kogos komu sie takie kuku stąło z powodu ubogiego LPG czy to sa tylko spekulacje bo na PB tak sie robi?
Orient nie bardzo rozumiem co masz na mysli " bogata lambda"?
A tak skoro Stag nie czyta i nie współpracuje z Hitachi to co w taki mrazie współpracuje? BRC np czy cos innego?
I czy mozna sobie ot tak wymienic sterownik i ewentualnie listwę i ustawic i czy ma to szanse chodzic jak nalezy?
I mozecie mi ktos łopatologicznie wyjasnic czemu prawdobodobnie nie dokonca współpracujący Stag powoduje małe spalanie?

_________________
Grandziara 2.0 16v Cabrio vel Żabka


Na górę
 Tytuł: Re: spalanie
Post: czw lut 14, 2013 10:29 am 
Offline
2" - starszy bagiennik

Rejestracja: sob sty 08, 2011 5:43 pm
Posty: 151
Lokalizacja: Warszawa
Co do wypalania zaworów na ubogiej mieszance LPG (stara, mieszalnikowa instalacja) to w daewoo nubirze jeżdzącej na taksówce - ustawiona była bardzo uboga mieszanka i kilka razy były wymieniane zawory wydechowe, które miały wręcz wypalone dziury. Ale to nie znaczy, że u Ciebie też będzie. Po prostu zastanawiające jest dla nas tak niskie spalanie na gazie, niższe chyba nawet od podawanego przez producenta spalania benzyny.
Co do "bogatej" sondy lambda to przy źle ustawionej instalacji gazowej często się zdarza, że silnik dostaje za mało paliwa. Jest to widoczne zwłaszcza przy przyśpieszaniu - brakuje mocy, a sonda lambda pokazuje ubogą mieszankę, podczas gdy powinna w takim momencie być bogata. Diagnostyka instalacji gazowej STAG przy pomocy kabelka i programu (dostępny na stronie producenta za darmo) jest w miarę łatwa, ale jeśli masz instalację na gwarancji to gazownik może się przyczepić, bo każde podłączenie pozostawia ślad w pamięci sterownika gazu.
Ja nie miałem do czynienia z instalacją LPG w silniku J20A, ale z tego co doczytałem w podanych wcześniej linkach jest tam problem z odczytem czasu wtrysku benzyny kiedy silnik pracuje na benzynie, za to można je odczytać kiedy chodzi na gazie. Jeśli faktycznie tak jest, to nie da się zebrać mapy wtrysku dla benzyny, czyli mapa gazowa jest ustawiona "na oko", co teoretycznie może skutkować nieskim spalaniem, ale kosztem zbyt ubogiej mieszanki i wypalania zaworów (albo gniazd zaworowych). Ale to jest tylko gdybanie - zapytaj swojego gazownika czy zebrał w trakcie jazdy mapy wtrysku dla benzyny i gazu - o ile powie prawdę, to powinno się wyjaśnić. Możesz go też poprosić żeby z tobą pojeździł i sprawdzić odczyty sondy w różnych warunkach - gazownik powinien wiedzieć jakie one powinny być.

_________________
Vitara Long 1,6 16V + LPG sekwencja
Lift ok. 2 cale i AT 29'


Na górę
 Tytuł: Re: spalanie
Post: czw lut 14, 2013 11:51 am 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: wt mar 20, 2007 10:18 pm
Posty: 1255
Lokalizacja: Nowy Sacz
Silnik: J20A>Electric, H27A
Model: Cabrio,XL7
Rok prod.: 1998
orient wyjasnil to dokladnie, ja mialem walczyc, mialem montowac diodty, filtry, ostatecznie wymienilem wtrysk z valdemarow na HAN`y i komputer ze staga na LPGTech`a, wszystko dziala idealnie, auto ma kopa, nic nie szarpie, a spalanie ma w normie jak na vitare na wiekszych kolach, komputer LPGTech pasuje bez przeroberk w instalacje stag`a, nawet czujnikow nie trzeba wymieniac

_________________
EVitara


Na górę
 Tytuł: Re: spalanie
Post: pt lut 15, 2013 7:03 am 
Offline
2" - starszy bagiennik

Rejestracja: śr lis 02, 2011 4:38 pm
Posty: 353
Lokalizacja: Barwałd koło Wadowic
Dzieki chłopaki juz mam jasniejszy obraz tego o co chodzi. Jedyne czego nei sprawdze to czy gazownik mówi prawde. ( sadząc po wyglądzie warsztatu to sa raczej wymieniacze i montowacze) no ale co do tej sondy to jescze sprawdze co i jak.
Vaiker a gdybym bez sprawdzan zrobił wymiane dokładnei tak jak opisałes powyzej to to jest Plug and Play i sterownik LPGTech i nowe wtryski wpasuje sie w ustawienie Staga czy trza bedzie robic kalibracje równiez? No i czy to jerst tak ze wtyczki i okablowanie jest uniwersalne czy kazda instalacja ma swoje ?
Aha w takim razie jescze jedno które wtryski bardziej polecacie:
HAN'y Vaikera czy Reg Fast Orienta? Pewnie kazdy swoje :mrgreen: ale jednak Reg Fasty sa o wiele tansze.
I jescze jedno czysto teoretycznie :
Gdyby autko normalnie mi paliło tak jak wszystkie Vitki około 12-13 to jakie moga byc jeszcze inne oznaki tego ze cos jest nie tak i ze Stag nie współpracuje? Biorac pod uwagę ze nie jest słaby ani nic z tych rzeczy. Czy to jest reguła ze Stag i J20A nie współpracując i koniec kropka? Czy przy większym spalaniu LPG nie ma zagrozenie uszkodzeniami silnika bez względu na to czy stag współpracuje czy tez nie?

_________________
Grandziara 2.0 16v Cabrio vel Żabka


Na górę
 Tytuł: Re: spalanie
Post: pt lut 15, 2013 7:32 am 
Offline
2" - starszy bagiennik
Awatar użytkownika

Rejestracja: pt lip 08, 2011 5:05 am
Posty: 368
Lokalizacja: Puławy
Silnik: J20A
Model: GV
Rok prod.: 1999
Hany oczywiscie sa o wiele lepsze przez co troche kosztują... mam Hany H2000 zielone w Mercedesie V8 i sprawuja sie bdb :wink:

_________________
GV 2.0 16V 3d '99

BMW R 1100 GS '99


Na górę
 Tytuł: Re: spalanie
Post: śr lip 31, 2013 7:52 am 
Offline
1" - młody upalacz

Rejestracja: sob mar 30, 2013 10:17 am
Posty: 41
Lokalizacja: Jaworzno/ Śląsk
Ja wrócę do tematu spalania, bo po moich wszystkich przebojach z viertarką doszło do tego, że na trasie spaliłem ostatnio 7,6l Pb/100km i doznałem szkoku(bardzo spokojna jazda, dach zrzucony i prędkość max 100km/h, jednak większość trasy 70km/h), w mieście obecnie około 9,5-10, w cyklumieszanym przy spokojnej jeździe na trasie (a4 prędkość zazwyczaj około 100km/h, bez dachu) 8,4l Pb na 100km więc tragedii nie ma :D
Jedno jest pewne, na przyszły sezon letni będzie jakieś normalne cabrio, a viertarka zostanie zgodnie z przeznaczeniem do zabawy i na zimowe wypady w góry :)

_________________
Suzuki Vitara 1.6 8V soft top BFG AT 205/75r15
seria prawie :P


Na górę
 Tytuł: Re: spalanie
Post: śr lip 31, 2013 10:15 pm 
Offline
3" - błotołaz
Awatar użytkownika

Rejestracja: śr mar 21, 2012 10:40 pm
Posty: 907
Lokalizacja: okolice 3Miasta
kriston pisze:
Chłopaki gdzie macie zamontowany mikser gazowy w swoich autach?Jeśli już ktoś odpowie to proszę podać ile pali gazu,bo chciałbym wychwycić zależność jego miejsca montażu od ilości spalania.Proszę też zaznaczyć czy jest zamontowany silniczek krokowy na registerze.


dwie vitary, dwie w gazie, obydwie mają mikser w tym samym miejscu, obydwie ten sam gaz
jedna automat pali 14l gazu przy jeździe "jak emeryt " (16l gazu prz normalnej jeździe)
druga manual pali 9l gazu przy jeździe "normalnej"

także ja nie wiem od czego to zależy :lol:
dodam ze w automacie walnięty czujnik TPS a w manualu wszystko sprawne,ale LPG chyba omija sygnal z TPS (jak go odłącze to na benzynie zgaśnie a na gazie chodzi dalej :wink: )

_________________
GEO TRACKER 1.6 8V, AUTOMAT, CABRIO HARD-TOP, LIFT 4,2", 31" AT **I TAK ZOSTAJEEEE**
SUZUKI VITARA 1.6 8V, MANUAL, CABRIO, BULWAR


Na górę
 Tytuł: Re: spalanie
Post: ndz paź 13, 2013 8:44 am 
Offline
1" - młody upalacz
Awatar użytkownika

Rejestracja: ndz cze 09, 2013 11:27 am
Posty: 52
Silnik: 2.5 v6
Model: Blaszanka
Rok prod.: 1997
Vitara 2.0 R4 i 235/70r16
Spalanie 20l przy w miare normalnej jezdzie i brak juz pomysłów co moze być przyczyną... :?


Na górę
 Tytuł: Re: spalanie
Post: śr paź 16, 2013 11:33 am 
Offline
2" - starszy bagiennik

Rejestracja: czw maja 31, 2012 7:29 am
Posty: 140
Lokalizacja: Jędrzejów
mutu95 pisze:
Vitara 2.0 R4 i 235/70r16
Spalanie 20l przy w miare normalnej jezdzie i brak juz pomysłów co moze być przyczyną... :?

Moze czujnik temperatury silnika, spala jakby chodził na ssaniu. Jak się zagrzeje to nie ma problemów z odpaleniem ??

_________________
Vitara 2.0 16V Cross Country
https://www.facebook.com/sukcesrallyteam


Na górę
 Tytuł: Re: spalanie
Post: ndz paź 20, 2013 12:33 am 
Offline
1" - młody upalacz
Awatar użytkownika

Rejestracja: ndz cze 09, 2013 11:27 am
Posty: 52
Silnik: 2.5 v6
Model: Blaszanka
Rok prod.: 1997
w sumie mialem do tego czujnika podejsc ale temp. w normie caly czas to olalem temat
ostatnimy czasy zupelnie innego ma ducha na gazie, a na benzynie nawet sie nie chce wkrecać wiec cos jest do wymiany tylko mądrego potrzeba ktory pozamienia te czujniki..


Na górę
 Tytuł: Re: spalanie
Post: czw paź 24, 2013 6:28 pm 
Offline
1" - młody upalacz

Rejestracja: pn mar 18, 2013 12:21 am
Posty: 67
Lokalizacja: Zielona Góra
witam a co powiecie na to?
moja 1.6 8v na oponkach 30x9.5 R15 DISCOVERER STT benzyny jadła od 14 w górę przy ciśnieniu w gumach 1,5 jazda oczywiście bardzo mieszana.
na trasie zszedłem do 13 i to był mój rekord.
po założeniu gazu jadła od 15 w górę i za chiny nie mogłem zejść niżej, byłem u kilku gaziarzy na regulacjach i nic.
aczkolwiek kilka dni temu wywaliłem katalizator, zrobiłem równiutkie 100km i przy tankowaniu zostałem bardzo miło zaskoczony ponieważ spaliła na tym dystansie 13 literków gazu gdzie nie oszczędzałem jej obrotów i nawet do 5000 była kręcona:)
ciekaw jestem czy na benzynie będzie też niższe spalanie:)

_________________
Vitara 1.6 8v
lift: merc+dobinsons+dystans amora40mm, felicja+lanos+dystans wału i sierżanta
Discoverer STT 30x9.50 R15
i trochę stali


Na górę
Post: czw paź 24, 2013 7:06 pm 
Offline
4" - błotny dziadek
Awatar użytkownika

Rejestracja: pt sie 15, 2008 4:36 pm
Posty: 1537
Lokalizacja: Andrychów
Dobrze pali.W te wakacje na 400 km zjadła 40 l gazu, jazda bez przystanków, równym tempem.Na podobnych tylko ciut zdartych kołach.A po wsi i gorkach to około 13-15.

_________________
była kiedyś Vitara '89,1,6 8v z liftem i mt
>>>ZJEEP>>>WJEEP


Na górę
 Tytuł: Re: spalanie
Post: czw paź 24, 2013 10:40 pm 
Offline
1" - młody upalacz

Rejestracja: pn mar 18, 2013 12:21 am
Posty: 67
Lokalizacja: Zielona Góra
fajnie by było jakbym zszedł do 12 przy w miarę normalnej jeździe:)
ale samo to o ile spadło spalanie jak wyrzuciłem katalizator:)
wy też się z tym spotkaliście??

_________________
Vitara 1.6 8v
lift: merc+dobinsons+dystans amora40mm, felicja+lanos+dystans wału i sierżanta
Discoverer STT 30x9.50 R15
i trochę stali


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 130 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 15 6 7 8 9 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl