suzuki.info.pl

Wszystko dookoła vitary i nie tylko (:
Dzisiaj jest czw mar 28, 2024 5:42 pm

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2
Autor Wiadomość
Post: czw lut 10, 2011 1:09 am 
Offline
2" - starszy bagiennik

Rejestracja: sob sty 08, 2011 5:43 pm
Posty: 151
Lokalizacja: Warszawa
Przepraszam że się wtrącę trochę nie na temat, ale jeśli chodzi o ubezpieczalnie to jest bardzo ciekawa sprawa, a ostatnio jestem na bieżąco jako że zakup Vitary był bezpośrednim następstwem faktu, że ktoś mi skasował poprzedni samochód.
Ogólnie ubezpieczalnie mają problemy z ubezpieczeniami OC bo to dla nich działalność na granicy opłacalności, co z resztą widać na ostatnim wzroście składek na OC. W związku z tym zwłaszcza te "gorsze" ubezpieczalnie kombinują jak mogą żeby nie wypłacać pieniędzy, albo wypłacić ich jak najmniej. W przypadku ubezpieczenia OC to sprawa jest dla kierowców o tyle korzystniejsza, że warunki ubezpieczenia reguluje ustawa i pewne prawa nam przysługują niezależnie od warunków podpisanych z TU umów. Mimo to w ubezpieczalniach pracują ludzie którzy dostają prowizje od niewypłaconych ludziom kwot. Sam ostatnio miałem wątpliwą przyjemność z takim człowiekiem rozmawiać. Przyjechał do domu w sobotę o godzinie 17.00 bez żadnego uprzedzenia i próbował zmusić mnie do rezygnacji z należnych mi pieniędzy sugerując, że próbuję ubezpieczenie wyłudzić i grożąc mi prokuraturą i CBŚ.
Nie chcę się tu rozwodzić nad tym, bo to byłoby ze 3 strony pisania, ale ogólnie mam taką sugestię. Jak będziecie mieli pecha i ktoś w was wjedzie, to zanim was odwiedzi rzeczoznawca zdemontujcie z samochodu wszytkie elementy mogące być powodem do czepiania się, bo jak tylko będzie pretekst, to TU będzie próbowało wam obniżyć odszkodowanie twierdząc, że przyczyniliście się do wypadku przez jakieś tam modyfikacje pojazdu.
Ogólnie jakby ktoś miał z ubezpieczalnią problemy to zapraszam na priv, chętnie doradzę jak ich pogonić i stracić na całym zdarzeniu jak najmniej.

_________________
Vitara Long 1,6 16V + LPG sekwencja
Lift ok. 2 cale i AT 29'


Na górę
Post: czw lut 10, 2011 7:46 am 
Offline
3" - błotołaz
Awatar użytkownika

Rejestracja: pt lip 24, 2009 11:49 am
Posty: 821
do kół po lifcie w układzie \ / tzw efekt tatry też się nie czepiają :) ??

_________________
j20a wreszcie kupione


Na górę
Post: sob lut 12, 2011 6:37 pm 
Offline
1" - młody upalacz

Rejestracja: ndz wrz 05, 2010 8:06 pm
Posty: 22
Taki efekt nie od razu widać jeśli lift nie jest ogromny...

_________________
Był Jimny 1.3 Cabrio. Jest GV I 2.0. Pozdrawiam :)
http://www.klubsuzuki.pl/


Na górę
Post: ndz lut 13, 2011 1:16 am 
Offline
5" - nadszyszkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: pt sty 04, 2008 7:27 pm
Posty: 3382
Lokalizacja: Koleczkowo
Cordoba_2004 pisze:
do kół po lifcie w układzie \ / tzw efekt tatry też się nie czepiają :) ??
a czemu mieliby się czepiać? to nie jest przedmiotem badania.

_________________
była Vitara, teraz 2 inne Suzy w domu :)
... i skośnookie 4x4 innej marki :wink:


Na górę
Post: sob lip 02, 2011 12:27 pm 
Offline
2" - starszy bagiennik
Awatar użytkownika

Rejestracja: ndz paź 25, 2009 11:25 pm
Posty: 274
Cytuj:
Przyjechał do domu w sobotę o godzinie 17.00 bez żadnego uprzedzenia i próbował zmusić mnie do rezygnacji z należnych mi pieniędzy sugerując, że próbuję ubezpieczenie wyłudzić i grożąc mi prokuraturą i CBŚ.


Gdyby ktoś taki przyszedł do mnie i wygadywał takie bzdury w moim domu, nie wracał by na dół schodami, windą też nie. Stare SB`eckie metody "TY nam powiedź, a my Cię wsadzimy". Jeżeli był to pracownik firmy to przekroczył swoje kompetencje i można to ścigać nie trzeba do tego się wysilać wystaczy: http://www.uokik.gov.pl złożyć tam wniosek przez Internet. Zajmie to max 5 min. Każdy musi być rozpatrzony i sprawa musi być zbadana, gdyż masz obowiązek dostać po wszystkim odpowiedź wraz z całym postępowaniem (działa sprawdzałem na Netii).

Więc polecam zrobić to nawet teraz jak tego gnoja wezwą i ktoś go przesłucha, to się zastanowi na kolejny raz. Szczególnie jeżeli dostanie kilka tyś. kary administracyjnej.

_________________
BYŁA: Vitara Long V6, 95r LPG, Zawieszenie, zderzaki Hunter


Na górę
Post: sob lip 02, 2011 2:18 pm 
Offline
2" - starszy bagiennik
Awatar użytkownika

Rejestracja: śr sie 04, 2010 5:04 pm
Posty: 378
Lokalizacja: KCH
1. Światła, u mnie przyczepił się do 4 halogenów (mogą być 2 i to włączane razem z długimi)
2. Poszerzenia jeśli koła wychodzą poza obrys

_________________
1,6 16V Wędkarski Long ;-)


Na górę
Post: czw lip 07, 2011 11:27 pm 
Offline
2" - starszy bagiennik
Awatar użytkownika

Rejestracja: ndz paź 25, 2009 11:25 pm
Posty: 274
franek pisze:
1. Światła, u mnie przyczepił się do 4 halogenów (mogą być 2 i to włączane razem z długimi)
2. Poszerzenia jeśli koła wychodzą poza obrys


Jak się nudzą to się przypieprzają.
Mi się kiedyś przyczepił do tego, że przewody od gazu przy butli stukają o butle (były w plastikowych wężykach).

Znowu w tym roku przy okazji zakupu innego auta w Bralinie, które musiało przejść na miejscu przegląd nie sprawdzał praktycznie niczgeo. Handlarz.. od razu powiedział, że to wioska żyjąca ze sprzedaży ściąganych aut (6ry stacje diagnostyczne na 6 tyś mieszkanców:)) I jak do czegoś się przypieprzy to po prostu mam pojechać do innej stacji olewając tamtego.

Także tendencje są różne.. swoją drogą ciekawe jak jest na zachodzie?:)

_________________
BYŁA: Vitara Long V6, 95r LPG, Zawieszenie, zderzaki Hunter


Na górę
Post: sob sty 14, 2012 5:00 pm 
Offline
2" - starszy bagiennik

Rejestracja: śr kwie 27, 2011 9:59 pm
Posty: 334
Lokalizacja: Kościerzyna
mam 4 lata hak i nie mam jeszcze kierunkowskazów w nadkolach (wogule nie wiem poco to komu ? i nie mam zamiaru montować) ale zawsze na przeglądzie się czepiają , mówię że zamontuję (wieży i wbija przegląd) .
Niektórzy nie wiedzą nawet gdzie otwiera się maskę w vitarze to odrazu wiadomo że nigdy nie miał do czynienia z vitą , no chyba że ma dobrze ustawione światła , chociaż ja mam a zawsze chcę mi ustawiać i mówię że mi dobrze świecą .
Do strumienicy zamiast kata się nie czepiają bo niewiedzą nic otym że to nie kat .
Do mojej bardzo dużej tatry też nic .
3 lata temu wymieniłęm wszystkie tulejki na polibusze do teraz mam spokój z jakimiś luzami na wachaczach itp.
Do oryginalnego orurowania mam papiery które w niemczech trzeba było mieć by poruszać się z rurami , a w Polsce nic nie trzeba :wink:
W poniedziałek jadę na przegląd ale do innej stacji niż wcześniej , zobaczymy co powiedzą .

(czy jest możliwość by zgiąć amortyzator bez uszkodzenia czego kolwiek innego w zawieszeniu ? chodzi o wjazd w dużą dziurę i amor zgięty)

_________________
była :
Vitara JLX 1.6 8v


Na górę
Post: ndz sty 15, 2012 6:15 pm 
Offline
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: śr lut 04, 2009 9:35 pm
Posty: 4485
Lokalizacja: Ursynów
Silnik: J20A
Model: Cabrio 2.0 JLX
Rok prod.: 1998
dero686 pisze:
(czy jest możliwość by zgiąć amortyzator bez uszkodzenia czegokolwiek innego w zawieszeniu ? chodzi o wjazd w dużą dziurę i amor zgięty)


Tak. Ja zgiąłem nowego amora tak.

ps:
strasznie nie w temacie :)

_________________
DantHe SVC 2.0 'Myszka Miki' + kilka cm do lansu :) Obrazek


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl