suzuki.info.pl

Wszystko dookoła vitary i nie tylko (:
Dzisiaj jest pt mar 29, 2024 12:29 am

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 Następna
Autor Wiadomość
Post: wt wrz 20, 2011 9:48 am 
Offline
3" - błotołaz
Awatar użytkownika

Rejestracja: czw lis 15, 2007 5:40 pm
Posty: 925
Lokalizacja: coraz bliżej domu ;)
galahad pisze:
Jeśli dobrze pamiętam, to hak odpinany jest właśnie po to, aby z nim (zamontowanym) na co dzień nie jeździć
i zapinać tylko wtedy gdy zapinamy np przyczepkę.

Przytoczcie jakieś konkretne przepisy, a nie rozważajcie wg. widzi misie :?


ale na co przepis ? na to że hak/kule trza odpinać ?
nie ma takich to nikt Ci nie wskaże ;)

sam byłem świadkiem zderzenia gdzie policja nawet nie zareagowała na kule :roll:
sprawca strasznie się pieklił, że koleś nie odpiął kuli i zdemolował mu dość mocno przód

_________________
... i jest 4x4 - Vitara 3d prawie seria i w lato chłodniutko :)


Na górę
Post: wt wrz 20, 2011 11:42 am 
Offline
Moderator

Rejestracja: wt lut 13, 2007 9:17 pm
Posty: 5117
Lokalizacja: Wojkowice Kościelne
Silnik: H27A
Model: GV XL7
Rok prod.: 2003
W Niemczech tak przepis chyba jest.

_________________
XL7 2,7 V6 form Juesej.


Na górę
Post: wt wrz 20, 2011 11:54 am 
Offline
3" - błotołaz
Awatar użytkownika

Rejestracja: czw lis 15, 2007 5:40 pm
Posty: 925
Lokalizacja: coraz bliżej domu ;)
NuVo pisze:
W Niemczech tak przepis chyba jest.


z dużym chyba ... :wink:
ja się nie spotkałem żeby ktoś zacytował, każdy pisze że chyba jest
ale auta tam z hakiem jeżdżą ...
z tego co wiem to ma być tylko kula oznaczona widocznym kapturkiem :roll:

_________________
... i jest 4x4 - Vitara 3d prawie seria i w lato chłodniutko :)


Na górę
Post: wt wrz 20, 2011 9:25 pm 
Offline
3" - błotołaz
Awatar użytkownika

Rejestracja: pn lis 16, 2009 10:37 pm
Posty: 1031
Lokalizacja: Kraków
To moja jest czarna... prawie niewidoczna ;)
A po bokach do belki przyspawałem zaczepy na szekle :mrgreen:

_________________
Suzi 3D 1.6 8V z małym liftem i na kapciach KL-71 idealna do zabawy była
Rodzinny autobus LR Disco II w dieslu z małym liftem 2"


Na górę
Post: wt wrz 20, 2011 9:41 pm 
Offline
2" - starszy bagiennik
Awatar użytkownika

Rejestracja: ndz gru 19, 2010 5:31 pm
Posty: 356
wystarczy w Google poszukać w całej Unii jest przepis który zabrania jeździć z kulą, tylko w Polsce jak kto chce. Dlatego nasza firma (w której pracuje) musiała zrezygnować z haków które nie miały kuli odkręcanej lub demontowanej w inny sposób (tzw automaty) a przepis wszedł na terenie UE w 2010r.




''Zgodnie z przepisami obowiązującymi w większości państw Europy Zachodniej za jazdę z hakiem bez przyczepy płaci się wysokie mandaty. Przepisu tego szczególnie rygorystycznie przestrzega się w Niemczech i Austrii.''
http://www.motofakty.pl/artykul/samochod_z_hakiem.html

_________________
vitara 1,6 8v 1991r LPG snorkel kibelrura oponki 30'' body 50mm lift merc-felicja odciągi


Na górę
Post: śr wrz 21, 2011 6:22 am 
Offline
3" - błotołaz
Awatar użytkownika

Rejestracja: czw lis 15, 2007 5:40 pm
Posty: 925
Lokalizacja: coraz bliżej domu ;)
michał pisze:
wystarczy w Google poszukać w całej Unii jest przepis który zabrania jeździć z kulą, tylko w Polsce jak kto chce. Dlatego nasza firma (w której pracuje) musiała zrezygnować z haków które nie miały kuli odkręcanej lub demontowanej w inny sposób (tzw automaty) a przepis wszedł na terenie UE w 2010r.




''Zgodnie z przepisami obowiązującymi w większości państw Europy Zachodniej za jazdę z hakiem bez przyczepy płaci się wysokie mandaty. Przepisu tego szczególnie rygorystycznie przestrzega się w Niemczech i Austrii.''
http://www.motofakty.pl/artykul/samochod_z_hakiem.html


wiesz taką gadkę to ja słyszę od lat, ale jeszcze nikt nie pokazał stosownego przepisu ...
art jest z 2005r. a Ty piszesz o jakimś przepisie z 2010 ?
i nie rozumiem za bardzo co chciałeś napisać, że mieliście haki i trzeba było je zdemontować bo nie miały odkręcanej kuli ?
czy że takie haki trzeba montować ? ... bo z tym pierwszym to jakaś bzdura, prawo nie działa wstecz,
np nikt nie każe Ci montować airbagu do vitary który obecnie jest wymagany
a jeśli chodzi o to drugie, to prawda, ale to już dość dawno, haki muszą mieć demontowaną kule, bo inaczej nie dostaną homologacji E
czyli nie kupisz i założysz haka ze stała kulą, ale jeśli masz taki hak, to możesz z nim jeździć


w każdym razie jak pisałem, ja przepisu nigdy nie widziałem (zresztą poczytaj komentarze pod artykułem)

_________________
... i jest 4x4 - Vitara 3d prawie seria i w lato chłodniutko :)


Na górę
Post: śr wrz 21, 2011 9:21 am 
Offline
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: śr lut 04, 2009 9:35 pm
Posty: 4485
Lokalizacja: Ursynów
Silnik: J20A
Model: Cabrio 2.0 JLX
Rok prod.: 1998
konrad pisze:
wiesz taką gadkę to ja słyszę od lat, ale jeszcze nikt nie pokazał stosownego przepisu ...
art jest z 2005r. a Ty piszesz o jakimś przepisie z 2010 ?
i nie rozumiem za bardzo co chciałeś napisać, że mieliście haki i trzeba było je zdemontować bo nie miały odkręcanej kuli ?
czy że takie haki trzeba montować ? ... bo z tym pierwszym to jakaś bzdura, prawo nie działa wstecz,
np nikt nie każe Ci montować airbagu do vitary który obecnie jest wymagany
a jeśli chodzi o to drugie, to prawda, ale to już dość dawno, haki muszą mieć demontowaną kule, bo inaczej nie dostaną homologacji E
czyli nie kupisz i założysz haka ze stała kulą, ale jeśli masz taki hak, to możesz z nim jeździć


w każdym razie jak pisałem, ja przepisu nigdy nie widziałem (zresztą poczytaj komentarze pod artykułem)


Też nie moge znaleźć tego przepisu. A z tego co slyszałem to ma być takie wymaganie, że jeśli hak ma demontowalną główkę to powinien byc zdemontowany jeśli nie jest używany (czyli nie ma działania wstecz) i jednocześnie wprowadza się wymóg montowania tylko haków demontowalnych dla haków "rejestrowanych" po wejsciu przepisu w życie.
Tylko że nikt nie wie co to za przepis, gdzie jest opublikowany i kto go uchwalił :)

Z doświadczenia wiem, że w Niemczech i Francji i chyba Hiszpanii lepiej demontować hak jeśli jest taka możliwość - na wszelki wypadek. We Francji już 20 lat temu znajomy Francuz demontował hak. Byłem tym zdziwiony więc mi wytłumaczyl, że takie są przepisy - nie ma przyczepy to i nie ma haka ;)

pozdrower

_________________
DantHe SVC 2.0 'Myszka Miki' + kilka cm do lansu :) Obrazek


Na górę
Post: śr wrz 21, 2011 9:39 am 
Offline
3" - błotołaz
Awatar użytkownika

Rejestracja: czw lis 15, 2007 5:40 pm
Posty: 925
Lokalizacja: coraz bliżej domu ;)
danthe pisze:
Z doświadczenia wiem, że w Niemczech i Francji i chyba Hiszpanii lepiej demontować hak jeśli jest taka możliwość - na wszelki wypadek. We Francji już 20 lat temu znajomy Francuz demontował hak. Byłem tym zdziwiony więc mi wytłumaczyl, że takie są przepisy - nie ma przyczepy to i nie ma haka ;)
pozdrower


nie zwracałem uwagi co jest za granicą ... ale ludzie piszą że sporo aut jeździ z hakiem :roll:
być może ów Francuz wychodził z takiego założenia jak ja, też demontuje, bo mnie wkurza po prostu
ale tak jak pisałem, nie udało mi się znaleźć zapisu że jest to obowiązek, a szukałem sporo :wink:

_________________
... i jest 4x4 - Vitara 3d prawie seria i w lato chłodniutko :)


Na górę
Post: śr sty 04, 2012 3:04 pm 
Offline
2" - starszy bagiennik

Rejestracja: śr kwie 27, 2011 9:59 pm
Posty: 334
Lokalizacja: Kościerzyna
a można za taką belkę od haka dźwigać auto hi-liftem ? odciążenie w dół wytrzymuje , czy w górę też da radę ?

_________________
była :
Vitara JLX 1.6 8v


Na górę
Post: śr sty 04, 2012 10:49 pm 
Offline
3" - błotołaz
Awatar użytkownika

Rejestracja: pn lis 16, 2009 10:37 pm
Posty: 1031
Lokalizacja: Kraków
dero686 pisze:
a można za taką belkę od haka dźwigać auto hi-liftem ? odciążenie w dół wytrzymuje , czy w górę też da radę ?


jak dla mnie to można, przynajmniej wiem, że moja belka jest dobrze przymocowana 8)
ale ja się nie znam... :roll:

a z przepisami już mi przeszło.
kiedyś się martwiłem, że nie ma go w dowodzie, że nie odpinany itd....
przerobiłem haka na odpinany i kiedy ktoś się doczepi to odkręcę i wrzucę pod siedzenie,
a na razie jeżdżę z hakiem i nie chce mi się go odpinać....
przyczepy nie ciągnę i nie będę ciągnął.

_________________
Suzi 3D 1.6 8V z małym liftem i na kapciach KL-71 idealna do zabawy była
Rodzinny autobus LR Disco II w dieslu z małym liftem 2"


Na górę
Post: czw sty 05, 2012 7:34 pm 
Offline
3" - błotołaz
Awatar użytkownika

Rejestracja: śr cze 27, 2007 4:52 pm
Posty: 1433
Lokalizacja: Białystok
Tak naprawdę nikt się nie będzie czepiał, chyba że jakiś upierdliwy diagnosta, ale to nie problem.

A co do podnoszenia za belkę haka to najpierw radziłbym odkręcić śruby mocujące belkę do ramy i sprawdzić czy przypadkiem ruda ich nie zjadła.

_________________
2.0 V6


Na górę
Post: pt sty 06, 2012 1:55 pm 
Offline
2" - starszy bagiennik

Rejestracja: śr kwie 27, 2011 9:59 pm
Posty: 334
Lokalizacja: Kościerzyna
Właśnie przy odkręcaniu ukręciła się jedna , rozwierciłęm , dałem 4 nowe śruba a tam gdzie gwint rozwiercony udało się włożyć nakrętkę samokontrującą do ramy i załapać ją i trzyma . Rama zdrowa nowe śruby więc można dźwigać . Narazie powstrzymałem sie z derzakami off-road ponieważ nie wiem czy vitara zostanie czy sprzedam... a z przodu pod hi-lifta jakoś trzeba wzmocnić orginalne orurowanie i też pójdzie .

Jak mocujecie do ramy progi pod hi-lifta ? mam aluminiowe i niezbyt wytrzymają hi-lifta (szkoda ich dałem za nie 800zł) . Progi z rury stalowe mocujecie tak jak te aluminiowe ? płaskowniki z obu stron ramy i ześrubować u góry i na dole ? czy przez ramę przykręcić ?

_________________
była :
Vitara JLX 1.6 8v


Na górę
Post: pt sty 06, 2012 8:52 pm 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: sob sie 28, 2010 3:59 pm
Posty: 2334
Lokalizacja: Szczawa; małopolskie
Silnik: 2.0 J20A VVT
Model: Grand Vitara II
Rok prod.: 2008
Lepiej z płaskownika obejmy zrobić niż niepotrzebnie ramę osłabiać

_________________
GV II 2.0 i automat.


Na górę
Post: pt sty 06, 2012 9:14 pm 
Offline
2" - starszy bagiennik

Rejestracja: pt lis 25, 2011 6:05 pm
Posty: 244
Lokalizacja: POLSKA
Jak pojechałem na przegląd to diagnosta się pyta czemu nie mam wbitego Haka a ma Tabliczkę znamionową haka .Mówię że oderwę tabliczkę i luz a on że ?? zł. wystawi zaświadczenie i do wydziału komunikacji .
Pojechałem takim jak na zdjęciu czyli przerobionym prze zemnie specjalnie pod wyciągarkę i hak mojej produkcji.
Poprzedni właściciel miał winkla i krzywo przyspawał dolną belkę haka ale pospawał dobrze więc nie poprawiam.


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Ostatnio zmieniony wt sty 10, 2012 6:55 pm przez RDZIKI1, łącznie zmieniany 1 raz.

Na górę
Post: wt sty 10, 2012 3:29 pm 
Według cennika za badanie dodatkowe na podstawie którego w wydziale komunikacji dokonają wpisu hak w dowodzie kosztuje 35 zł i jest to cennik ustawowy. Na stacji nikt nie wbije haka w dowód...


Na górę
   
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl