suzuki.info.pl

Wszystko dookoła vitary i nie tylko (:
Dzisiaj jest pt mar 29, 2024 10:05 am

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1 2 Następna
Autor Wiadomość
Post: pn wrz 03, 2012 8:26 pm 
Offline
1" - młody upalacz

Rejestracja: ndz cze 17, 2012 5:19 am
Posty: 47
Lokalizacja: Skawina
Jak w temacie. Doszło mi sporo odśnieżania i zastanawiam się na jakimś autkiem do tego celu bo traktory są cholernie drogie. A taka vitka czy samuraj zrobi tą samą robotę i jest sporo tańsze i wygodniejsze. (np ogrzewanie radio wspomaganie hałas prędkość i pewnie jeszcze wiele innych).
Stąd moje pytanie: co lepiej się sprawdzi w "akcji zima"?
Vitarkę już mam ale jeździ nią żona więc nie pozwoli mi założyć pługu.
Zastanawiam się pomiędzy vitarą, samurajem, fronterą, może jakimś starym pajero czy terrano.
Generalnie autko musi być niezawodne bo odśnieżanie jest częścią mojej działalności gospodarczej. Więc musi być niezawodne nie mieć problemów z paleniem w zimie.
Proszę o opinie najlepiej co i dlaczego.
Z góry dziękuję.


Na górę
Post: wt wrz 04, 2012 9:11 am 
Offline
4" - błotny dziadek
Awatar użytkownika

Rejestracja: czw mar 27, 2008 4:26 pm
Posty: 2689
Lokalizacja: Wrocław
Silnik: G16B
Model: Radzikone Edyszyn
Rok prod.: 1995
Vitara Ci zgnije jak podlogi dobrze nie zabezpieczysz.
lepsza vitara, bo ciut ciezsza i mocniejsza.

_________________
Futrzak->Vitka'89 ->Vitka'95->GV2000->Korozjara


Na górę
Post: wt wrz 04, 2012 9:17 am 
Offline
Moderator

Rejestracja: wt lut 13, 2007 9:17 pm
Posty: 5117
Lokalizacja: Wojkowice Kościelne
Silnik: H27A
Model: GV XL7
Rok prod.: 2003
Do pchania śniegu to najlepiej coś cięższego. Tu na pewno na korzyść pojary lub tyrana.
Jakie rejony masz odśnieżać, drogi, parkingi,uliczki na osiedlu? Zależy Ci na zwrotności sprzętu to vitara i 4 worki z piaskiem na pakę.
Na odpalanie w mrozy chyba najlepsza benzyna.


W Będzinie parking przy Lidlu odśnieżali nivą i małym fiatem :mrgreen:

_________________
XL7 2,7 V6 form Juesej.


Na górę
Post: wt wrz 04, 2012 9:30 am 
Offline
3" - błotołaz
Awatar użytkownika

Rejestracja: pt lip 24, 2009 11:49 am
Posty: 821
vitara samuraj jimny z krzywą budą po dachowaniu trochę pospawasz dla picu i można odśnieżać :) mały silnik benzynowy zapali w zimie zawsze duży nie zawsze :)
Terrano i frota są długie dojdzie Ci pług i prowadzenie pługa co sprawi że przy zakamarkach lub zaparkowanych autach może być problem

_________________
j20a wreszcie kupione


Na górę
Post: wt wrz 04, 2012 12:04 pm 
Offline
1" - młody upalacz

Rejestracja: ndz cze 17, 2012 5:19 am
Posty: 47
Lokalizacja: Skawina
Mam do odśnieżania centra logistyczne więc w zasadzie same place manewrowe pod tiry i parkingi pod osobowe. chyba każde auto będzie zwrotniejsze od ciągnika rolniczego. Mam dwa ciągniki ale teraz wole zainwestować w auto bo i tak sprzęt pracuje tylko zimą (ciągniki) więc wole auta bo latem zdejmę pługi i mam autka do błotka i w teren a może i do codziennej jazdy.
A jak z awaryjnością?
I jak z częściami?
Do czego łatwiej i szybciej o części?
Mam vitkę szwagier ma samuraja ale o awaryjności nic powiedzieć nie mogę bo jeszcze ani mnie ani jemu się nic nie zepsuło.


Na górę
Post: wt wrz 04, 2012 12:38 pm 
Offline
Moderator

Rejestracja: wt lut 13, 2007 9:17 pm
Posty: 5117
Lokalizacja: Wojkowice Kościelne
Silnik: H27A
Model: GV XL7
Rok prod.: 2003
Z zaobserwowanych zjawisk na parkingu w moim centrum logistycznym to traktor wpada najlepiej. :wink:
Wysoko siedzisz i wszystko widzisz np przy manewrowaniu po parkingu dla osobówek i do tyłu. No i przede wszystkim wyciąganie ciężarówek z pod ramp załadunkowych po całej nocy obfitych opadów śniegu :mrgreen:
Jak dupi ostro śniegiem to i tak nie nadążają odśnieżać. Kilka razy nawet musieliśmy odwołać załadunki.
Małą piaskarkę chcesz założyć? To najlepiej pickup typu terrano I.

Aut na rynku jest od cholery, części klepią od Chin po lokalne stodoły. Używanych wszelkiej maści po różnych dziuplach znajdziesz. Każdy bardziej szanujący się auto-szrot ma jakiegoś 4x4 na placu.

_________________
XL7 2,7 V6 form Juesej.


Na górę
Post: wt wrz 04, 2012 9:47 pm 
Offline
1" - młody upalacz

Rejestracja: ndz cze 17, 2012 5:19 am
Posty: 47
Lokalizacja: Skawina
Mam już po jednym traktorze na centrum. Ale co będzie gdy okaże się że nie chce zapalić? muszę mieć jakąś alternatywę gdyby traktor się zepsuł. A 4x4 wychodzi taniej wygodniej i przy mniejszym śniegu wydaje mi się że szybciej.
Traktor przygotowany do zimy to wydatek minimum 20-25tyś zł szt więc za te pieniądze to kupuję 3 vitary z pługami.
Auta mają tylko jeździć i odśnieżać posypywaniem zajmie się traktor. Traktor oczywiście też będzie odśnieżał ale do traktora mam pług 2,6m i wszędzie nim nie wjadę. Nawet na chodniki auto jest lepsze niż traktor.
Mam wydać na mini traktorek 15-20 tyś żeby odśnieżyć kilka chodników to tak samo poradzi sobie z tym vitka za 5-7 tyś


Na górę
Post: śr wrz 05, 2012 7:35 pm 
Offline
2" - starszy bagiennik

Rejestracja: czw paź 20, 2011 9:03 pm
Posty: 389
Nie bierz vitary,nie chciałbym by była kojarzona z tanim pojazdem do odśnieżania.Niech zostanie autem do rekreacji i zabawy w terenie.A utrzymanie vitki kosztuje tyle co dwóch traktorów.Kup czinkłeczento na łańcuchach :idea:


Na górę
Post: czw wrz 06, 2012 8:22 am 
Offline
2" - starszy bagiennik
Awatar użytkownika

Rejestracja: wt lut 08, 2011 10:34 am
Posty: 216
Lokalizacja: częstochowa
a moim zdaniem lepszy był by jakiś stary pikap. masz odpis vat-1, kawał skrzyni na którą możesz wrzucić łopatę, czy przywieść tonę piachu, czy jak zdejmiesz pług do jazdy po drodze to masz go gdzie włożyć, jak kupisz dubel kabinę to w normalnych warunkach 5osób przewieziesz. vitarką nie narobisz.

a jak wzmocnisz ramę i wsadzisz mechanik to i tira z pod rampy wyjmiesz.

_________________
http://www.youtube.com/user/LSprojekt?feature=mhee#p/a

albo suzuki albo nic.


Na górę
Post: czw wrz 06, 2012 9:50 pm 
Offline
3" - błotołaz

Rejestracja: czw paź 06, 2011 8:43 pm
Posty: 510
Lokalizacja: Małopolskie Gołcza
http://www.youtube.com/watch?v=YJltqTUMZig


Na górę
Post: pt wrz 07, 2012 12:01 pm 
Offline
3" - błotołaz
Awatar użytkownika

Rejestracja: pn mar 10, 2008 11:04 pm
Posty: 927
Lokalizacja: Gdańsk
może będę nieoryginalny ale stawiałbym na auto o masie ok 2ton z mocną ramą

patrol y60 long...

_________________
cabrio 3d '94 OME,MTki 31cali, Tabor12k - sprzedana ;(


Na górę
Post: pt wrz 07, 2012 2:25 pm 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: czw lis 12, 2009 10:13 pm
Posty: 2174
Lokalizacja: Warszawa
Silnik: 2.0 HDI
Model: XL7
Rok prod.: 2006
... stara frota - A. tanie są i części pełno. Bagażnik duży. Wyjdzie taniej niż hardmadafaka kultowy parch.

_________________
Long 2.0 TD 1997r, polcalmini i MT > (...) > XL7 2.0 HDI
"Spijmy gorycz co uwiera, niech z trzeźwości nas rozbiera"


Na górę
Post: sob wrz 08, 2012 9:04 pm 
Offline
3" - błotołaz
Awatar użytkownika

Rejestracja: pt lip 24, 2009 11:49 am
Posty: 821
tak się zastanawiam jaki to traktor wymaga wkłądu 20 25 tys :) aby odpalał przy - 20 st i miał jakie takie ogrzewanie w kabinie :) ta kwota to deko przesadzona. Odbudowywałem 2 c-360 do odśnieżania i tyle cieżko by było wydać :)

_________________
j20a wreszcie kupione


Na górę
Post: sob wrz 08, 2012 9:33 pm 
Offline
1" - młody upalacz

Rejestracja: ndz cze 17, 2012 5:19 am
Posty: 47
Lokalizacja: Skawina
Kolego nie chodzi o odbudowę tylko o zakup + doposażenie np rozdzielacz hydrauliczny węże pług + przegląd ( bo zawsze jest coś do zrobienia) wymiana olejów itp. Skoro odbudowałeś 2x c-360 to wiesz o czym piszę. Niedawno kupiłem ursusa 3512 i już włożyłem 4000zł pług + 1000zł rozdzielacz ,oleje i filtry. Do samej skrzyni wchodzi 42l oleju. Więc na dzień dzisiejszy ciągnik kosztował mnie już ponad 25000zł a do ideału mu jeszcze brakuje. Instalację elektryczną robie sam bo nic nie działało a gdzie jeszcze montaż pługa i węże. Ciągnik wiem że jest mi potrzebny ale uważam że jeden wystarczy a do pomocy chcę kupić jakąś terenówkę. Gdyby ciągnik nawalił czy nie zapalił na mrozie. Dlatego zamiast pakować kolejne 25tyś w ciągnik to wolę za te pieniądze kupić 3 terenówki które w sumie zrobią więcej pracy niż jeden ciągnik i jak któraś nawali to zawsze jest coś w zapasie a w lecie ściągam pługi i mam fajne autka na dojazdy do pracy dla całej rodziny a w weekend do błotka na kilka aut to też nie mała frajda. Do tego dochodzi komfort odśnieżania w ciepłej i cichej terenówce słuchając radia z normalną skrzynią biegów i wspomaganiem kierownicy a w głośnym i zimnym ciągniku w którym posłuchać można co najwyżej zwolnic i skrzyni biegów. Wiem że można kupić np zetora z komfortową kabiną ogrzewaniem wspomaganiem i innymi bajerami ale wtedy 25tyś to minimum na ciągnik a i tak trzeba go przeglądnąć i doposażyć więc wyjdzie ponad 30tyś.


Na górę
Post: ndz wrz 09, 2012 12:39 pm 
Offline
3" - błotołaz
Awatar użytkownika

Rejestracja: pt lip 24, 2009 11:49 am
Posty: 821
masz rację
3512 kosztuje :)

terenówka przy odśnieżaniu podobnie jak ciągnik i quad ma swoje wady i zalety :)

Szkoda tylko że prawdziwe terenówki się kończą

_________________
j20a wreszcie kupione


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1 2 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl