suzuki.info.pl

Wszystko dookoła vitary i nie tylko (:
Dzisiaj jest sob kwie 27, 2024 2:21 pm

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 98 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 57 Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: czw sty 24, 2008 9:18 pm 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: pn paź 30, 2006 1:09 pm
Posty: 3237
Lokalizacja: Gdynia
slaw pisze:
masz racje i chciałem poruszyc kwestie kinetyka to bardzo dobra lina ale bardzo niebespieczna i nie myslmy ze zastapi nam wszystko

Taaak. Mój pilot ciągle marudzi że kinetyk jest nieprzewidwalny. Dużo w tym racji, ale na rajdach nie ma czasu na finezyjne ciąganie tiforem, nie mówiąc już o tym że trzeba być Pudzianem :wink: :lol: .

_________________
Były użytkowik Vitary OR, były moderator, obecnie turystyczny autobus http://www.terracan.pl/viewtopic.php?f= ... 7&start=60


Na górę
 Tytuł:
Post: czw sty 24, 2008 9:37 pm 
Offline
Site Admin

Rejestracja: wt wrz 19, 2006 1:42 pm
Posty: 3113
Lokalizacja: warszawa
i tu jest sedno sprawy kinetyk i w teren :lol: ale kiedys wspomnisz ze cała radosc to go nie uzywac a da sie to zrobic :wink:

_________________
Vitara 2,0 16v, LJ 80


Na górę
 Tytuł:
Post: czw sty 24, 2008 11:03 pm 
Offline
2" - starszy bagiennik
Awatar użytkownika

Rejestracja: ndz gru 23, 2007 11:49 pm
Posty: 154
Lokalizacja: Wrocław
slaw pisze:
masz racje i chciałem poruszyc kwestie kinetyka to bardzo dobra lina ale bardzo niebespieczna i nie myslmy ze zastapi nam wszystko

jak ktoś jeszcze nie czytał to polecam:
http://www.forum4x4.pl/forum/viewtopic.php?t=49735

coprawda inne forum ale przecież to nie konkurencja :wink:

mnie osobiście dało dużo do myślenia, jestem w trakcie opracowywania zabezpieczenia kinetyka

btw dużo się mówi o wytrzymałości liny, ale wg mnie najważniejszy jest zaczep bo chyba nie ma nic gorszego od lecącej szekli na kinetyku po zerwanie zaczepu?
no chyba że lecąca szekla ze zderzakiem :wink:

_________________
PATROL GR Y60 ; SJ413 Obrazek
gg 4525429
skype qbq112


Na górę
 Tytuł:
Post: czw sty 24, 2008 11:25 pm 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: pn paź 30, 2006 1:09 pm
Posty: 3237
Lokalizacja: Gdynia
kuba500 pisze:
slaw pisze:
masz racje i chciałem poruszyc kwestie kinetyka to bardzo dobra lina ale bardzo niebespieczna i nie myslmy ze zastapi nam wszystko

jak ktoś jeszcze nie czytał to polecam:
http://www.forum4x4.pl/forum/viewtopic.php?t=49735
...mnie osobiście dało dużo do myślenia, jestem w trakcie opracowywania zabezpieczenia kinetyka

btw dużo się mówi o wytrzymałości liny, ale wg mnie najważniejszy jest zaczep bo chyba nie ma nic gorszego od lecącej szekli na kinetyku po zerwanie zaczepu?
no chyba że lecąca szekla ze zderzakiem :wink:


Cztałem. Vitarka chyba kinetyka nie urwie ale....
te fabrycznie zaczepy urwał już ktoś? czy w miarę mocne są?
Ja (a właściwie ludzie mnie wyrywajacy) już trochę testowałem. Kika razy wylatywałem jak z procy gdy koledzy z cięższych terenówek rwali jak auto swojej wagi.

_________________
Były użytkowik Vitary OR, były moderator, obecnie turystyczny autobus http://www.terracan.pl/viewtopic.php?f= ... 7&start=60


Na górę
 Tytuł:
Post: pt sty 25, 2008 8:43 am 
Offline
3" - błotołaz
Awatar użytkownika

Rejestracja: sob mar 31, 2007 1:00 am
Posty: 563
Lokalizacja: Bielsko Biała
Też nie słyszałem, żeby ktoś fabryczny zaczep w Vitce wyrwał. Wyglądają solidnie. Osobiście wolę rwać tyłem, bo tam mam dwa robione zaczepy, jakoś pewniej i w razie zerwania fotel może ochronić.
@kuba500 - cały zderzak wyrywanego auta już się kiedyś na mnie rzucił :D Nie jest tragicznie, bo waga go skutecznie hamuje, ale z 5-6 m. przeleciał, dobrze, że nikogo nie było po drodze.

_________________
Pozdrawiam
Vitara 1.6 8V automat


Na górę
 Tytuł:
Post: pt sty 25, 2008 7:24 pm 
Offline
2" - starszy bagiennik
Awatar użytkownika

Rejestracja: pn lis 27, 2006 9:56 pm
Posty: 161
Lokalizacja: Przemyśl
Silnik: 1,6 8v
Model: Cabrio JLX
Rok prod.: 1999
Jasne !!! - prawdziwy OFF-ROAD jest ogólnie ciężki i niebezpieczny !!! :mrgreen:
Ale w tym akurat, ponoć o to chodzi... :wink:
Zerwany kinetyk przez chłodnicę przechodzi jak przez masło (ok. 1 sek. i tylko trzask, jak z bata - widziałem...)
Po to właśnie zabezp. boczne (np. z pasa 3m-ówki do owinięcia drzewa), i koc na linie co by jej trochę pomieszać szyki.
Wszędzie piszą - nie używać skaleczonej liny !!!, a nowej 5 tonówki 2 Vitary nie mają możliwości urwać.
Wiedzcie, że w tandemie np. Patrol+Vitara, to on z niej zrobić może kombi (jeżeli nie porozrywa), a nie odwrotnie. Więc niech Vitara bawi się z ciężarem podobnym sobie, chyba, że do kierowcy z ciężkiego auta macie aż tyle zaufania i pewni jesteście, iż nie rozerwie was z zwykłej lekkomyślności lub głupiej przyjemności.
Wszystkie mniejsze i większe stwory mają swoje plusy i minusy, z Hummer-a też można w terenie kwiczeć ze śmiechu - widziałem...

:wink:

_________________
Vitka cabrio 1,6 8V - Pozdrawiam...


Na górę
 Tytuł:
Post: pt sty 25, 2008 8:15 pm 
Offline
2" - starszy bagiennik
Awatar użytkownika

Rejestracja: ndz gru 23, 2007 11:49 pm
Posty: 154
Lokalizacja: Wrocław
Masmo pisze:
Vitarka chyba kinetyka nie urwie .


wszystko zależy też od stanu liny, lina też się zużywa i starzeje ja jak mój kinetek będzie nosił ślady styrania to zostawię go jako linkę holownicza do busa a do viki kupie nowy

przemek pisze:
@kuba500 - cały zderzak wyrywanego auta już się kiedyś na mnie rzucił :D Nie jest tragicznie, bo waga go skutecznie hamuje, ale z 5-6 m. przeleciał, dobrze, że nikogo nie było po drodze .


dlatego zawsze przy zabawie z kinetykiem lepiej kazać odsunąć sie gapią na bezpieczną odległość

Bogusław pisze:
Więc niech Vitara bawi się z ciężarem podobnym sobie



wszystkiego nie da się zaplanować :wink: małem przypadek gdzie koledze w exploreze padł przód , monterej który go ciągnął zagotował sie i wystrzelił chłodnicę i przyszło mi viertarką targać explorera :roll:
vitarka dzielnie zniosła i nawet uchwyt fabryczny wytrzymał (explorer nie był mocno wklejony ale tylko tył robił)
:D co nie zmienia faktu że po tej i kilku innych przygodach jestem na etapie motania zderzaków z uchwytami z prawdziwego zdarzenia :wink:

btw nigdy nie wiadomo co cię lub co ty będziesz szarpał :lol:

_________________
PATROL GR Y60 ; SJ413 Obrazek
gg 4525429
skype qbq112


Na górę
 Tytuł:
Post: pt sty 25, 2008 8:43 pm 
Offline
2" - starszy bagiennik
Awatar użytkownika

Rejestracja: pn lis 27, 2006 9:56 pm
Posty: 161
Lokalizacja: Przemyśl
Silnik: 1,6 8v
Model: Cabrio JLX
Rok prod.: 1999
Co dotyczy kłów, to nie pisałem, że są idealne [każdy, kto trochę błota przejadł wie - w terenie takie słowo to często żenada...].
Napisałem, że kieł jest solidny i świetny do szybkiej obsługi.
W przeciągu lat wiele razy przekonałem się o tym, a zsunięcie się liny z kła jest dużo mniej prawdopodobne, niż zsunięcie się prezerwatywy... - do pionu wiadomo, że musi być szekla w pełnym zaczepie.
Kły wszystkie są gięte oryginalnie "prawa" i "lewa", a co do tego złamanego... - zawsze znajdzie się gdzieś jakiś złamas...

Rozebrany miałem ostatnio przód (ze względu na montaż wyciągary), obejrzeliśmy wszystko dokładnie i wątpię czy uda się komuś zmotać dużo mocniejszy uchwyt... - rama w Vitarze "jest jaka jest" i oryginalny zaczep jest do niej chyba dobrze dopasowany (pręt "12" [jeżeli dobra stal] przy dobrym spawie - trzeba mieć nadzieję, że wytrzyma...).
Jeżeli ktoś potrzebuje drugi zaczep, to można po przeciwnej stronie (przy zakończeniu ramy) zmotać na 4 śrubach jakiś profilek z zastrzałami do góry (+ małe wycięcie w zderzaku) i na tym zamontować coś dodatkowego... - co by było wyżej i szybciej (i są wtedy 2, więc na którymś może być zabezpieczenie).
A czy to, co zmotacie będzie solidniejsze... - nie wiadomo...
Należy pamiętać !, że rama w Vitarce, to nie rama MERCEDESA UNIMOGA...
Vitara to lekki śmigacz (pomijam Samuraja), który ma iść po wierzchu !!!, więc każde jej wklejenie "zassanie" w błocie będzie wiązać się z ryzykiem często nieprzewidzianych efektów końcowych... :wink:

_________________
Vitka cabrio 1,6 8V - Pozdrawiam...


Na górę
 Tytuł:
Post: pt sty 25, 2008 8:53 pm 
Offline
2" - starszy bagiennik
Awatar użytkownika

Rejestracja: pn lis 27, 2006 9:56 pm
Posty: 161
Lokalizacja: Przemyśl
Silnik: 1,6 8v
Model: Cabrio JLX
Rok prod.: 1999
Jeżeli będą zainteresowania, jak rozwiązałem to u siebie, to mogę zrobić rozpiskę wraz z zdjątkami.

_________________
Vitka cabrio 1,6 8V - Pozdrawiam...


Na górę
 Tytuł:
Post: pt sty 25, 2008 9:00 pm 
Offline
Moderator

Rejestracja: wt lut 13, 2007 9:17 pm
Posty: 5117
Lokalizacja: Wojkowice Kościelne
Silnik: H27A
Model: GV XL7
Rok prod.: 2003
No to wklej zdjęcia bo zainteresowanych jest pewnie wielu ale się wstydzą odezwać :wink:

_________________
XL7 2,7 V6 form Juesej.


Na górę
 Tytuł:
Post: pt sty 25, 2008 9:30 pm 
Offline
2" - starszy bagiennik
Awatar użytkownika

Rejestracja: ndz gru 23, 2007 11:49 pm
Posty: 154
Lokalizacja: Wrocław
Bogusław pisze:
Jeżeli będą zainteresowania, jak rozwiązałem to u siebie, to mogę zrobić rozpiskę wraz z zdjątkami.


ja bym prosił :wink:

jak napisałem jestem na etapie motania więc wszystkie sugestie i opisy innych rozwiązań są mi bardzo pomocne :D

_________________
PATROL GR Y60 ; SJ413 Obrazek
gg 4525429
skype qbq112


Na górę
 Tytuł:
Post: pt sty 25, 2008 9:32 pm 
Offline
2" - starszy bagiennik
Awatar użytkownika

Rejestracja: ndz gru 23, 2007 11:49 pm
Posty: 154
Lokalizacja: Wrocław
btw może założyć nowy temat odnośnie mocowań :roll:

_________________
PATROL GR Y60 ; SJ413 Obrazek
gg 4525429
skype qbq112


Na górę
 Tytuł:
Post: sob sty 26, 2008 8:29 am 
Offline
2" - starszy bagiennik
Awatar użytkownika

Rejestracja: pn lis 27, 2006 9:56 pm
Posty: 161
Lokalizacja: Przemyśl
Silnik: 1,6 8v
Model: Cabrio JLX
Rok prod.: 1999
Jak skończę na dniach z wyciągarą, to można by założyć nowy temat i będą dwa w jednym - "Wyciągarka elektryczna i dodatkowe zaczepy"
Co na to Adminki...? - i reszta...?...

:?:

_________________
Vitka cabrio 1,6 8V - Pozdrawiam...


Na górę
 Tytuł:
Post: sob sty 26, 2008 9:41 am 
Offline
2" - starszy bagiennik
Awatar użytkownika

Rejestracja: ndz gru 23, 2007 11:49 pm
Posty: 154
Lokalizacja: Wrocław
jak najbardziej :wink:

_________________
PATROL GR Y60 ; SJ413 Obrazek
gg 4525429
skype qbq112


Na górę
 Tytuł:
Post: sob sty 26, 2008 10:15 pm 
Offline
2" - starszy bagiennik

Rejestracja: pn wrz 17, 2007 10:08 am
Posty: 288
Lokalizacja: Kraków
Wielki spokoj :)
Uchwyty fabryczne sa niezwykle wytrzymale mozna smialo na nich trzymac zdobycz nawet na kinetyku pod warunkiem ze nie odpadnie z kawalkiem ramy :)


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 98 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 57 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl