suzuki.info.pl

Wszystko dookoła vitary i nie tylko (:
Dzisiaj jest sob kwie 27, 2024 6:33 am

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
Post: pt paź 11, 2013 9:34 am 
Offline
1" - młody upalacz

Rejestracja: ndz lis 11, 2012 7:01 am
Posty: 21
Lokalizacja: Kluczbork
Witam,

Od pewnego czasu mam spore parcie na nieduży samochód na wyprawy (raczej polne/leśne drogi,
bez jeżdżenia po ścianach). Wybór padł na Vitarę Long. Niestety nie stać mnie na gotowe auto
wyprawowe, zatem mój długoterminowy plan polega na kupieniu długiego golasa z gazem i
stopniowym doprowadzeniu go do statusu niedużego auta wyprawowego. Od razu pragnę zapytać
"doświadczeńszych" kolegów, czy to rozsądne rozwiązanie?

Jaki silnik?
...czyli klasyczne 1.6 vs 2.0, lub jak kto woli: prosta konstrukcja vs moc :) Skłaniam się w
stronę 1.6, również ze względu na brak listew bocznych, które (poprawcie mnie jeśli się
mylę) wydają się być dobrym centrum rozrywki dla rdzy. Oczywiście mam spore obawy co do
mocy. Czy samochód nie będzie zbyt mulasty? Mówię tu o spokojniej jeździe.

Jaki Lift?
Jak sporą ucieczkę od gruntu zalecacie do wyprawowego profilu auta i jaki ma ona wpływ na
komfort jazdy?


Na razie tyle mi do głowy wpadło. Proszę weźcie pod uwagę, że wybór ma być podstawą pod nieokreślone czasowo dostosowywanie auta do własnego "widzimisię".

pozdrawiam,
Dawid


Na górę
Post: pt paź 11, 2013 5:01 pm 
Offline
2" - starszy bagiennik

Rejestracja: czw paź 20, 2011 9:24 pm
Posty: 258
Lokalizacja: Gruszeczka/Wrocław
Jak to zwykle bywa, każdy napisze Ci co innego. Ja tylko napiszę co bym zrobił kupując drugi raz Vitarę na wyprawy (poprzednio była 1.6 automat w gazie). Teraz na pewno szukałbym diesla albo zrobił SWAPa . Nie ma chyba idealnej Vitary z dieslem. 2.0 - elektronika, 1.9 - słaby, 1.9TDintercooler - silnik fajny ,ale vitka hiszpanka (gnijąca mocniej niż przeciętnie, chyba :roll: ). Prawdopodobnie szukałbym w miarę zdrowej Vitary Long 1.6 (Japonia) i zakładałbym silnik 1.9TD z Peugeota. Skrzynia - najlepszy w jeździe jest automat, ale bym poszedł w manual, z powodu ogólnie rzecz biorąc ekonomii. Do tego zestaw liftu 4" (np. od Radzika, bo właściwie jest komplet), koła 30x9.50R15. Taki ogólnie samochodzik bym sobie na wyprawy zbudował.
Tu masz filmik z Rumunii:
http://www.youtube.com/watch?v=WiCXDLQAC2M
Obie Vitki to 1.6 automat. Czerwona ma 2" liftu i koła 29", granatowa - 4" i 30"
Ogólnie 1.6 i automat to kiepskie połączenie, mało mocy i duże spalanie (koledze w benzynie wyszło z wyjazdu coś 13-14l/100km mi gazu ok 20l/100km )
A czy Vitara to rozsądny wybór? Zależy gdzie jedziesz i co chcesz wozić (ile ludzi i wyposażenia) . Suzuki to z reguły dobre auta, niskobudżetowe, ale mało awaryjne. Przewaga Vitki w stosunku do większych aut wyprawowych to nieporównywalnie większe możliwości w terenie. Zaraz ktoś napisze, ze na wyprawie to drugorzędna sprawa. I tu znowu pytanie dokąd jedziesz? Jak np w Pamir to najważniejsze jakie masz zawieszenie, jak w Karpaty - zdolności terenowe, północna Syberia - ja bym Vitarą nie miał odwagi (trochę za niska i za delikatna)
Ja wyjazdy zaczynałem od Samuraia, przez Vitarę dotarłem do Monterey'a i.... tak sobie myślę czy by nie wrócić do Samuraia :mrgreen:
W jakie okolice się wybierasz??

P.S. Mam nadzieję, że moje subiektywne opinie wygenerują jakąś konstruktywną dyskusję ...

_________________
Suzuki Baleno 1.6 '97
Suzuki Liana 1.6 '04
Subaru Legacy 2.0 '99
Isuzu Trooper 3.1LTD '94
http://www.youtube.com/user/mirok80?feature=mhee


Na górę
Post: sob paź 12, 2013 11:41 am 
Offline
2" - starszy bagiennik
Awatar użytkownika

Rejestracja: pt gru 16, 2011 6:37 am
Posty: 165
Lokalizacja: Brodnica
A po co mu lift 4" na wyprawę?
2" wystarczą i bez opuszczania mostu się obejdzie. A koła 30" przy tym lifcie włoży.

_________________
Bagiennik w cabrio 1.6 16v lift dobbinson 2" duratraci na felgach et-12


Na górę
Post: sob paź 12, 2013 11:48 am 
Offline
1" - młody upalacz

Rejestracja: ndz lis 11, 2012 7:01 am
Posty: 21
Lokalizacja: Kluczbork
Dzięki Miras, za porządną odpowiedź. Właśnie na to liczyłem, aby oprzeć się na czyimś doświadczeniu i pytaniu "co bym zrobił, gdybym miał drugą szansę?" :)

Jeśli chodzi o cele, to raczej zakres: wschodni sąsiedzi + bałkany.

Mam pytanie dodatkowe :P Czy dla dwóch osób, krótka Vitarka z bagażnikiem dachowym by wystarczyła jak mini-wyprawówka.
Wczoraj oglądałem tą: http://tablica.pl/oferta/suzuki-vitara- ... 38fc48b3f9
i wydaje się być ok.


Na górę
Post: sob paź 12, 2013 6:32 pm 
Offline
2" - starszy bagiennik

Rejestracja: czw paź 20, 2011 9:24 pm
Posty: 258
Lokalizacja: Gruszeczka/Wrocław
daavith pisze:
Dzięki Miras, za porządną odpowiedź. Właśnie na to liczyłem, aby oprzeć się na czyimś doświadczeniu i pytaniu "co bym zrobił, gdybym miał drugą szansę?" :)

Jeśli chodzi o cele, to raczej zakres: wschodni sąsiedzi + bałkany.

Mam pytanie dodatkowe :P Czy dla dwóch osób, krótka Vitarka z bagażnikiem dachowym by wystarczyła jak mini-wyprawówka.
Wczoraj oglądałem tą: http://tablica.pl/oferta/suzuki-vitara- ... 38fc48b3f9
i wydaje się być ok.

Niech ten film będzie odpowiedzią:
http://www.youtube.com/watch?v=xRd-DAIYQ0M


A co do ogłoszenia. Jeśli to ma mały zbiornik benzyny i pewnie nie za wielki gazu to zasięg w górach (czy to w Karpatach czy na Bałkanach) będzie mocno niewystarczający. Byłem dwa razy w Karpatach na lpg i tankowanie było największym koszmarem wyjazdu (zwłaszcza Ukraina)

_________________

_________________
Suzuki Baleno 1.6 '97
Suzuki Liana 1.6 '04
Subaru Legacy 2.0 '99
Isuzu Trooper 3.1LTD '94
http://www.youtube.com/user/mirok80?feature=mhee


Na górę
Post: ndz paź 13, 2013 9:42 am 
Offline
1" - młody upalacz

Rejestracja: ndz lis 11, 2012 7:01 am
Posty: 21
Lokalizacja: Kluczbork
Hmm a jak duża butla może się zmieścić w miejscu baku? Z tego cop wiem samochód ma tylko 5L zbiorniczek na benzyne na rozruch


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl