suzuki.info.pl

Wszystko dookoła vitary i nie tylko (:
Dzisiaj jest sob kwie 27, 2024 4:01 pm

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2
Autor Wiadomość
Post: pn gru 09, 2013 4:00 am 
Offline
0" - piaskownica

Rejestracja: wt paź 15, 2013 8:29 pm
Posty: 6
Lokalizacja: mazowieckie
si, ma hak. czy to ma cos wspolnego ze sprzeglem? :D


Na górę
Post: pn gru 09, 2013 7:57 am 
Offline
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: śr lut 04, 2009 9:35 pm
Posty: 4485
Lokalizacja: Ursynów
Silnik: J20A
Model: Cabrio 2.0 JLX
Rok prod.: 1998
figazmakiem pisze:
si, ma hak. czy to ma cos wspolnego ze sprzeglem? :D


I to dużo, głownie z jego trwałością. Zależy co poprzedni właściciel ciągał. Dodatkowo podobno skrzynia 2.0 nie lubi przeciążeń i po kilku tysiącach km ciężkiej pracy się poddaje. Moja po paru latach w terenie już daje sygnały że jest zmęczona takim życiem.

Sprawdź te rzeczy o których pisałem.

_________________
DantHe SVC 2.0 'Myszka Miki' + kilka cm do lansu :) Obrazek


Na górę
Post: pn gru 09, 2013 3:09 pm 
Offline
1" - młody upalacz

Rejestracja: ndz sty 06, 2013 12:39 pm
Posty: 12
Lokalizacja: Maciejowice/ Mazowieckie
witam rok czasu jeździłem tą vitarą żona też nie było jakichkolwiek problemów z biegami czy też skrzynią,przed sprzedażą byliśmy u mechanika a tu teraz takie rzeczy wychodzą są koledzy na forum niech polecą jakiegoś mechanika do którego koleżanka podjechałaby żeby to sprawdzić


Na górę
Post: pn gru 09, 2013 6:35 pm 
Offline
0" - piaskownica

Rejestracja: wt paź 15, 2013 8:29 pm
Posty: 6
Lokalizacja: mazowieckie
aaa witam Pana serdecznie :) żadnych zastrzeżeń tutaj nie było, więc absolutnie nie wydaje mi się żeby faktycznie coś było nie tak w momencie zakupu, sprzęgło skrzypiało ale nawet u mechanika machnęli przecież ręką i powiedzieli że to nic. a chodziło bez zarzutu... teraz zdecydowanie nie chodzi bez zarzutu bo luz jest taki, że hej :D nawet pod górkę sama się toczyła na wciśniętym tylko sprzęgle :D chociaż na zgaszonym silniku oczywiście biegi wrzucam jednym palcem. wydaje mi się że po prostu miałam pecha, byłam dziś z nią u magików (poleconych, zobaczymy co wyczarują...) i orzekli że strzelił wysprzęglik jak nic, jutro rano dostanę kosztorys, przy okazji ten most doszczelnią za jednym zamachem i dobrze. a na przyszłość gdyby faktycznie ktoś miał w Warszawie do polecenia jakiś sensowny serwis dla Vitarek to chętnie przyjmę każde info :)


Na górę
Post: pn gru 09, 2013 7:30 pm 
Offline
Moderator

Rejestracja: wt lut 13, 2007 9:17 pm
Posty: 5117
Lokalizacja: Wojkowice Kościelne
Silnik: H27A
Model: GV XL7
Rok prod.: 2003
figazmakiem pisze:
a na przyszłość gdyby faktycznie ktoś miał w Warszawie do polecenia jakiś sensowny serwis dla Vitarek to chętnie przyjmę każde info :)



Uderz do Sławka, naszego bosa. Ma warsztat do vitarek w Warszawie na ul.Biedronki.

_________________
XL7 2,7 V6 form Juesej.


Na górę
Post: pn gru 09, 2013 7:39 pm 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: czw lis 12, 2009 10:13 pm
Posty: 2174
Lokalizacja: Warszawa
Silnik: 2.0 HDI
Model: XL7
Rok prod.: 2006
Wysprzeglik kosztuje coś koło 50 zł zamiennik. Pisze z pamięci, więc głowy nie dam + - 10zl. Wymienia się 15 min + ciut płynu dot do układu, więc nie daj się wyrolowac na duże pieniądze ;).po części polecam walić w pierwszej kolejności pod adres powyżej, czyli Sław z tego forum i sklepik zakładowy.

Wysłane z mojego HTC Desire 500 przy użyciu Tapatalka

_________________
Long 2.0 TD 1997r, polcalmini i MT > (...) > XL7 2.0 HDI
"Spijmy gorycz co uwiera, niech z trzeźwości nas rozbiera"


Na górę
Post: wt gru 10, 2013 7:50 am 
Offline
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: śr lut 04, 2009 9:35 pm
Posty: 4485
Lokalizacja: Ursynów
Silnik: J20A
Model: Cabrio 2.0 JLX
Rok prod.: 1998
Niedzwiadz pisze:
Wysprzeglik kosztuje coś koło 50 zł zamiennik. Pisze z pamięci, więc głowy nie dam + - 10zl. Wymienia się 15 min + ciut płynu dot do układu, więc nie daj się wyrolowac na duże pieniądze


Zgadza się jeśli piszesz o samym wysprzęgliku "slave" - chociaż nie wiem czy do 2.0 16v jest zamiennik łatwo dostępny. Inaczej jest z pompą wysprzęglika "master" ta już taka tania nie jest i w zamienniku ciężko dostać dobrej jakości pompę. Dlatego moim zdaniem warto w cenie zamiennika zastosować oryginalny zestaw naprawczy.

ps:
Zestaw naprawczy i zamienniki przetestowałem na własnej skórze :) Zamienniki co prawda nie do vitary ale producent ten sam - generalnie nie polecam w przypadku głównej pompy sprzęgła.

_________________
DantHe SVC 2.0 'Myszka Miki' + kilka cm do lansu :) Obrazek


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl