suzuki.info.pl

Wszystko dookoła vitary i nie tylko (:
Dzisiaj jest czw mar 28, 2024 10:11 am

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 76 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 5 6
Autor Wiadomość
Post: pn gru 12, 2016 5:59 pm 
Offline
1" - młody upalacz

Rejestracja: śr maja 20, 2015 7:59 am
Posty: 70
Lokalizacja: Norkownia
Silnik: 2.0HDI RHW
Model: XL7
Rok prod.: 2005
slawko333 pisze:
a jak sie sprawuje 2.0 z lpg? sa jakies typowe usterki dla tego silnika, bardziej ,mnije kosztowne? jade w nastepnym tyg ogladnac kilka sztuk i cos kupic w koncu, tylko troche sie boje tego hdi, czy 2.0 benzyne z lpg tez sie mam obawiac?



Ja mogę Ci polecić HDI, tylko sprawdź rozrząd od razu. Ja zaufałem fakturom i po 70k od wymiany pasek wypluł zęby. W piątek odbieram auto po remoncie (głowica, pompa CR (przy okazji, bo się pociła), wtryski (przy okazji, bo się ukręciły). Ale ponoć teraz, dużo lepiej zbiera się z dołu, niż przed naprawą.

Do sprawdzenia na pierwszy ogień:
- Intercooler, może być dziurawy, aluminium wyciera się od gumowej uszczelki "kurnika" pod maską.
- Plastikowa przepustnica powietrza, łączy ICka z kolektorem dolotowym, może puszczać olej i wtedy tył silnika zarzygany.
- Sprawdzić EGR (nie polecam zaślepiania, bo wtedy silnik dłużej się nagrzewa).

Ogólnie silnik pracuje całkiem kulturalnie, dużo lepiej od vagovego tidiaj. Zbiera się nieźle o ile wszystko powyżej działa jak należy.
Kolejny plus to spalanie, chyba najekonomiczniejsza terenówka w tej klasie. Moje Xl7 po dość górzystym terenie spala średnio 9.3l/100 (oponki BFG 225/70/16), zobaczymy jak po remoncie.

Lać paliwo z dobrych stacji i jeździć.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 76 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 5 6

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl