suzuki.info.pl

Wszystko dookoła vitary i nie tylko (:
Dzisiaj jest pt mar 29, 2024 11:37 am

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 50 ]  Przejdź na stronę 1 2 3 4 Następna
Autor Wiadomość
Post: ndz lip 19, 2015 8:02 pm 
Offline
1" - młody upalacz

Rejestracja: ndz lip 19, 2015 8:14 am
Posty: 10
Lokalizacja: Olsztyn
Witam

Odwieczny problem i to samo pytanie zadane po raz tysięczny :)
Do tej pory mieszkaliśmy rodziną w mieście ale tak się życie toczy, że przeprowadzamy się na wieś. Na dzień dzisiejszy użytkuję renatę talię, a tak naprawdę użytkuje ją moja żona wożąc dzieci do przedszkola i szkoły klepiąc pewnie ze 2 - 3 tyś km rocznie. Ale po przeprowadzce na wieś będzie potrzebne jakieś inne auto, a najprawdopodobniej dwa, to się jeszcze okaże jak renata sprawi się na gruntowych drogach przy gorszej pogodzie. Latem tę drogę - 4 kilometry do asfaltu - da się na spokojnie przejechać moją renatą ale jest tam kilka dość stromych podjazdów i zjazdów, trochę kolein i dziur. I nie ukrywam, że najbardziej boję się zimy. Wracając do sedna na początek potrzebuję samochodu dla siebie do dojazdów do pracy (4 km gruntówką i ok. 15 km asfaltem) bo o ile żona przy marnej pogodzie zostanie z dziećmi w domu to ja muszę do pracy dojechać codziennie. Budżet mam dość ograniczony - ok 10 tyś zł. Od samochodu oczekuję niskiej awaryjności, kosztów eksploatacji i prostej konstrukcji - chcę jak najwięcej robić przy nim sam. Nie potrzebuję klimatyzacji, centralnego zamka, wspomagania i innych pierdół - siła w prostocie. Najbardziej z trójcy Vitara, Samurai, Jimny wizualnie odpowiada mi ten, który się dla mnie najmniej pewnie nadaje - Samurai. Ale reszta stawki jest też super. Aha - nigdy nie jeździłem żadnym z tych samochodów i nie mam żadnego doświadczenia w jeździe w terenie. Ale oprócz wyjazdów do pracy mam nadzieję pojeździć trochę po okolicznych dziurach ale o tym sza, żeby się żona nie dowiedziała :) Poradzicie panie/panowie co kupić aby rozsądnie połączyć wyjazdy do pracy z zabawą na bezdrożach?

pozdrawiam


Na górę
Post: ndz lip 19, 2015 9:01 pm 
Offline
0" - piaskownica

Rejestracja: śr wrz 18, 2013 8:54 pm
Posty: 5
Jak dla mnie podałeś właśnie idealną definicję użytkową vitary, dojazdy gdzieś do miasta czy ogólnie jakieś trasy plus do tego lekki teren, może nie taki lekki czasami i zabawa, vitara to prosty samochód na forum są opisane wszelkie naprawy, jeśli nie na naszym to na zagranicznych, do tego z tej trójcy jest najwygodniejsza chociaż mam mało doświadczenia z Jimny'm ale samiec to dla mnie taki topór do wycinki lasu a vitara to taki prawdziwy SUV nie mylić tym co teraz nam wciskają jako SUV-y :)


Na górę
Post: ndz lip 19, 2015 9:36 pm 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: sob sie 28, 2010 3:59 pm
Posty: 2334
Lokalizacja: Szczawa; małopolskie
Silnik: 2.0 J20A VVT
Model: Grand Vitara II
Rok prod.: 2008
Samiei i jimniak sa małe w środku, vitara 3d też ilością miejsca nie grzeszy ale jest dużo wygodniejsza o samuraia, od jimniego nie wiem nie jeździłem. jak już to bierz Vitarę a najlepiej 5D

_________________
GV II 2.0 i automat.


Na górę
Post: ndz lip 19, 2015 10:29 pm 
Offline
1" - młody upalacz

Rejestracja: ndz lip 19, 2015 8:14 am
Posty: 10
Lokalizacja: Olsztyn
Rozsądek tak mi podpowiadał od początku - Vitara. 5D chyba nie konieczny, głównie będę jeździł sam.
A znając życie to pewnie wezmę to co znajdę w lepszym stanie. Powiedzcie proszę jak jest z dostępnością części do Vitara i Samuraia? Czy to prawda, że coraz gorzej? To może jednak Jimny? Czy Samurai, a raczej sj410 jest godny uwagi? Na olx jest wystawiony piękny, odbudowany sj410 za 10tyś.
Jakby ktoś słyszał o czymś wartym uwagi w warmińsko-mazurskim to dawajcie znać. Blaszanka z 4 fotelami, LPG mile widziane.

Pozdrawiam


Na górę
Post: pn lip 20, 2015 7:29 am 
Offline
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: śr lut 04, 2009 9:35 pm
Posty: 4485
Lokalizacja: Ursynów
Silnik: J20A
Model: Cabrio 2.0 JLX
Rok prod.: 1998
Samuraj to już powoli robi się auto zabytkowe ;) Dostępność niektórych części jest bardzo słaba. Więc koszty eksploatacji rosną.
To samo będzie niedługo z Vitarą z tych starszych lat. Jeszcze nie jest źle, ale już niektóre detale specyficzne dla tych starszych modeli są tylko w używce. Z tego co widzę to na przykład silnik 1.6 8v powoli staje się białym krukiem na rynku.

Komfort najlepszy w Vitarze. A Jimny w dobrym stanie nie zmieści się w budżecie.

_________________
DantHe SVC 2.0 'Myszka Miki' + kilka cm do lansu :) Obrazek


Na górę
Post: pn lip 20, 2015 10:10 am 
Offline
2" - starszy bagiennik
Awatar użytkownika

Rejestracja: ndz lip 10, 2011 1:44 pm
Posty: 407
Lokalizacja: Węgrów
O sj410 zapomnij, wąskie i słabe mosty, dychawiczny silnik na gaźniku, to auto dobre dla kolekcjonera.
Z samuraiem nie ma wcale biedy, nie przychodzi mi do głowy żadna część, której nie dałoby się kupić.
Natomiast mając do wyboru jimny i vitarę, zdecydowanie wybrałbym tą drugą, dynamika, stabilność i precyzja prowadzenia przemawiają za vitarą.

_________________
SJ416


Na górę
Post: pn lip 20, 2015 10:26 am 
Offline
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: śr lut 04, 2009 9:35 pm
Posty: 4485
Lokalizacja: Ursynów
Silnik: J20A
Model: Cabrio 2.0 JLX
Rok prod.: 1998
Didymos pisze:
Z samuraiem nie ma wcale biedy, nie przychodzi mi do głowy żadna część, której nie dałoby się kupić.

A blachy (błotniki itp) są dostępne?

_________________
DantHe SVC 2.0 'Myszka Miki' + kilka cm do lansu :) Obrazek


Na górę
Post: pn lip 20, 2015 11:16 am 
Offline
1" - młody upalacz

Rejestracja: ndz lip 19, 2015 8:14 am
Posty: 10
Lokalizacja: Olsztyn
Przy zakupie Vitary trzymać się jakiś roczników czy tylko i wyłącznie kierować się stanem technicznym? Czy rocznik np. 89 w dobrym i zadbanym stanie wart jest rozważenia, czy też poniżej jakiegoś wieku nie schodzić?


Na górę
Post: pn lip 20, 2015 11:35 am 
Offline
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: śr lut 04, 2009 9:35 pm
Posty: 4485
Lokalizacja: Ursynów
Silnik: J20A
Model: Cabrio 2.0 JLX
Rok prod.: 1998
Przy tym wieku ważniejszy jest stan.
Musisz też być świadom różnic.
Są wersje EU, USA i Kanada.
Wersje EU są z Japonii i Hiszpanii. Te pierwsze uchodzą za lepsze, ale to nie jest reguła.
Są różne silniki - 1.6 8v, 1.6 16v (gaźnik, wtrysk), 2.0 16v, i bardzo rzadko spotykany 2.0v6 3D.
Dd 1998r. jest wersja poliftowa.
Wersja 2.0 16v 3D bardzo różni się od 1.6 3D.

EDIT:
porównaj wersję przed i poliftową - jest całkiem inne wnętrze. Można upolować całkiem ładne polifty z silnikiem 1.6.

_________________
DantHe SVC 2.0 'Myszka Miki' + kilka cm do lansu :) Obrazek


Na górę
Post: pn lip 20, 2015 11:40 am 
Offline
Moderator

Rejestracja: wt lut 13, 2007 9:17 pm
Posty: 5117
Lokalizacja: Wojkowice Kościelne
Silnik: H27A
Model: GV XL7
Rok prod.: 2003
danthe pisze:
Można upolować całkiem ładne polifty z silnikiem 1.6.


Niejednokrotnie z większą zgnilizną niż te starsze :wink: :mrgreen:

_________________
XL7 2,7 V6 form Juesej.


Na górę
Post: pn lip 20, 2015 11:46 am 
Offline
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: śr lut 04, 2009 9:35 pm
Posty: 4485
Lokalizacja: Ursynów
Silnik: J20A
Model: Cabrio 2.0 JLX
Rok prod.: 1998
Dlatego napisałem że ważniejszy jest stan niż wiek.
W określeniu "całkiem ładne" mieści się informacja o stanie technicznym i poziomie nasycenia rudą :mrgreen:

_________________
DantHe SVC 2.0 'Myszka Miki' + kilka cm do lansu :) Obrazek


Na górę
Post: pn lip 20, 2015 8:39 pm 
Offline
3" - błotołaz

Rejestracja: ndz cze 16, 2013 11:08 pm
Posty: 813
Lokalizacja: Oława
Silnik: 1.6 L3.14dżi
Model: Blaszak
terminus pisze:
Witam

Aha - nigdy nie jeździłem żadnym z tych samochodów i nie mam żadnego doświadczenia w jeździe w terenie. Ale oprócz wyjazdów do pracy mam nadzieję pojeździć trochę po okolicznych dziurach ale o tym sza, żeby się żona nie dowiedziała :) Poradzicie panie/panowie co kupić aby rozsądnie połączyć wyjazdy do pracy z zabawą na bezdrożach?

pozdrawiam


Jak będziesz dojeżdżał do pracy i jakieś tam bezdroża to to samca nie bierz pod uwagę.... i tak będziesz porażony komfortem w vitarze, będziesz myślał że Cię tylna oś wyprzedza, będzie Cię bujało, rzucało, telepało, ale spokojnie to tylko vitara. Niestety większość aut terenowych mocno odstaje komfortem od plaskaczy.. 8) Na twoim miejscu brałbym longa. Samiec tylko do orania w terenie.

PS: migomat już masz :?: :mrgreen:


Na górę
Post: pn lip 20, 2015 9:20 pm 
Offline
1" - młody upalacz

Rejestracja: ndz lip 19, 2015 8:14 am
Posty: 10
Lokalizacja: Olsztyn
Long spoko ale mały wybór. Da się kupić coś sensownego czy trzeba mieć szczęście? Dopiszę go do listy. Przypomnę jeszcze raz, że przez 95% czasu będę tym samochodem jeździł sam. Bagaż jaki będę woził na co dzień to torba z laptopem i kanapki :) Czy w takim przypadku też się interesować longiem czy raczej krótką wersją? Samochód muszę kupić do połowy października więc mam chwilkę na poszukiwania. Wybiorę to co znajdę w najlepszym stanie za rozsądne pieniądze. Trochę się boję wtopy przy zakupie więc na razie czytam poradniki forumowe i dałem ogłoszenie tu na forum. Może się coś trafi. Wiem, że resoraka nie powinienem nawet rozważać ale strasznie mi się on podoba - na komfort i tak nie liczę, jeśli nie pobrudzi mi nogawek olejem to już będzie dobrze :) To migomat nie jest w standardowym wyposażeniu każdego suzuki ? :evil:

edit: na allegro wisi vitara z 89 roku od myśliwego z mojej okolicy za 5900 do negocjacji. Gadałem z gościem, ma ją od 3 lat i twierdzi, że 2 lata temu był generalny remont blacharki i na dzień dzisiejszy nie ma korozji. Pewnie już bym jechał oglądać ale okazuje się, że silnik jest na gaźniku - warto się nią interesować czy odpuścić?


Na górę
Post: wt lip 21, 2015 1:51 pm 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: czw lis 12, 2009 10:13 pm
Posty: 2174
Lokalizacja: Warszawa
Silnik: 2.0 HDI
Model: XL7
Rok prod.: 2006
Ile masz chłopie wzrostu i jaki gabaryt? Przejedź się każdym z tych aut, bo może Ci się od razu zdanie wyklaruje co byś chciał ;).

_________________
Long 2.0 TD 1997r, polcalmini i MT > (...) > XL7 2.0 HDI
"Spijmy gorycz co uwiera, niech z trzeźwości nas rozbiera"


Na górę
Post: wt lip 21, 2015 2:42 pm 
Offline
1" - młody upalacz

Rejestracja: ndz lip 19, 2015 8:14 am
Posty: 10
Lokalizacja: Olsztyn
Dość niski (174) ale za to pękaty :)


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 50 ]  Przejdź na stronę 1 2 3 4 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl