suzuki.info.pl

Wszystko dookoła vitary i nie tylko (:
Dzisiaj jest czw mar 28, 2024 10:41 pm

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
Post: ndz lut 19, 2017 8:42 pm 
Offline
0" - piaskownica

Rejestracja: wt lut 14, 2017 8:51 pm
Posty: 8
Silnik: 3.0
Model: brak
Rok prod.: 2003
Witam,

zastanawiam się nad GV sprowadzoną z USA. To jedna z niewielu obecnie dostępnych sztuk z 2.5 V6 i po lifcie.

Boję się tylko, bo jest dość tania i czy aby części zamienne będą kompatybilne z wersjami europejskimi. Przód wskazuje na przeszłość wypadkową.

Może ktoś widział to auto?

https://www.olx.pl/oferta/suzuki-grand- ... 6245724c05

Oglądnąłem dzisiaj 8 sztuk GV. 6 Sztuk w komisie w Sulechowie (wiem, że o komisie było już na forum, ale miałem tylko 40 km to chciałem zobaczyć, czy może akurat będzie coś sensownego), dwie u prywatnych osób. Podsumowanie: u handlarza w Sulechowie jak nie rdza, to całe podwozie zachlapane biteksem (świeżym) albo coś nie tak z silnikiem. Ceny całkiem wysokie (od 19.000 wzwyż).
Prywatne GV z Międzyborza: 2.0 benzyna z gazem sekwencyjnym: blacharsko całkiem OK, ale silnik nie jedzie. Nie mam niestety porównania, bo jeździłem wcześniej tylko HDI-kiem, ale auto, które ma 128 KM powinno być chyba nieco mniej ospałe. Moja micra 1.0 lepiej się zbiera (i to na prawdę dużo lepiej). Po odpaleniu na zimno słychać klekot (zawór?). Podczas jazdy ciągle miałem wrażenie, że mam otwarte okno z tyłu, bo mocno szumiało.

Druga prywatna GV jest w stanie idealnym, niestety HDI i zaporowa cena 25.000 PLN studzą mój zapał. Za to przebieg oryginalny 76.000 km (do nowości w Polsce). HDI mimo wysokiego momentu też nie powala mocą :/

Ogólnie jestem lekko załamany: w 3 województwach (dolnośląskie, lubuskie, wielkopolskie) grand vitar po lifcie jest tylko kilka sztuk, ceny jak za GV 2, większość to wraki. Dlatego zastanawiam się nad tą amerykańską. Auto będzie do miasta i lekkiego off roadu (lift, zderzak, MT-ki).

Pozdrawiam

_________________
GV 2.0 HDI, Lift - Radzikone


Na górę
Post: ndz lut 19, 2017 10:05 pm 
Offline
5" - nadszyszkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: sob kwie 21, 2007 1:35 pm
Posty: 4769
Lokalizacja: Wrocław
Silnik: LPG16B
2.0 i 2.5 benzyny hałasują lekko po odpaleniu bo mają hydrauliczne napinacze na łańcuchach rozrządu które potrzebują kilka sekund zanim się napną. Chyba, że hałasuje nawet rozgrzany to by znaczyło, że rozrząd do roboty.

Amerykańskiej wersji nie ma co się bać, z tego co kojarzę to różny się tylko lampami i zderzakami :) I właśnie tylny zderzak ma bardzo fajny bo nie ma na nim rejestracji i lamp i można go ładnie podciąć w teren.

Ta z linka na pewno jest po dzwonie z przodu ale jak rama prosta i auto jedzie prost to nie ma się co bać.

_________________
PS.
Przerabiasz lub podnosisz swoją Vitarę I lub Grand Vitarę I ?
Masz to w planie?
Zajrzyj na https://radzikone.pl - Zestawy i części do liftu, opony, wyciągarki i wiele innych !


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl