suzuki.info.pl

Wszystko dookoła vitary i nie tylko (:
Dzisiaj jest sob kwie 20, 2024 9:46 am

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
Post: pn sie 24, 2020 9:00 pm 
Offline
0" - piaskownica

Rejestracja: czw sie 20, 2020 3:07 pm
Posty: 5
Czytałem już na forum opinie o "komisie" w Chechle... A czy ktoś, coś wie o komisie Suzuki-serwis w Rodaki koło Olkusza.
Przykładowa aukcja:
https://www.otomoto.pl/oferta/suzuki-gr ... DaSRt.html?

Będę szukał auta dla żony, do miasta i może po pracy troszkę w teren a ten komis ma niezłą ofertę. Ale czy nie ma przypadkiem takiej reputacji jak ten w Chechle?...


Na górę
Post: pn sie 31, 2020 2:00 pm 
Offline
0" - piaskownica

Rejestracja: czw sie 20, 2020 3:07 pm
Posty: 5
Nie ma jak odpowiadać samemu sobie... :)

Jako, że byłem w pobliżu tego "komisu" to sobie zajrzałem, żeby obejrzeć bardzo konkretny model:

https://www.otomoto.pl/oferta/suzuki-gr ... DhUXz.html

Z opisu igła... W rzeczywistości:

1) całe podwozie "zarzygane" farbą ala "baranek". Dosłownie całe wraz z: sprężynami, amortyzatorami, drążkami kierowniczymi!! Nie dostało się tylko wałom napędowym...
2) skrzynia biegów... Po załączeniu "D" słychać głośny stuk oraz czuć wstrząs huśtający całą karoserią! Po wrzuceniu "R" to samo...
3) silnik zapala ładnie i bardzo ładnie słychać "świergot" zużytego rozrządu...

Podczas moich oględzin na plac przyjeżdża Pan właściciel (wcześniej wszystkiego pilnowała Pani chyba żona) i zaczyna rozpościerać przede mną wizję jakie to jest wspaniałe auto, jakie to nie zadbane itd itp. Gdybym nie był z Żoną i dziećmi to bym w krótkich, żołnierskich słowach powiedział Panu co o tym aucie myślę. A tak darowałem sobie i pojechałem.

Wniosek - zdecydowanie nie polecam tego komisu :)

PS - żeby nie było, że trafiłem jakieś trefne auto a reszta była "igła" - zajrzałem jeszcze pod dwa, sąsiednie auta i były tak samo pod spodem zawalone farbą po całości...


Na górę
Post: wt wrz 01, 2020 11:56 am 
Offline
2" - starszy bagiennik
Awatar użytkownika

Rejestracja: pn cze 13, 2011 7:21 pm
Posty: 373
Lokalizacja: Warszawa - Bielany
Silnik: 1.6 8v
Model: Blaszak 3D
Rok prod.: 1994
Vicious Circle pisze:
Nie ma jak odpowiadać samemu sobie... :)


Nikt Ci nie odpisał, bo opinia o komisach wszelakich wyrażana była na forum wiele razy - trzymać się z daleka :lol:

_________________

Jest: Pimpuś - Vitara 3d 94' 1.6 8v, lift 4'', Bodylift 2'', Silverstone MT-117 33''
Była: Showtime - Vitara Long '94 1.6 16v LPG, Lift 2'', Bodylift 3'', BF Goodrich MT 31'', i winda na przedzie - umarła rdzawą śmiercią


Na górę
Post: śr cze 16, 2021 7:48 pm 
Offline
0" - piaskownica

Rejestracja: pt cze 11, 2021 7:36 pm
Posty: 6
Widzę aktualny wpis o tym miejscu - komis w Rodakach k/Olkusza, Rodaki k/Olkusza ? Proszę bardzo.
Byłem, rozmawiałem, oglądałem i czuję się w obowiązku podzielić doświadczeniem.

Placyk przy ruchliwej drodze z wystawionymi suzami przez jegomościa z Chechła z serwisem suzuki.
Umówiłem się z nim na obejrzenie jimka. Świeżo sprowadzony, bezwypadkowy - dobrze sprawdzony pod tym kątem, choć nie przyrządami a na bardzo wprawne i doświadczone tzw. "oko", mierniki są mu do niczego nie potrzebne. Cena bardzo solidna sugerująca, że auto rzeczywiście zdrowe i oryginalne.

OK, ale jednak przyjadę z fachowcem. Nie ma problemu, można sprawdzać i proszę dać znać 15 min przed przyjazdem. No cacy. Fachowiec wynajęty, opłacony, jedziemy. Telefon 15 min. przed wizytą, wszystko ok, przyjeżdżajcie.
No to jesteśmy w Chechle, tu jest serwis i tu autko czeka, no i jeszcze młody sympatyczny pracownik, nie pasujący mi w ogóle do tej branży. A gdzie szef ? Pojechał pod Kielce. No taki specyficzny zwyczaj witania gości, OK, kto by się tam przejmował, że właściciel prysnął, ale jimek jest do dyspozycji.
Fachowiec zabiera się do swoich obowiązków, wyciąga miernik powłoki lakieru i "jedzie".....Proszę spojrzeć na czytnik - nie ma nic, grubość w tym miejscu przekracza skalę tego miernika, nieco dalej już coś wykazuje, wartości ponad 2 do 3 tys.,lewy bok w okolicach słupka. Wystarczy popukać palcem w tym miejscu i porównać z innym np. po drugiej stronie. Rzeczywiście różnica ogromna, tu drewno, tam blacha i to tylko samym palcem.
Myślę, że wystarczy opisu. "Chechłowski" zwyczaj spotykania się z klientami oraz wprawne i doświadczone oko "fachowca" potrafiące wykryć historię wypadkową auta, tu chyba wystarczą.

Niestety monopol w tym rejonie Polski + mało popularny model = jak nie Ty, to już kolejka innych się do niego ustawia, nie podoba się - baj baj.


Na górę
Post: śr cze 30, 2021 10:43 pm 
Offline
0" - piaskownica

Rejestracja: pt cze 11, 2021 7:36 pm
Posty: 6
Właśnie dzisiaj pojawiło się ogłoszenie jimka, które do złudzenia przypomina to, o którym pisałem powyżej. Kolor ten sam, szyberdach, progi, rocznik i przebieg.
https://www.otomoto.pl/oferta/suzuki-ji ... llery-open

"100% bezwypadkowy."

Gościu podał mi wtedy nr VIN na moją prośbę. Sprawdziłem go w bazie szkód i widniał jako auto uszkodzone.
VIN tego rangera jest inny.
Podejrzewam, że zostałem oszukany wtedy przed przyjazdem (VINu na aucie podczas tamtej wizyty nie sprawdzałem)
Zainteresowanych tym rangerem uczulam, żeby sprawdzili sobie powłokę lakieru na lewym tylnym błotniku w okolicach słupka.


Ostatnio zmieniony wt lip 13, 2021 9:32 pm przez KArek, łącznie zmieniany 1 raz.

Na górę
Post: ndz lip 04, 2021 2:20 pm 
Offline
2" - starszy bagiennik

Rejestracja: sob mar 10, 2018 12:43 pm
Posty: 274
Lokalizacja: Wrocław
Silnik: H20A
Model: Vitara Long
Rok prod.: 1998
Vin nic nie warty, nie pokazuje nawet że to jimny. A ten komis ma swój znak rozpoznawczy, obszyte kierownice. Kiedyś myślałem żeby u niego kupić, dobrze że nigdy nie odważyłem się pojechać obejrzeć, bo bym zmarnował sporo czasu a do tego auta tanie tam nie są. Kupiłem ostatecznie jimny od prywatnego użytkownika i nie żałuję.

_________________
———————————————————–—
Vitara Long H20A automat 1998


Na górę
Post: śr lip 07, 2021 11:25 pm 
Offline
0" - piaskownica

Rejestracja: pt cze 11, 2021 7:36 pm
Posty: 6
Problem jest taki, że od prywatnych użytkowników trudno kupić bo jest ich mało w ogłoszeniach, widocznie nie chcą się tak jimków pozbywać.
A po 2) są też tacy handlarze, którzy się podszywają pod prywatnych - taki haczyk w tej mętnej wodzie.


Na górę
Post: śr lip 14, 2021 7:41 am 
Offline
3" - błotołaz
Awatar użytkownika

Rejestracja: wt paź 10, 2017 12:38 pm
Posty: 872
Lokalizacja: Piotrków Kujawski
Silnik: 1.6 8v
Model: Cabrio JX
Rok prod.: 1999
O tym mistrzu szpachli i bitexu to już tu XXX razy pisane było. Z każdego raszpla robią super-igłę dla oka i napaleńców.

_________________
http://suzuki.info.pl/forum/viewtopic.php?f=28&t=18498


Na górę
Post: sob lip 17, 2021 7:22 pm 
Offline
0" - piaskownica

Rejestracja: pt cze 11, 2021 7:36 pm
Posty: 6
c.d. "romansu" z właścicielem komisu w Rodakach.
Po moich wpisach tutaj odnalazł telefon do mnie i zadzwonił z groźbami - policją i sprawami w sądzie.
Ten link do Rangera jest już nieaktualny, ale auto wciąż wystawione do sprzedaży, tyle, że pod zmienionym adresem.
Kolor brązowo/czarny, szyberdach, stalowe progi, 3 osłony podwozia, przebieg 129 tys., 2010 r. - takie cechy miał ten, którego oglądałem z wynajętym fachowcem, oczywiście był na innych oponach, bez bagażnika i oświetlenia, bo zdjęte dopiero co z lawety.
Zarzeka się, że to inne auto i takich ma jeszcze trzy sztuki. (???)
Oczywiście pewności mieć nie mogę, ale jedno wiem na pewno - odradzam wszystkim i nie polecam kupowania u tego sprzedawcy czegokolwiek.

I drogi Panie "Rodaku" to jest moja opinia na Pana temat i mam święte prawo dzielić się nią na forum publicznym.


Na górę
Post: pn lip 19, 2021 7:41 am 
Offline
3" - błotołaz
Awatar użytkownika

Rejestracja: wt paź 10, 2017 12:38 pm
Posty: 872
Lokalizacja: Piotrków Kujawski
Silnik: 1.6 8v
Model: Cabrio JX
Rok prod.: 1999
KArek pisze:
zadzwonił z groźbami - policją i sprawami w sądzie.

:lol:
No to sobie wystawił najlepszą reklamę z możliwych. Do tych co ich napasł tymi "igiełkami" też wydzwania z groźbami kiedy Ci próbują dochodzić swoich praw ?
Na prawdę... wątek podwiesić na czerwono do działu OMIJAĆ Z DALEKA

_________________
http://suzuki.info.pl/forum/viewtopic.php?f=28&t=18498


Na górę
Post: wt lip 20, 2021 11:13 am 
Offline
0" - piaskownica

Rejestracja: czw mar 28, 2019 7:10 pm
Posty: 1
Śledzę Państwa wpisy.
Zwróciłem uwagę na dość obszerny wpis Pana KArek, który bardzo się uzewnętrznił i szczegółowo opisuje relacje.
Ale znamy wypowiedź tylko jednej strony.
Z opisu widzę, że Pan nie kupił samochodu. Sprzedający udostępnił Panu samochód do obejrzenia czyli nie miał nic do ukrycia. Nie pasowało to nie kupił.
Skoro Pan KArek nie jest pewny, czy samochód który opisuje to ten który oglądał to warto się zastanowić....
Zawsze można zajrzeć do autoryzowanego salonu suzuki w celu zakupu nowego samochodu - będzie idealny. (ale kosztuje).
Oczywiście nie bronie tutaj sprzedającego.
Osobiście kupiłem tam samochód nie za pierwszym razem bo mi nie odpowiadał ale za drugim ( wcześniej sprawdziłem i jestem zadowolony) .
Każdy samochód jest inny i jest w innym stanie dlatego uważam, że nie można wrzucać wszystkich samochodów do jednego worka.


Na górę
Post: pt lip 23, 2021 12:28 am 
Offline
0" - piaskownica

Rejestracja: pt cze 11, 2021 7:36 pm
Posty: 6
Czuję się wywołany do tablicy.

1) Uzewnętrzniam się bo nie chcę żyć w świecie kanciarzy i oszustów (bardzo delikatnie się wyrażając).
2) Dlaczego znamy wypowiedź tylko jednej strony ? Czyżbym tą drugą zakneblował ?
mam smsa od niego z groźbami, możemy zatem poznać stanowisko tej drugiej strony
3) Samochodu nie kupiłem. Umawiając się z nim na obejrzenie auta uzgodniłem, że jak auto będzie w porządku to go od razu wezmę. Pojechałem z gotówką a jego nie było. Nie trzeba być specjalnie inteligentnym, żeby się domyśleć, że gość czmychnął, bo dobrze wiedział co będę oglądał w obecności fachowca.
4) Prawdopodobieństwo, że to te auto, które oglądałem jest bliskie pewności, a to z tego powodu, że wszystkie cechy widoczne na zdjęciach zgadzają się z tym co w rzeczywistości widziałem (poza tymi elementami, które w poprzednim wpisie wymieniłem)
5) "nie można wrzucać wszystkich samochodów do jednego worka."
zgoda, ale tu nie chodzi już o samochód, tylko o zasady. Wszystkim nam zależy na kupnie uczciwego auta, prawda ? Wyeliminujmy oszustów i będziemy to mieli, zróbmy miejsce dla uczciwych.
Bardzo to idealistyczne, ale kropla drąży skałę. Jeśli bym milczał dawał bym takim praktykom przyzwolenie.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl