suzuki.info.pl

Wszystko dookoła vitary i nie tylko (:
Dzisiaj jest czw mar 28, 2024 6:19 pm

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2659 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1160 161 162 163 164178 Następna
Autor Wiadomość
Post: sob paź 07, 2017 1:22 pm 
Offline
1" - młody upalacz

Rejestracja: pt cze 23, 2017 12:23 pm
Posty: 35
Silnik: 2.0 16V
Model: GV Short
Rok prod.: 2000
Może dałeś zaporową cenę. Albo wydaje Ci się że auto jest w lepszym stanie niż jest faktycznie.
Nie wiem.

Wiem za to że każdy samochód, który sprzedawałem, sprzedawał się w ciągu kilku dni maksymalnie.
Najczęściej kupował to ktoś z pierwszej trójki oglądających.

A ostatnio szukałem samochodu, przez 9 miesięcy...
Dla przykładu obejrzałem prawie każdy egzemplarz Pajero 3/4 z mazowieckiego jaki wychodził.
Przedział cenowy 20-80kpln i wiesz co Ci powiem?
Większość tych wozów to były złomy (Względnie były to samochody w jakiś absurdalnych cenach, typu P3 w cenie P4, które zresztą nie były wcale w jakimś rewelacyjnym stanie, a cenę windowały rachunki na zmiany oleju, klocków i przeglądy- serio :) ), a jeśli już coś takim oczywistym złomem nie było, to sprzedawało się naprawdę szybko,
przy czym należy pamiętać że pakiet startowy do Pajero III to 10kpln :)
Pozostałe wisiały miesiącami. Rekordzistą jest P4 z salonu na Bielanach, które stało tam 2 lata!

Więc jeśli szukasz samochodu to podstawą jest szybka reakcja i bycie jedną z pierwszych osób, które zadzwonią i które zobaczą auto.

PS Pamiętam jeszcze czasy sprzed 2 dekad z gazetami zajmującymi się publikacją ogłoszeń, gdzie najczęściej pierwsze telefony odnośnie kupna auta dzwoniły jeszcze przed emisją gazety ;)


Na górę
Post: czw paź 12, 2017 2:18 pm 
Offline
0" - piaskownica

Rejestracja: śr lip 05, 2017 12:42 pm
Posty: 4
ins666 pisze:
Panowie może ktoś oglądał tą witarkę? Szukam takiej , a jej cena jest bardzo przystępna. https://www.otomoto.pl/oferta/suzuki-gr ... zaQDr.html

Może ktoś oglądał? Jak komis w której stoi - auta w miarę czy padaki? Widzę, że dużo osób jest z Piaseczna. Ja mam 300 km


Widziałem ją na początku października, jeszcze przed "sprzątaniem" jak to pan z komisu powiedział.

Lewe tylne drzwi lekko wgniecione, reszta porysowana w procesie użytkowania (szczególnie przy rantach). Przednia szyba z dużym odpryskiem. W środku częstym pasażerem musiały być jakieś czworonogi (psy wnioskując po nalepce, której na zdjęciach już nie widzę, a była) - tragedii nie zauważyłem, ale idealnie też nie było.
Plastiki w środku w stanie dostatecznym, najwyżej. W słupkach A zamontowane gwizdki, po 3 na słupek, tylko że trzymają się na słowo honoru jak i reszta plastików. Głośniki w bagażniku bez osłon i wisiały trochę krzywo. "Metalowa" obwódka dookoła lewarka zmiany biegów albo była nie zamocowana albo coś - przy ruszaniu dźwigni cała się opuszczała i podnosiła. Dalej - radio wisiało na kablach, a do tego nie mogłem otworzyć pionowego schowka w desce przez wiszące za nim kable. Zielony guzik przy lewaku niewiadomego pochodzenia i nie działa. Długo można by tak wymieniać (przy zamykaniu drzwi przód prawy uchwyt został mi w ręce ;) ). W bagażniku leżała kolekcja pozdejmowanych plastików z całego samochodu.

Najciekawsze i pewnie najważniejsze. Zamek centralny nie działał jak ją oglądałem (akumulator naładowany - samochód odpalił). Z otwarciem bagażnika były problemy (coś z kluczykiem/zamkiem). Świeciła się kontrolka check engine - a po odpaleniu na zimnym silniku chłodnica włączała się i wyłączał w odstępach po około 5/10 sekund (płyny ustrojowe były w normie). Kopcenia z wydechu nie zauważyłem. Pan z obsługi powiedział (wyczytał z komputera), że stwierdzono w tej GV "luźne zawieszenie". Auto oryginalnie z Włoch i miało jednego właściciela w Polsce (podobno).

Rzuciłem okiem na ramę - cała pomalowana na czarno, czy to jakiś impregnat - nie wiem. Faktura farby była gładka. Przód tarcza - bez dużego rantu, tył bębny.

Zdjęci nie robiłem, tak jak by co. ;)

Pozdrawiam.


Na górę
Post: pt paź 13, 2017 9:47 pm 
Offline
2" - starszy bagiennik
Awatar użytkownika

Rejestracja: pt paź 23, 2015 8:31 pm
Posty: 200
Lokalizacja: Warszawa Prawie Raszyn
Silnik: 5.9
Model: ZJ
Rok prod.: 1998
mirugsi pisze:
Każde auto się sprzeda, brzydkie/ładne, małe/duże, sprawne i nie sprawne, jedyną zmienną jest cena :!:
Ja to vts od Ciebie kupię, tylko czy mi go będziesz chciał sprzedać, prv...
Vts wylądował w warsztacie i jest zagrożenie całką...
Obrazek

_________________
Pieniądze na koncie nie cieszą
Blog o moim Fiaciorze
Grupa o GVI na FB


Na górę
Post: sob paź 14, 2017 8:41 am 
Offline
3" - błotołaz
Awatar użytkownika

Rejestracja: wt paź 10, 2017 12:38 pm
Posty: 872
Lokalizacja: Piotrków Kujawski
Silnik: 1.6 8v
Model: Cabrio JX
Rok prod.: 1999
Eno bez przesady. Bierz odszkodowanie jak za całkę, kup kpl poszycie z anglika, wstawią, śladu nie będzie.
Jak słupki proste, profile i belka nie dostała to nie ma problemu
Za 300 kupisz cały element, niech lakiernik weźmie 1200 za resztę i autko cacy.

_________________
http://suzuki.info.pl/forum/viewtopic.php?f=28&t=18498


Na górę
Post: sob paź 14, 2017 11:59 am 
Offline
1" - młody upalacz
Awatar użytkownika

Rejestracja: pn paź 13, 2014 7:21 am
Posty: 35
Lokalizacja: Dębica
dziękuje kolego dzej za oględziny. Puki co szukam dalej. Nie śpieszy mi się strasznie, więc będę próbował wyhaczyć coś konkretnego. Widzę, że ceny gv spadają i jest ich coraz więcej na rynku wtórnym.
pozdr

_________________
Suzuki Vitara Cabrio 1.6 8v '90 + LPG - na etapie reanimacji :)


Na górę
Post: sob paź 14, 2017 6:36 pm 
Offline
3" - błotołaz
Awatar użytkownika

Rejestracja: wt paź 10, 2017 12:38 pm
Posty: 872
Lokalizacja: Piotrków Kujawski
Silnik: 1.6 8v
Model: Cabrio JX
Rok prod.: 1999
Ceny pozornie spadają... podobnie jak Vitary I w stanie podłym, postępującym w agonalny.
Jak kto trochę serca włożył, zdjął z ramy, wyspawał co trzeba i zakonserwował trzyma cenę - i dobrze.
Sam czekam czasów kiedy na prawdę będzie spory rozdział pomiędzy chłamem i szrotem a zadbanymi sztukami ale do tego trzeba zmiany mentalności kupujących którzy... przeglądają oferty najtańsze a potem dzwonią po te najdroższe opowiadając że "takie to chodzą za połowę ceny" bo niestety w tym kraju nie da się sprzedać dobrego auta: dlatego że na każdą jedną sztukę w dobrym stanie przypada 20 albo i 30ci truposzy.

_________________
http://suzuki.info.pl/forum/viewtopic.php?f=28&t=18498


Na górę
Post: pt paź 20, 2017 10:21 am 
https://www.olx.pl/oferta/suzuki-vitara ... mJ0mV.html Ktoś, coś na temat tego szrota? :D W ogłoszeniu brzmi nieźle :lol:


Na górę
   
Post: pt paź 20, 2017 10:52 am 
Offline
3" - błotołaz
Awatar użytkownika

Rejestracja: wt paź 10, 2017 12:38 pm
Posty: 872
Lokalizacja: Piotrków Kujawski
Silnik: 1.6 8v
Model: Cabrio JX
Rok prod.: 1999
Od ognia wojny i samochodów w takim budżecie.
Za tyle to Vitary z `90r w gaźniku ciężko znaleźć coś wartej.
Dla mnie pomnik.

_________________
http://suzuki.info.pl/forum/viewtopic.php?f=28&t=18498


Na górę
Post: śr lis 15, 2017 9:04 pm 
Offline
0" - piaskownica

Rejestracja: śr lip 05, 2017 12:42 pm
Posty: 4
Ktoś może miał już przyjemność oglądać te dwie GV i podzieli się wrażeniami.
1. https://www.otomoto.pl/oferta/suzuki-gr ... 8c97bad387
2. https://www.olx.pl/oferta/suzuki-grand- ... 351ee428ab


Na górę
Post: śr lis 15, 2017 9:31 pm 
Offline
3" - błotołaz
Awatar użytkownika

Rejestracja: wt paź 10, 2017 12:38 pm
Posty: 872
Lokalizacja: Piotrków Kujawski
Silnik: 1.6 8v
Model: Cabrio JX
Rok prod.: 1999
Pierwsze robiło za firmówkę we Francji (jak u nas były kiedyś osobowe z kratką).

_________________
http://suzuki.info.pl/forum/viewtopic.php?f=28&t=18498


Na górę
Post: pn lis 20, 2017 7:27 pm 
Offline
0" - piaskownica

Rejestracja: śr lis 15, 2017 10:05 pm
Posty: 5
Silnik: 1.9
Model: cabrio
Rok prod.: 1997
a co myslicie o tej viatrce:
https://www.olx.pl/oferta/suzuki-vitara ... peqJh.html
ktos by mógł ja obejrzec jak ma blisko


Na górę
Post: wt lis 21, 2017 2:29 pm 
Offline
1" - młody upalacz

Rejestracja: pt paź 13, 2017 2:49 pm
Posty: 56
Silnik: 2.0 V6
Model: I Long
Rok prod.: 1996
Wygląda na zmęczoną życiem. Do tego brak hamulców z tyłu, brak przeglądu... Ktoś musiałby obejrzeć na żywo, ale ja bym za 3 tysiące złotych terenówki nie kupował. Lepiej kupić bardziej zadbany egzemplarz niż coś taniego, a potem do niego dokładać. I tak wyjdzie Ci pewnie łącznie 5-6 tysięcy, żeby to w ogóle jakoś jeździło i nie stanowiło zagrożenia dla Ciebie i dla innych.


Na górę
Post: wt lis 21, 2017 2:51 pm 
Offline
3" - błotołaz
Awatar użytkownika

Rejestracja: wt paź 10, 2017 12:38 pm
Posty: 872
Lokalizacja: Piotrków Kujawski
Silnik: 1.6 8v
Model: Cabrio JX
Rok prod.: 1999
Mądrze prawi, poza tym to o czym wielu zapomina:
"kupię tanią i sobie sam naprawię"...
1. jak masz warunki żeby to rozebrać i złożyć bo w blaszaku o tej porze to se można flaszkę z kumplami zrobić a nie walczyć całe popołudnia i wieczory z materią
2. najczęściej dot. to mechaniki pojazdu
Jak tam ramy pognite, podobnie blachy, trzeba ciąć, spawać i wiedzy oraz zaplecza - nic nie zrobisz bo niewielu ma ten luksus że ma jak, ma gdzie i ma wiedzę oraz doświadczenie jako takie aby we własnym zakresie blacharkę ogarnąć.
I obstawiam że tak właśnie jest w tym przypadku o czym sprzedający doskonale wie - stąd tak niska cena aby się tylko pozbyć.
Hamulce tył to banalna sprawa gdyby to była faktyczna przyczyna sprzedaży. 40min na koło poświeci i już hamuje tyle o ile. Tam proces degradacji jest dużo bardziej posunięty, do tego stopnia że mowy nie ma aby przegląd to przeszło. A OC płacić trzeba... To jest już pomnik i za pomnik raczej u kolejnego nabywcy dla którego ma to być pierwsze auto 4x4 robić będzie.
Większość takich (po 3 tyś zł) samochodów większość życia spędziło na simexach które do sprzedaży zdjęte zostały + doprawiona historyjka o wędkarzu.
Znasz jakiegoś co kupuje 4x4 żeby na ryby jeździć ?
Ja nim swoją nabyłem obejrzałem kilka różnych + chyba z 5 Samurajów bo taki był pierwotny plan i jedno ci powiem: po nic co wystawione zostało poniżej 6 tys zł nie ma się co fatygować bo to skończona kupa złomu, zgnilizny i szpachli doprawiona brakami w dokumentach (nie wbity hak sztywny lub instalacja LPG albo nie wbita albo już do wyrzucenia) a i często sztuki za 5 od sztuk za 3 różniły się tylko ceną.
Wraki w których ani blach ani mechaniki - wszystko złom i agonia. Każdy uszczelniacz leci, każde łożysko wyje, każdy przegub/łącznik itp wybity a pod maską króluje drut, trytki i silikon + kilka opakowań specyfiku o nazwie motodoktor.
Masz ciśnienie na 4x4 - wstrzymaj się. Dozbieraj, doczytaj, doinformuj się i wróć do tematu za pół roku mając 2x taki budżet bo za 3 tyś to można se Tico w LPG na 10m-cy jazdy kupić a nie auto do tyrania w terenie.

_________________
http://suzuki.info.pl/forum/viewtopic.php?f=28&t=18498


Na górę
Post: wt lis 21, 2017 9:23 pm 
Offline
3" - błotołaz
Awatar użytkownika

Rejestracja: pt sty 28, 2011 4:28 pm
Posty: 536
https://www.olx.pl/oferta/suzuki-grand- ... 31104046db
a może ktoś cos o tej wie???

_________________
szalone 1.6 8V 30'' mercedes stal escape 12000lbs x 2
KTM 620
HONDA CRF 450
SPRZĄTACZKA:)


Na górę
Post: wt lis 21, 2017 9:54 pm 
Offline
3" - błotołaz
Awatar użytkownika

Rejestracja: wt paź 10, 2017 12:38 pm
Posty: 872
Lokalizacja: Piotrków Kujawski
Silnik: 1.6 8v
Model: Cabrio JX
Rok prod.: 1999
Wnioskując po innych ogłoszeniach jakie posiada
https://www.olx.pl/oferta/silnik-daihat ... mhOuC.html
koleś siedzi w 4x4 jako handlorz także wszelkie niedomagania tej Vitarki wiedział jak skrzętnie zamaskować. Poza tym z Gubina - tam każdy handluje autami.
No i nie dodał najważniejszego: że auto jest jeszcze do pełnych opłat (czyt. akcyzy) a tylko tej jest 18,6% co dość mocno wywinduje cenę finalną pojazdu. Samej akcyzy do 2 tyś spodziewać się należy i z 500 pozostałych (tłumaczenia, pierwszy przegląd w kraju i 256zł komunikacja) a to wszystko bez OC !!! Sprawdź ile cię za to wykasują bo na chwilę obecną stawka wyjściowa za poj. pow. 2 litrów praktycznie nie schodzi poniżej tysiąca dla nowych polis. Dodajmy pakiet startowy i skrzętnie ukryte mankamenty... jak się finalnie w 15tu zmieścisz to będzie dobrze. Chcesz jeździć - zacznij się rozglądać za instalką LPG bo to mało nie pali.
Przebieg widniejący też taki mocno ogłoszeniowy, obstawiam że z rzeczywistym niewiele wspólnego ma.
Ale ładnie się prezentuje.
Osobiście w takim budżecie i motorze poszukałbym automata bo jest dużo wygodniejszy w codziennym użytku chyba że chcesz to głównie w teren.

_________________
http://suzuki.info.pl/forum/viewtopic.php?f=28&t=18498


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2659 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1160 161 162 163 164178 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl