suzuki.info.pl

Wszystko dookoła vitary i nie tylko (:
Dzisiaj jest sob kwie 27, 2024 9:10 am

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę 1 2 Następna
Autor Wiadomość
Post: śr kwie 14, 2010 7:52 pm 
Offline
0" - piaskownica

Rejestracja: śr kwie 14, 2010 7:15 pm
Posty: 9
Lokalizacja: Wrocław (od czasu do czasu Skarżysko-Kam :)
Witam serdecznie,

Strrrrrrrasznie napaliłam się na Vitarkę, niesamowicie mi się podoba, z tym, że nie opierzony kierowca ze mnie... jestem w trakcie robienia prawka, ale mimo to już odkładam kasiorkę na soje pierwsze 4 kółka, no i pytanie moje do Was, czy Vitara to dobry samochód dla świeżego kierowcy? Pisaliście m.in. o myszkowaniu, zarzucaniu tyłem, myślicie że da radę opanować takie rzeczy nie mając kilkuletniego doświadczenia?

Najbardziej podoba mi się ta mała Vitarka, 3 drzwiowa, myślę że silnik 1,6 zdecydowanie wystarczy do jazdy po Wrocławiu i jego dziurzyskach, dziurkach i dziureczkach :) i na rekreacyjne wypady w plener :)

Tylko czy benzyna, czy diesel czy gaz? Jaka wersja tego silnika będzie najbardziej ekonomiczna? Czytałam że 1,6 pali 9-10 l a jak to wygląda w praktyce u Was? Jak się sprawuje miękki dach zimą? Jak z częściami, czy są łatwo dostępne i w ludzkich cenach? Generalnie bardzo Was proszę o kilka słów o tym co uważacie w temacie Vitary za najważniejsze, co do plusów jak i minusów auta :)

pozdrawiam!

Aga :)


Na górę
Post: śr kwie 14, 2010 8:04 pm 
Offline
3" - błotołaz
Awatar użytkownika

Rejestracja: śr cze 27, 2007 4:52 pm
Posty: 1433
Lokalizacja: Białystok
Witamy, witamy! :mrgreen:

Co do
szadołka \":)\" pisze:
czy Vitara to dobry samochód dla świeżego kierowcy?


Moim zdaniem dasz sobie radę. Nauczysz się jeździć od razu vitarą nie tracąc czasu na zwykłe auto. :mrgreen:

Co do plusów i minusów to musisz trochę poczytać nasze forum. Ja tylko powiem, że spalanie 9-10l na setkę to bardzo optymistyczne założenia i lepiej przygotuj się na więcej. :mrgreen:

Trzymam kciuki. :D

_________________
2.0 V6


Na górę
Post: śr kwie 14, 2010 8:32 pm 
Offline
2" - starszy bagiennik

Rejestracja: pt sie 01, 2008 9:43 pm
Posty: 256
Lokalizacja: Łask
Jak najbardziej dasz sobie rade :wink: tez jako piewszy samochód wybrałem sobie vitare i miło wspominam :mrgreen:

Co do silnika to moge powiedzieć że diesel 1.9 td agresywny nie jest, kultury pracy też nie ma, ale za to ekonomiczny i prosty. 2.0 hdi powinien być bardziej do życia :wink:

Ogólnie wchodzisz na dobrą droge 8)

_________________
Była krótka 1.9 td, Long 2.0 TDIC i GV Cabrio 2.0
Jest GV 2.0 TD i GV 2.0 TD :D


Na górę
Post: śr kwie 14, 2010 9:35 pm 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: czw lis 12, 2009 10:13 pm
Posty: 2174
Lokalizacja: Warszawa
Silnik: 2.0 HDI
Model: XL7
Rok prod.: 2006
Vitka jest na pierwsze auto przyjemna - wysoko się siedzi, każda wersja jest relatywnie mała, większość ma wspomaganie kierownicy, a niektóre mają ABS i poduszki. Ja jeździłem sporo osobówkami różnymi i vitka seryjna specjalnie nie odstaje, trza się tylko do tylnego napędu przyzwyczaić :).

No i jak się objeździsz na Vitarze to przyszłościowo z osobówkami nie powinnaś mieć żadnych problemów.

Co do silników benzynowych to Koledzy pomogą ad. kosztów i części. Diesle nie są demonami prędkości, spalanie pierwszych 2.0 to 8-10l/100km, co do części to są, ale do benzyny będziesz miała na pewno łatwiej dostępne i tańsze.

Radziłbym Ci się przymierzyć do kilku vitar, przejechać się po mieście, asfaltami, trochę bezdroży i zobaczyć czy czar nie pryśnie ;).

Vitamy na forum :)

_________________
Long 2.0 TD 1997r, polcalmini i MT > (...) > XL7 2.0 HDI
"Spijmy gorycz co uwiera, niech z trzeźwości nas rozbiera"


Na górę
Post: śr kwie 14, 2010 10:04 pm 
Offline
2" - starszy bagiennik
Awatar użytkownika

Rejestracja: sob gru 19, 2009 1:06 pm
Posty: 454
Lokalizacja: Kielce
Posiadam Longa v6 i ogólnie jako o samochodzie nie mam zastrzeżeń jednakże ... cieżko sie jeździ w koleinach ( nie wiem czy 3D tak samo ) ogólnie zawieszenie jest dość twarde jak na mój gust ( jeżdżę też podcziwym merolem 124 i chyba tamtego zawieszenia nic nie przebije dlatego mam porównanie tyle ze samochody zupelnie z innej półki ) , spalanie mojej v6 pozostawie bez komentarza :P ale w zimę .. na oponach pirelli scorpion vitara radziła sobie jak marzenie nie było w zimne na nią mocnych , trzeba też liczyć sie z tym że jak sie nie jeździło samochodem na tył to trzeba uwarzać szczególnie w zimę z tym że zazwyczaj jeździ sie wtedy 4x4 ;)... czy warto ? Zależy w jakiej cenie jeżeli okazja to brać :wink:

_________________
Suzuki Vitara Long 2.0 V6 95r. + LPG STAG300


Na górę
Post: czw kwie 15, 2010 7:05 am 
Offline
Moderator

Rejestracja: wt lut 13, 2007 9:17 pm
Posty: 5117
Lokalizacja: Wojkowice Kościelne
Silnik: H27A
Model: GV XL7
Rok prod.: 2003
Co, kobitki to już nie sztuka poinformować że witamy się gdzie indziej? :wink: Na większość pytań odpowiedzi znajdują się na forum,opcja SZUKAJ!

_________________
XL7 2,7 V6 form Juesej.


Na górę
Post: czw kwie 15, 2010 7:25 am 
Offline
3" - błotołaz

Rejestracja: pn lut 02, 2009 8:00 am
Posty: 652
Lokalizacja: Gliwice
Silnik: 2.5
Model: Grand Vitara
Rok prod.: 2003
Również polecam Vitkę, też v6 jest moim pierwszym samochodem i już 2 zimy bez problemu przejechałem, 4x4 wtakich warunkach jak tej zimy naprawdę ratuje dupsko w większości sytuacji, gdzie plaskacze z samym tyłem nie miałyby szans, a sam przedni też jest trudniejszy w prowadzeniu na bardzo śliskiej nawierzchni.

_________________
Było v6, jest kolejne


Na górę
Post: czw kwie 15, 2010 8:38 am 
Offline
4" - błotny dziadek
Awatar użytkownika

Rejestracja: pn mar 23, 2009 10:43 am
Posty: 1886
Lokalizacja: warszawa/nowa ruda
nuvo - masz racje ;) trzeba na poczatku przejzec forum, wiedziec gdzie co pisac, a dopiero po przywitaniu sie z reszta forumowiczow w odpowiednim dziale zadawac pytania. tutaj kolezanka chyba sobie nie zadala tego trudu :roll:

_________________
we who are not as others
suzuki vitara 1,6 cabrio '92 - juz cieszy kogos innego :(


Na górę
Post: czw kwie 15, 2010 8:52 am 
Offline
3" - błotołaz
Awatar użytkownika

Rejestracja: śr wrz 27, 2006 7:09 pm
Posty: 938
Lokalizacja: W-wa
1.Vitka ma napęd na tył. Nauka jazdy odbywa się na samochodach z napędem na przód. Przez to w pewnych sytuacjach vitka zachowuje się troszkę inaczej niż oczekuje kierowca przyzwyczajony do samochodów przednionapędowych. Do opanowania i przyzwyczajenia.
2.Twardość zawieszenia przy porównaniu z posiadanym LR Disco 2... jest twardsza ale plomby nie wypadają :mrgreen: Zawieszenie na sprężynach nie resorach. Twardość do polubienia.
3.Wysokość daje dobre pole widzenia (w cabrio uwaga na stan szybek w plandece) i subiektywne poczucie bezpieczeństwa. W liftowanej pole widzenia jest jeszcze lepsze.
4.Koszty eksploatacji. Droższa od plaskaczy (oprócz audi RS6 mojego sąsiada) tańsza od innych terenówek :lol:
5.Zachowanie w koleinach zależy od założonych opon. Ogólny problem polskich dróg. Do przyzwyczajenia i opanowania.

Samochód do spokojnej jazdy. Mój docelowo ma trafić w ręce córki :wink:
Ogólnie samochód prosty i do opanowania przez niedoświadczonego kierowcę. Córka w wieku 11 lat opanowała i jeździła po działce. Bratowa w czasie nauki jazdy też próbowała jazdy po działce i pozytywnie oceniła vitkę.

_________________
Była Vitka. Był LR II td5. Jest plaskaty z LPG...
Może tak coś poszukać wcale lub letko dłubniętego?


Na górę
Post: czw kwie 15, 2010 8:57 am 
Offline
4" - błotny dziadek
Awatar użytkownika

Rejestracja: pn mar 23, 2009 10:43 am
Posty: 1886
Lokalizacja: warszawa/nowa ruda
sla66 pisze:
[...] Mój docelowo ma trafić w ręce córki :wink:
[...]


chyba, ze wczesniej schrupie ja rdza ;)
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

[viertarke, nie corke ;) ]

_________________
we who are not as others
suzuki vitara 1,6 cabrio '92 - juz cieszy kogos innego :(


Na górę
Post: czw kwie 15, 2010 9:03 am 
Offline
3" - błotołaz
Awatar użytkownika

Rejestracja: śr wrz 27, 2006 7:09 pm
Posty: 938
Lokalizacja: W-wa
arek_m pisze:
chyba, ze wczesniej schrupie ja rdza ;)

Chyba twoją :P :mrgreen:
Moja wcześniej przejdzie totalny remont. Mówiłem Ci już o tym :wink:

_________________
Była Vitka. Był LR II td5. Jest plaskaty z LPG...
Może tak coś poszukać wcale lub letko dłubniętego?


Na górę
Post: czw kwie 15, 2010 10:15 am 
Offline
4" - błotny dziadek
Awatar użytkownika

Rejestracja: pn mar 23, 2009 10:43 am
Posty: 1886
Lokalizacja: warszawa/nowa ruda
taaa... kto bedzie pierwszy - ty czy ruda - wyscig juz trwa ;)
dodatkowo ruda stosuje doping w formie wilgoci po jesiennym utopieniu viertarki.
cos mi sie wydaje, ze jestes na straconej pozycji :roll:

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:




oczywiscie, mam nadzieje, ze to ty wygrasz ten wyscig i trzymam kciuki ;)

_________________
we who are not as others
suzuki vitara 1,6 cabrio '92 - juz cieszy kogos innego :(


Na górę
Post: czw kwie 15, 2010 10:18 am 
Offline
3" - błotołaz
Awatar użytkownika

Rejestracja: śr wrz 27, 2006 7:09 pm
Posty: 938
Lokalizacja: W-wa
Stosuję tajną broń. Żwirek dla kotów. Wilgoć załatwia w dwa dni :mrgreen:

_________________
Była Vitka. Był LR II td5. Jest plaskaty z LPG...
Może tak coś poszukać wcale lub letko dłubniętego?


Na górę
Post: czw kwie 15, 2010 11:19 am 
Offline
4" - błotny dziadek
Awatar użytkownika

Rejestracja: pn mar 23, 2009 10:43 am
Posty: 1886
Lokalizacja: warszawa/nowa ruda
aaa!!! no tak... zapomnialem ;)

_________________
we who are not as others
suzuki vitara 1,6 cabrio '92 - juz cieszy kogos innego :(


Na górę
Post: czw kwie 15, 2010 11:37 am 
Offline
5" - nadszyszkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: pt sty 04, 2008 7:27 pm
Posty: 3382
Lokalizacja: Koleczkowo
szadołka pisze:
czy Vitara to dobry samochód dla świeżego kierowcy?
wg. mnie tak, jak każdy inny ;) nie masz nawyków, więc nawet drobne "dziwactwa" takiej krótkiej tylnonapędowej terenówki nie powinny Ci przeszkadzać ;)
szadołka pisze:
Pisaliście m.in. o myszkowaniu, zarzucaniu tyłem, myślicie że da radę opanować takie rzeczy nie mając kilkuletniego doświadczenia?
rozsądnie z gazem i będzie ok ;) do tego koniecznie wąskie koła, najlepiej 195R15 - wtedy auto jeździ tam, gdzie chce kierowca. Jak kupisz z kołami 255 to będzie Ci się jeździć strasznie zarówno latem (koleiny) jak i zimą (strasznie się ślizgają). Koła to połowa charakteru tego samochodu.
szadołka pisze:
Tylko czy benzyna, czy diesel czy gaz? Jaka wersja tego silnika będzie najbardziej ekonomiczna? Czytałam że 1,6 pali 9-10 l a jak to wygląda w praktyce u Was?
raczej najtaniej gaz, bo przy spalaniu 11l LPG jest to koło 23zł/100km. Chyba najbardziej bezawaryjnie to diesel, ale drożej spalanie.
szadołka pisze:
Jak się sprawuje miękki dach zimą?
jest ok, ciepło i sucho, ale lepiej nie otwierać (zresztą instrukcja zabrania). Trzeba zwrócić uwagę przy zakupie na stan dachu, wymiana jest dość droga.
szadołka pisze:
Jak z częściami, czy są łatwo dostępne i w ludzkich cenach?
tak, ceny jak do osobówki.

_________________
była Vitara, teraz 2 inne Suzy w domu :)
... i skośnookie 4x4 innej marki :wink:


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę 1 2 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl