suzuki.info.pl

Wszystko dookoła vitary i nie tylko (:
Dzisiaj jest sob kwie 27, 2024 1:52 pm

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
Post: czw cze 10, 2010 10:16 am 
Offline
0" - piaskownica

Rejestracja: czw cze 10, 2010 10:11 am
Posty: 3
Lokalizacja: Bielsk Podlaski/Białystok
Witam
Przeczytałem już sporo wątków co sprawdzić itp. ale w żadnym nie było konkretnych informacji, co dokładnie sprawdzić, gdzie zajrzeć itp.

Mam zamiar kupić Grand Vitarę z silnikiem 2.0TD (HDi) z 2003r. Jest to model już z wnętrzem po lifcie. Do tej pory nie miałem do czynienia z japońskimi autami, a jestem mechanikiem amatorem. Znalazłem auto w komisie, całkiem blisko i dlatego też planuję je kupić. Dziś wstępnie obejrzałem autko, wydaje się nie bite, silnik oczywiscie umyty, ale jak zaglądałem to nie widać wycieków nawet jakichś starych. Turbosprężarka z wierzchu też wydaje się sucha. Czy to auto ma jakieś swoje charakterystyczne bolączki? Co sprawdzić? Co najczęściej wysiada?
Jak sprawdzić np. rok produkcji szyb? Bo w autach typu audi vw czy fiat to jest po prostu w rogu napis na szybie s firmą i jest cyfra odpowiedzialna za rok produkcji. Z tego co patrzyłem to w Suzuki jakoś nie mogłem tego znaleźć. Jak sprawdzić czy np. szyby nie były wymieniane na nowsze (co może wskazać powypadkową przeszłość auta)?
Z tego co zaglądałem to tylny most jest lekko zapocony. Czy ten typ tak ma, czy to już oznaka, że coś może być nie tak? Zapocenie ma jakieś 5 cm szerokości, jest widać takie nieświeże bo już trochę zasyfione. Co jeszcze sprawdzić w tym aucie oprócz standardowych rzeczy?
Ewentualnie jeżeli coś było to prosiłbym o podlinkowanie, bo pewnie wszystkiego nie znalazłem. :)
Pozdrawiam


Na górę
Post: czw cze 10, 2010 9:17 pm 
Offline
3" - błotołaz
Awatar użytkownika

Rejestracja: pt lip 24, 2009 11:49 am
Posty: 821
a rdzy na niej nie ma ? to co on kurna w galwanizerni jeździł :)
rdza to podstawowa bolączka .

HDi to fajny silnik opanowany raczej

http://www.suzukiklub.pl/forum/viewforum.php?f=4

_________________
j20a wreszcie kupione


Na górę
Post: czw cze 10, 2010 9:46 pm 
Offline
3" - błotołaz
Awatar użytkownika

Rejestracja: śr cze 27, 2007 4:52 pm
Posty: 1433
Lokalizacja: Białystok
A gdzie to dokładnie stoi, w Bstoku?

_________________
2.0 V6


Na górę
Post: czw cze 10, 2010 9:59 pm 
Offline
3" - błotołaz
Awatar użytkownika

Rejestracja: pt lip 24, 2009 11:49 am
Posty: 821
powiedz mu jak już kupisz :)

_________________
j20a wreszcie kupione


Na górę
Post: pt cze 11, 2010 3:16 pm 
Offline
0" - piaskownica

Rejestracja: czw cze 10, 2010 10:11 am
Posty: 3
Lokalizacja: Bielsk Podlaski/Białystok
Na wylocie na zabłudów dokładnie to komis przy fotoradarze. Co do rdzy to nie sprawdzałem dokładnie, ale to 2003 rok więc chyba nie powinna byc bardzo zgnita, tym bardziej, że auto jest z Francji.

KozioŁ a Ty też chcesz kupić? Jeżeli miałbyś jak i gdzieś przy okazji był tam w okolicy to obejrzyj, może zauważysz jakieś cenne szczegóły. :) Bo ja póki co dopiero zaczynam przygodę z 4X4. :mrgreen:


Na górę
Post: pt cze 11, 2010 8:00 pm 
Offline
3" - błotołaz
Awatar użytkownika

Rejestracja: śr cze 27, 2007 4:52 pm
Posty: 1433
Lokalizacja: Białystok
gajos pisze:
Na wylocie na zabłudów dokładnie to komis przy fotoradarze. Co do rdzy to nie sprawdzałem dokładnie, ale to 2003 rok więc chyba nie powinna byc bardzo zgnita, tym bardziej, że auto jest z Francji.

KozioŁ a Ty też chcesz kupić? Jeżeli miałbyś jak i gdzieś przy okazji był tam w okolicy to obejrzyj, może zauważysz jakieś cenne szczegóły. :) Bo ja póki co dopiero zaczynam przygodę z 4X4. :mrgreen:


Ja już swoją vitarę mam. :mrgreen:
Ale chyba wiem o którą chodzi. Czarna 5drzwiowa GV ? Ładnie wygląda z zewnątrz, jakby co to mogę obejrzeć dokładniej. :wink: Codziennie tamtędy przejeżdżam.

_________________
2.0 V6


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl