suzuki.info.pl

Wszystko dookoła vitary i nie tylko (:
Dzisiaj jest sob kwie 27, 2024 1:53 pm

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3
Autor Wiadomość
Post: pn lip 05, 2010 2:11 pm 
Offline
1" - młody upalacz

Rejestracja: śr cze 30, 2010 9:48 am
Posty: 61
slss pisze:
Wedle sprzedawcy pomalowany trzy lata temu, jeszcze w Niemczech. Podobno blacha zrobiona w całości łącznie z ramą, która została wypiaskowana i zabezpieczona (zanodowana?).


Nie jestem specjalistą więc głupio mi doradzać - tym bardziej, że sam szukam Vitary i sam się radzę. Wiem natomiast jak się odbywa kupno samochodu w Niemczech przez osoby zajmujące się tym zarobkowo. Jeżeli sprzedający jest handlarzem - a tak wynika, to już to mi się to nie podoba. Mówi Tobie to co chcesz usłyszeć. W rzeczywistości jedyne o czym z Niemcem rozmawiał to cena. Większość handlarzy zna po Niemiecku kilka liczebników (100, 200, 300... 1000, 2000, 3000) i podstawowych wyrażeń. Jakby im ktoś nawet chciał historię auta opowiedzieć to i tak by nie zrozumieli :D.
Jak będziesz w sobotę oglądał auto to spytaj go jak jest po niemiecku "wypiaskować i zabezpieczyć przed korozją ramę" :D .

Ja ostatnio przed wyjazdem przeprowadziłem bardzo długą rozmowę telefoniczną ze sprzedawcą. Wiele rzeczy się nie sprawdziło z tego co opowiadał ale szczytem był dach. Na moje pytanie czy nie ma dziur i czy nie przecieka powiedział że ich nie ma i wszystko jest ok. W rzeczywistości tylna szyba odłaziła na długości ok 30cm. Oczywiście tłumaczył się tym, że przecież dziur o które pytałem nie ma, a to jest popruty szew nie dziura...
Nie wspomnę o cieknącym kroplami oleju z tylnego mostu (przedniego już nawet nie oglądałem), całej karoserii pomalowanej chyba pędzlem, rdzy na tylnej klapie pryśniętej sprayem (na te bąble), podziurawionej desce rozdzielczej, poprzykręcanym na śrubki dachu, oponach które miały być na 2-3 sezony a kruszyły się ze starości jak zeschnięty chleb itd... Nawet go nie odpalałem... Powiedziałem że na chwilę obecną maksymalnie 5tys zł i mogę oglądać dalej. Stwierdził że niepoważny jestem...
Sprzedawca według siebie poznał się na już na Vitarach bo ok 8 ich już sprowadził z Niemiec. Ta ponoć miała być z nich wszystkich najlepsza.

_________________
2.0 16V


Na górę
Post: pn lip 05, 2010 2:23 pm 
Offline
3" - błotołaz

Rejestracja: pn lut 02, 2009 8:00 am
Posty: 652
Lokalizacja: Gliwice
Silnik: 2.5
Model: Grand Vitara
Rok prod.: 2003
Tą najgorsza pewnie na zamówienie dla chłopaków ze złomu musiał w takim razie sprowadzać.

_________________
Było v6, jest kolejne


Na górę
Post: pn lip 05, 2010 2:24 pm 
Offline
5" - nadszyszkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: pt sty 04, 2008 7:27 pm
Posty: 3382
Lokalizacja: Koleczkowo
myślisz, że na kilogramy kupuje? :mrgreen:

_________________
była Vitara, teraz 2 inne Suzy w domu :)
... i skośnookie 4x4 innej marki :wink:


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl