suzuki.info.pl

Wszystko dookoła vitary i nie tylko (:
Dzisiaj jest sob kwie 27, 2024 10:43 am

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 62 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 5 Następna
Autor Wiadomość
Post: pt sie 06, 2010 1:40 pm 
Offline
3" - błotołaz
Awatar użytkownika

Rejestracja: czw lis 15, 2007 5:40 pm
Posty: 925
Lokalizacja: coraz bliżej domu ;)
raiseurvoice pisze:
Biore pod uwage to ze jak kupie vitke w tej cenie to bede musiala w nia wlozyc i sie nia odpowiednio zajac, mam nadzieje ze jakos sobie z tym poradze, mysle ze pomoc u znawcy w tej kwestii tez znajde ;) Tylko to jest to, zalezy ile trzeba wlozyc bo jesli wklad przekracza wartosc samochodu to nie jest dobrze, lepiej kupic w 100% sprawny samochod w tej cenie ;)


przede wszystkim zacznij o tego co potrzebujesz, tamta vitka jest już dość mocno przerobiona i przystosowana do terenu
potrzebujesz takiego auta ? jeśli nie to od razu odrzuć tego typu auta, bo rzadko się zdarza że ktoś robi i sprzedaje ...
jak sprzedaje to prawdopodobnie już ją zamęczył 8)

co do tej białej, widać chyba że coś było pryskane świeżo pistoletem :roll:

_________________
... i jest 4x4 - Vitara 3d prawie seria i w lato chłodniutko :)


Na górę
Post: pt sie 06, 2010 1:50 pm 
Offline
5" - nadszyszkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: pt sty 04, 2008 7:27 pm
Posty: 3382
Lokalizacja: Koleczkowo
raiseurvoice na moje, to należy szukać samochodu, który na dzień dobry jest w sprawny mechanicznie, normalnie jeździ i da się go używać, ew. lekko zrudziały (jak nie jest, to podejrzane :P), ale ma zdrową ramę i mocowania rama-buda.
I tak i tak wypłynie to czy owo ... a jak ledwo jeździ na dzień dobry, to strach się bać co jest ukrywane ;) Tego typu wynalazki należy odrzucić na wstępie raczej :?
... no chyba, że forumowa zmota, ale wtedy to co innego ;)

konrad albo pistolet, albo ktoś po prostu polerował/woskował i pobrudził to i owo tą pastą (sam miałem tak usyfione jak mi się kiedyś chciało nawoskować :wink:)

_________________
była Vitara, teraz 2 inne Suzy w domu :)
... i skośnookie 4x4 innej marki :wink:


Na górę
Post: pt sie 06, 2010 10:54 pm 
Offline
1" - młody upalacz

Rejestracja: pt lip 16, 2010 12:48 am
Posty: 26
konrad pisze:
przede wszystkim zacznij o tego co potrzebujesz, tamta vitka jest już dość mocno przerobiona i przystosowana do terenu potrzebujesz takiego auta ? jeśli nie to od razu odrzuć tego typu auta, bo rzadko się zdarza że ktoś robi i sprzedaje ...jak sprzedaje to prawdopodobnie już ją zamęczył 8)
co do tej białej, widać chyba że coś było pryskane świeżo pistoletem :roll:


Hmmm racja... Potrzebuję samochodu głównie do poruszania sie po mieście a off-road w wolnym czasie, wiec faktycznie lepiej postawic na porządny samochod, ktory jezdzi bez zarzutow niz ekscytowac sie tym jak go przerobil, niby sprzedaje bo potrzebuje kasy, ale w sumie, tak każdy moze napisac. Dziekuje za wskazowke, jest bardzo cenna :)

piotrk pisze:
na moje, to należy szukać samochodu, który na dzień dobry jest w sprawny mechanicznie, normalnie jeździ i da się go używać, ew. lekko zrudziały (jak nie jest, to podejrzane :P), ale ma zdrową ramę i mocowania rama-buda.
I tak i tak wypłynie to czy owo ... a jak ledwo jeździ na dzień dobry, to strach się bać co jest ukrywane ;) Tego typu wynalazki należy odrzucić na wstępie raczej :?
... no chyba, że forumowa zmota, ale wtedy to co innego ;)

konrad albo pistolet, albo ktoś po prostu polerował/woskował i pobrudził to i owo tą pastą (sam miałem tak usyfione jak mi się kiedyś chciało nawoskować :wink:)


Calkowicie sie z tym zgadzam, samochod powinien byc sprawny i zawsze sprawdzam czy ma "zdrową ramę i mocowania". Fakt, faktem nigdy nie wiadomo jakie niespodzianki nas potem czekaja.... Dziekuje za rowniez cenna rade :)

A co do tego bialego samochodu to gdzie to widzicie? :) bo nie wiem o czym mowa <wstydzi się>


Teraz widze jak ciezko jest znalezc samochod... Nie mozna ufac w pelni sprzedawcy, z drugiej strony, moze trafic sie uczciwy sprzedawca... I nigdy nie wiadomo jakie sa prawdziwe intencje.. A niektore usterki mogą byc ukryte, niezauwazalne. Oj mam nadzieje ze w koncu znajde to wymarzone cacko ;o)


Na górę
Post: sob sie 07, 2010 11:54 am 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: czw sty 25, 2007 3:29 pm
Posty: 3314
Lokalizacja: Janów Lubelski
raiseurvoice pisze:
O kurcze, dziekuje Wam bardzo! :) To sobie ja odpuszczam, a kurde zakochalam sie w niej wizualnie ;) Ale nie ma co kierowac sie emocjami.
A może ktoś zna tą: http://moto.allegro.pl/item1168160859_s ... d_1zl.html
Jest jako zakonczona ale okazalo sie ze nie zostala kupiona. Tylko zdjęcie marne, z jednej strony, no i skoro ktos kupil a zrezygnowal to tez jest zastanawiajace... Co o tym myslicie? :)


W takiej cenie nie może być (raczej) nic godnego uwagi, w tej z pierwszego linka godne zainteresownia są opony(bieżnik) :wink: a półośki itp też, tylko co z tego jak blacha z papieru. Zakochać się w niej- nie widziałaś chyba wszystkich "naszych" :mrgreen:
Ktoś kto jeździł do tej pory zwykłą osobówką i przesiadł się na Vitarę (krótka tym bardziej) na szerokich kapciach, może być lekkko rozczarowany zachiowaniem tego auta, aj ak jeszcze do tego dojdzie zajechana zawiecha to już całkiem nie ma o czym gadać, tak mogło być w tym drugim przypadku, ale niekoniecznie

_________________
Grand Vitara II 2,0 16v 2007r.
Lift EFS
Opony 235/75/16


Na górę
Post: sob sie 07, 2010 9:41 pm 
Offline
1" - młody upalacz

Rejestracja: pt lip 16, 2010 12:48 am
Posty: 26
BARTEK W. pisze:
W takiej cenie nie może być (raczej) nic godnego uwagi, w tej z pierwszego linka godne zainteresownia są opony(bieżnik) :wink: a półośki itp też, tylko co z tego jak blacha z papieru. Zakochać się w niej- nie widziałaś chyba wszystkich "naszych" :mrgreen:
Ktoś kto jeździł do tej pory zwykłą osobówką i przesiadł się na Vitarę (krótka tym bardziej) na szerokich kapciach, może być lekkko rozczarowany zachiowaniem tego auta, aj ak jeszcze do tego dojdzie zajechana zawiecha to już całkiem nie ma o czym gadać, tak mogło być w tym drugim przypadku, ale niekoniecznie


Co chwile ogladam "Wasze" Vitarki i niektore sa cudne ;) ale niedostepne ;(
Tak, wiem... czytalam ze na szerokich kapciach jezdzi sie hmm niewygodnie - zwlaszcza po miescie... i ze lepiej na wezszych.. a co do ceny to dozbieram, a na razie sie rozgladam w tej cenie, moze sie trafi cacko ;o) taaa wiem marzycielka ze mnie -.-'


Na górę
Post: ndz sie 08, 2010 3:15 pm 
Offline
4" - błotny dziadek
Awatar użytkownika

Rejestracja: pn mar 23, 2009 10:43 am
Posty: 1886
Lokalizacja: warszawa/nowa ruda
raiseurvoice pisze:
[...]
Tak, wiem... czytalam ze na szerokich kapciach jezdzi sie hmm niewygodnie - zwlaszcza po miescie... i ze lepiej na wezszych.. [...]

tutaj sie mylisz - na szerokich kapciach zle sie jezdzi na trasie, bo przy szerokich oponach, predkosci powyzej 80-90 km/h i nagle pojawiajacych sie koleinach ciezko utrzymac tor jazdy ;) w miescie ciezko sie rozpedzic do takich predkosci i koleiny tak nie przeszkadzaja ;)

_________________
we who are not as others
suzuki vitara 1,6 cabrio '92 - juz cieszy kogos innego :(


Na górę
Post: ndz sie 08, 2010 9:01 pm 
Offline
1" - młody upalacz

Rejestracja: pt lip 16, 2010 12:48 am
Posty: 26
A widzisz, nikt mi tego w ten sposob nie wyjasnil ;) Wybaczcie, ucze sie dopiero ;)


Na górę
Post: ndz sie 08, 2010 9:59 pm 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: czw sty 25, 2007 3:29 pm
Posty: 3314
Lokalizacja: Janów Lubelski
No to może tak, z dobrym zawieszeniem, na dobrej nawierzchni, na szerokich oponach jedzie się bardzo dobrze, w innym przypadku jest po prostu źle

_________________
Grand Vitara II 2,0 16v 2007r.
Lift EFS
Opony 235/75/16


Na górę
Post: ndz sie 08, 2010 10:09 pm 
Offline
5" - nadszyszkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: pt sty 04, 2008 7:27 pm
Posty: 3382
Lokalizacja: Koleczkowo
BARTEK W. pisze:
No to może tak, z dobrym zawieszeniem, na dobrej nawierzchni, na szerokich oponach jedzie się bardzo dobrze, w innym przypadku jest po prostu źle
Nie zgodzę się ... ostatnio przelatałem 6tys. km na walcach 255/60R15 Jeździłem za równo po drogach typu "autostrada", zniszczonych asfaltach, krętych górskich asfaltowych drogach, polnych drogach jak i po górskich duktach usypanych z kamieni. Wszędzie jeździło się bardzo dobrze - serio. Opony świetnie sprawują się na przykład na serpentynach (zniszczony asflat posypany kamyczkami, zakręty bliskie 180' (czasem wsteka trzeba użyć) i brak barierek ...) - np. MTkach z wysokim profilem byłoby ciężko (i niebezpiecznie).
Był jeden wyjątek - Polska. U nas jest koleina w koleinie i po prostu takie opony są bez sensu, bo samochodem rzuca, nawet jak tylko po mieście się jeździ :( No chyba, że ktoś jest hardcorem :mrgreen: (je się na tych walcach będę turlać do jesieni ...).
Jeździłem też na 195/80R15 (zimowe), 235/75R15 MT, więc jakieś tam porównanie mam (także na długich trasach i w górach).

_________________
była Vitara, teraz 2 inne Suzy w domu :)
... i skośnookie 4x4 innej marki :wink:


Na górę
Post: ndz sie 08, 2010 10:18 pm 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: czw sty 25, 2007 3:29 pm
Posty: 3314
Lokalizacja: Janów Lubelski
Tak,- dobra nawierzchnia, chodziło mi o równą, nie dziurawą i bez kolein -w szczeggulności. Opony bridgestone 255/60/15

_________________
Grand Vitara II 2,0 16v 2007r.
Lift EFS
Opony 235/75/16


Na górę
Post: ndz sie 08, 2010 10:21 pm 
Offline
5" - nadszyszkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: pt sty 04, 2008 7:27 pm
Posty: 3382
Lokalizacja: Koleczkowo
właśnie na bridgestonach jechałem ;) fajny mają bieżnik, taki ATkowy w sumie. A dziury jak to dziury, rzekłbym nawet, że fajniej niż wąska opona się zachowują, bo trudniej całą szerokością koła wpaść.

... wiem wiem, oficjalny trend jest inny :mrgreen:

_________________
była Vitara, teraz 2 inne Suzy w domu :)
... i skośnookie 4x4 innej marki :wink:


Na górę
Post: ndz sie 08, 2010 10:24 pm 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: czw sty 25, 2007 3:29 pm
Posty: 3314
Lokalizacja: Janów Lubelski
No takie fajne białe napisy miały, ale nigdy do takich już nie wrócę, to tylko ładnie wyglądało( nawet bardzo, full lans :mrgreen: )

_________________
Grand Vitara II 2,0 16v 2007r.
Lift EFS
Opony 235/75/16


Na górę
Post: ndz sie 08, 2010 10:26 pm 
Offline
5" - nadszyszkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: pt sty 04, 2008 7:27 pm
Posty: 3382
Lokalizacja: Koleczkowo
a, to może mam inne ... moje nie mają białych napisów :( także nie ma plusów do lansu, a i pewnie robią gorzej :(
:mrgreen:
o takich kołach piszę, jak się zbliży to widać bieżnik:
Obrazek
a tu link:
http://picasaweb.google.com/piotr.kurel ... 7490124658

_________________
była Vitara, teraz 2 inne Suzy w domu :)
... i skośnookie 4x4 innej marki :wink:


Na górę
Post: ndz sie 08, 2010 10:53 pm 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: czw sty 25, 2007 3:29 pm
Posty: 3314
Lokalizacja: Janów Lubelski
A to moja dziewica:
Obrazek

_________________
Grand Vitara II 2,0 16v 2007r.
Lift EFS
Opony 235/75/16


Na górę
Post: ndz sie 08, 2010 11:16 pm 
Offline
1" - młody upalacz

Rejestracja: pt lip 16, 2010 12:48 am
Posty: 26
Piekne te Wasze malenstwa :) Czyli podsumowujac do Polski lepiej waskie opony, tak? ;-)


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 62 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 5 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl