suzuki.info.pl

Wszystko dookoła vitary i nie tylko (:
Dzisiaj jest ndz kwie 28, 2024 12:16 am

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 Następna
Autor Wiadomość
Post: wt lut 22, 2011 1:58 pm 
Offline
2" - starszy bagiennik
Awatar użytkownika

Rejestracja: ndz lut 20, 2011 10:30 am
Posty: 419
Lokalizacja: Złotów
Dzwonilem tez jakis czas temu do goscia nim nie kupilem swojej cabrio i tez mowil mi o prawku,a na pytanie czy przed sprzedaza zalatwi wpis w dowodzie lpg mowil ,ze nie ma problemu.

_________________
Navara D40
było:
Nissan D21
Vitara I 1,6 16V
Samurai 1,8
Pajero v6 181KM
Vitara 1,6 8V x3


Na górę
Post: wt lut 22, 2011 2:25 pm 
Offline
0" - piaskownica

Rejestracja: ndz lut 20, 2011 4:43 pm
Posty: 9
na początek wielkie dzięki za odzew i udzielone rady :)
a teraz do rzeczy:
konrad pisze:
ale kręciła ?
bo może tylko aku padnięty ?

przy kręceniu kluczykiem nawet dłuższy czas brak reakcji, tylko rozrusznik kręcił, więc chyba nie akumulator.
przy holowaniu co jakiś czas odpalał, ale po wrzuceniu na luz gasł, dopiero po kilkunastu próbach odpalił na dobre


konrad pisze:
nie widzisz rdzy na pierwszej focie ? - popatrz w załączniku, co to jest zaznaczone na czerwono ?
dwie pozostałe pokazują most, więc faktycznie nie ma prawa być rdzy ;)

zdjęcia zrobiłem poglądowo, sam zauważyłem właśnie tylko to co na 1 zdjęciu, ale nie jest to chyba element konstrukcji na tyle istotny, żeby miała się rozpaść? więcej nie dało rady zobaczyć, bo była dosyć solidnie oblodzona. Co do malowania, to raczej jeszcze za poprzedniego właściciela, lakier miał już jakieś ryski i nie wyglądał jakby miał miesiąc, ale na pewno nie był oryginalny.


konrad pisze:
teoretycznie masełko może się robić, u mnie w obu autach widywałem - a bagnet ? olej ?

na bagnecie świeży olej i też trochę masełka, co trochę wzbudziło moje obawy...

konrad pisze:
jeśli ma kpl papierów (homologacja butli, homologacja instalacji, faktura z montaż) to tylko formalność
jak nie ma w/w to schody i raczej ciężka (kosztowna) zabawa


papierek miał tylko ten:
http://i53.tinypic.com/2llj14o.jpg
twierdzi, że gaz był już wcześniej, tylko nie wbity i zmienił bulę na nową (co widać, bo są na niej numery 01 2011) i trzeba załatwić jedynie homologację, żeby wbić gaz w dowód, co niby kosztuje 250-400zł, będę musiał podjechać do najbliższego gazownika i zapytać.

co do wycia, to tylko przy 4WD, na 2WD było cicho, właściciel mówił, że wymienił wszystkie oleje, w mostach też, więc chyba nie powinno wyć?


Na górę
Post: wt lut 22, 2011 2:44 pm 
Offline
3" - błotołaz
Awatar użytkownika

Rejestracja: czw lis 15, 2007 5:40 pm
Posty: 925
Lokalizacja: coraz bliżej domu ;)
Marcin88 pisze:
zdjęcia zrobiłem poglądowo, sam zauważyłem właśnie tylko to co na 1 zdjęciu, ale nie jest to chyba element konstrukcji na tyle istotny, żeby miała się rozpaść? więcej nie dało rady zobaczyć, bo była dosyć solidnie oblodzona.

ale myślisz że reszta jest zdrowa ?
jeśli tam jest pruchno to reszta podobnie, zwłaszcza że to nie są elementy narażone na uderzenia - zdarta konserwacja i zgniło
ciężko ocenić, ale dobrze to nie wygląda, u mnie środek (to co na fotce) jest zdrowy, a mocowanie budy i tak przygniło :wink:
Marcin88 pisze:
konrad pisze:
teoretycznie masełko może się robić, u mnie w obu autach widywałem - a bagnet ? olej ?

na bagnecie świeży olej i też trochę masełka, co trochę wzbudziło moje obawy...

to nie wygląda dobrze, zwłaszcza że nie chciała palić

Marcin88 pisze:
papierek miał tylko ten:
http://i53.tinypic.com/2llj14o.jpg
twierdzi, że gaz był już wcześniej, tylko nie wbity i zmienił bulę na nową (co widać, bo są na niej numery 01 2011) i trzeba załatwić jedynie homologację, żeby wbić gaz w dowód, co niby kosztuje 250-400zł, będę musiał podjechać do najbliższego gazownika i zapytać.


czyli nie ma, to jest tylko homologacja zbiornika, pewnie wymienił butle to dostał papier
teraz potrzebujesz fakturę za montaż i homo na instalację, którą wystawia importer/producent
to drugie jest problemem, bo jest przypisane do konkretnej instalacji (reduktor, wielozawór itd),
ale nie takie rzeczy są na allegro ;)

_________________
... i jest 4x4 - Vitara 3d prawie seria i w lato chłodniutko :)


Na górę
Post: wt lut 22, 2011 2:46 pm 
Offline
5" - nadszyszkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: pt sty 04, 2008 7:27 pm
Posty: 3382
Lokalizacja: Koleczkowo
wycie to najmneijszy problem, jeśli w ogóle jest to problem ;)
Marcin88 pisze:
konrad pisze:
teoretycznie masełko może się robić, u mnie w obu autach widywałem - a bagnet ? olej ?

na bagnecie świeży olej i też trochę masełka, co trochę wzbudziło moje obawy...
ale to co piszesz w moim mniemaniu albo skreśla wóz, albo obniża cene o koszt poważnej naprawy, inaczej bym się w to nie pchał i nie wierzył w bajki "zimno jest to masło być musi" - nie musi, ba, nie powinno go być, nawet jak gość tylko po bułki jeździ (a nie jeździ, bo ledwo odpala).

Kub sobie coś, co odpala i jeździ ;) bo inaczej może być to kosztowny pomnik :(

_________________
była Vitara, teraz 2 inne Suzy w domu :)
... i skośnookie 4x4 innej marki :wink:


Na górę
Post: wt lut 22, 2011 3:12 pm 
Offline
1" - młody upalacz
Awatar użytkownika

Rejestracja: sob sty 15, 2011 2:54 pm
Posty: 58
Lokalizacja: Mielec
lapała a nie mogl zapalic to mogla byc wina swiec ostatnio taki sam przypadek mialem

_________________
Suzuki Vitara 91 r 1.6 8V 3d


Na górę
Post: wt lut 22, 2011 3:14 pm 
Offline
0" - piaskownica

Rejestracja: ndz lut 20, 2011 4:43 pm
Posty: 9
gacek555 pisze:
lapała a nie mogl zapalic to mogla byc wina swiec ostatnio taki sam przypadek mialem

świece nowe, wymienione razem z kablami i innymi pierdołami


Na górę
Post: wt lut 22, 2011 3:21 pm 
Offline
3" - błotołaz
Awatar użytkownika

Rejestracja: śr cze 27, 2007 4:52 pm
Posty: 1433
Lokalizacja: Białystok
Jak za 3 tysie odda to bierz jak nie to sobie daruj padaczkę :mrgreen:

_________________
2.0 V6


Na górę
Post: wt lut 22, 2011 3:32 pm 
Offline
5" - nadszyszkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: pt sty 04, 2008 7:27 pm
Posty: 3382
Lokalizacja: Koleczkowo
gacek555 pisze:
lapała a nie mogl zapalic to mogla byc wina swiec ostatnio taki sam przypadek mialem
sprzedajesz ją, czy jak? :mrgreen: Jak nie odpala, a _nowy_ olej to masło -> należy założyć nagorszy scenariusz. A najgorszy scenariusz to wymiana bloku/głowicy + robota. I właśnie tyle taniej należałoby ją kupić, by móc ze spokojnym sumieniem zacząć ją naprawiać. Niestety -> ciężko zdiagnozować co jej dolega, szczególnie przez internet.

padaka do roboty i tyle :mrgreen: - kwestia ceny i chęci, jak dla mnie to za drogo - da się coś _sprawnego_ w tej cenie zakupić.

_________________
była Vitara, teraz 2 inne Suzy w domu :)
... i skośnookie 4x4 innej marki :wink:


Na górę
Post: wt lut 22, 2011 4:27 pm 
Offline
2" - starszy bagiennik
Awatar użytkownika

Rejestracja: ndz lut 20, 2011 10:30 am
Posty: 419
Lokalizacja: Złotów
Idzcie sobie zobaczyc do swoich aut co macie na bagnecie i korku ... W tych temperaturach co mamy teraz i zakladajac ,ze auto nie jezdzi tylko jest odpalane dla kupcow,baa nawet jesli jezdzi ale nie dlugo - to bedzie na bagnecie i na korku to co ogladajacy napisal.

_________________
Navara D40
było:
Nissan D21
Vitara I 1,6 16V
Samurai 1,8
Pajero v6 181KM
Vitara 1,6 8V x3


Na górę
Post: wt lut 22, 2011 7:43 pm 
Offline
3" - błotołaz
Awatar użytkownika

Rejestracja: czw lis 15, 2007 5:40 pm
Posty: 925
Lokalizacja: coraz bliżej domu ;)
Seba pisze:
Idzcie sobie zobaczyc do swoich aut co macie na bagnecie i korku ... W tych temperaturach co mamy teraz i zakladajac ,ze auto nie jezdzi tylko jest odpalane dla kupcow,baa nawet jesli jezdzi ale nie dlugo - to bedzie na bagnecie i na korku to co ogladajacy napisal.


ale OCB, ja pisałem że trochę majonezu pod korkiem to powiedzmy norma, miałem w astrze a i w suce widziałem
ale majonez w nowym oleju na bagnecie, plus kłopoty z paleniem ... dla mnie odpada takie auto
zwłaszcza że to żadna okazja, jak ktoś pisał, za 3kzł można brać w ciemnio i w razie W przeszczepić motor

buda też nie wygląda zdrowo, choćby na tej fotce, nie wierzę że tylko tam jest rudy ...

a auto za 7.5kzł ? plus gaz, daje 8kzł - za niewiele więcej była ostatnio sucz do której ciężko się było przyczepić (Axita)

_________________
... i jest 4x4 - Vitara 3d prawie seria i w lato chłodniutko :)


Na górę
Post: wt lut 22, 2011 7:52 pm 
Offline
4" - błotny dziadek
Awatar użytkownika

Rejestracja: pn mar 29, 2010 10:28 am
Posty: 1542
Lokalizacja: Łódź
U mnie nie ma majonezu pod korkiem... :roll: Ale może to wina tego że olej szybko jest wymieniany :mrgreen: :roll: :wink:

A tak swoją drogą... Patrząc na stan tylnej belki w ramie to ja odpuściłbym sobie to auto... :roll:

_________________
Zielony autobus 2,7TDi...


Na górę
Post: wt lut 22, 2011 7:56 pm 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: czw sty 25, 2007 3:29 pm
Posty: 3314
Lokalizacja: Janów Lubelski
Przy takich temperaturach to razcej jest :roll:

_________________
Grand Vitara II 2,0 16v 2007r.
Lift EFS
Opony 235/75/16


Na górę
Post: wt lut 22, 2011 8:01 pm 
Offline
4" - błotny dziadek
Awatar użytkownika

Rejestracja: pn mar 29, 2010 10:28 am
Posty: 1542
Lokalizacja: Łódź
Sprawdzę jutro, ale jestem na 95% pewny że nie ma... :shock:

_________________
Zielony autobus 2,7TDi...


Na górę
Post: wt lut 22, 2011 8:42 pm 
Offline
1" - młody upalacz

Rejestracja: wt sty 19, 2010 11:12 pm
Posty: 62
Lokalizacja: KARTUZY
u mnie troszkę jest na pokrywce ale na bagnecie nigdy nie zauważyłem .

_________________
vitara 1,6 8V cabrio


Na górę
Post: wt lut 22, 2011 10:13 pm 
Offline
1" - młody upalacz

Rejestracja: sob paź 30, 2010 9:40 pm
Posty: 54
Lokalizacja: Nowy Sącz
u mnie jest pod korkiem i na bagnecie tez trochę było jak ostatnio sprawdzałem stan :D sam się wystraszyłem, ale widocznie to normalne przy takiej temp. bo nic nie ubywa oprócz oleju i lpg :evil: :wink:

_________________
vitka cabrio 92r 1,6 8v,LPG,felicja/merc. MT
Suzuki GSX-R 750


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl