suzuki.info.pl

Wszystko dookoła vitary i nie tylko (:
Dzisiaj jest sob kwie 27, 2024 7:41 pm

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
Post: wt cze 21, 2011 5:34 pm 
Offline
0" - piaskownica

Rejestracja: wt cze 21, 2011 5:11 pm
Posty: 1
Witam,

Wiem, że to nie ten dział, ale na wstępie się przywitam :) Od jakiegoś czasu myślę nad zakupem vitarki i przeglądam namiętnie to forum. Teraz przyszedł czas na jakieś konkretne działania... no i oglądałem dzisiaj pewną vitarkę i chciałbym, żebyście powiedzieli co o niej myślicie, a może ktoś ją zna?

http://otomoto.pl/suzuki-vitara-4-x-4-z ... 62421.html

Vitarka na żywo wygląda trochę lepiej niż na tych fotkach :) Po oględzinach organoleptycznych mogę stwierdzić, że:
- tylne zaczepy budy są trochę nadgnite (na pewno do spawania)
- rama jest zdrowa i nie wygląda jakby ktoś przy niej majstrował
- podłoga raczej zdrowa, gdzieniegdzie podspawana (np próg od strony kierowcy jest nowy, wstawki w bagażniku itp)
- pod maską trochę korozji, ale nie ma dziur
- doły drzwi troche podgnite, ale nie ma bidy
- tylna klapa raczej do wymiany, podklejona żywicą, trochę szpachli :)
- z wyglądu auto nie jest rewelacyjne, ale przynajmniej widać co było robione, gdzieniegdzie trochę szpachli, ale wszystko do przeżycia
- nie ma luzów w kierownicy nic nie wali przy ruszaniu
- ponoć ma wymienione sprzęgło
- tłumik motany z poloneza (uszczelka pod kolektorem do wymiany)
- silnik myty, więc niewiele da się powiedzieć, ale odpalił ładnie, szybko zszedł z obrotów, obroty nie falowały, chodził równo, zawory nie waliły. Trochę pocił się gdzieś przy silniku, ale nie wyglądało poważnie, pompa wspomagania cieknie (pompa, albo przewody, bo gumowe węże były nieoryginalne, więc na nie stawiam)
- mosty suche, ale pewnie tez umyte :) nie pociły się
- napęd przedni działał (próba podjazdu pod krawężnik)

Nie miałem okazji dzisiaj się nim przejechać, bo Panowie się spieszyli i wiadomo, że bez jazdy próbnej go nie wezmę, ale technicznie wydaje się w miarę OK. Wiadomo blacha i lakier nie są idealne, ale dostęp do migomatu i kompresora mam, więc jakieś małe wstawki to dla mnie nie problem. Auto jeździło coś w terenie, bo ma 2 komplety kół- MT i szosówki, ale nie wygląda na mocno katowane (trochę podrapane szybki tylne i kilka naklejek z jakiś amatorskich rajdów na drzwiach.)
Nie wiem czy mosty wyją i czy gałka reduktora drży podczas jazdy, ale to sprawdzę przed ew. zakupem oczywiście.

Nie ukrywam, że auto nie jest idealne, ale ja szukam autka, którego nie będzie szkoda ubłocić, będzie to moje drugie auto i będzie raczej traktowane jako auto turystyczno-robocze, czyli jakieś wyjazdy w góry czy jakiś mniejszy lub większy :) teren, pociągnąć jakąś przyczepkę od czasu do czasu czy odśnieżyć plac przed firmą w zimie.

Czy jest coś na co jeszcze powinienem zwrócić uwagę? Zaznaczam, że wygląd zewnętrzny nie jest dla mnie aż tak ważny- ważna jest technika :) Poza tym cena też jest dość atrakcyjna, więc liczę się z tym, że parę rzeczy może być do zrobienia, ale chyba wolę sam to zrobić i wiedzieć czym jeżdze niż mieć odpicowanego trupa i potem się denerwować.

Będę wdzięczny za wszelakie rady, porady i informacje :)

Pozdrawiam
Michał (Katowice)


Na górę
Post: wt cze 21, 2011 6:00 pm 
Offline
3" - błotołaz
Awatar użytkownika

Rejestracja: śr cze 27, 2007 4:52 pm
Posty: 1433
Lokalizacja: Białystok
Za taką cenę to starguj ile się da i bierz. Nie ma tragedii.

Może zacznę odkładać kasę i kupię sobie drugą, krótką vitarę, bo tak patrzę, że za bezcen da się coś wyrwać. :mrgreen:

_________________
2.0 V6


Na górę
Post: wt cze 21, 2011 9:32 pm 
Offline
2" - starszy bagiennik
Awatar użytkownika

Rejestracja: wt lut 08, 2011 10:34 am
Posty: 216
Lokalizacja: częstochowa
ja rok demy dałem za identyczną w podobnym stanie tylko praktycznie bez opon 7k i uważam że nie przepłaciłem. ta jest jak za darmo. aż się prosi poświęcić troszkę grosza i ją naprawdę dokładnie sprawdzić na stacji diagnostycznej. łącznie ze zbieżnością.

_________________
http://www.youtube.com/user/LSprojekt?feature=mhee#p/a

albo suzuki albo nic.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl