suzuki.info.pl

Wszystko dookoła vitary i nie tylko (:
Dzisiaj jest sob kwie 27, 2024 6:25 am

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
Post: śr mar 06, 2013 11:01 am 
Offline
1" - młody upalacz
Awatar użytkownika

Rejestracja: czw lip 10, 2008 8:12 am
Posty: 14
Lokalizacja: Warszawa
Witam!
Mam pytanko do kolegów znających vitarkę krótką i long i może jeszcze ktoś zna silnik 2.0 HDI?
Otóż mam od kilku lat krótką Vitarkę JLX z hardtopem i silniczkiem 1,9 TD (XUD9).
Samochód rocznik 97 więc rdza go ćpa strasznie. Znajomy mechanik na wsi co roku go łata, ale wiadomo, wiek ma swoje prawa. Do tego to i tamto zaczyna się sypać. Jedynie niezłomny grzechotnik XUD cały czas jak nowy.
Zastanawiam się nad kupnem nowej. Obecnie pojawiło się trochę. Najnowsze rocznik 2004-5 są z silnikami 2.0 HDI. Podobno niezły silnik. Jednak mam wątpliwości jak się zachowa w terenie, gdy go błoto ochlapie. Czy jeździł ktoś na takim silniku?
Drugie pytanie. Zastanawiam się nad wersją long. Nie wiem jednak jak się zachowuje w porównaniu do krótkiej. Jak się prowadzi na drodze i w terenie. Ekstremalnych raidów nie planuję, ale błotniste drogi, koleiny po traktorach w lesie i przeprawy przez potoki i owszem. Moja obecna jakoś dawała radę:-)
Zastanawiam się też alternatywnie nad gruntownym połataniem mojej staruszki, ale nie wiem ile taki gruntowny remont blach by kosztował, czy to się w ogóle opłaca i czy w okolicach wawki jest ktoś kto by się tym solidnie zajął.

Co myślicie o moich dylematach?

_________________
Vitara JLX 1,9TD hardtop


Na górę
Post: śr mar 06, 2013 8:51 pm 
Offline
5" - nadszyszkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: sob kwie 21, 2007 1:35 pm
Posty: 4770
Lokalizacja: Wrocław
Silnik: LPG16B
Jak narzekasz w swojej Vitarze tylko na blachę to zrób konkretny remont i śmigaj dalej ! Tylko nie u znajomego na wsi co robi na rok :wink:
Za kompleksową blacharkę trzeba zapłacić około 3000zł

Jak nie masz liftu w swojej vitarze a jesteś zadowolony z możliwości terenowych to long bez liftu będzie sporo gorszy.
Ale jak byś w longu zrobił lift 3" to już sporo takim longiem zdziałasz.
Jak będziesz zmieniał auto to bierz longa :) Też kiedyś miałem krótką i już bym się nie zamienił.

Co do HDi to nie liczył bym, że jest tak trwały jak XUD9, który potrafi pół miliona km przejechać bez remontu.

_________________
PS.
Przerabiasz lub podnosisz swoją Vitarę I lub Grand Vitarę I ?
Masz to w planie?
Zajrzyj na https://radzikone.pl - Zestawy i części do liftu, opony, wyciągarki i wiele innych !


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl