suzuki.info.pl

Wszystko dookoła vitary i nie tylko (:
Dzisiaj jest sob kwie 27, 2024 7:17 pm

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 67 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 5 Następna
Autor Wiadomość
Post: sob kwie 06, 2013 4:32 pm 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: czw sty 25, 2007 3:29 pm
Posty: 3314
Lokalizacja: Janów Lubelski
Sonia pisze:
ten golf (rocznik 99 w kombiku) juz sprzedany - poszedł od reki w 5 minut za 3 000 a zwrocili z ubezpieczenia 5 500 (choc wycenili go na 10 000 a uznali szkode całkowitą - jedynie tylna klapa sie nadawała do sprzedania z blachy- ale ja tam nie wiem jak oni to wyliczają potem te kwoty do zwrotu :roll: ) wiec w sumie wyszlo za niego lepiej po rozbiciu niz jak by go sprzedac przed wypadkiem, bo mial do zrobienia nadkola pognite.


No kurka, można?,- można 8)
Ja na razie spróbuję tradycyjnie sprzedać :roll:

_________________
Grand Vitara II 2,0 16v 2007r.
Lift EFS
Opony 235/75/16


Na górę
Post: śr kwie 10, 2013 1:06 am 
Offline
0" - piaskownica

Rejestracja: pt lip 22, 2011 1:07 am
Posty: 7
Lokalizacja: WL/DLW ;)
cześć,
właśnie kupiłem GV1, a wcześniej miałem pajero, więc może Ci się parę moich przemyśleń przyda:
1. po pierwsze to radzę nie brać byle czego z komisu ale od kogoś z forum, tego innego suzuki, albo z rajdów4x4 albo od mitsumaniaków albo z pajero owners albo od kogoś z sensem. Wiem, łatwo powiedzieć, ale po opisie i rozmowie poznasz, czy nie handlarz i tego się trzymaj.
2. będzie ciężko kupić pajero sensowne za 20 kpln. Będzie nalatane, coś tam się sypnie i części trochę drogie. Tańsze niż kiedyś, ale dalej droższe od suzuki. Łatwiej gv1 ale z 2.0 albo z hdi. Jeśli trafisz wiarygodną (niski przebieg) sztukę. To bym brał nawet to hdi. Byle sprawdzone dobrze.
3. w pajero silnik 2,5 jest na pasku, lepszy jest 2,8, a palą podobnie, 3,2 to ideał, ale nie ta kasa.
4. W manualu niestety leci koło dwumasowe, więc polecany jest bezawaryjny automat. Też polecam. Fantazja, ale serwis kosztuje duużo.
5. jak pisali koledzy silniki gdi nie nadają się do gazu, niestety 2.0 z suzuki też nie bardzo. Jak Cię spalanie nie przeraża za 20 tys. kupisz ładną gv z silnikiem 2.0
6. nie bój się vitarek z Danii, one tam latają na pusto. są ciężarówkami głównie ze względów podatkowych. Jak nie była bita, to będzie ok. Tylko rdzę trzeba sprawdzić. Ale za to po vinie sprawdzić normalnie w necie przebieg. To duża zaleta.
Acha i nie kupuj auta gotowego z gazem. Skąd wiesz, jak było serwisowane? Niektórzy to nawet filtrów nie wymieniają, a o regulacji nigdy nie słyszeli. Skoro sprzedają, to może być akurat głowica do remontu (w jakimś 2.0). Sama załóż, jeśli musisz. GV z 2.0 z gazem polata trochę zanim się rozsypie. :)
Za 20 tysi to można kupić ładnego jimny z niezawodnym 1,3 8)

A w ogóle to witam wszystkich, bo do tej pory to czytałem tylko albo pisałem po privach.
Witam!
Tonik

_________________
było P III 3,2
jest GVI 2.7 XL7
będzie jimny 1,3


Na górę
Post: śr kwie 10, 2013 11:39 am 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: sob sie 28, 2010 3:59 pm
Posty: 2334
Lokalizacja: Szczawa; małopolskie
Silnik: 2.0 J20A VVT
Model: Grand Vitara II
Rok prod.: 2008
Vitka! Tonik, ale raz jeszcze proszę pod tym linkiem viewforum.php?f=37

_________________
GV II 2.0 i automat.


Na górę
Post: śr kwie 10, 2013 1:30 pm 
Offline
0" - piaskownica

Rejestracja: pt lip 22, 2011 1:07 am
Posty: 7
Lokalizacja: WL/DLW ;)
marirus pisze:
Vitka! Tonik, ale raz jeszcze proszę pod tym linkiem viewforum.php?f=37

zrobione, chociaż nie wiem, po co się wpisywać w miejscu, w które prawie nikt nie zagląda
to przerost etykiety nad treścią, prąd się czerpie, a lasy podzwrotnikowe giną 8)
pozdrawiam

_________________
było P III 3,2
jest GVI 2.7 XL7
będzie jimny 1,3


Na górę
Post: czw kwie 11, 2013 3:13 pm 
Offline
1" - młody upalacz
Awatar użytkownika

Rejestracja: pt kwie 05, 2013 1:54 pm
Posty: 22
Lokalizacja: lubelskie
Wielkie dzięki:)
Póki co jedziemy teraz w weekend zobaczyć Pajero Pinin do Wrocławia. Dam znać co z tego wyniknęło, bo zmian opinii było od groma:P Niestety tak to jest, jak ludzie sami nie wiedzą czego chcą a to ma być auto dla teściowej i ona głównie się decydowała:roll: RAV4 musieliśmy jej niemal młotkiem wybijać z głowy ... bo przecież jest taaaaka śliczna;)
Jeszcze raz wielkie dzięki za wsparcie i uwagi:*

_________________
no risk no fun;)


Na górę
Post: czw kwie 11, 2013 8:32 pm 
Offline
2" - starszy bagiennik
Awatar użytkownika

Rejestracja: pn lis 19, 2012 9:07 pm
Posty: 255
Lokalizacja: Piastów
Dla teściowej.... od początku te truskawki z pierwszego postu jakoś mi tak do Ciebie nie pasowały...:)

_________________
Vitara Long 97 2,5 V6
Bagażnik
Szczupak na zapasie
Dalekosiężne Helki na kangurze
Lift 2 - Była

Jest Jeep Navy Club 92 lift 3,5 koło 31.


Na górę
Post: pt kwie 12, 2013 5:41 am 
Offline
4" - błotny dziadek
Awatar użytkownika

Rejestracja: czw mar 27, 2008 4:26 pm
Posty: 2689
Lokalizacja: Wrocław
Silnik: G16B
Model: Radzikone Edyszyn
Rok prod.: 1995
Sonia pisze:
Wielkie dzięki:)
Póki co jedziemy teraz w weekend zobaczyć Pajero Pinin do Wrocławia. Dam znać co z tego wyniknęło, bo zmian opinii było od groma:P Niestety tak to jest, jak ludzie sami nie wiedzą czego chcą a to ma być auto dla teściowej i ona głównie się decydowała:roll: RAV4 musieliśmy jej niemal młotkiem wybijać z głowy ... bo przecież jest taaaaka śliczna;)
Jeszcze raz wielkie dzięki za wsparcie i uwagi:*

Trzeba było powiedzieć, to ktoś by sprawdził z Wrocka.
Jechać przez całą PL po Pinina, to też genialny pomysł :roll:
Auta się szuka do 30 km...

_________________
Futrzak->Vitka'89 ->Vitka'95->GV2000->Korozjara


Na górę
Post: pt kwie 12, 2013 8:35 am 
Offline
1" - młody upalacz
Awatar użytkownika

Rejestracja: wt mar 26, 2013 12:48 pm
Posty: 81
Lokalizacja: Warszawa/Łącko
Racja, kiedyś pojechałam do Poznania po "igiełkę". Zmarnowany czas, pieniądze, paliwo w zamian za 30 minut kłamstw sprzedającego. Poza odległością postanowiłam unikać też miejscowości położonych blisko granicy, bo tam łatwo kupić coś prywatnie a jednak od handlarza...

_________________
Vitara 2.0 16V 1999r


Na górę
Post: pt kwie 12, 2013 9:06 am 
Offline
1" - młody upalacz
Awatar użytkownika

Rejestracja: pt kwie 05, 2013 1:54 pm
Posty: 22
Lokalizacja: lubelskie
Ojjj szybko Państwo wyciągacie wnioski:) A czy ja mówiłam, że nikt tego Pinina wcześniej nie sprawdził?:) Teściowa ma tam rodzinę:)

_________________
no risk no fun;)


Na górę
Post: pt kwie 12, 2013 9:12 am 
Offline
1" - młody upalacz
Awatar użytkownika

Rejestracja: pt kwie 05, 2013 1:54 pm
Posty: 22
Lokalizacja: lubelskie
BartekWPR pisze:
Dla teściowej.... od początku te truskawki z pierwszego postu jakoś mi tak do Ciebie nie pasowały...:)


:wink: no tak, ale co ja będę jeszcze sytuację rodzinną tłumaczyć, najłatwiej było napisać, że ja kupuję:P Teraz jak "teściowa" namieszała, bo raz chce małego diesla albo w gazie a potem już może być nawet większy diesel i benzyniak a gaz absolutnie, bo się gdzieś nasłuchała, że z tym cały czas problemy są, to mnie zagotowało i pomyślałam sobie, że nie będę sobie przed Wami z gęby trampka robić i zwalę to już na nią :mrgreen: a truskawki i pole to serio do mnie średnio pasują, choć nie powiem, truskawki uwielbiam a w pole też będę chodzić jak trzeba będzie zebrać, wiec takiej księżniczki ze mnie nie rób :P

_________________
no risk no fun;)


Na górę
Post: pt kwie 12, 2013 11:43 am 
Offline
1" - młody upalacz
Awatar użytkownika

Rejestracja: wt mar 26, 2013 12:48 pm
Posty: 81
Lokalizacja: Warszawa/Łącko
Sonia pisze:
Ojjj szybko Państwo wyciągacie wnioski:) A czy ja mówiłam, że nikt tego Pinina wcześniej nie sprawdził?:) Teściowa ma tam rodzinę:)


Nie tyle szybko wyciągamy wnioski, co staramy się ustrzec innych przed błędami, które sami popełniliśmy. :) Powodzenia!

_________________
Vitara 2.0 16V 1999r


Ostatnio zmieniony sob kwie 13, 2013 12:26 am przez a.raczkowska, łącznie zmieniany 1 raz.

Na górę
Post: pt kwie 12, 2013 10:58 pm 
Offline
1" - młody upalacz
Awatar użytkownika

Rejestracja: śr gru 22, 2010 9:44 pm
Posty: 56
Tonik pisze:
5. jak pisali koledzy silniki gdi nie nadają się do gazu, niestety 2.0 z suzuki też nie bardzo.
Tonik


Chciałbym podpytać skąd taka opinia o 2.0 16v i na bazie jakich doświadczeń?

_________________
Vitara 2.0 16v


Na górę
Post: sob kwie 13, 2013 1:01 am 
Offline
0" - piaskownica

Rejestracja: pt lip 22, 2011 1:07 am
Posty: 7
Lokalizacja: WL/DLW ;)
adacho pisze:
Tonik pisze:
5. jak pisali koledzy silniki gdi nie nadają się do gazu, niestety 2.0 z suzuki też nie bardzo.
Tonik


Chciałbym podpytać skąd taka opinia o 2.0 16v i na bazie jakich doświadczeń?

na szczęście na bazie cudzych doświadczeń 8)
http://www.klubsuzuki.pl/viewtopic.php?t=8893&postdays=0&postorder=asc&start=0
http://www.klubsuzuki.pl/viewtopic.php?t=4738&start=30&sid=74edd9db140b50c501d9749e287c6941
http://www.suzukiklub.pl/forum/viewtopic.php?p=65222&highlight=#65222
....
..
.

_________________
było P III 3,2
jest GVI 2.7 XL7
będzie jimny 1,3


Na górę
Post: sob kwie 13, 2013 8:34 am 
Offline
4" - błotny dziadek
Awatar użytkownika

Rejestracja: czw mar 27, 2008 4:26 pm
Posty: 2689
Lokalizacja: Wrocław
Silnik: G16B
Model: Radzikone Edyszyn
Rok prod.: 1995
Tonik pisze:
adacho pisze:
Tonik pisze:
5. jak pisali koledzy silniki gdi nie nadają się do gazu, niestety 2.0 z suzuki też nie bardzo.
Tonik


Chciałbym podpytać skąd taka opinia o 2.0 16v i na bazie jakich doświadczeń?

na szczęście na bazie cudzych doświadczeń 8)
http://www.klubsuzuki.pl/viewtopic.php?t=8893&postdays=0&postorder=asc&start=0
http://www.klubsuzuki.pl/viewtopic.php?t=4738&start=30&sid=74edd9db140b50c501d9749e287c6941
http://www.suzukiklub.pl/forum/viewtopic.php?p=65222&highlight=#65222
....
..
.

Ojjj, chyba nie chodziło o ten silnik :wink:

_________________
Futrzak->Vitka'89 ->Vitka'95->GV2000->Korozjara


Na górę
Post: sob kwie 13, 2013 7:50 pm 
Offline
0" - piaskownica

Rejestracja: pt lip 22, 2011 1:07 am
Posty: 7
Lokalizacja: WL/DLW ;)
a sorry, ja ten brałem pod uwagę. Jeśli starszy na hydraulice (jak mój) to (odobno) można robić. Zresztą, czy ja wiem... całe dywagacje w necie nt. wypalania się gniazd zaworowych w suzukach są. Starych silników to chyba też dotyczy. Nie wiem... zobaczmy 8)

_________________
było P III 3,2
jest GVI 2.7 XL7
będzie jimny 1,3


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 67 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 5 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 41 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl