suzuki.info.pl

Wszystko dookoła vitary i nie tylko (:
Dzisiaj jest czw mar 28, 2024 11:36 pm

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
Post: pn maja 29, 2017 7:32 pm 
Offline
1" - młody upalacz

Rejestracja: pn lip 18, 2016 8:21 pm
Posty: 13
Silnik: 2.0i V6
Model: Grand Vitara
Rok prod.: 2004
Podzielę się z Wami postem z fejsa. Może tu się wypowie ktoś kto ma doświadczenie z body liderem.

Witam!

Szukam kogoś, kto robił lift budy Grand Gitary I. Ja mam auto z 2004r, 2.0Pb. Zacząłem od małych przeróbek, ale teraz idę na maxa.

Problem jaki mam, to to, że zawiozłem auto do serwisu 4x4 w okolicach Wawy, bo po wstępnych rozmowach tel. zdecydowali się podjąć zadanie i założyć lift. Na razie może nie będę reklamował, bo może jednak postarają się wyjść z tego z twarzą, ale zobaczymy.
W każdym razie historia jest takąa - zestaw do body liftu kupiłem od Radzikone.pl. Wydawałoby się nic skomplikowanego żeby to zainstalować, zwłaszcza dla profesjonalnego warsztatu 4x4. Trzeba by odkręcić kilka śrubek, podnieść auto na ramie, a 2" poliuretanowe podkładki trzeba by wsadzić na oryginalne podkładki, które są między ramą a budą. Plus potem do tego kilka modyfikacji żeby pasowało, np przespawać uchwyty zderzaków. No i okazuje się nic bardziej mylnego!!! "Fachowcy", dodam raz jeszcze - z off road'owego warsztatu spier*****! Podnieśli auto, wyjęli oryginalne podkładki, włożyli poliuretany, skręcili śrubami, tylko nie tymi od liftu i zadowoleni. W efekcie "lift" wyniósł 2,5cm, a nie 5cm, jak powinien. Zapłaciłem im za tą operację ponad 1000zł!!! Dodatkowo spieprzyli mi jakimś cudem nawiew, który działał, jak wstawiłem auto do warsztatu, a nie działał, jak odbierałem po skończeniu prac nad liftem (potem naprawa tej usterki kosztowała mnie 190zł).
Najśmieszniejsze jest to, że jeździłem tak prawie rok i dopatrzyłem się, że coś jest nie tak jak zmieniłem okablowanie do haka. Od początku nie pasowało mi, że na koła nie zrobiło się jakoś specjalnie więcej miejsca, ale "fachowcy" mówili, że tak musi być.
Teraz migają się od poprawienia tego co spierniczyli. Główny argument, to to, że wg. nich, trzeba by mocno ingerować w układ kierowniczy. Eureka, przy lifcie budy!!! A teraz uwaga - mówią, że ten lift nie ma homologacji! Kolejny raz eureka! I mówią mi to w warsztacie 4x4, gdzie żyją z modyfikacji i tuningu przy użyciu części, które w większości przypadków nie posiadają homologacji.

A teraz sedno sprawy - jak bardzo trzeba ingerować w układ kierowniczy przy takim body lifcie? Wystarczy dać dystanse na kolumnę kierownicy? Czy trzeba mocniej kombinować i coś spawać?
Plis help! Niech wypowie się ktoś, kto robił taki lift i ma doświadczenie.


Na górę
Post: wt maja 30, 2017 6:16 am 
Offline
2" - starszy bagiennik

Rejestracja: wt mar 06, 2012 2:45 pm
Posty: 236
Lokalizacja: Nowy Sacz
Silnik: 1.6 16v 2.0 v6 2,7v6
Model: 2x long
Rok prod.: 1997
priv wszystki ci opisze

_________________
2,7 v6 XL7 BFG 235/70/16 at ko2 +2"
Było
2.0V6 Long BFG 265/75/16 AT ko2 4"body 2" stal most lsd
samurai 1,3 zmota 235/75/15
Bordowa 1,6 16v 4" +2" stal most + LSD szumeks 265/75/15


Na górę
Post: wt maja 30, 2017 7:17 am 
Offline
2" - starszy bagiennik
Awatar użytkownika

Rejestracja: sob kwie 04, 2015 12:35 pm
Posty: 186
Lokalizacja: Kraków
Silnik: 2.0 HDi
Model: Granda 1
Rok prod.: 2005
Mnie zastanawia jakim cudem włożyli podkładki 5cm i wyszło im 2,5cm? :D Cięli je w pół?
Jakim cudem śruby im pasowały?

_________________
Long 1.6 16V automat. Lift Hunter 4", body Radzik 5cm, blokada LR1532, kółka 30" Federal COURAGIA MT - był
jest Granda 2.0 HDi 2005


Na górę
Post: wt maja 30, 2017 7:23 am 
Offline
1" - młody upalacz

Rejestracja: pn lip 18, 2016 8:21 pm
Posty: 13
Silnik: 2.0i V6
Model: Grand Vitara
Rok prod.: 2004
Jak zdjęła oryginalne podkładki, a w ich miejsce założyli 5-cio centymetrowe, to się zrobiło 2,5. A soją drogą to te oryginalne są chyba miększe od liftowych i w ogóle powinny zostać, żeby była jakakolwiek amortyzacja budy na ramię.
Śrub od liftu nie założyli, bo jak usunęli oryginalne podkładki, to śruby liftowe zrobiły się za długie. :oops:


Na górę
Post: wt maja 30, 2017 10:27 am 
Offline
2" - starszy bagiennik

Rejestracja: wt mar 06, 2012 2:45 pm
Posty: 236
Lokalizacja: Nowy Sacz
Silnik: 1.6 16v 2.0 v6 2,7v6
Model: 2x long
Rok prod.: 1997
Prze chuje bez prze ^^ Janusze mechaniki ^^ :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

_________________
2,7 v6 XL7 BFG 235/70/16 at ko2 +2"
Było
2.0V6 Long BFG 265/75/16 AT ko2 4"body 2" stal most lsd
samurai 1,3 zmota 235/75/15
Bordowa 1,6 16v 4" +2" stal most + LSD szumeks 265/75/15


Na górę
Post: wt maja 30, 2017 10:34 am 
Offline
3" - błotołaz
Awatar użytkownika

Rejestracja: ndz lip 15, 2007 6:49 pm
Posty: 1167
a co to za firma ?

_________________
Był Samurai, Vitara, Grand Vitara, Patrol, Jimny, Vitara, Grand Vitara. Jest Jimny i duże terenowe Mitsubishi
Delica4x4.pl . Suzukowcy.pl . Ready2go.pl


Na górę
Post: wt maja 30, 2017 10:38 am 
Offline
5" - nadszyszkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: sob kwie 21, 2007 1:35 pm
Posty: 4769
Lokalizacja: Wrocław
Silnik: LPG16B
zdarzyć się może każdemu. Teraz się okaże dopiero co to za firma gdy zakończą sprawę (albo nie)

_________________
PS.
Przerabiasz lub podnosisz swoją Vitarę I lub Grand Vitarę I ?
Masz to w planie?
Zajrzyj na https://radzikone.pl - Zestawy i części do liftu, opony, wyciągarki i wiele innych !


Na górę
Post: wt maja 30, 2017 2:35 pm 
Offline
1" - młody upalacz

Rejestracja: pn lip 18, 2016 8:21 pm
Posty: 13
Silnik: 2.0i V6
Model: Grand Vitara
Rok prod.: 2004
Nie będę na razie robił "reklamy". Ja też jestem zdania, że każdemu się może zdarzyć. Ale... zapłaciłem za body lift 5", a nie 1". Zapłaciłem firmie, która żyje z liftu aut off road'owych, a nie jakiemuś Heńkowi z garażu z Psiej Wólki. Chciałem żeby mi to ktoś zrobił tak jak powinno nyć, bo ja się na tym nie znam. Podjęli się tematu, a nie zrobili jak trzeba, więc dla mnie to oczywiste, że teraz powinni to wziąć na klatę i zrobić tak jak klient sobie życzy. Prosta sprawa jak dla mnie. Jak nie to zwrot kosztów i części i mogą nawet zdemontować to, co założyli, a potem uścisk ręki i krótkie "żegnam"
Może w Vitarach i TV nie są mocni, ale inne klekoty ogarniają nieźle. Zanim do nich pojechałem zrobiłem mały wywiad.
Generalnie jestem optymistą. No ale jak się nie wywiążą z zadania, to wejdę na każde forum jakie znajdę i każdą grupę off road na fejsie i podzielę się doświadczeniem robiąc przy okazji reklamę.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl