suzuki.info.pl

Wszystko dookoła vitary i nie tylko (:
Dzisiaj jest pt mar 29, 2024 12:22 am

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1 2 Następna
Autor Wiadomość
Post: sob sie 12, 2017 10:01 am 
Offline
1" - młody upalacz

Rejestracja: śr cze 21, 2017 8:30 am
Posty: 79
Silnik: 2.5
Model: Grand Vitara 5D
Rok prod.: 1998
Witajcie,

Właśnie uporałem się z liftem mojej GV i chcę iść dalej.
Szukając snorkela natknąłem się na coś takiego:

http://opony-4x4.pl/osprzet-off-road/snorkele/#suzuki

Nie ma bezpośredniego linka, klikamy na suzuki i tam któraś z kolei jest GV. Za 300zł proponują snorkel od Hiluxa SNS25A serii 25 od 2005r. Jest też zdjęcie na którym GV z tym snorkelem wygląda nawet dobrze. Pytanie: czy ktoś zakładał taki snorkel i wszystko ładniej pasuje? Wiem, że za 400 zł można mieć niby dedykowany do GV ale korci mnie ten od hiluxa i... chyba bardziej mi się podoba :)

Planuje też zmianę kosza satelit w przednim moście, itak muszę go rozebrać bo coś mi czasem "strzela" przy włączonym napędzie to sobie od razu zmienię ten kosz. Teraz pytanie, co jeszcze potrzebuje, albo co jest dobrze mieć biorąc się za taką wymianę?
Kosz będzie z GV 2.0 16v, będzie to robił człowiek znający się na rzeczy. Potrzebuje jakieś łożyska itp?

Kolejne pytanie. Lift mam 2 cale, opony 235/70/16 (kopia bfg km1) i lekko obcierają mi opony o ramę przy pełnym skręcie. Wiem, potrzebuje dystasnów. Teraz pytanie, jakie zastosować żeby nie obcierało ani o ramę ani o nadkola ? 30mm czy 38mm ? Jeżeli koła będą troszkę wystawać to nie problem, założę poszerzenia. Chce tylko jeździć bez stresu żeby nic nie obcierało.

Z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam :)

_________________
Potrzebujesz samochodu ?

www.automp.pl


Na górę
Post: sob sie 12, 2017 3:08 pm 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: sob sie 28, 2010 3:59 pm
Posty: 2334
Lokalizacja: Szczawa; małopolskie
Silnik: 2.0 J20A VVT
Model: Grand Vitara II
Rok prod.: 2008
Na snorkelach się nie znam więc nie pomogę. Wybierz tak jaki ci pasuje.

Kosz ja będziesz zmieniał to warto się zastanowić nad takim z Vitary 1.6 lub tylnym z samuraia, jest o tym na forum + do tego sprzęgiełka piast (manulne lub automaty z vitary) zamiast zabieraków. Łożyska można profilaktycznie wymienić, z tm że jak są bdb stanie to lepiej zostawić oryginały. Jak masz 2.5 w automacie to sprawdź jeszcze czy przypadkiem nie masz półmostu z aluszmelcu.

Dystansy proponuje o grubości 25mm, wystarczą w zupełności powinno się obejść bez poszerzeń oczywiście przy oryginalnej feldze lub z ET 0. Możesz też poszukać felg z ujemnym et z tym że do gvI to nie łatwo coś znaleść.

_________________
GV II 2.0 i automat.


Na górę
Post: sob sie 12, 2017 4:27 pm 
Offline
1" - młody upalacz

Rejestracja: śr cze 21, 2017 8:30 am
Posty: 79
Silnik: 2.5
Model: Grand Vitara 5D
Rok prod.: 1998
marirus pisze:
Na snorkelach się nie znam więc nie pomogę. Wybierz tak jaki ci pasuje.

Kosz ja będziesz zmieniał to warto się zastanowić nad takim z Vitary 1.6 lub tylnym z samuraia, jest o tym na forum + do tego sprzęgiełka piast (manulne lub automaty z vitary) zamiast zabieraków. Łożyska można profilaktycznie wymienić, z tm że jak są bdb stanie to lepiej zostawić oryginały. Jak masz 2.5 w automacie to sprawdź jeszcze czy przypadkiem nie masz półmostu z aluszmelcu.


Właśnie z tego co wyczytałem to kosz z Gv 2.0 16v też eliminuje podciśnieniowe załączanie napędu i jest mocniejszy od mojego z 2.5 a znalazłem taki na forum w super cenie. Mam manualną skrzynie i stalowy most :) Samochód wykorzystuje weekendowo jako zabawkę i zastanawiam się czy montaż sprzęgiełek jest konieczny ? Czy pozostawienie zabieraków to tylko większe spalanie przy samym tylnym napędzie ?

A jeżeli szukać manualnych to iść w jakieś AVM czy oryginalne Suzuki (jak takie to od czego?)

marirus pisze:
Dystansy proponuje o grubości 25mm, wystarczą w zupełności powinno się obejść bez poszerzeń oczywiście przy oryginalnej feldze lub z ET 0. Możesz też poszukać felg z ujemnym et z tym że do gvI to nie łatwo coś znaleść.


Felgi mam najprawdopodobniej z ET 5 ale zrobię zdjęcie samochodu i wrzucę to może ktoś podpowie. W takim razie jeżeli ET miał bym 5 to śmiało mogę szukać dystansów 30mm a takie chyba łatwiej znaleźć :)

_________________
Potrzebujesz samochodu ?

www.automp.pl


Na górę
Post: sob sie 12, 2017 7:05 pm 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: sob sie 28, 2010 3:59 pm
Posty: 2334
Lokalizacja: Szczawa; małopolskie
Silnik: 2.0 J20A VVT
Model: Grand Vitara II
Rok prod.: 2008
GVI wszystkie mają podciśnieniowo zapinaną półoś. Zwykłe kosze są we wszystkich vitarach i GV II więc ten o którym piszesz zapewne też jest z vitary. Sprzęgiełka mogą być AVM lub vitarowskie manualne lub automaty jak nie masz zamiaru katować auta terenie.

_________________
GV II 2.0 i automat.


Na górę
Post: sob sie 12, 2017 9:17 pm 
Offline
1" - młody upalacz

Rejestracja: sob maja 24, 2014 9:05 pm
Posty: 30
Wszystkie GVI mają taki sam kosz satelit - bardzo słaby. Lepszy będzie od Vitary 1.6/2.0 benzyna dwuczęściowy, a jeszcze lepszy będzie kosz od samuraja 4 satelitowy (tutaj musisz jeszcze przetoczyć kosz i dać podkładkę pod koło talerzowe). Kosze oczywiście mają być na 26 zębów. Przy zmianie kosza z GV na V/Sam., musisz też skrócić lewą półoś wewnętrzną o 9mm. Od razu warto też założyć podporę prawej półosi i wspawać śrubkę podtrzymującą koło talerzowe przed wyginaniem.
Jeśli chodzi o łożyska, to jest ich pięć w przednim moście. Przy lewej wewnętrznej półosi jest bezawaryjne, a reszta to zależy, jak coś się w środku zmieliło, to poszły opiłki i wtedy te łożyska już nie będą takie ładne. Przy koszu masz dwa takie same łożyska i ważne jest, aby przy wymianie kosza nie pomylić kompletu łoże-łożysko, bo inaczej bardzo szybko może ono paść.
Jeśli chodzi o sprzęgiełka, to najlepiej oczywiście manualne oryginalne z Vitary. Oprócz spalania, odłączanie przednich półosi oszczędza też uszczelniacze na półosiach, które pewnie i tak masz do wymiany jak w większości GVI (dzięki zabierakom właśnie).


Na górę
Post: sob sie 12, 2017 10:46 pm 
Offline
1" - młody upalacz

Rejestracja: śr cze 21, 2017 8:30 am
Posty: 79
Silnik: 2.5
Model: Grand Vitara 5D
Rok prod.: 1998
Przepraszam, zrobiłem lekkie zamieszanie. Kosz będę miał od Vitary 2.0 16v, zależy mi na w miarę prostym i bezproblemowym montażu dlatego daje sobie narazie spokój z tym od samuraja.

Sprzęgiełek zacznę w takim razie szukać oryginalnych. Są jakieś różne rodzaje, czy po prostu manualne od Vitary będą pasować ?

_________________
Potrzebujesz samochodu ?

www.automp.pl


Na górę
Post: ndz sie 13, 2017 8:41 am 
Offline
1" - młody upalacz

Rejestracja: sob maja 24, 2014 9:05 pm
Posty: 30
Ja bym założył od razu kosz czterosatelitowy w imię zasady: raz a porządnie.
Sprzęgiełka po prostu od Vitary i będzie grało.


Na górę
Post: ndz sie 13, 2017 8:41 pm 
Offline
1" - młody upalacz

Rejestracja: śr cze 21, 2017 8:30 am
Posty: 79
Silnik: 2.5
Model: Grand Vitara 5D
Rok prod.: 1998
Ok rozumiem :)

Felgi mam takie:
Obrazek

Dystanse 30mm będą ok ?

_________________
Potrzebujesz samochodu ?

www.automp.pl


Na górę
Post: ndz sie 13, 2017 9:04 pm 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: sob sie 28, 2010 3:59 pm
Posty: 2334
Lokalizacja: Szczawa; małopolskie
Silnik: 2.0 J20A VVT
Model: Grand Vitara II
Rok prod.: 2008
Masz oryginalne stalówki z ET 5, a dystansy 30mm będą ok.

_________________
GV II 2.0 i automat.


Na górę
Post: pn sie 14, 2017 8:01 am 
Offline
1" - młody upalacz

Rejestracja: śr cze 21, 2017 8:30 am
Posty: 79
Silnik: 2.5
Model: Grand Vitara 5D
Rok prod.: 1998
Dzięki, w takim razie szukam 30mm :)

Myślicie, że montaż hi lifta na kole zapasowym jest dobrym pomysłem ? Chodzi mi o obciążenie tylnej klapy bo już mam bieżnikowane opony które lekkie nie są a jak dojdzie hi lift to już będzie dość ciężkawo...

_________________
Potrzebujesz samochodu ?

www.automp.pl


Na górę
Post: pn sie 14, 2017 9:11 am 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: sob sie 28, 2010 3:59 pm
Posty: 2334
Lokalizacja: Szczawa; małopolskie
Silnik: 2.0 J20A VVT
Model: Grand Vitara II
Rok prod.: 2008
Dodatkowy ciężar hi-lifta raczej wytrzymają. A progi i/lub zderzaki masz w planach bo bez nich to hi-lift jest mało użyteczny.

_________________
GV II 2.0 i automat.


Na górę
Post: pn sie 14, 2017 12:27 pm 
Offline
1" - młody upalacz

Rejestracja: śr cze 21, 2017 8:30 am
Posty: 79
Silnik: 2.5
Model: Grand Vitara 5D
Rok prod.: 1998
Na dniach montuje wyciągarkę z przodu na płycie od Radzika, uszy do szarpania mają wytrzymywać podnoszenie hi liftem. Myślę nad progami, w sensie, zastanawiam się czy spawać od razu czy robi ktoś jakieś sensowne przykręcane?

_________________
Potrzebujesz samochodu ?

www.automp.pl


Na górę
Post: ndz wrz 03, 2017 5:57 pm 
Offline
1" - młody upalacz

Rejestracja: śr cze 21, 2017 8:30 am
Posty: 79
Silnik: 2.5
Model: Grand Vitara 5D
Rok prod.: 1998
Pytanie do osób które zmieniały u siebie kosz satelit na taki z Vitary. Czy u Was też przestało działać wyświetlanie załączonego napędu na desce ? Czy ja coś źle poskładałem. Chodzi oczywiście o sytuację kiedy pompka do napędów jest jeszcze podpięta na aucie.

_________________
Potrzebujesz samochodu ?

www.automp.pl


Na górę
Post: ndz wrz 03, 2017 6:51 pm 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: sob sie 28, 2010 3:59 pm
Posty: 2334
Lokalizacja: Szczawa; małopolskie
Silnik: 2.0 J20A VVT
Model: Grand Vitara II
Rok prod.: 2008
Normalne że tak się stało. Na elektryce się nie znam ale możesz szczelnie zaślepić przewód od podciśnienia i powinno działać o ile nie odpiąłeś zasilania od pompki. Możesz też ją zdemontować i dać zworkę czy jak to się tam nazywa/robi bo pompka i tak ci jest nie potrzebna.

_________________
GV II 2.0 i automat.


Na górę
Post: ndz wrz 03, 2017 7:19 pm 
Offline
1" - młody upalacz

Rejestracja: śr cze 21, 2017 8:30 am
Posty: 79
Silnik: 2.5
Model: Grand Vitara 5D
Rok prod.: 1998
O i z tą zworką to jest pomysł. Nie wiesz które piny trzeba zewrzeć ?

_________________
Potrzebujesz samochodu ?

www.automp.pl


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1 2 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl