suzuki.info.pl

Wszystko dookoła vitary i nie tylko (:
Dzisiaj jest czw kwie 18, 2024 8:42 am

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
Post: czw lut 07, 2013 8:02 am 
Offline
2" - starszy bagiennik

Rejestracja: śr lis 02, 2011 4:38 pm
Posty: 353
Lokalizacja: Barwałd koło Wadowic
Mam zapytanie o springi do GV do przodu.
Tzn o co mi chodzi:
Jakie sa te Merce patrzac pod względem miekkosci?
Sa takie jak seria, mieksze, twardsze?
Pytam gdyz chciałem lekko ukomfortowic przód. Poniewaz nie zamierzam nic wiecej do przodu przyczepiac, ani windy ani zdezaka ( jak narazie przynajmniej :mrgreen: ) a troszke mnei denerwuje jak sobie radzi z nierównosciami , mianowicie:
W terenie na duzych nierównosciach jest jak to Vitka pracuje i swoje robi ale przy wiekszych prędkosciach po naszych pieknych drogach troche te nierównosci drobne takie słabo tłumi a raczej wszystko prznosi do srodka i tak no jest nie fajnie tak jak by sie jechało na oponie z pełnej gumy.
I teraz mam własnie pytanko czy kojazycie moze jakas spręzyne bądz kombinacje sping amor który mogłby sobie z tym poradzic ( bo nap KYBy z tyłu od focusa przekroczyły moje oczekiwania) no i teraz mysle czy by sie jakos dało prżód tez tak ogarnąc w tą samą strone.
Narazie mam seryjne spingi i amory z podkładkami 5cm.
Macie moze jakies pomysły czy by sie to dąło jakos zrobic czy raczej Vitarowska zawiecha tak ma ze sie tego juz nie polepszy?

_________________
Grandziara 2.0 16v Cabrio vel Żabka


Na górę
Post: czw lut 07, 2013 7:21 pm 
Offline
2" - starszy bagiennik

Rejestracja: pt lis 25, 2011 6:05 pm
Posty: 244
Lokalizacja: POLSKA
Mam z przodu Springi Merc D - RD1102 przycięte 1.5 zwoja i jestem mega zadowolony :D
Czy z wyciągarką czy bez jest komfortowo silnik 2.0 16 V . przy 120 km/h prowadzi się elegancko :mrgreen:


Na górę
Post: pt lut 08, 2013 6:56 am 
Offline
2" - starszy bagiennik

Rejestracja: śr lis 02, 2011 4:38 pm
Posty: 353
Lokalizacja: Barwałd koło Wadowic
ok
a jestes w stanie tak porównac do seryjnych czy lepiej czy podobnie jesli chodzi o sama prace zawieszenia ( bo rozumiem ze wymieniałes nei po to zeby było komfortowo a zeby był lift :mrgreen: a komfortowosc wyszła w bonusie :D ) .
Bo przypuszczam ze nawet jak bym kupił seryjne springi tylko nowe to pewnei tez by inaczej pracowały.
A powedz mi amorki masz serie?
I tak do wszystkich czy np samymi amorkami tez mozna zmienic prace zawieszenia czy raczej musi byc i spring i amor zeby było jak nalezy?
Miałem doswiadczenie z kurcze hyba Trooper z trialowymi springami i kurcze strasznie fajnei to racowąło wybierało wyjeby elegancko a i na drodze sobie radził fajnie po naszych pieknych drogach.

_________________
Grandziara 2.0 16v Cabrio vel Żabka


Na górę
Post: pt lut 08, 2013 5:51 pm 
Offline
2" - starszy bagiennik

Rejestracja: pt lis 25, 2011 6:05 pm
Posty: 244
Lokalizacja: POLSKA
Gdy zakładałem merce na przód miałem nadzieję na lift i komfort :D .
Amory mam Ironman-y przód +6cm. tył też +6 cm. Sprężyny Ironman szybko oklapły i w dodatku były strasznie twarde :?
Oryginalne sprężyny były wybite i nie robiły w ogóle .
Jeżeli Masz z tyłu fokusa to tył Masz wyżej niż przód .


Na górę
Post: wt lut 12, 2013 8:20 am 
Offline
2" - starszy bagiennik

Rejestracja: śr lis 02, 2011 4:38 pm
Posty: 353
Lokalizacja: Barwałd koło Wadowic
Zgadza sie tył mam a w zasadzie miałe kapke wyzej a teraz w zasadzie jest to nie zauwazalne jak sie ułozyło wszystko.
Hmm w takim razie sproboje chyba jednak te merce załozyc (kiedys) i zobaczymy co sie stanie.
Tak sie ostatnio tym springom przyglądałem i w sumie to mysle ze cała spręzyna bedzie lepiej pracowac i wybierac nierównosci niz seria zciśnięta podkładką. :roll:

_________________
Grandziara 2.0 16v Cabrio vel Żabka


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl