suzuki.info.pl

Wszystko dookoła vitary i nie tylko (:
Dzisiaj jest sob kwie 27, 2024 10:26 pm

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2
Autor Wiadomość
Post: czw gru 26, 2013 12:20 am 
Offline
2" - starszy bagiennik
Awatar użytkownika

Rejestracja: wt lis 20, 2012 8:03 pm
Posty: 384
Lokalizacja: Poznań
mockba pisze:
Samych mieszanek Ar + CO2 też jest sporo rodzai, najlepiej spawaj z domieszką helu uzyskasz większe wtopienie. A tak na poważnie to każdy ustawia maszynę pod siebie i pod swoje preferencje.
A najlepsze parametry uzyskasz jak zastosujesz się do karty katalogowej producenta drutu on podaje przybliżone wartości prądowe dla danego rodzaju spoiny.
Z rad które mogę Ci dać to dobrze przygotuj materiał, idealnie wyczyść, zrób fazy, odstępy między elementami aby jak najwięcej spawać na pełen przetop, nie przegrzewaj materiału oraz nie spawaj zbyt zimnego (grzej do 100-150 st). Unikaj sytuacji w której "zaporuje" a gdy już do tego dojdzie wytnij wadliwy fragment i pospawaj prawidłowo. Pamiętaj aby dobrze spawać zakończenia, aby spaw nie był narażony na rozerwanie.
Jeżeli zastosujesz się do tych rad pług będzie mocny i spoiny będą pięknie wyglądać.


Bez przesady, na każdy mm stali - 40A " (tak średnio) kiedyś spawałem na CO2 teraz na czystym Argonie (tańszy niż mix)
Stal trzeba przetopić jeśli tylko kiedyś spawałeś i choć trochę znasz się na tym to dasz radę. Im gorsza stal tym lepiej się spawa ale wątpię żebyś miał jakąś super gatunkową. Można przyjąć że każdy cm kwadratowy utrzyma tonę. Jak nie spawasz statku kosmicznego to dasz radę. Jak masz "prostego" miga to ma pewnie 160A i kiepską sprawność (na tabliczce z tyłu, praca w stosunku do przerwy w cyklach 10 minutowych np. 160A 30% co oznacza 3minuty spawania prądem 160A 7 minut przerwy i od nowa ) Zwykłym MIGiem pospawasz 8mm spawając obustronnie. Jeśli masz miga do 2500zł to jest tam ta sama uboga elektronika. Drut jak drut czy dobry czy super to jeden ch.j. Lufa w łapę i ogień, zmierz stal suwmiarką i masz prąd a posuw zależy czy "szybki" jesteś czy nie. Najwyżej spalisz łuskę :mrgreen:
P.s. jak chcesz spawać konstrukcyjnie i dobrze przepalić to tylko MMA
Powodzeni


Na górę
Post: czw gru 26, 2013 7:58 am 
Offline
4" - błotny dziadek
Awatar użytkownika

Rejestracja: ndz kwie 08, 2012 6:01 am
Posty: 2728
Lokalizacja: brejdyny(warminsko-mazurskie)
e tam nie ma to jak stary bester i elektroda 3.25 :D :lol: :mrgreen: :P

_________________
vitarka 1.6 8v 1989r (w trakcie prób odnowy :P )
lift 4'' by RADZIKONE+ma być 5cm body-lift
spawlock tył był i się zmielił ale myślę nad ponownym spawaniem (prawie nowom spawarkom-własnorecznie) :P
silverstone MT-117 X-TREME 31/10,5/15


Na górę
Post: czw gru 26, 2013 10:16 am 
Offline
1" - młody upalacz

Rejestracja: pt wrz 21, 2012 8:08 pm
Posty: 16
migomat mam z tych lepszych, więc o to się nie trzeba martwić, bo już trochę w swoim życiu pospawałem, ale ciągle się zastanawiam dlaczego czasami dużo odprysków mi się robi...


Na górę
Post: czw gru 26, 2013 12:51 pm 
Offline
2" - starszy bagiennik
Awatar użytkownika

Rejestracja: wt lis 20, 2012 8:03 pm
Posty: 384
Lokalizacja: Poznań
waldus11 pisze:
migomat mam z tych lepszych, więc o to się nie trzeba martwić, bo już trochę w swoim życiu pospawałem, ale ciągle się zastanawiam dlaczego czasami dużo odprysków mi się robi...


Spawasz na CO2 ?


Na górę
Post: czw gru 26, 2013 2:31 pm 
Offline
1" - młody upalacz

Rejestracja: pt wrz 21, 2012 8:08 pm
Posty: 16
spawam na CO2
a migomat jaki posiadam to figel 242
drut to 1mm


Na górę
Post: czw gru 26, 2013 4:27 pm 
Offline
2" - starszy bagiennik

Rejestracja: śr lip 31, 2013 9:19 pm
Posty: 192
Lokalizacja: Gorlice
Silnik: 1,6 8v
Model: Cabrio JLX
Rok prod.: 1996
Jak spawasz samym dwutlenkiem to prawdopodobnie dlatego jest dużo odprysków, jak będziesz miał mieszankę dwutlenek i argon to wtedy powinno ładnie spawać bez odprysków plus kwestia ustawienia maszyny.

_________________
Vitara 1.6 8v LPG, CABRIO 1996r.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl