suzuki.info.pl

Wszystko dookoła vitary i nie tylko (:
Dzisiaj jest ndz kwie 28, 2024 6:54 am

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1 2 Następna
Autor Wiadomość
Post: sob gru 21, 2013 2:22 pm 
Offline
3" - błotołaz

Rejestracja: ndz cze 16, 2013 11:08 pm
Posty: 813
Lokalizacja: Oława
Silnik: 1.6 L3.14dżi
Model: Blaszak
Witam

Radek ta najdłuższa spoina nie wydaje Cie się ze jest trochę za mała w stosunku do zastosowanego materiału. Zrobiła się trochę na początku sznurówka i wygląda na przyklejoną. Robiłeś kiedyś przekroje i sprawdzałeś przetopy. Może pobaw się trochę prądem i posuwem drutu. Może za szybko ciągniesz fajkę? Jak ja bym robił takie fajne rzeczy, pobawiłbym się jeszcze trochę ustawieniami i dodał do tej spoiny trochę materiału (drutu) bawiąc się tak jak wyżej napisałem, posuwem i prądem.
PS: spoina pionowa na zdjęciu o ile dobrze widzę jest wklęsła. Pamiętaj, że takie spoiny są wadliwe i nie mogą mieć miejsca.
Ogólnie to powiem Ci szczerze, że MOIM zdaniem, spoiny są za małe w stosunku do zastosowań w jakich znajdują miejsce. Tam gdzie pracuję, na blasze 2,0: 2,5 mm spawacze wykonują większe spoiny niż te, które ty pokazałeś.
Radku nie traktuj tego jak jakiejś nagonki na twoją osobę, ale raczej w kwestii wujek dobra rada.


Na górę
Post: sob gru 21, 2013 2:54 pm 
Offline
3" - błotołaz

Rejestracja: wt gru 01, 2009 6:51 pm
Posty: 545
Lokalizacja: KNSiL
Rok prod.: 1991
A ja jako spawacz powiem że jest ok.
kolego " kubanos "teraz np.MIG i TIG-daje b.dobre wtopienie przy wązkiej spoinie
A tak na marginesie blachy 2-2.5mm spawy powinny mieć 2-2.5mm a nawet mniej :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

mnie bardziej nurtuje pięknie zachowana vitka na której jest prezentowane obniżenie :shock:

_________________
Pierwsza sprzedana

Body Lift 2.36"
Lift +10cm (4") Radzikone
obuwie 31/10,5/15


Na górę
Post: sob gru 21, 2013 4:03 pm 
Offline
3" - błotołaz

Rejestracja: ndz cze 16, 2013 11:08 pm
Posty: 813
Lokalizacja: Oława
Silnik: 1.6 L3.14dżi
Model: Blaszak
Witam

Kolego Jan chyba miales na myśli nie wtopienie a podtopienie i to tylko krawędzi :) ok jak kto woli...jak to sie mówi nie mój cyrk..... Dalej uważam, ze ta najdłuższa spoina jest raczej tylko przyklejona, ale moze jakiś tam przetopek jest
Ps. Kiedyś polautomat nie dawal konkretnego przetopu ? Mam w domu 17 - letni MIG i nie mam żadnych problemów z spawaniem. Chętnie zobacze blachę 2.0:2,5 z spoina a2 lub mniejsza i chętnie zobacze jej wytrzymałość. Przy tak malych spoinach lepiej zrobić to Tigiem


Ostatnio zmieniony sob gru 21, 2013 4:21 pm przez kubanos, łącznie zmieniany 1 raz.

Na górę
Post: sob gru 21, 2013 4:07 pm 
Offline
5" - nadszyszkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: sob kwie 21, 2007 1:35 pm
Posty: 4770
Lokalizacja: Wrocław
Silnik: LPG16B
kubanos pisze:
Witam

Radek ta najdłuższa spoina nie wydaje Cie się ze jest trochę za mała w stosunku do zastosowanego materiału. Zrobiła się trochę na początku sznurówka i wygląda na przyklejoną. Robiłeś kiedyś przekroje i sprawdzałeś przetopy. Może pobaw się trochę prądem i posuwem drutu. Może za szybko ciągniesz fajkę?...


Masz rację że najdłuższa spoina mogłaby być "wolniejsza" jakby było to mocowanie bloku silnika do łodzi podwodnej :)
Testy wykazały, że jest to naprawdę wystarczająco mocna spoina, na dodatek kładziona po obu stronach "zastrzału", który i tak nie przenośi zbyt dużych sił.

Ważniejsza w tym przypadku jest:
kubanos pisze:
PS: spoina pionowa na zdjęciu o ile dobrze widzę jest wklęsła. Pamiętaj, że takie spoiny są wadliwe i nie mogą mieć miejsca....


8 fakultetów nie mam ale podstawy jakoś ogarniam i wiem, że pachwinowe spoiny dzielimy na 3 rodzaje:
Obrazek
a) wypukłe b) płaskie c) wklęsłe :wink:

_________________
PS.
Przerabiasz lub podnosisz swoją Vitarę I lub Grand Vitarę I ?
Masz to w planie?
Zajrzyj na https://radzikone.pl - Zestawy i części do liftu, opony, wyciągarki i wiele innych !


Na górę
Post: sob gru 21, 2013 4:40 pm 
Offline
3" - błotołaz

Rejestracja: wt gru 01, 2009 6:51 pm
Posty: 545
Lokalizacja: KNSiL
Rok prod.: 1991
kubanos pisze:
Witam

Kolego Jan chyba miales na myśli nie wtopienie a podtopienie i to tylko krawędzi :) ok jak kto woli...jak to sie mówi nie mój cyrk..... Dalej uważam, ze ta najdłuższa spoina jest raczej tylko przyklejona, ale moze jakiś tam przetopek jest
Ps. Kiedyś polautomat nie dawal konkretnego przetopu ? Mam w domu 17 - letni MIG i nie mam żadnych problemów z spawaniem. Chętnie zobacze blachę 2.0:2,5 z spoina a2 lub mniejsza i chętnie zobacze jej wytrzymałość. Przy tak malych spoinach lepiej zrobić to Tigiem

Nie ma problemu :wink: TIG wypiera inne metody
Zaczyna się forum o spawalnictwie :lol:

_________________
Pierwsza sprzedana

Body Lift 2.36"
Lift +10cm (4") Radzikone
obuwie 31/10,5/15


Na górę
Post: sob gru 21, 2013 5:12 pm 
Offline
3" - błotołaz

Rejestracja: ndz cze 16, 2013 11:08 pm
Posty: 813
Lokalizacja: Oława
Silnik: 1.6 L3.14dżi
Model: Blaszak
Witam
Radku jeżeli poczytasz troszke o "wadach spoin spawalniczych" dowiesz sie / domyślisz dlaczego tak napisalem 8)
Jeżeli tak jak piszesz przeprowadziłeś odpowiednie testy - nie mam wiecej pytań.
Może to już zboczenie zawodowe spowodowało że tak zareagowałem.
No, ale nie ma tego złego co by na dobre nie wyszlo... Przynajmniej porozmawialiśmy sobie o czymś innym co nie jest związane z błotem hihihi :)

Pozdrawiam serdecznie.


Na górę
Post: sob gru 21, 2013 5:24 pm 
Offline
5" - nadszyszkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: sob kwie 21, 2007 1:35 pm
Posty: 4770
Lokalizacja: Wrocław
Silnik: LPG16B
lepiej gadać niż milczeć.
zawsze mile widziane są sugestie ludzi, szczególnie tych którzy znają sie na rzeczy. Po to jest forum

_________________
PS.
Przerabiasz lub podnosisz swoją Vitarę I lub Grand Vitarę I ?
Masz to w planie?
Zajrzyj na https://radzikone.pl - Zestawy i części do liftu, opony, wyciągarki i wiele innych !


Na górę
Post: ndz gru 22, 2013 12:18 am 
Offline
3" - błotołaz
Awatar użytkownika

Rejestracja: śr lut 03, 2010 9:55 am
Posty: 843
Lokalizacja: Gdynia
Ja osobiście zamontowałem kilka liftów od radzika, starych, nowych za każdym razem wszystko pasowało. Jedyna rzecz jaką trzeba zrobić to wypiłować farbę w otworach bo ciasno wchodzą śruby.
Za to widziałem też produkty innych, również z tego forum, nie zawsze to zdawało egzamin, innym razem wykonane było można powiedzieć kiepsko, a jeszcze innym za zbyt delikatnie.
Każdy ma jakieś swoje patenty ja również. Ale tylko radzik ma gotowy zestaw P&P, jak do tej pory nikt nie oferuję pełnego zestawu. Można kupić taniej, można zrobić "za darmo".
Każdy ma wolny wybór. Ja jednak wszystkim moim klientom polecam właśnie te graty bo to rozsądny stosunek jakości/cena.

_________________
FORUM SWIFT http://www.swiftklub.org
Obrazek


Na górę
Post: wt gru 24, 2013 7:48 pm 
Offline
1" - młody upalacz

Rejestracja: pt wrz 21, 2012 8:08 pm
Posty: 16
Radku, czy możesz mi zdradzić na jakich ustawieniach migomatu spawasz takie grube blachy, żeby były dobrze przetopione?
chcę sobie pospawać pług do odśnieżania i chciałbym, aby spoiny ładnie na nim wyglądały...
PoZ


Na górę
Post: śr gru 25, 2013 11:12 am 
Offline
3" - błotołaz
Awatar użytkownika

Rejestracja: śr lut 03, 2010 9:55 am
Posty: 843
Lokalizacja: Gdynia
waldus11 pisze:
Radku, czy możesz mi zdradzić na jakich ustawieniach migomatu spawasz takie grube blachy, żeby były dobrze przetopione?
chcę sobie pospawać pług do odśnieżania i chciałbym, aby spoiny ładnie na nim wyglądały...
PoZ


Najpierw zacznij od tego jakim drutem chcesz spawać, zobacz jego kartę katalogową, poźniej jaki użyjesz gatunek stali i oczywiści jaki gaz osłonowy stosujesz. kolejny etap jaki rodzaj spoiny chcesz położyć i wiele wiele innych czynników wchodzi w grę... Więc powiedz mi w jaki sposób ktoś ma podać Ci jakim prądem i napięciem spawał oraz pewnie chcesz wiedzieć jaki posów ustawił na podajniku. ABSURD !

_________________
FORUM SWIFT http://www.swiftklub.org
Obrazek


Na górę
 Tytuł: Jak spawać
Post: śr gru 25, 2013 12:54 pm 
Offline
1" - młody upalacz

Rejestracja: pt wrz 21, 2012 8:08 pm
Posty: 16
myślałem, że da się mnie jakoś naprowadzić na ustawienia.... no ale jak widać myliłem się


Na górę
Post: śr gru 25, 2013 2:33 pm 
Offline
5" - nadszyszkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: sob kwie 21, 2007 1:35 pm
Posty: 4770
Lokalizacja: Wrocław
Silnik: LPG16B
pytasz jakim prądem spawać ?
Odpowiadam

Odpowiednim :mrgreen:

PS.
Duży wpływ na jakość spawania ma tak jak Moskwa napisał np gaz.
Ja używam tylko MIX czyli mieszanki argonu i CO2
Spawa się o niebo lepiej niż zwykłym CO2 ale jest kilkukrotnie droższy.

_________________
PS.
Przerabiasz lub podnosisz swoją Vitarę I lub Grand Vitarę I ?
Masz to w planie?
Zajrzyj na https://radzikone.pl - Zestawy i części do liftu, opony, wyciągarki i wiele innych !


Na górę
Post: śr gru 25, 2013 7:24 pm 
Offline
3" - błotołaz

Rejestracja: wt gru 01, 2009 6:51 pm
Posty: 545
Lokalizacja: KNSiL
Rok prod.: 1991
I najważniejsze,jakim sprzętem spawasz :wink:

_________________
Pierwsza sprzedana

Body Lift 2.36"
Lift +10cm (4") Radzikone
obuwie 31/10,5/15


Na górę
Post: śr gru 25, 2013 9:40 pm 
Offline
3" - błotołaz
Awatar użytkownika

Rejestracja: śr lut 03, 2010 9:55 am
Posty: 843
Lokalizacja: Gdynia
Samych mieszanek Ar + CO2 też jest sporo rodzai, najlepiej spawaj z domieszką helu uzyskasz większe wtopienie. A tak na poważnie to każdy ustawia maszynę pod siebie i pod swoje preferencje.
A najlepsze parametry uzyskasz jak zastosujesz się do karty katalogowej producenta drutu on podaje przybliżone wartości prądowe dla danego rodzaju spoiny.
Z rad które mogę Ci dać to dobrze przygotuj materiał, idealnie wyczyść, zrób fazy, odstępy między elementami aby jak najwięcej spawać na pełen przetop, nie przegrzewaj materiału oraz nie spawaj zbyt zimnego (grzej do 100-150 st). Unikaj sytuacji w której "zaporuje" a gdy już do tego dojdzie wytnij wadliwy fragment i pospawaj prawidłowo. Pamiętaj aby dobrze spawać zakończenia, aby spaw nie był narażony na rozerwanie.
Jeżeli zastosujesz się do tych rad pług będzie mocny i spoiny będą pięknie wyglądać.

_________________
FORUM SWIFT http://www.swiftklub.org
Obrazek


Na górę
Post: śr gru 25, 2013 10:18 pm 
Offline
1" - młody upalacz

Rejestracja: pt wrz 21, 2012 8:08 pm
Posty: 16
w takim razie zabieram się za odszukanie karty katalogowej druty i instrukcji migomatu...
PoZ


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1 2 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 43 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl