suzuki.info.pl

Wszystko dookoła vitary i nie tylko (:
Dzisiaj jest pt mar 29, 2024 3:44 pm

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Immobiliser
Post: pt gru 05, 2008 9:24 am 
Offline
2" - starszy bagiennik
Awatar użytkownika

Rejestracja: pn sie 04, 2008 8:47 am
Posty: 342
Lokalizacja: Otwock, Warszawa, Grodzisk Maz.
Bo chyba tylo te francuskie pomioty motoryzacyjne miały te wynalazki, na które użytkownicy dość często nażekali ze względu na nie możliwe czasami uruchomienie samochodu.

Jednak coś tam kiedyś słyszałem że obejście nie jest takie łatwe, choć na zdrowy rozum to klawiaturka jest tylko urządzeniem we/wy oprócz tego pewnie gdzieś głębiej pod deską jest sterownik i przekaźnik który daje lub nie daje prąd na komp i ew rozrusznik (o ile jest taka funkcja)

_________________
Na czarne: Toyota Corolla AE92 Si 1,6 16v 1991r
VOLVO V70 2,4 LPT 1998r.
Na "nieczarne": BRAK :(


Na górę
 Tytuł: Re: Immobiliser
Post: czw lip 09, 2009 11:31 am 
Offline
2" - starszy bagiennik

Rejestracja: śr lip 09, 2008 9:20 am
Posty: 207
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
Dla potomnych - może komuś się przyda np przy przekładkach silnika wraz z kompem :wink:
Immobilaiser rozszyfrowałem i naprawiłem. Pomocne okazało się przeszukanie forum citroena. Identyczna klawiaturka (co prawda w różnych kosmetycznych wersjach była montowana w citroenach ZX, Xantia i innych francuzach)
W moim autku urwane byly 2 przewody, ale pomimo tego immo byl aktywny. Po podłączeniu i zresetowaniu (odłączenie akumulatora na jakieś pół godziny) immobilaiser wznowił swoje działanie.
Właściwą lokalizację urwanych kabelków przeprowadziłem metodą detektywistyczną (ślady kolorów koszulek na właściwych stykach).

Teraz dla tych, u których immo nie działa a auto odpala. Jeśli świeci się zielona dioda - immo sprawny lecz wyłączony. Często immo bywa wyłączany przy sprzedarzy samochodu i tak pozostaje. Włączamy korzystając z opcji zmiany kodu.
-po przekręceniu stacyjki wprowadzamy kod 0000,
-przycisk "C",
-nowy kod czterocyfrowy np "1234"
-przycisk "C"
Powinna błysnąć 4 razy zielona dioda i 4 razy zapiszczeć co oznacza, że kod został zmieniony. Teraz aby odpalić silnik należy za każdym razem wprowadzić kod jak opisał Konrad:
przekręcamy kluczyk - zapala się czerwona dioda,
wbijamy pin - zapala się zielona ... i można kręcić.

Aby wyłączyć "konieczność wpisywania kodu" należy wykonać podobną procedure, wprowadzając nowy kod: 0000 czyli:
-po przekręceniu stacyjki wprowadzamy własny kod,
-przycisk "C",
-nowy kod :0000
-przycisk "C"
Teraz możemy sobie nawet zdemontować tą klawiaturkę jeśli komuś przeszkadza :wink:

Istnieje jeszcze funkcja wprowadzania kodu serwisowego (zwyczajowo był to "1111" który automatycznie zostaje skasowany po podaniu własnego "starego" kodu, ale to już inna bajka. :wink:

Na koniec jeszcze jedna informacja immo odcina zasilanie pompy - rozrusznika nie.

_________________
Była Suzuki Vitara 1.9 TD 2000r
Obecnie Suzuki Grand Vitara 2.0 TD 2003r


Na górę
 Tytuł: Re: Immobiliser
Post: pn lis 29, 2021 2:24 pm 
Offline
1" - młody upalacz

Rejestracja: sob lis 13, 2021 1:33 pm
Posty: 16
Silnik: 2.0 HDI
Model: Vitara I
Rok prod.: 2002
Orientuje się ktoś może czy przy wciśnięciu przycisku "C", jest sygnał dźwiękowy? Ma ktoś może schemat tej kostki przy klawiaturze?

Pytam, ponieważ chciałem wyłączyć wpisywanie kodu i niestety mi to nie działa ta kombinacja. Próbowałem także sposobem zaczerpniętym z forum Citroena, czyli odłączyć kostkę od klawiatury na załączonym motorze, ale to nie działa też. Zauważyłem przy wypinaniu klawiatury dwa luźne przewody, i pewnie temu "C" nie działa. Na zdj pokazuje stan swojej kostki, widać na 4 pinie od prawej część kabla, tylko pytanie jakiego.


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl