suzuki.info.pl

Wszystko dookoła vitary i nie tylko (:
Dzisiaj jest czw mar 28, 2024 4:52 pm

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę 1 2 3 Następna
Autor Wiadomość
Post: pt mar 20, 2020 8:00 pm 
Offline
2" - starszy bagiennik

Rejestracja: ndz lip 07, 2019 4:26 pm
Posty: 195
Lokalizacja: Rymanów/Rzeszów
Silnik: 1.6 8v
Model: Cabrio 1.6 JXL
Rok prod.: 1991
Cześć. Jestem w trakcie robienia blacharki nowej budy. Jutro koniec spawania, szlifiowanie, odtłuszczanie i epoksyd leci. Następnie na podwozie mam farbę poliuretanową, na to masa na spawy w pędzlu i konserwacja.
W środku na epoksyd chce położyc baranka coby trochę wyrównać powierzchnię i na to położyć farbę poliuretanową.
Na nadwozie idzie powłoką ala raptor.
I turaj pytanie do Was: jakiego baranka, konserwację na spod, konserwację profili zamkniętych i powłokę uretanowa polecacie?


Na górę
Post: sob mar 21, 2020 9:42 am 
Offline
3" - błotołaz

Rejestracja: ndz cze 16, 2013 11:08 pm
Posty: 813
Lokalizacja: Oława
Silnik: 1.6 L3.14dżi
Model: Blaszak
Epoksyd - interplus 356
Wyrównanie powierzchni - Noxudol 3100 - dodatkowo wygłusza pojazd
Poliuretan - interthane 990
Powłoka uretanowa - cobra, raptor
Profile zamknięte - Noxudol 750, Novol Gravit 640 - Noxudol wiecznie żywy, Novol wysycha i nie łapie syfu.
NIe bierz żadnych baranków, bo to gówno jakich mało. Jak w środku i będziesz miał wykładziny to po co Ci ten syf.
Od spodu nie lepiej pójść w epoksyd i poliuretan ? Ten wyżej wymieniony robi robotę. Ewentualnie jak chcesz coś bitumicznych środków do Noxudol 900/1600


Na górę
Post: sob mar 21, 2020 10:37 am 
Offline
2" - starszy bagiennik

Rejestracja: ndz lip 07, 2019 4:26 pm
Posty: 195
Lokalizacja: Rymanów/Rzeszów
Silnik: 1.6 8v
Model: Cabrio 1.6 JXL
Rok prod.: 1991
Nie będę miał żadnych wykładzin, ani niczego co pije wodę.
Co najwyżej dywaniki gumowe. Auto robię z przeznaczeniem na offroad.

Mam epoksyd i poliuretan z firmy Masterbond. Czyli co, kładę w środek epoksyd, na to Noxudol 3100 i na to poliuretan.
Profile Novol 640.
A od spodu epoksyd, poliuretan i na to coś bitumicznego pewnie by dać typu Noxudol 900, przed tym oczywiście na spawy nałożyć trzeba masę pędzlem (jakiś troton czy cokolwiek innego).

Dobrze myślę?


Na górę
Post: sob mar 21, 2020 11:01 am 
Offline
3" - błotołaz

Rejestracja: ndz cze 16, 2013 11:08 pm
Posty: 813
Lokalizacja: Oława
Silnik: 1.6 L3.14dżi
Model: Blaszak
Jak auto tylko w błoto to szkoda kasy na Noxudola 3100 - ale on tu fajnie się sprawdzi jak nie będziesz miał wykładzin.
Od spodu poleciałbym tylko epoksydem i nawierzchnią typu poliuretan , bo jak uszkodzisz powłokę od spodu i będziesz chciał ją naprawić to będzie ciężko coś zrobić mając bituma na poliuretanie. A tak mając sam podkład z nawierzchnią łatwiej ocenić stan powłoki po jakimś czasie i ewentualnie coś naprawić. Pod bitumem możesz tego nie wychwycić a to odpadnie dopiero wtedy jak będzie sito z blachy.
Masa na pędzel - trotony i bolle odradzam. Kup lepiej masę poliuretanową z Novola gravit 630 i tym pociągnij. Oczywiście wcześniej musi być podkład najlepiej. Jak będziesz miał ciepło możesz po 2-4 h tą masę przywalić od razu nawierzchnią czyli poliuretanem bez jej podkładowania. (system mokro na mokro M/M)
Novol w profile - najlepiej x 2 po lekkim wyschnięciu pierwszej warstwy.
Pamiętaj że o całym sukcesie decyduje stopień przygotowania powierzchni i późniejsza adhezja powłoki. Chodź są farby które tolerują gorzej przygotowane powierzchnie np. przez obórkę elektronarzędziami czy ręcznie do stopnia St2. (wspomniany Interplus 256, 356 - ten fajny bo utwardza się nawet na lekkim mrozie)
Staraj się lakierować zawsze wg. kart technicznych produktów.


Na górę
Post: sob mar 21, 2020 11:50 am 
Offline
2" - starszy bagiennik

Rejestracja: ndz lip 07, 2019 4:26 pm
Posty: 195
Lokalizacja: Rymanów/Rzeszów
Silnik: 1.6 8v
Model: Cabrio 1.6 JXL
Rok prod.: 1991
Dzięki wielkie za porady!
Zrobię tak jak mówisz, w środek wrzucę ten Nuxodol a na niego warstwe poliuretanu coby choć trochę milej dla oka wyglądała podłoga :D
A na spod epoksyd, masa, epoksyd pędzlem na masę i na to z 2 warstwy poliuretanu i powinno być dobrze.


Edit: sprawdziłem ceny i wydajności Noxudula... Musiałabym kupić ok 6-7kg co daje koszt rzędu 500zl...

Jest coś tańszego co dałoby podobny efekt? Nie chodzi mi może tyle co o wygluszenie a po prostu wyrównanie powierzchni

A mogę na spawy dać Novol 620? Lepiej będzie na pewno aplikować ją pędzlem niżeli wyciskarką do silikonu


Na górę
Post: sob mar 21, 2020 5:48 pm 
Offline
3" - błotołaz

Rejestracja: ndz cze 16, 2013 11:08 pm
Posty: 813
Lokalizacja: Oława
Silnik: 1.6 L3.14dżi
Model: Blaszak
Gravit na pędzel to trochę inna masa niż ta z tuby. Ale śmiało, leć tym. Jest trochę mniej wytrzymała i elastyczna od masy poliuretanowej ale na offroad jak znalazł.
Masa poliuretanowa jest bardzo podobna do sikaflexu do szyb, tak samo wytrzymała, tyle że typowo do blacharstwa.
Tą 620 koniecznie przykryj lakierem :mrgreen:
Masę z tuby najpierw wyciskam, a później lecę twardym pędzlem, lub takim który jest z zaschniętej farby 8)


Na górę
Post: sob mar 21, 2020 9:01 pm 
Offline
2" - starszy bagiennik

Rejestracja: ndz lip 07, 2019 4:26 pm
Posty: 195
Lokalizacja: Rymanów/Rzeszów
Silnik: 1.6 8v
Model: Cabrio 1.6 JXL
Rok prod.: 1991
Tak zrobię. Wszystko docelowo przykryje poliuretanem bez żadnych konserwacji.


Na górę
Post: sob mar 21, 2020 11:14 pm 
Offline
2" - starszy bagiennik

Rejestracja: ndz lip 07, 2019 4:26 pm
Posty: 195
Lokalizacja: Rymanów/Rzeszów
Silnik: 1.6 8v
Model: Cabrio 1.6 JXL
Rok prod.: 1991
Kubanos, a powiedz bo jednak chyba kupie teho Nuxodola do środka (mam 2,5m2 powierzchni, 3l obskoczą) jak chce w środek dać gdzies mase to na podkład i na nią Nuxodol tak?


Na górę
Post: ndz mar 22, 2020 10:26 am 
Offline
3" - błotołaz

Rejestracja: ndz cze 16, 2013 11:08 pm
Posty: 813
Lokalizacja: Oława
Silnik: 1.6 L3.14dżi
Model: Blaszak
Jak chcesz używać kilka produktów różnych firm, to najlepiej po wyschnięciu poprzednich specyfików. Tą masą noxudola jak przywalisz w danym miejscu grubiej też fajnie kryje nierówności, ma właściwości antykorozyjne i dźwiękochłonne.
Ale , jak powierzchnie masz dobrze oczyszczoną, przygotowaną, zapodkladowaną to można polecieć jakimś środkiem 2K typu Cobra, Raptor, predator, rengers itd... Później tylko odpowiednia profilaktyka w dbaniu o ubytki i kontrola takiej powierzchni i powinno być ok. Taka Cobre czy raptora możesz nakładać pędzlem, wałkiem, pistoletem i zrobić też powłokę antypoślizgową.


Na górę
Post: ndz mar 22, 2020 10:35 am 
Offline
3" - błotołaz

Rejestracja: ndz cze 16, 2013 11:08 pm
Posty: 813
Lokalizacja: Oława
Silnik: 1.6 L3.14dżi
Model: Blaszak
Tu masz na zderzaku Cobre czarna robiona pędzlem na dwa razy ale nie tak jakbyś ścianę malował, tylko tak punktowo, prostopadle w stosunku do powierzchni malowanej. Obrazek

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka


Na górę
Post: ndz mar 22, 2020 12:02 pm 
Offline
2" - starszy bagiennik

Rejestracja: ndz lip 07, 2019 4:26 pm
Posty: 195
Lokalizacja: Rymanów/Rzeszów
Silnik: 1.6 8v
Model: Cabrio 1.6 JXL
Rok prod.: 1991
A co chodzi o powłokę uretanowa co polecisz? Raptor Cobra, czy może tańsze app predator?


Na górę
Post: ndz mar 22, 2020 12:45 pm 
Offline
3" - błotołaz

Rejestracja: ndz cze 16, 2013 11:08 pm
Posty: 813
Lokalizacja: Oława
Silnik: 1.6 L3.14dżi
Model: Blaszak
Tak naprawdę to robiłem tylko na cobrze z tego względu że mają kpl. systemy które między sobą mogą pracować w systemie M/M ( Novol taką informację umieścił w karcie dopiero jak się kilkukrotnie o to dopytywałem :mrgreen: )To fajnie rozwiązanie bo np. epoks tylko co odparował, to poleciałem po nim Cobrą i nie musiałem nic matować, bawić się w wysychanie. Innych producentów nie weryfikowałem co nie znaczy że są złe. Raptor najdłużej rozpoznawalny, App też ma dobrą chemię


Na górę
Post: ndz mar 22, 2020 2:42 pm 
Offline
2" - starszy bagiennik

Rejestracja: ndz lip 07, 2019 4:26 pm
Posty: 195
Lokalizacja: Rymanów/Rzeszów
Silnik: 1.6 8v
Model: Cabrio 1.6 JXL
Rok prod.: 1991
A powiedz mi jeszcze czy te napisy Vitara na drzwiach mogę pomalować raptorem? Chciałbym uzyskać efekt takiego właśnie napisu wypuklego spod lakieru


Na górę
Post: ndz mar 22, 2020 3:07 pm 
Offline
3" - błotołaz

Rejestracja: ndz cze 16, 2013 11:08 pm
Posty: 813
Lokalizacja: Oława
Silnik: 1.6 L3.14dżi
Model: Blaszak
Tak, zmatować, podkład epoksydowy, Raptor/cobra


Na górę
Post: ndz mar 22, 2020 3:10 pm 
Offline
1" - młody upalacz

Rejestracja: sob paź 26, 2019 8:26 pm
Posty: 40
Silnik: 1.6 8V
Model: Cabrio 1.6 JLX
Rok prod.: 1989
Maciek94 pisze:
A powiedz mi jeszcze czy te napisy Vitara na drzwiach mogę pomalować raptorem? Chciałbym uzyskać efekt takiego właśnie napisu wypuklego spod lakieru


Poprzedni właściciel na mojej Vitarze tak zrobił i nie było problemu.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę 1 2 3 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl