suzuki.info.pl

Wszystko dookoła vitary i nie tylko (:
Dzisiaj jest czw mar 28, 2024 6:32 pm

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
Post: czw cze 11, 2020 11:39 am 
Offline
0" - piaskownica

Rejestracja: śr sie 29, 2018 12:17 pm
Posty: 2
Silnik: 1.6
Model: 1.6
Rok prod.: 2005
Witam. Mieszkam w Danii i w piątek kupiłem samochód Suzuki Vitara S 2016 35 tys przejechane, udokumentowane, sprawdzone przez firmę i na skat więc licznik nie mógł być cofany.

Wczoraj odpalając auto miałem wyłączony Bluetooth w telefonie więc muzyka nie zaczęła grać i usłyszałem że podczas puszczania sprzęgła przy zmianie biegu z 1 na 2 i z 2 na 3 słychać pojedyncze ciche stuknięcie ( nie wiem jak to opisac, nie jest to stuknięcie jak metal o metal) dźwięk ten jest naprawdę cichy z bo żeby go usłyszeć muszę całkowicie wyciszyć muzykę.
Dźwięk ten słychać tylko podczas zmiany biegów bo wciskałem i puszczałem sprzęgło na wyłączonym silniku, na włączonym, nawet gdy miałem wbity bieg i cisza.

Ogólnie mówiąc to mój pierwszy samochód i się poprostu chciał bym dowiedzieć czy samochód wydaje dźwięki podczas zmiany biegow itp? Nigdy nie zwracałem na to uwagi do puki nie kupiłem swojego auta.

Wysłane z mojego ASUS_I001DC przy użyciu Tapatalka


Na górę
Post: pt cze 12, 2020 5:29 pm 
Offline
2" - starszy bagiennik

Rejestracja: śr kwie 15, 2015 10:29 pm
Posty: 246
Lokalizacja: opolskie
Silnik: H20A
Model: Long (JLX?)
Rok prod.: 1996
Między silnikiem, a kołami jest mnóstwo elementów współpracujących ze sobą i przy ruszaniu, zmianie biegów lub tylko przy dodawaniu i ujmowaniu gazu wszystkie luzy przechodzą z jednego skrajnego położenia w drugi, więc może być coś słychać - im bardziej wyrobione, tym bardziej słychać... Zacząłbym sprawdzanie od sworznia przy sierżancie, ewentualnie krzyżaki na wale, bo to najłatwiej zobaczyć (są na widoku). Jeżeli tam jest wszystko OK to trzeba sprawdzić przekładnie...

_________________
Long 2.0 v6 96r


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl