suzuki.info.pl

Wszystko dookoła vitary i nie tylko (:
Dzisiaj jest pt mar 29, 2024 9:00 am

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
Post: śr sty 12, 2022 9:07 pm 
Offline
0" - piaskownica

Rejestracja: śr sty 12, 2022 9:38 am
Posty: 1
Rok prod.: 1992
Dzień dobry wszystkim!

Przed nowym rokiem kupiłem Vitarkę z 1992 roku. Chcę przeprowadzić kompletny remont. Zaznaczę, że na mechanice do tej pory kompletnie się nie znałem lecz jako jako człowiek niegłupi, ambitny i nie bojący się wyzwań postanowiłem poszerzyć horyzonty. Działam ad hoc, doczytuje i douczam się na bieżąco. Zabawę traktuję jako odskocznię od stresującej pracy, więc grzebię wieczorami w swoim garażu. Moim zamysłem jest oddzielenie budy od ramy, wypiaskowanie ramy, wyspawanie zżartych elementów, zabezpieczenie, polakierowanie a następne złożenie wszystkiego do kupy. Na bieżąco robię zdjęcia oraz opisuję co, jak i kiedy zdemontowałem aby móc później wrócić do opisów. Śruby pakuję do woreczków strunowych oraz je opisuję. Rozłączane kable, kostki oznaczam taśmą izolacyjną zapisują niezmywalnym markerem.

O samym pacjencie:
Wersja benzynowa 1,6 z instalacją LPG. Vitarka zakupiona była już po lifcie Radzika 4'. Podłoga jest nieco zżarta, musze dospawać 2 mocowania budy oraz nieco wyspawać ramę w tylnej części.
Do tej pory zdemontowałem już wszystkie elementy karoserii (drzwi, klapa bagażnika, maska, zderzaki przód i tył), wewnątrz do gołej blachy. Spuściłem płyn z chłodnicy oraz ją odkręciłem. Udało mi się odkręcić śruby mocowania budy do ramy. Za pomocą podnośnika delikatnie uniosłem budę aby upewnić się czy już nic jej nie trzyma.
Cel założenia tematu: liczę, że z waszym pilotażem przebrnę przez remont a mój projekt będzie cennym merytorycznie materiałem dla podobnych mi ludzi.

Co dalej? Z chęcią doczytam podpowiedzi doświadczonych kolegów i koleżanek, tak więc proszę o wskazówki dotyczące kolejności prac oraz odsyłanie mnie do założonych już wątków.
W najbliższych dniach zamierzam odłączyć kierownicę.

Jeszcze nie wiem jak zabrać się za odłączenie elektryki, czy konieczne jest bebeszenie deski rozdzielczej?
Dziękuję za wyrozumiałość dla niedoświadczonego adepta.


Na górę
Post: czw sty 13, 2022 9:31 am 
Offline
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: śr lut 04, 2009 9:35 pm
Posty: 4485
Lokalizacja: Ursynów
Silnik: J20A
Model: Cabrio 2.0 JLX
Rok prod.: 1998
Przeniesiono do odpowiedniego działu.
Mam wrażenie że mniej więcej 2x każdego roku są takie wpisy :)
Trzymam kciuki, bo pracy będziesz miał dużo.
Vitara zaczęła 40 rok.

_________________
DantHe SVC 2.0 'Myszka Miki' + kilka cm do lansu :) Obrazek


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl