suzuki.info.pl

Wszystko dookoła vitary i nie tylko (:
Dzisiaj jest czw mar 28, 2024 11:43 pm

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 270 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 114 15 16 17 18
Autor Wiadomość
Post: pt lut 15, 2019 11:01 am 
Offline
3" - błotołaz
Awatar użytkownika

Rejestracja: wt paź 10, 2017 12:38 pm
Posty: 872
Lokalizacja: Piotrków Kujawski
Silnik: 1.6 8v
Model: Cabrio JX
Rok prod.: 1999
Podobnie rzecz się ma z AC i nawet z OC.
W OWU masz wyraźnie zapisane że nawet wykorzystanie z pojazdu pod prowadzoną działalność gospodarczą o której nie poinformujesz przy zawieraniu polisy wyklucza odpowiedzialność ubezpieczalni. Znaczy z OC wypłacą ale potem wszczynają regresowe.
Jakieś assistance - wiadomo. Wyciągną cię na drogę i z drogi zabiorą bo to już się kwalifikuje ale jak w grę wchodzą jakieś większe kwoty z tyt. OC czy AC domagają się dokładnych wyjaśnień okoliczności.

_________________
http://suzuki.info.pl/forum/viewtopic.php?f=28&t=18498


Na górę
Post: pt lut 15, 2019 11:05 am 
Offline
2" - starszy bagiennik
Awatar użytkownika

Rejestracja: pn cze 13, 2011 7:21 pm
Posty: 373
Lokalizacja: Warszawa - Bielany
Silnik: 1.6 8v
Model: Blaszak 3D
Rok prod.: 1994
Już to widzę jak ubezpieczyciel dochodzi czy półoś urwałeś na rajdzie czy akurat przejeżdżając obok jakiegoś rajdu. :roll: :lol:
"Panie ja tych ludzi pierwszy raz na oczy widzę! A że auto uwalone? A bo wiesz Pan, ja działkę pod miastem mam i tam walczymy od lat, Panie, od lat, żeby nam w końcu porządną drogą zbudowali. A że naklejki z rajdu? Panie znalazłem! Leżały na ziemi to nakleiłem. A że wodery mam na sobie i hilifta na dachu. Panie teraz te zmiany klimatu to trzeba być przygotowanym!"

_________________

Jest: Pimpuś - Vitara 3d 94' 1.6 8v, lift 4'', Bodylift 2'', Silverstone MT-117 33''
Była: Showtime - Vitara Long '94 1.6 16v LPG, Lift 2'', Bodylift 3'', BF Goodrich MT 31'', i winda na przedzie - umarła rdzawą śmiercią


Na górę
Post: pt lut 15, 2019 11:10 am 
Offline
3" - błotołaz
Awatar użytkownika

Rejestracja: wt paź 10, 2017 12:38 pm
Posty: 872
Lokalizacja: Piotrków Kujawski
Silnik: 1.6 8v
Model: Cabrio JX
Rok prod.: 1999
Wiadomo ale nie licz na to że laweta cię wyciągnie z jakiegoś bagna w które się wkleiłeś urywając przy okazji pół napędu.
Z drogi to już normalna sprawa. Ale do tej drogi trzeba jakoś na tej lince dotrzeć :mrgreen:
Jeżeli chodzi o OC to wiele ubezpieczalni dzisiaj już ma wymóg aby do każdego zdarzenia wzywać policję. To już ciężko zakombinować ustawkę gdzieś na drodze że kolesia stuknąłeś (kiedy na prawdę przywaliłeś w niego w motoparku czy na trasie rajdu) tym bardziej że 9 na 10 gapiów ma przed sobą telefon i nagrywa a jak się coś wydarzy... nim wyjdziesz obejrzeć straty to już to ktoś na YT wrzucił.
Oni za parę lat nawet a to znajdą, jak będą szukali.

_________________
http://suzuki.info.pl/forum/viewtopic.php?f=28&t=18498


Ostatnio zmieniony pt lut 15, 2019 11:14 am przez Piasek80, łącznie zmieniany 1 raz.

Na górę
Post: pt lut 15, 2019 11:14 am 
Offline
3" - błotołaz
Awatar użytkownika

Rejestracja: czw sie 31, 2017 11:33 am
Posty: 669
Silnik: XUD9TE
Model: Long 1.9TD JLX
Rok prod.: 1997
No tak, oczywiście że nikt mnie z trasy nie zlawetuje.

Ale jak któryś z uczestników odholuje na jakąś drogę czy coś.. zawsze lepiej mieć niż nie mieć, tym bardziej za cenę 12 PLN miesięcznie.


Na górę
Post: czw lut 21, 2019 6:01 pm 
Offline
2" - starszy bagiennik

Rejestracja: czw paź 02, 2014 4:33 pm
Posty: 162
Lokalizacja: LJA lubelskie
v6 oc nnw i ochrona znizek 460z mtu

_________________
v6 automat


Na górę
Post: ndz gru 15, 2019 12:31 am 
Offline
1" - młody upalacz

Rejestracja: pt sie 17, 2018 5:57 pm
Posty: 55
Silnik: brak
Model: brak
Rok prod.: 1989
Vitara 1.6 automat bez gazu, 373 zł samo OC z kodem promocyjnym https://www.newsweek.pl/kupony-rabatowe ... id-8461637

Ważnym do końca roku :D :D


Na górę
Post: wt lut 18, 2020 2:34 pm 
Offline
3" - błotołaz
Awatar użytkownika

Rejestracja: wt paź 10, 2017 12:38 pm
Posty: 872
Lokalizacja: Piotrków Kujawski
Silnik: 1.6 8v
Model: Cabrio JX
Rok prod.: 1999
Z racji tego że jest to temat o ubezpieczeniach... przy okazji chciałem przestrzec przed zawieraniem najtańszych polis ubezpieczeniowych online/telefonicznie itp - z punktu widzenia poszkodowanego - bo akurat mam teraz akcję użerania się z ubezpieczycielem (takim z cyfrą) jako poszkodowany właśnie.
Tydzień już idzie wymiana mailowa żądań jakie ode mnie - poszkodowanego - domaga się ubezpieczyciel sprawcy w tym:
- przesłania im oświadczenia sprawcy !!!
- przesłania im dokumentacji fotograficznej szkody
- przesłania im opisu całej szkody
wszystko on-line...
Nie sprawca szkody i posiadacz polisy z nimi zawartej ma obowiązek - to ja - poszkodowany mam im to dostarczyć.
Chyba ich pop....o.

Oczywiście tylko im podaj nr gsm to najbliższe pół roku będziesz się opędzał od wszelakiej maści domokrążców/naciągaczy i pokazów garnków - dlatego podałem liniowy.
Ale na ten zadzwonili tylko po to abym im udzielił adresu mailowego bo to kolejne "cenne" dane.
Koniecznie zastrzec od razu że adres tylko i wyłącznie do celów likwidacji szkody bo skrzynkę będziecie mieli zawaloną spamem.
Aczkolwiek nie musicie - mają zas..ny obowiązek przesyłania Wam całej korespondencji w formie papierowej - Pocztą.
Jedyne dane jakie ich interesują to: imiona, nazwiska, pesele, nr kont bankowych, telefony i maile... nie szkoda, okoliczności, opis zdarzenia, itp nie, to mają w d..ie. Dane, dane, dane... i wszystko masz im w formularze on-line wklepywać żeby mieli gotowce (do handlowania zapewne) itp...

Także zwróćcie uwagę z kim zawieracie polisy i że czasem warto dopłacić te 20zł więcej tyt. prowizji dla jakiegoś pośrednika bo kiedyś sami się możecie znaleźć w podobnej syt. jako poszkodowani z taką ubezpieczalnią wirtualną i z poszkodowanego staniecie się ich darmowym pracownikiem a wasze wrażliwe dane będą krążyły po wszystkich bazach call-center przez następne 2 lata

_________________
http://suzuki.info.pl/forum/viewtopic.php?f=28&t=18498


Na górę
Post: wt mar 31, 2020 8:04 am 
Offline
0" - piaskownica

Rejestracja: czw mar 26, 2020 3:34 pm
Posty: 6
Lokalizacja: Wrocław
Silnik: 2.0
Model: Vitara
Rok prod.: 2005
Za Suzuki Grand Vitara z 2004 2.0 płacę 1050 zł. Ogólnie obecne ubezpieczenie to dla mnie kpina.. jesteś poszkodowanym w danej kolizji i zamiast mieć wszystko na tacy, to trzeba samemu się użerać, walczyć i marnować swój cenny czas. Zazwyczaj dzieciaki lub Janusze biznesu, wykupią najtańsze ubezpieczenia OC w upadającej firmie Gefion, z którą są problemy i nie biorą w ogóle na siebie winy. Dodatkowo trzeba samemu rozwiązywać problemy, bo taki dzieciak lub Janusz, wyklepie byle jak auto i nadal będzie jeździł na za przeproszeniem g***ianym ubezpieczeniu, a Ty weź pisz/dzwoń/czekaj aż w ogóle sprawa ruszy.


Na górę
Post: czw kwie 02, 2020 9:39 pm 
Offline
2" - starszy bagiennik
Awatar użytkownika

Rejestracja: pn wrz 11, 2017 10:21 pm
Posty: 222
Lokalizacja: Radom
Model: GVI
Rok prod.: 2005
Grand Vitara 2.5 2004r. ''anglik'' 950zł/rok
Grand Vitara 1.6 2005r. ''anglik'' 450zł/rok :mrgreen:
RADOM :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :lol: :lol: :lol:


Na górę
Post: pt kwie 03, 2020 7:35 am 
Offline
3" - błotołaz
Awatar użytkownika

Rejestracja: wt paź 10, 2017 12:38 pm
Posty: 872
Lokalizacja: Piotrków Kujawski
Silnik: 1.6 8v
Model: Cabrio JX
Rok prod.: 1999
A tak się odgrażali że za angliki będzie po 2 tyś zł...
I w sumie szkoda że tak właśnie nie jest bo niestety coraz więcej tego jeździ z kierą po "niewłaściwej" stronie.

_________________
http://suzuki.info.pl/forum/viewtopic.php?f=28&t=18498


Na górę
Post: pt kwie 03, 2020 8:58 am 
Offline
2" - starszy bagiennik
Awatar użytkownika

Rejestracja: pn wrz 11, 2017 10:21 pm
Posty: 222
Lokalizacja: Radom
Model: GVI
Rok prod.: 2005
Piasek80 pisze:
A tak się odgrażali że za angliki będzie po 2 tyś zł...
I w sumie szkoda że tak właśnie nie jest bo niestety coraz więcej tego jeździ z kierą po "niewłaściwej" stronie.

Zazdrościsz :lol: :?:
Se kup ''anglika'' a nie jeździsz 40latkiem :lol:


Na górę
Post: pt kwie 03, 2020 9:12 am 
Offline
3" - błotołaz
Awatar użytkownika

Rejestracja: wt paź 10, 2017 12:38 pm
Posty: 872
Lokalizacja: Piotrków Kujawski
Silnik: 1.6 8v
Model: Cabrio JX
Rok prod.: 1999
Skądże znowu.
W zasadzie jedyne bezpieczne zastosowanie tych samochodów to właśnie teren lub tor.
Pisząc w/w mam na myśli rosnącą liczbę aut "wściekłych" na które normalnie (zapier... na zmywaku w UK) człowiek nie mógłby sobie pozwolić u nas w kraju, skutkiem czego mamy młodych gniewnych już nie w E36 z podtlenkiem LPG a w E60 czy innym CLS`ie z 300-konnym potworem pod maską gdzie receptą na brak widoczności "z lewej" jest but w podłogę i przekonanie że zdążę.

_________________
http://suzuki.info.pl/forum/viewtopic.php?f=28&t=18498


Na górę
Post: sob kwie 04, 2020 10:21 am 
Offline
2" - starszy bagiennik
Awatar użytkownika

Rejestracja: pn wrz 11, 2017 10:21 pm
Posty: 222
Lokalizacja: Radom
Model: GVI
Rok prod.: 2005
Piasek80 pisze:
Skądże znowu.
W zasadzie jedyne bezpieczne zastosowanie tych samochodów to właśnie teren lub tor.
Pisząc w/w mam na myśli rosnącą liczbę aut "wściekłych" na które normalnie (zapier... na zmywaku w UK) człowiek nie mógłby sobie pozwolić u nas w kraju, skutkiem czego mamy młodych gniewnych już nie w E36 z podtlenkiem LPG a w E60 czy innym CLS`ie z 300-konnym potworem pod maską gdzie receptą na brak widoczności "z lewej" jest but w podłogę i przekonanie że zdążę.

Nie wiem skąd masz takie informację ale chyba czerpiesz je z TV :wink:
Jak się nie umię jeździć to każde wytłumaczenie jest dobre :mrgreen:
Sprawdź statystyki , które nie kłamią i zobacz jaki jest odsetek wypadków z udziałem ''aut z UK''


Na górę
Post: sob kwie 18, 2020 6:13 pm 
Offline
1" - młody upalacz

Rejestracja: pt sie 17, 2018 5:57 pm
Posty: 55
Silnik: brak
Model: brak
Rok prod.: 1989
Panowie i Panie jeśli tu są :)
Jest kolejną promocją w Compensa 3x30% podam info, bo może ktoś skorzystać tutaj, warunki mają takie, E trzeba mieć ukończone 30 lat plus samochód też 30 lat (łapią się te co mają rok produkcji 89 i pewnie rok 90) na dodatkowe 30% zniżki do tych co daje karta PZM (20%), jak ktoś skorzysta, proszę tutaj o info.
Link do akcji:
https://www.pzm.pl/ozdg/znizka-3x30-dla ... w-compensa

Pozdro


Na górę
Post: ndz sie 27, 2023 5:01 pm 
Offline
3" - błotołaz
Awatar użytkownika

Rejestracja: wt wrz 09, 2008 5:31 pm
Posty: 717
Lokalizacja: Olkusz
283 zł OC w Benefia

_________________
"TYGRYSEK" - 1,6L 8V - LSD - SIMEX 30"


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 270 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 114 15 16 17 18

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl