suzuki.info.pl

Wszystko dookoła vitary i nie tylko (:
Dzisiaj jest sob kwie 27, 2024 7:34 am

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Filtr węglowy
Post: wt paź 27, 2009 10:51 pm 
Offline
3" - błotołaz
Awatar użytkownika

Rejestracja: wt cze 10, 2008 3:50 pm
Posty: 511
Lokalizacja: Goleniów/Szczecin
Tak na wstępie, wczoraj polatałem lajcikowo w mojej okolicy. Stanąłem na wzniesieniu przodem w dół,trwało to kilka minut(silnik wyłączony). Wracam do auta i kapie mi coś spod zderzaka od strony pasażera. Pierwsza myśl poszedł wąż od układu chłodzenia a tu jeszcze większe zdziwienie bo to benzyna :shock: , skąd??? Okazało się że paliwo leci tym dziubkiem obudowy filtra. Szybka akcja zatkałem to jakimś patykiem (i chyba nie potrzebnie bo paliwo szło do kolektora ssacego tym cienkim przewodem)Odpalam auto, silnik zaczął kulawo pracowć, ale jakoś doczłapałem się do domu. Dodam jeszcze że paliwa było pół zbiornika.Zbiornik natomiast jest podniesiony do góry kilka centymetrów przy okazji zrobienia body lifta.
Dzisiaj powykręcałem świece, każda zalana. Zdjąłem te dwa weżyki co idą od góry, odkręciłem filtr w celu wysuszenia.Auto uruchomiłem, wszystko jest ok, ale trapi mnie ten fakt, ponieważ może sie powtórzyć
I teraz mam takie pytania;
1. miał ktoś z Was taką sytuację
2. czy podniesienie zbiornika mogło się do tego przyczynić
3. czy zbiorniczek par paliw powinien być cały wypełniony benzyną(u mnie jest na maxa)

Tym samym zapraszam do dyskusji, czekam na Wasze wypowiedzi.
Pozdrawiam

_________________
OFF ROAD JEST JAK BAGNO . . . WCIĄGA


Na górę
Post: śr paź 28, 2009 12:09 pm 
Offline
2" - starszy bagiennik
Awatar użytkownika

Rejestracja: sob lut 23, 2008 12:34 pm
Posty: 439
Lokalizacja: Warszawa
Rok prod.: 1997
Widocznie na dużej pochyłości do układu odsysania oparów nalało się paliwo. Przy zbiorniku powinien być zaworek blokujący dostęp płynnego paliwa. Może nie działa, albo go nie ma.

_________________
była Vitara JLX 1.6 16V '97r. AT29"


Na górę
Post: śr paź 28, 2009 3:14 pm 
Offline
3" - błotołaz
Awatar użytkownika

Rejestracja: wt cze 10, 2008 3:50 pm
Posty: 511
Lokalizacja: Goleniów/Szczecin
Pavel pisze:
Widocznie na dużej pochyłości do układu odsysania oparów nalało się paliwo. Przy zbiorniku powinien być zaworek blokujący dostęp płynnego paliwa. Może nie działa, albo go nie ma.

Myślisz że zaworek jest przyczyną. Napewno jest zamontowany bo go wdziałem, takie małe plastikowe "gówienko"

_________________
OFF ROAD JEST JAK BAGNO . . . WCIĄGA


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl