suzuki.info.pl

Wszystko dookoła vitary i nie tylko (:
Dzisiaj jest sob kwie 27, 2024 9:04 pm

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 Następna
Autor Wiadomość
Post: pn sty 02, 2012 7:48 pm 
Offline
2" - starszy bagiennik

Rejestracja: pt lis 25, 2011 6:05 pm
Posty: 244
Lokalizacja: POLSKA
Wymiary schowka .


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Na górę
Post: pn sty 02, 2012 8:36 pm 
Offline
3" - błotołaz
Awatar użytkownika

Rejestracja: pn mar 15, 2010 7:09 pm
Posty: 1012
Lokalizacja: Mińsk Mazowiejski
RDZIKI1 dzięki wielkie za fotki !!!

Myślałem że ten schowek jest sporo większy
Nasza coraz rzadziej widzi asfalt co wyjazd w teren bezpiecznik jest odłączany i tak , ciekawe czy po błoceniach wodowaniach itp cały system ma jeszcze swoje właściwości jak wiemy woda w elektronice robi spore spustoszenie
ale podsumowując widzę że na razie nie warto sie w to bawić pojemność i tak nie powala

_________________
było 2.0 16V w bulwarowym stylu


Na górę
Post: pn sty 02, 2012 8:48 pm 
Offline
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: śr lut 04, 2009 9:35 pm
Posty: 4485
Lokalizacja: Ursynów
Silnik: J20A
Model: Cabrio 2.0 JLX
Rok prod.: 1998
piotrk pisze:
Odpiąć jak odpiąć, to nic nie pomoże. Trzeba ją wyjąć ;-)
Wyjąc prawą poduchę nie jest prosto, ale i dramatu nie ma.

Swoją drogą, wyjął bym wtedy z kierownicy też - po co kusić licho, i tak, i tak układ nie będzie poprawnie działać (chyba, że się go zdrutuje ... ale po co ? ). Poza tym, idąc tym tropem, w kierownicy też możńa schowek zrobić. Puszka koli czy okulary się zmieszczą :shock: może nawet wspomniany pilot od wyciągary, wtedy będzie zawsze pod ręką :mrgreen:


:lol:

piotrk pisze:
W zasadzie, idąc dalej tym tropem, to wyprułbym cały układ i sprzedał - serio. Raz, że po co wozić non stop złom, a dwa, że można pare ładnych złotych z tego wyciągnąć.


Nie ma zbytniego popytu na poduszki do vitary...

piotrk pisze:
Inna sprawa, że nie zamieniłbym działającej poduchy na schowek :shock:


Pytanie zasadnicze: czy na pewno działającej?

_________________
DantHe SVC 2.0 'Myszka Miki' + kilka cm do lansu :) Obrazek


Na górę
Post: pn sty 02, 2012 9:27 pm 
Offline
2" - starszy bagiennik

Rejestracja: wt lis 24, 2009 10:42 pm
Posty: 277
Lokalizacja: Pabianice
gdy u mnie poduszki wyszły po zwarciu z drzewem też zamierzałem po prawo zrobić schowek ale nie chciało mi się i w końcu chyba następny właściciel może to wykona

a nawiasem pisząc nawet głęboki by był - aż za dolny schowek zachodziła dziura po odkryciu klapki [ samoistnie :wink: ]

ja radzę pomyśleć bo warto - suki są skąpe w schowki

z tym że było tam troszkę jakiś przeszkód ale od czego jest tarcza do metalu :lol:

_________________
vitara 2.0 v6 [ seria ]- sprzedana

arborystyka

Mitsubishi L 200 [ ale ciągle tu zaglądam ]


Na górę
Post: pn sty 02, 2012 9:28 pm 
Offline
5" - nadszyszkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: pt sty 04, 2008 7:27 pm
Posty: 3382
Lokalizacja: Koleczkowo
danthe pisze:
piotrk pisze:
Inna sprawa, że nie zamieniłbym działającej poduchy na schowek :shock:
Pytanie zasadnicze: czy na pewno działającej?
to można sprawdzić tylko w jeden sposób ... ale nie polecam :mrgreen:

W poduszcze praktycznie nie ma co się zepsuć.
Jest prymitywna elektronika, w zasadzie wieczna, do tego ładunek wybuchowy, w zasadzie wieczny, do tego poducha sama w sobie zbudowana z nylonu lub poliamidu, które bez promieni UV, też się w zasadzie nie starzeją.

Wiązkę elektryczną, g-sensor itp. pilnuje komputer i w razie draki inforumje o wadliwym działaniu.

Fakt, że coś tam może nie zatrybić, jednak myślę, że słuszym założeniem jest, że system działa, jeśli odpowiednio się inicujje, nie jest zdrutowany i nie wywala błędów.

I jeszcze trochę z teorii gier, bo wszystko jest grą :mrgreen:

Masz 2 stany samochodu. #1 ma poduszkę #2 ma schowek

Zderzasz się.

Rozpatrzmy przypadek #2.
nic nie wystrzeli, jedynie pasy chronią Twoje d...sko. Twarz spektakularnie uderzy w kierownicę, gdyż albowiem w starym sztruclu na ramie szału nie ma jeśli chodzi o bezpieczeństwo. Nawet w nowym.

Przypadek #1
Poducha nie zadziała bo coś tam - identycznie jak w #2
Poducha zadziała - wygrałeś :mrgreen:

Pytanie dla dociekliwych: w jakim przypadku masz większe szanse przeżycia, a może bez różnicy?
a) masz schowek
b) masz poduszke

EDIT:
piotr880 pisze:
z tym że było tam troszkę jakiś przeszkód ale od czego jest tarcza do metalu :lol:
ekstra pomysł :shock: zdejmowałeś kiedyś deske? tam są wzmocnienia budy, które nie bez powodu tam są. Super rada.

_________________
była Vitara, teraz 2 inne Suzy w domu :)
... i skośnookie 4x4 innej marki :wink:


Na górę
Post: pn sty 02, 2012 9:44 pm 
Offline
2" - starszy bagiennik

Rejestracja: wt lis 24, 2009 10:42 pm
Posty: 277
Lokalizacja: Pabianice
zdejmowałem - u mnie po spotkaniu z drzewem nie odczułem działania poduszki bo mało kiery nie wyrwałem a na łokcie poszedł impet , natomiast żona dostała poduszką w twarz - oboje w pasach , wyglądała jakby ją twarzą po ziemi ktoś przeciągnął :x

nie dramatyzuj

piszę jak w v6 widziałem

_________________
vitara 2.0 v6 [ seria ]- sprzedana

arborystyka

Mitsubishi L 200 [ ale ciągle tu zaglądam ]


Na górę
Post: pn sty 02, 2012 9:53 pm 
Offline
5" - nadszyszkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: pt sty 04, 2008 7:27 pm
Posty: 3382
Lokalizacja: Koleczkowo
nie dramatyzuje - naświetlam - każdy zrobi jak zechce, ale ważne, by mieć pełną świadomość. Kiedyś nie było poduch i jakoś wszyscy jeździli. Każdy medal ma 2 strony, czasem nawet więcej ;)

Ty poduszek nie lubisz - cóż, w L200, jeśli masz, to możesz wymontować, wyciąć fleksem tak jak polecasz - bo to złe poduchy są ;) Możesz też pociąć wzmocenienia (na pewno są, bo wszędzie są) i zrobić sobie super schowki, ale niebezpiecznym jest dawać takie rady innym, nie każdy patrzy sceptycznie na "mądrośći" wypisane w internecie przez "znafców".

Drzewo może każdego z nas napaść w najmniej oczekiwanej chwili ... jednemu poduchy się przydadzą, innemu nie.
Najlepiej nie sprawdzać, czy poduchy w starym sztruclu działają w ogóle.

_________________
była Vitara, teraz 2 inne Suzy w domu :)
... i skośnookie 4x4 innej marki :wink:


Na górę
Post: pn sty 02, 2012 9:58 pm 
Offline
2" - starszy bagiennik

Rejestracja: wt lis 24, 2009 10:42 pm
Posty: 277
Lokalizacja: Pabianice
w elce są - ale mi schowków nie brakuje a nawet jest i kipa

piszę jak jest w miejscu po poduszce i żeby nie chcąc schowka na okulary otrzymać można samemu pomodzić

buda jest na ramie - chyba wiesz o tym ?

zresztą większość coś modzi w swoich autkach i nikt nie dramatyzuje że może się rozejdzie czy inne cudeńko

_________________
vitara 2.0 v6 [ seria ]- sprzedana

arborystyka

Mitsubishi L 200 [ ale ciągle tu zaglądam ]


Na górę
Post: pn sty 02, 2012 10:00 pm 
Offline
5" - nadszyszkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: pt sty 04, 2008 7:27 pm
Posty: 3382
Lokalizacja: Koleczkowo
piotr880 pisze:
buda jest na ramie - chyba wiesz o tym ?
i co z tego? rozwiń proszę.

_________________
była Vitara, teraz 2 inne Suzy w domu :)
... i skośnookie 4x4 innej marki :wink:


Na górę
Post: pn sty 02, 2012 10:04 pm 
Offline
5" - nadszyszkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: pt sty 04, 2008 7:27 pm
Posty: 3382
Lokalizacja: Koleczkowo
Zresztą, co ja się będę dalej dyskutował, mimo, że to lubię jak mam czas. Każdy zrobi jak zechce:

http://www.youtube.com/watch?v=_rwLaf_1ip4
http://www.youtube.com/watch?v=1mGvInhDDbU

można ocenić, czy się poduchy przydają, czy może jednak schowek jest ważniejszy.

_________________
była Vitara, teraz 2 inne Suzy w domu :)
... i skośnookie 4x4 innej marki :wink:


Na górę
Post: pn sty 02, 2012 10:23 pm 
Offline
3" - błotołaz
Awatar użytkownika

Rejestracja: pn mar 15, 2010 7:09 pm
Posty: 1012
Lokalizacja: Mińsk Mazowiejski
piotrk pisze:
Pytanie dla dociekliwych: w jakim przypadku masz większe szanse przeżycia, a może bez różnicy?
a) masz schowek
b) masz poduszke


jasiu266 napisał że piwo sie mieści hmmmmmmmmmmm nie stawiaj nas piotrk przed takimi trudnymi wyborami :lol:

_________________
było 2.0 16V w bulwarowym stylu


Na górę
Post: pn sty 02, 2012 10:24 pm 
Offline
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: śr lut 04, 2009 9:35 pm
Posty: 4485
Lokalizacja: Ursynów
Silnik: J20A
Model: Cabrio 2.0 JLX
Rok prod.: 1998
piotrk pisze:
Zresztą, co ja się będę dalej dyskutował, mimo, że to lubię jak mam czas. Każdy zrobi jak zechce:

http://www.youtube.com/watch?v=_rwLaf_1ip4
http://www.youtube.com/watch?v=1mGvInhDDbU

można ocenić, czy się poduchy przydają, czy może jednak schowek jest ważniejszy.


Sens posiadania poduszek w normalnej eksploatacji nie podlega dyskusji.

Lecz tutaj rozpatrujemy samochody które:
1. coraz mniej po czarnym latają
2. jeśli już jest na czarnym to z predkosciami raczej <<100kmh
3. woda w środku to nie jest coś niezwykłego - prawdopodobieństwo że poduszki nie działają jest raczej spore.
4. w terenie i tak poduszki mają zazwyczaj wyłączone

Moja prawa poduszka już raz dostała wody i dlatego rozważam jej demontaż. Nie jestem w stanie jej sprawdzić w 100%.

dli009 pisze:
jasiu266 napisał że piwo sie mieści hmmmmmmmmmmm nie stawiaj nas piotrk przed takimi trudnymi wyborami :lol:


no i to pivo... :mrgreen:

_________________
DantHe SVC 2.0 'Myszka Miki' + kilka cm do lansu :) Obrazek


Na górę
Post: pn sty 02, 2012 10:30 pm 
Offline
2" - starszy bagiennik

Rejestracja: wt lis 24, 2009 10:42 pm
Posty: 277
Lokalizacja: Pabianice
wreszcie głos poparcia

_________________
vitara 2.0 v6 [ seria ]- sprzedana

arborystyka

Mitsubishi L 200 [ ale ciągle tu zaglądam ]


Na górę
Post: pn sty 02, 2012 10:36 pm 
Offline
5" - nadszyszkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: pt sty 04, 2008 7:27 pm
Posty: 3382
Lokalizacja: Koleczkowo
danthe pisze:
Sens posiadania poduszek w normalnej eksploatacji nie podlega dyskusji.
świetnie :) to teraz po kolei (chory jestem, to mam czas :mrgreen:)
danthe pisze:
Lecz tutaj rozpatrujemy samochody które:
1. coraz mniej po czarnym latają
ale latają, choćby dojazdówki ...
danthe pisze:
2. jeśli już jest na czarnym to z predkosciami raczej <<100kmh
możesz nawet stać na parkingu, nigdy nie wiesz kto i kiedy w Ciebie trafi ... znam przypadek kasacji wozu po takim spotkaniu.
danthe pisze:
3. woda w środku to nie jest coś niezwykłego - prawdopodobieństwo że poduszki nie działają jest raczej spore.
ciężko ocenić prawdopodobieństwo ... tu pomogłaby jedynie inspekcja modułu sterującego (w starych vitach niedaleko lewarka) - pozostawiłbym to raczej teorii gier ;)
danthe pisze:
4. w terenie i tak poduszki mają zazwyczaj wyłączone
ja nigdy nie wyłączam. Przeciążenie potrzebne do odpalenia poduszki jest ogromne. Zauważ, że przy zwykłej stłuczce na drodze nie odpalają się.

danthe pisze:
Moja prawa poduszka już raz dostała wody i dlatego rozważam jej demontaż. Nie jestem w stanie jej sprawdzić w 100%.
no i super :)
ja naprawdę tylko po to piszę, by co mniej sceptyczni czytelnicy mieli jednak pogląd na całość sprawy, a nie tylko "schowek super super a jak mały to tnij fleksem i będzie duży" :lol:
nie trudno mi sobie wyobrazić jak jakiś nastolatek stwierdzi, że mota vitke którą dostał na 18tke. Wchodzi na forum i łyka wszystkie "rady" jak pelikan. Nie trudno o tragedie. Dlatego własnie często staram się naświetlić całość sprawy ;-) Wyrywanie poduszek i tak jesy "lajtowe" w porównaniu z niektórymi pomysłami :mrgreen:

piotr880 tu nie ma co się popierać, czy nie, bo rozmowa jest merytoryczna. Nie wyjaśniłeś nadal co ma do tego wszystkiego rama ...

_________________
była Vitara, teraz 2 inne Suzy w domu :)
... i skośnookie 4x4 innej marki :wink:


Na górę
Post: pn sty 02, 2012 11:19 pm 
Offline
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: śr lut 04, 2009 9:35 pm
Posty: 4485
Lokalizacja: Ursynów
Silnik: J20A
Model: Cabrio 2.0 JLX
Rok prod.: 1998
Jeśli miałbym 100% pewności ze poduchy są sprawne to bym się nawet nie zastanawiał.

piotrk pisze:
ja nigdy nie wyłączam. Przeciążenie potrzebne do odpalenia poduszki jest ogromne. Zauważ, że przy zwykłej stłuczce na drodze nie odpalają się.


Jesteś pierwszy o którym wiem, że jeździ w terenie z poduchami. Spotykałem auta turystyczne które jeździły z uzbrojonymi airbagami w rajdach :)

Ja osobiście wyłączam bo mam bardzo solidny stalowy zderzak (patrz niżej) i w terenie często mam za kierownicą nietypową pozycję (zjazdy, podjazdy, trawersy itp) i nie chciałbym żeby wtedy poducha wypaliła w przypadku napotkania przeszkody.

Przeciążenie potrzebne do odpalenia poduszki zależy od oprogramowania sterownika. Dużo zależy też od kąta pod jakim działa siła. Nie wiem niestety która wersja systemu airbag jest w vitarze i jaka siła jest zaprojektowana do odpalenia poduszek.
Dodatkowo stalowy zderzak powoduje, że siła przenoszona na ramę podczas uderzenia w przeszkodę jest większa niż przy wypełnionych pianką oryginalnych skorupach zaprojektowanych na rozproszenie jak najwiekszej ilości energii. Czyli lżejsze uderzenie niż przewidzieli projektanci już spowoduje detonację. A czasami dosyć mocno się o drzewo trzeba oprzeć ;)

_________________
DantHe SVC 2.0 'Myszka Miki' + kilka cm do lansu :) Obrazek


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl