suzuki.info.pl

Wszystko dookoła vitary i nie tylko (:
Dzisiaj jest ndz kwie 28, 2024 9:45 am

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2
Autor Wiadomość
Post: sob lut 04, 2012 1:38 pm 
Offline
2" - starszy bagiennik
Awatar użytkownika

Rejestracja: śr lis 04, 2009 11:16 pm
Posty: 184
Lokalizacja: Gdańsk
cortoz pisze:
/.../ a bak w połączeniu z rurą wlewu paliwa, odpowietrzeniem, powietrzem w ekstremalnych przypadkach nie może wydawać dziwnych dźwięków...
/.../

Może to ta okładzina hamulca - sprawdzę przy zmnianie klocków, ale mi ten dźwięk brzmi bardziej "pneumatycznie" niz "mechanicznie", co więcej naciśnięcie hamulców i zatrzymanie kół nie wpływa na jego modulacje.Ostatnio pojawił się gdy wolno jechałem do tyłu i trwał choć natychmiast zaciągnąłem ręczny.

Zauważyłem natomiast przy tankowaniu paliwa, że gdy już troche pojeżdżę, powietrze z sykiem wdziera się do zbiornika gdy rozszelnię odkręcając korek wlewu. Ubytek benzyny wytwarza w nim podciśnienie. Znajomy mechanik zapewniał mnie "że tak ma być", ale może przy pewnych wartościach podciśnienia w zbiorniku włącza się jakiś zawór czy "cóś" w rodzaju membrany co zmniejsza podciśnienie w środku. W końcu pompa paliwa powinna miec łatwiejszą pracę jesli ciśnienie w zbiorniku jest wyrównane z ciśnieniem atmosferycznym, więc jakiś "wyrównywacz" mogli zamontować i mógłby być źródłem tych dźwięków. Niestety nie znam budowy zbiornika paliwa.

vB

_________________
Suzuki Grand Vitara 1.6, 3D, rok 2000
Prawko od 28.09.2009. Autko (pierwsze w życiu) od 26.10.2009


Na górę
Post: sob lut 04, 2012 4:59 pm 
Offline
2" - starszy bagiennik
Awatar użytkownika

Rejestracja: ndz cze 21, 2009 6:44 pm
Posty: 190
Lokalizacja: Chmielowice k/Opola
zobacz czy Ci sie nie zdeformował...z tego co pamietam było coś o podcisnieniu w innych tematach jak poszukasz to znajdziesz...
pewnie w koncu zlokalizujesz zrodło hałasu... tak czy siak powodzenia


Na górę
Post: pn lut 06, 2012 7:42 am 
Offline
2" - starszy bagiennik
Awatar użytkownika

Rejestracja: wt mar 15, 2011 10:09 am
Posty: 492
Lokalizacja: Morzewo / k. Piły
na 99,9999999 % mam to samo, tylko że u mnie to tak jakby z przodu.. najczęściej przy zakrętach, ale też pojawia sie przy jeździe prosto... musi być tak zimno?! za cholere nie mam pomysłu co to może być i jak to naprawić ;/

_________________
Vitka 1.6 8V + gaz, AT-ki 30 cali - sprzedam

viewtopic.php?f=28&t=6644


Na górę
Post: pn lut 06, 2012 10:18 am 
Offline
2" - starszy bagiennik
Awatar użytkownika

Rejestracja: ndz cze 21, 2009 6:44 pm
Posty: 190
Lokalizacja: Chmielowice k/Opola
z przodu tez tak miałem... wina tłoczka hamulcowego (cały zardzewiały)... choć dzwiek był jeszcze bardziej przerazliwy


Na górę
Post: pn lut 06, 2012 10:46 am 
Offline
2" - starszy bagiennik
Awatar użytkownika

Rejestracja: wt mar 15, 2011 10:09 am
Posty: 492
Lokalizacja: Morzewo / k. Piły
właśnie mam zardzewiałe, bo sprawdzałem przy wymianie klocków, ale brakło funduszy na wymiane ;) mam zardzewiałe z jednej i drugiej strony, ale chodzą jako tako. Ale wydawałby taki dźwięk nawet bez duszenia hamulca?

_________________
Vitka 1.6 8V + gaz, AT-ki 30 cali - sprzedam

viewtopic.php?f=28&t=6644


Na górę
Post: wt lut 07, 2012 7:08 am 
Offline
2" - starszy bagiennik

Rejestracja: śr lis 02, 2011 4:38 pm
Posty: 353
Lokalizacja: Barwałd koło Wadowic
vonBraun pisze:
cortoz pisze:
/.../ a bak w połączeniu z rurą wlewu paliwa, odpowietrzeniem, powietrzem w ekstremalnych przypadkach nie może wydawać dziwnych dźwięków...
/.../

Może to ta okładzina hamulca - sprawdzę przy zmnianie klocków, ale mi ten dźwięk brzmi bardziej "pneumatycznie" niz "mechanicznie", co więcej naciśnięcie hamulców i zatrzymanie kół nie wpływa na jego modulacje.Ostatnio pojawił się gdy wolno jechałem do tyłu i trwał choć natychmiast zaciągnąłem ręczny.

Zauważyłem natomiast przy tankowaniu paliwa, że gdy już troche pojeżdżę, powietrze z sykiem wdziera się do zbiornika gdy rozszelnię odkręcając korek wlewu. Ubytek benzyny wytwarza w nim podciśnienie. Znajomy mechanik zapewniał mnie "że tak ma być", ale może przy pewnych wartościach podciśnienia w zbiorniku włącza się jakiś zawór czy "cóś" w rodzaju membrany co zmniejsza podciśnienie w środku. W końcu pompa paliwa powinna miec łatwiejszą pracę jesli ciśnienie w zbiorniku jest wyrównane z ciśnieniem atmosferycznym, więc jakiś "wyrównywacz" mogli zamontować i mógłby być źródłem tych dźwięków. Niestety nie znam budowy zbiornika paliwa.

vB


Powietrze raczej sie wdziera z sykiem do zbiornika jak otworzysz tez tak mam i wiem ze to popularne i w sumie zadna dolegliwosc.
A skoro masz gaz to sprobuj zakrecic butle tzn. pod tą kopułką plastyjkowa jest male pokrentelko ze stozkiem na koncu i tym mozesz zakrecic gaz w butli ( po to zeby np wyciagnac butle z gazem w zrodku) Nie mam pojecia czy to cos pomoze ale moze da jakas wskazowke czy to zwiazane jest z gazem czy z benzyna czy z czyms moze innym :wink:

_________________
Grandziara 2.0 16v Cabrio vel Żabka


Na górę
Post: wt maja 08, 2012 8:58 pm 
Offline
2" - starszy bagiennik
Awatar użytkownika

Rejestracja: śr lis 04, 2009 11:16 pm
Posty: 184
Lokalizacja: Gdańsk
Ostatnio pierdzenie pojawia się częściej, lecz nie tak gwałtownie co dało mi możliwość zlokalizowania źródła dźwieku.

Zródłem jest zbiornik na gaz który mam z tyłu za siedzeniami. Po włączeniu silnika w momencie osiągnięcia przez "cośtamcośtam" właściwej temperatury słuchać ze zbiornika głośne "pstryk" - jak rozumiem otwiera się jakiś zaworek automatyczny aby podać gaz.

Czasami po tym "pstryk" następuje głośne, stopniowo zanikające syczenie, a czasem wspomniane pierdzenie przechodzące w syczenie, czasem zaś tylko pierdzenie.
Tak więc trzeba sprawdzić jakiś automatyczny zawór w zbiorniku.
Zbiornik działa jak rezonator - mam opuszczone siedzenia tylne aby zwiększyć przedział bagażowy stąd ponieważ nic nie tłumi drgań zbiornika dodaje on do wszystkiego niesamowite metaliczne echo.

IMHO sprawa dla gazowników, jak(jeśli? ;-) ) dojadę do 139000 przebiegu bede robil przeglad i podam dalsze szczegoly.

pozdrawiam
vonBraun

_________________
Suzuki Grand Vitara 1.6, 3D, rok 2000
Prawko od 28.09.2009. Autko (pierwsze w życiu) od 26.10.2009


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl