suzuki.info.pl

Wszystko dookoła vitary i nie tylko (:
Dzisiaj jest pt lis 17, 2017 10:13 pm

Strefa czasowa UTC+01:00

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
2" - starszy bagiennik
Awatar użytkownika

Silnik: 2.5
Model: GV1 2.5 V6
Rok prod.: 1999
Witam

Zauważyłem, że sporo z was zna okolice Bieszczad i Podlasia. Orientujecie się może, czy jest tam problem z pracą dla "nowych"? Myślę nad przeprowadzką. Najłatwiej będzie znaleźć robotę z tego co się zorientowałem w lesie przy wycince drzew. Kurs pilarza mogę zrobić. Jak z zatrudnianiem takich świeżaków?

3" - błotołaz
Awatar użytkownika

jeśli myślisz o przeprowadzce z miasta na wieś i to w bieszczadach to polecam lekturę na youtube pt." DOMEK W KARKONOSZACH" :mrgreen:

MATADORY 235/75/15 na alu
FEDIMA X... E... 31/10.5/15
zapasowka odbita na klapie:(
---------------------------

4" - błotny dziadek

Bieszczady piękne miejsce, ale w lesie kokosów nie zarobisz a się cenzura jak dzik uciekający przed ministrem szyszko.
Gneralnie ludzię tam żyją z pracy w lesie lub z turystyki, lub mają swoje firmy i je prowadzą po polsce.
Sam bym tam chciał zamieszkać na dłużej :) ale na pewno nie za młodego, chyba żeby mi kasa sama na konto leciała ;)

2" - starszy bagiennik
Awatar użytkownika

Silnik: 2.5
Model: GV1 2.5 V6
Rok prod.: 1999
bodzio23 pisze:
jeśli myślisz o przeprowadzce z miasta na wieś i to w bieszczadach to polecam lekturę na youtube pt." DOMEK W KARKONOSZACH" :mrgreen:

ta znam ;)
Jeszcze jedno z drugiej strony

"Rozmowa kwalifikacyjna na kierunek: nauki polityczne.
Profesor rozmawia z kandydatką.
- Co pani wiadomo na temat programu ekonomicznego dla Polski, realizowanego przez minister Gilowską?
Dziewczyna milczy.
- No to co pani wie o polityce społecznej rzadu Jaroslawa Kaczyńskiego?
Dziewczyna milczy.
- A wie pani chociaż, kto to jest Kaczyński? Słyszała pani, że miał brata bliźniaka?
Dziewczyna milczy....
- A skąd pani pochodzi?
- Z Bieszczad, panie profesorze.
Profesor podszedł do okna, wygląda na ulice, chwilę się zastanawia mówi do siebie:
- Kur.. może by tak to wszystko cenzura..ć i wyjechać w Bieszczady...?"

2" - starszy bagiennik

Silnik: 1,6 8V
Model: 3D
Rok prod.: 1991
Biela koledzy ci nakreślili te Bieszczady może humorystycznie ale niestety taka jest rzeczywistość. Ja mieszkam między Krakowem a Katowicami i niby region przemysłowy i aglomeracja ale kiedyś gdy nie miałem asfaltu i droga nie była zrobiona to ze swojej polnej musiałem ponad 300 metrów odśnieżać żeby wyjechać do pracy ja i żona a nie miałem wtedy terenówki, niczym w domku o Karkonoszach. Ja w nocy ośnieżyłem a wyjazd na główną miałem zasypany bo ten z ciągnika w nocy se przejechał tak że musiałem chłopakom kilka razy zwracać uwagę aż wreszcie sięgnąłem po argument przypominający czyli kilka razy pół litra czystej i potem to nawet kawałek wjeżdżali mi w moja drużkę żeby odśnieżyć. Co tyczy się Bieszczad to miejsce przepiękne ale w latach 70- tych i 80-tych często z kolegami z klasy jeździliśmy tam na wycieczki i wielu myślało poważnie o zamieszkaniu tam ale miejscowy z którym rozmawialiśmy pod sklepem przy piwku stwierdził że kto mądry a która ładna to myślą jak stad wyjechać. Co do kursu pilarza to nie każdy mający kurs będzie w stanie zarobić jako pilarz na życie, znam natomiast takich co im kupiono kurs, nigdy go nie robili a są fantastycznymi pilarzami, a mając kurs nie zawsze wkręcisz się do ekipy w firmie wykonującej pracę bo tam oni się znają od lat lub mają powiązania rodzinne. Jeśli masz rodzinę, żona dziecko to może niema co ryzykować ale jak jesteś wolny to zawsze warto popróbować zrealizować swoje marzenia. Kiedyś w Bieszczadach robiono dobry interes na małej gastronomi, buda z zapiekankami, frytki, hot dogi, hamburgery itp., teraz nie wiem jak to się kręci.

4" - błotny dziadek

Kiedyś w Bieszczadach robiono dobry interes na małej gastronomi, buda z zapiekankami, frytki, hot dogi, hamburgery itp., teraz nie wiem jak to się kręci.

kto jeździ w bieszczady zeby jeść takie gówno ? no chyba że w polańczyku lub okolicach soliny tam to śmietnik turystyczny jak nad morzem. Zauważyłem że najlepiej i zarazem naj trudniej i ba.. najdrożej było zjeść w prawdziwych bieszczadzkich knajpach, gdzie prawie zawsze nie było miejsc a obiady czy inne jedzienie było tak dobre i tak drogie że i tak się tam wracało. Jak ktoś ma kapitał i troche ukierunkowane co by chciał robić i jest w tym dobry to nawet w sosnowcu sobie poradzi i będzie sobie dobrze żyć :)

1" - młody upalacz
Awatar użytkownika

Model: Będzie Loong lub GV
Jeśli chodzi o Podlasie. To mogę się wypowiedzieć...dla chcącego nic trudnego ale szału nie ma i w mozliwościach zatrudnienia i w zarobkach.
Sam się zamierzam tam wynieść i to nie na emeryturę której i tak nie będzie :lol:
Ja się tam zakochałem :)
A skąd u Ciebie taki pomysł? Jeśli jeszcze jest aktualny...
A tak z innej beczki Gdzies koło Ciebie Chłopaki wystawili na aukcję WOŚP VitarkęV6 wiesz coś o tym??

1" - młody upalacz
Awatar użytkownika

Silnik: 2.0 V6
Model: Vitara Long
Rok prod.: 1995
Ja polecam Podlasie dla ludzi ceniących spokój i walory przyrodniczo - historyczne.
Sam się przeniosłem z Mazowsza także z miłości i nie żałuję choć przyznam że z pracą tu ciężko, jedynie w Białymstoku trochę lepiej. Dobrze mieć jakieś namiary w tym kierunku.
Jako teren pod jazdę 4x4 , polatać z wykrywką, popływać po Narwi i takie tam to wyśmienicie, blisko na Mazury, drogi też budują.

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00