suzuki.info.pl

Wszystko dookoła vitary i nie tylko (:
Dzisiaj jest czw mar 28, 2024 3:44 pm

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
Post: śr lut 28, 2018 9:23 pm 
Offline
0" - piaskownica

Rejestracja: czw lut 22, 2018 11:45 am
Posty: 4
Silnik: 1,6 8v
Model: cabrio 1,6 jlx
Rok prod.: 1994
witam serdecznie wszystkich , hmm zakupiłem sobie vitarkę z 94 wersja hiszpanka, jest to moja pierwsza styczność z autem 4x4- (przesiadłem się z quadów) i totalnie nie ogarniam o co kaman :shock: - sporo czytałem i nadal nic nie rozumiem :shock:
auto zakupiłem na próbę - mam w planach przejechać się po polnych drogach , lesie , delikatnym terenie
pytanie co muszę zmienić w sprzęcie

zacząłem od

-luzy na krzyżakach od tylniego i przedniego mostu - to wymienię - pytanie są jakiś zamienniki ?
- luzy w przednim moście na wyjściu na wałek ten w stronę (skrzyni/reduktor) (most aluminiowy wyjąłem dopiero będę rozbierał )na co zwrócić uwagę ?
- półoś prawa wewnętrzna 22 frezy (czy muszę coś zmieniać/przerabiać do delikatnego terenu ?? )
-drążki końcówki powyciągałem i cos tam powymieniam bo latało jak pierun
-muszę pomyśleć o oponach (bo na tych co mam to Kubica w montecarlo mógłby się ścigać ) pytanko jaki rozmiar dać żeby czegoś nie rozpirzyć

z góry dziękuje za podowiedzi , i bardzo proszę o wyrozumiałość jeśli coś zle opisałem . pozdrawiam Krzysiek


Na górę
Post: czw mar 01, 2018 10:20 am 
Offline
2" - starszy bagiennik

Rejestracja: sob lut 25, 2017 10:11 pm
Posty: 224
Model: Cabrio
Rok prod.: 2000
miałem ten sam problem. przewertowanie forum, przeczytanie strony radzikone.pl też dużo pomogło i rozjaśniło. czytaj tylko ze zrozumieniem i istotne tematy.

_________________
Suzuki vitara cabrio 1.8T 20Vt


Na górę
Post: czw mar 01, 2018 1:32 pm 
Offline
5" - nadszyszkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: sob kwie 21, 2007 1:35 pm
Posty: 4769
Lokalizacja: Wrocław
Silnik: LPG16B
monaszek pisze:
...
- luzy w przednim moście na wyjściu na wałek ten w stronę (skrzyni/reduktor) (most aluminiowy wyjąłem dopiero będę rozbierał )na co zwrócić uwagę ?
....


Luz na wałku atakującym (obrotowy) musi być zawsze. Nie możesz go skasować (zależnie od dyfra, ustawia się luz między atakiem a talerzem między 0,15mm a 0,28mm) Sam tego nie rób jak się na tym nie znasz.
Chyba, że luz jest na łożyskach czyli atak na wyjściu na przedni wał ma luz góra dół. Jak tak to już grubsza afera.

Do śmigania po polniakach Vitara jest stworzona i potrzebujesz tylko nie łyse opony i pełen bak :)

_________________
PS.
Przerabiasz lub podnosisz swoją Vitarę I lub Grand Vitarę I ?
Masz to w planie?
Zajrzyj na https://radzikone.pl - Zestawy i części do liftu, opony, wyciągarki i wiele innych !


Na górę
Post: czw mar 01, 2018 1:51 pm 
Offline
0" - piaskownica

Rejestracja: czw lut 22, 2018 11:45 am
Posty: 4
Silnik: 1,6 8v
Model: cabrio 1,6 jlx
Rok prod.: 1994
właśnie luzy są góra dół-lewo prawo, hmm.. postaram się do wekendu ogarnąć temat i wrzucę jakieś foto :)


Na górę
Post: pt mar 09, 2018 10:50 am 
Offline
0" - piaskownica

Rejestracja: czw lut 22, 2018 11:45 am
Posty: 4
Silnik: 1,6 8v
Model: cabrio 1,6 jlx
Rok prod.: 1994
ale mam refleks ;) rozebrałem most wywalone są łożyska na wałku atakującym, może uda mi się załatwić drugi most z uszkodzonym wiencem i z dwóch zrobię jeden ;) jak dobrze pójdzie to w przyszłym tygodniu wszystko uda mi się po kompletować i złożyć do kupy

pytanko czy na seryjnych częściach mogę założyć jakiś podkładki pod sprężyny , czy nie ma co ryzykować żeby czegoś nie rozpirzyć ?


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl