suzuki.info.pl

Wszystko dookoła vitary i nie tylko (:
Dzisiaj jest pt kwie 19, 2024 7:17 am

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
Post: ndz gru 16, 2018 11:38 pm 
Offline
0" - piaskownica

Rejestracja: sob lis 24, 2018 10:57 pm
Posty: 8
Silnik: 1.6 8V
Model: Cabrio 1.6
Rok prod.: 1991
Jestem od niedawna szczęśliwym właścicielem Vitary 1.6 8V w wersji Cabrio. Podczas początków eksploatacji nasunęło mi się kilka pytań i spostrzeżeń. Nie chcę zaśmiecać forum oddzielnymi tematami dlatego zdecydowałem się założyć wątek i w nim zapytać w sposób "zbiorczy". Jeśli jest to nieodpowiednia forma to przepraszam i obiecuję poprawę :-)

1) Czy we wszystkich Vitarach 1.6 8V pedał gazu chodzi tak ciężko ? Jaka może być tego przyczyna. Dodam, że gaz chodzi płynnie, nie ma dziwnych "skoków" pedału itd. tylko czuć na nodze dosyć duży opór. Linka wygląda na ok, sprawdzałem samą przepustnicę i chodzi lekko. Czyżby sam pedał gazu lub pancerz linki zabezpieczony i hamuje ?

2) Czy w mojej Vitarze przesuwanie siedzeń działa prawidłowo ? Chodzi mi o to czy po przyciśnięciu odpowiedniej dźwigni, siedzenie powinno się przesunąć a oparcie opaść żeby pasażer mógł wsiąść do tyłu. Po opuszczeniu dźwigni powinno wracać do swojej pierwotnej pozycji ? Bo u mnie wygląda na to, że trzeba za każdym razem ręcznie przesunąć siedzenie na szynie. Czy tak ma być ? Czy może mam coś zasyfione (prowadnice itd) ?

3) Czy Vitara 1.6 8V tak długo się nagrzewa ? Musiałem przysłonić pół chłodnicy kartonem by przy temperaturach poniżej zero stopni samochód w miarę się nagrzewał. Bez tej operacji to po 15 km na czarnym nadal wskazówka temperatury lekko powyżej 1/4. Czy wymienić termostat ?

4) Kolejne pytanie tyczy się również poprzedniego. Czy skuteczność nawiewów jest aż tak kiepska ? Co może powodować hamowanie skuteczności nadmuchu ? Jednym słowem muszę mieć dmuchawę na przedostatnim biegu (czyli bardzo głośno) by skutecznie oczyszczała szybę. Dodam, że na tak wysokim biegu po przyłożeniu ręki do podszybia to w zasadzie ledwie dmucha. Mam wrażenie, że po przełączeniu na twarz skuteczność nadmuchu jest najwyższa. A może wymienić filtr kabinowy ?

5) W swoim samochodzie mam hard top z szybą tylną posiadającą paski grzejne. Czy da się jakoś uruchomić grzanie tylnej szyby ? Podobne pytanie mam odnośnie lusterek.

6) W moim aucie mam przyciski grzania siedzeń. Jednak po ich przyciśnięciu nic się nie dzieje, czyli na podświetlają się żadne lampki ani też nie grzeje w dupsko :-) Opłaca się szukać co i jak ?

To tyle. Mam nadzieje, że się nie wkurzycie na mnie przez to. Dodam, że Vitara to świetne autko :-) Dzisiaj pojeździłem trochę po śniegu i błocie i samochód dawał radę. Planuję w najbliższym czasie lift 4 Radzikone oraz zakup opon Risko lub Sahara. Obecnie mam BF Goodrich AT i niestety nie nadają się zbytnio na teren w jakim jeżdżę.

Pozdrawiam wszystkich i z góry dziękuję za odpowiedzi.


Na górę
Post: pn gru 17, 2018 8:06 am 
Offline
2" - starszy bagiennik
Awatar użytkownika

Rejestracja: wt maja 13, 2014 8:05 pm
Posty: 286
Lokalizacja: Nysa (opolskie)
Silnik: G16A
Model: blaszanka JLX
Rok prod.: 1991
grzesiek82 pisze:
Jestem od niedawna szczęśliwym właścicielem Vitary 1.6 8V w wersji Cabrio. Podczas początków eksploatacji nasunęło mi się kilka pytań i spostrzeżeń. Nie chcę zaśmiecać forum oddzielnymi tematami dlatego zdecydowałem się założyć wątek i w nim zapytać w sposób "zbiorczy". Jeśli jest to nieodpowiednia forma to przepraszam i obiecuję poprawę :-)

1) Czy we wszystkich Vitarach 1.6 8V pedał gazu chodzi tak ciężko ? Jaka może być tego przyczyna. Dodam, że gaz chodzi płynnie, nie ma dziwnych "skoków" pedału itd. tylko czuć na nodze dosyć duży opór. Linka wygląda na ok, sprawdzałem samą przepustnicę i chodzi lekko. Czyżby sam pedał gazu lub pancerz linki zabezpieczony i hamuje ?

Nie powinien , możesz ściągnąć linkę z pedału i zobaczyć czy czasem sam mechanicm się nie blokuję

2) Czy w mojej Vitarze przesuwanie siedzeń działa prawidłowo ? Chodzi mi o to czy po przyciśnięciu odpowiedniej dźwigni, siedzenie powinno się przesunąć a oparcie opaść żeby pasażer mógł wsiąść do tyłu. Po opuszczeniu dźwigni powinno wracać do swojej pierwotnej pozycji ? Bo u mnie wygląda na to, że trzeba za każdym razem ręcznie przesunąć siedzenie na szynie. Czy tak ma być ? Czy może mam coś zasyfione (prowadnice itd) ?

W 3D po podniesieniu dźwigni z lewej strony oparcie powinno się złożyć a fotel powinien pojechać do przodu , wajchą pod fotelem z przodu odsuwamy fotel do tyłu

3) Czy Vitara 1.6 8V tak długo się nagrzewa ? Musiałem przysłonić pół chłodnicy kartonem by przy temperaturach poniżej zero stopni samochód w miarę się nagrzewał. Bez tej operacji to po 15 km na czarnym nadal wskazówka temperatury lekko powyżej 1/4. Czy wymienić termostat ?

Vitara szybko się nagrzewa , a wskazanie temperatury w zakresie 1/3 -1/4 skali jest OK te silniki tak mają (było gdzieś na forum więcej na ten temat)

4) Kolejne pytanie tyczy się również poprzedniego. Czy skuteczność nawiewów jest aż tak kiepska ? Co może powodować hamowanie skuteczności nadmuchu ? Jednym słowem muszę mieć dmuchawę na przedostatnim biegu (czyli bardzo głośno) by skutecznie oczyszczała szybę. Dodam, że na tak wysokim biegu po przyłożeniu ręki do podszybia to w zasadzie ledwie dmucha. Mam wrażenie, że po przełączeniu na twarz skuteczność nadmuchu jest najwyższa. A może wymienić filtr kabinowy ?

5) W swoim samochodzie mam hard top z szybą tylną posiadającą paski grzejne. Czy da się jakoś uruchomić grzanie tylnej szyby ? Podobne pytanie mam odnośnie lusterek.

Miernik w dłoń i szukaj od przycisku co jest nie tak , pod lewym tylnym światłem powinien być grubszy przewód od pozostalych w wiążce on jest od ogrzewania tylnej szyby (przynajmniej u mnie w blaszance n ie wiem jak w hard topie.

6) W moim aucie mam przyciski grzania siedzeń. Jednak po ich przyciśnięciu nic się nie dzieje, czyli na podświetlają się żadne lampki ani też nie grzeje w dupsko :-) Opłaca się szukać co i jak ?

Nie posiadam takich wynalazków w swoim :mrgreen: :mrgreen:

To tyle. Mam nadzieje, że się nie wkurzycie na mnie przez to. Dodam, że Vitara to świetne autko :-) Dzisiaj pojeździłem trochę po śniegu i błocie i samochód dawał radę. Planuję w najbliższym czasie lift 4 Radzikone oraz zakup opon Risko lub Sahara. Obecnie mam BF Goodrich AT i niestety nie nadają się zbytnio na teren w jakim jeżdżę.

Pozdrawiam wszystkich i z góry dziękuję za odpowiedzi.

_________________
Vitara 3D blaszanka 1991r (japan) 1,6 8V +LPG
lift 4" , opony 30x9,5x15 BFG MT KM1
i dalsze plany......


Na górę
Post: pn gru 17, 2018 12:15 pm 
Offline
0" - piaskownica

Rejestracja: sob lis 24, 2018 10:57 pm
Posty: 8
Silnik: 1.6 8V
Model: Cabrio 1.6
Rok prod.: 1991
Witam

Dzięki za Twoje odpowiedzi.

Jeśli chodzi o grzanie tylnej szyby to najpierw musiałbym sprawdzić czy instalacja w ogóle istnieje. Nie mam żadnego przycisku na desce rozdzielczej. Dodatkowo poprzedni właściciel jak robił renowację samochodu to założył hard top. Wcześniej auto miało plandekę. Pytanie czy instalacja była doprowadzona w każdej wersji ?

Jeśli chodzi o przesuwanie siedzeń to chyba faktycznie mam coś nie tak bo nie działa to u mnie jak opisujesz. Może trzeba coś przesmarować ? Zobaczę na to.

Jeśli chodzi o temperaturę czy też ogrzewanie to nie wiem do końca w czym jest problem. Przysłoniłem na razie połowę chłodnicy i szybciej wchodzi na wyższą temperaturę.


Na górę
Post: pn gru 17, 2018 9:48 pm 
Offline
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: śr lut 04, 2009 9:35 pm
Posty: 4485
Lokalizacja: Ursynów
Silnik: J20A
Model: Cabrio 2.0 JLX
Rok prod.: 1998
grzesiek82 pisze:
eśli chodzi o grzanie tylnej szyby to najpierw musiałbym sprawdzić czy instalacja w ogóle istnieje. Nie mam żadnego przycisku na desce rozdzielczej. Dodatkowo poprzedni właściciel jak robił renowację samochodu to założył hard top. Wcześniej auto miało plandekę. Pytanie czy instalacja była doprowadzona w każdej wersji ?

Przewody możesz mieć. Niestety musisz sprawdzić sam.
Zanim zaczniesz ciągnąć instalację to sprawdź czy grzanie działa podłączając bezpośrednio zasilanie.
Dokładnie obejrzyj ścieżki grzałki i miejsce podłączenia zasilania czy nie ma przerw.
grzesiek82 pisze:
Jeśli chodzi o temperaturę czy też ogrzewanie to nie wiem do końca w czym jest problem. Przysłoniłem na razie połowę chłodnicy i szybciej wchodzi na wyższą temperaturę.

Uszkodzony termostat lub jego brak.
grzesiek82 pisze:
W moim aucie mam przyciski grzania siedzeń. Jednak po ich przyciśnięciu nic się nie dzieje, czyli na podświetlają się żadne lampki ani też nie grzeje w dupsko :-) Opłaca się szukać co i jak ?

Nie widziałem vitary z fabrycznym grzaniem tyłka. Były takie w latach produkcji 1.6 8v? Pokaż zdjęcie włączników.
Pytanie czy masz oryginalne fotele? Może są przeszczepione z czegoś innego? Skoro jest problem z regulacją foteli.

grzesiek82 pisze:
4) Kolejne pytanie tyczy się również poprzedniego. Czy skuteczność nawiewów jest aż tak kiepska ? Co może powodować hamowanie skuteczności nadmuchu ? Jednym słowem muszę mieć dmuchawę na przedostatnim biegu (czyli bardzo głośno) by skutecznie oczyszczała szybę. Dodam, że na tak wysokim biegu po przyłożeniu ręki do podszybia to w zasadzie ledwie dmucha. Mam wrażenie, że po przełączeniu na twarz skuteczność nadmuchu jest najwyższa. A może wymienić filtr kabinowy ?

Wątpię żebys miał filtr kabinowy. Prędzej coś nie tak z przełączaniem nawiewów. Masz przełączanie nawiewów mechaniczne czy elektryczne?
Ewentualnie masz zapchane kanały wentylacyjne lub dmuchawa niesprawna.
U mnie też w wilgotne dni osuszanie przedniej szyby nie jest dostateczne na niskich biegach nadmuchu. U Ciebie dochodzi do tego słabe grzanie.

_________________
DantHe SVC 2.0 'Myszka Miki' + kilka cm do lansu :) Obrazek


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl