suzuki.info.pl

Wszystko dookoła vitary i nie tylko (:
Dzisiaj jest sob kwie 27, 2024 3:41 pm

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1 2 Następna
Autor Wiadomość
Post: ndz paź 13, 2019 1:29 pm 
Offline
1" - młody upalacz

Rejestracja: ndz paź 13, 2019 8:18 am
Posty: 12
Silnik: 1.6 16v
Model: Cabrio
Rok prod.: 1990
Witam wszystkich serdecznie jestem tutaj nowy,mam problem z moja vitara z 1990r. Ostatnimi czasy obrocilo mi panewke w 8v wiec postanowilem kupic 16v I zrobic swapa. Dodam iz to ten pierwszy silnik o kodzie g16a , problem polega na tym ze masakrycznie duzo spala.benzyny, za 180zl zrobilem 60/70km I bak pusty, kopci na czarno jak.stary.diesel, zostaly wymieniona cewka aparat czujnik halla przeplywka sonda lambda, wymienilem tez caly kolektor dolotowy wraz z czujnikami, zostal zalozony nowy rozrzad pompa wody nowa pompka paliwa filtry, poprostu wszystko a ze spalaniem sie.nic.nie.zmienilo. Dodam tez ze przy 5 tys.obrotow tak jakby odcina I strzela z wydechu. Swiecie.wszystkie czarne.jak.noc jednakowo. Po zmostkowaniu kostki wyskakuje blad 33,34 dodam ze przeplywka byla sprawdzona I dziala. Nie.wiem co to moze byc, bardzo prosze o pomoc


Na górę
Post: wt paź 29, 2019 10:23 am 
Offline
3" - błotołaz

Rejestracja: czw sty 22, 2009 4:05 pm
Posty: 1145
Lokalizacja: wawa
To że fizycznie działa przepływomierz, nie oznacza że ECU widzi sygnał.
Musiałbyś się podpiąć komputerem i sprawdzić co widzi ECU.


Na górę
Post: śr paź 30, 2019 5:49 pm 
Offline
5" - nadszyszkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: sob kwie 21, 2007 1:35 pm
Posty: 4770
Lokalizacja: Wrocław
Silnik: LPG16B
a powrót paliwa do baku działa ? Jest też zawór przelewowy, który nadwyżkę ciśnienia paliwa wraca w bak. Może się zaciął w pozycji zamkniętej i całe max ciśnienie idzie we wtryski.
PS.
To tylko taka luźna teoria, bo ja się silnikami nie zajmuję :P

_________________
PS.
Przerabiasz lub podnosisz swoją Vitarę I lub Grand Vitarę I ?
Masz to w planie?
Zajrzyj na https://radzikone.pl - Zestawy i części do liftu, opony, wyciągarki i wiele innych !


Na górę
Post: pt gru 20, 2019 8:13 am 
Offline
1" - młody upalacz

Rejestracja: ndz paź 13, 2019 8:18 am
Posty: 12
Silnik: 1.6 16v
Model: Cabrio
Rok prod.: 1990
5x zostala zmieniana przeplywka, z tego co widze.to tak jakby komp.dostawal sygnal ze jest za duzo powietrza I dowala paliwa zeby wyrownac, auto juz pol roku stoi bo nikt nie.wie co mu jest. Gdzie.znajduj.sie.ten zawor od powrotu paliwa?


Na górę
Post: pt gru 20, 2019 8:14 am 
Offline
1" - młody upalacz

Rejestracja: ndz paź 13, 2019 8:18 am
Posty: 12
Silnik: 1.6 16v
Model: Cabrio
Rok prod.: 1990
5x zostala zmieniana przeplywka, z tego co widze.to tak jakby komp.dostawal sygnal ze jest za duzo powietrza I dowala paliwa zeby wyrownac, auto juz pol roku stoi bo nikt nie.wie co mu jest. Gdzie.znajduj.sie.ten zawor od powrotu paliwa?


Na górę
Post: pt gru 20, 2019 7:48 pm 
Offline
3" - błotołaz
Awatar użytkownika

Rejestracja: czw gru 27, 2012 11:06 am
Posty: 583
Lokalizacja: Łańcut / Rzeszów
Na końcu listwy wtryskowej, czyli od przodu auta jest regulator ciśnienia i od niego idzie powrót do baku.


Na górę
Post: ndz gru 22, 2019 8:10 am 
Offline
1" - młody upalacz

Rejestracja: ndz paź 13, 2019 8:18 am
Posty: 12
Silnik: 1.6 16v
Model: Cabrio
Rok prod.: 1990
Wszystko sprawdzone jest okej, auto dostaje za duzo powietrza I przez to komp dowala benzyny, niemam juz pojecia co sie dzieje. Dzis elektryk stwierdzil ze sam juz nie wie... wszystko wyskladane jest na tip top


Na górę
Post: sob gru 28, 2019 4:37 am 
Offline
1" - młody upalacz

Rejestracja: ndz paź 13, 2019 8:18 am
Posty: 12
Silnik: 1.6 16v
Model: Cabrio
Rok prod.: 1990
Elektryk "odkryl" ze nie zmienia sie napiecie na sondzie lambda, dodam z sonda jest oryginalna z denso , czy to moze miec zwiazek z takim ogrommym spalaniem?


Na górę
Post: ndz gru 29, 2019 11:47 pm 
Offline
2" - starszy bagiennik

Rejestracja: śr kwie 15, 2015 10:29 pm
Posty: 246
Lokalizacja: opolskie
Silnik: H20A
Model: Long (JLX?)
Rok prod.: 1996
Raczej tak, bo skoro sonda ma informować komputer o zawartości spalin (stosunku spaliny/powietrze) w wydechu a nic się nie zmienia, to komputer stwierdzając, że tych spalin jest mniej niż powinno może dołożyć więcej paliwa - brzmi logicznie, ale fachowcem nie jestem i mogę się mylić...

_________________
Long 2.0 v6 96r


Na górę
Post: śr sty 01, 2020 1:13 pm 
Offline
3" - błotołaz

Rejestracja: czw sty 22, 2009 4:05 pm
Posty: 1145
Lokalizacja: wawa
Ghost pisze:
Elektryk "odkryl" ze nie zmienia sie napiecie na sondzie lambda, dodam z sonda jest oryginalna z denso , czy to moze miec zwiazek z takim ogrommym spalaniem?

A jakie jest to napięcie?
Wysokie? Niskie? Takiesobie?


Na górę
Post: czw sty 02, 2020 7:49 am 
Offline
1" - młody upalacz

Rejestracja: ndz paź 13, 2019 8:18 am
Posty: 12
Silnik: 1.6 16v
Model: Cabrio
Rok prod.: 1990
Napiecie 0.8 volta I sie.nie zmienia.
Mozna jakos zamienic przeplywke na inna? Np od "hjundaja" accent? Tez jest na 5pinow a chyba wydaje mi sie ze to jej wina a juz 5 sztuk probowalem na kazdej inaczej chodzi silnik. Ona tez jest na 5 pinow , jest to w ogole realne ze to bedzie chodzic?


Na górę
Post: pt sty 03, 2020 2:46 pm 
Offline
3" - błotołaz

Rejestracja: czw sty 22, 2009 4:05 pm
Posty: 1145
Lokalizacja: wawa
Gdzieś miałem jakieś info dotyczące standardu sygnału z przepływomierza vitarowego... :roll:
Tylko weź i znajdź taki dokument w archiwum :?
Tak czy inaczej musiałbyś mieć dostęp do oscyloskopu, żeby ocenić sygnał. Masz coś takiego pod ręką?

Ten elektryk nie może podpiąć się do komputera i sprawdzić co ecu widzi na czujnikach?


Na górę
Post: pt sty 03, 2020 5:55 pm 
Offline
1" - młody upalacz

Rejestracja: ndz paź 13, 2019 8:18 am
Posty: 12
Silnik: 1.6 16v
Model: Cabrio
Rok prod.: 1990
W tym silniku mozna tylko wyblyskac kod bledu, jedno jest pewne ze to przeplywka daje do kompa sygnal zeby zwiekszyl dawke paliwa, ale zeby az 5 przeplywek dawalo falszywe info? Teraz wpialem rure tak ze nie jest na szczelnie I jest tak jakby lewe powietrze za przeplywka I auto chodzi w miare normalnie nie kopci I nie pali tyle paliwa, trzyma rowno obroty a natomiast jak zepne wszystko na szczelno to.sie robi problem, dowiedzialem sie ze "hjundaj" accent ma podobna przeplywke na 5 pinow ale tego nowszego typu, czy.jest szansa zeby to.zgrywalo sie? Tam silnik 1.5 w tym accencie, komputer odczyta ta przeplywke?


Na górę
Post: sob sty 04, 2020 9:23 am 
Offline
1" - młody upalacz

Rejestracja: ndz paź 13, 2019 8:18 am
Posty: 12
Silnik: 1.6 16v
Model: Cabrio
Rok prod.: 1990
Znalazlem post I takie.same problemy wystepuja u mnie.
viewtopic.php?f=29&t=17126&hilit=Przeplywomierz

Wie ktos ktory to moze byc przewod? Tez wywala blad od przeplywki


Na górę
Post: sob sty 04, 2020 3:26 pm 
Offline
3" - błotołaz

Rejestracja: czw sty 22, 2009 4:05 pm
Posty: 1145
Lokalizacja: wawa
Ghost pisze:
W tym silniku mozna tylko wyblyskac kod bledu

To ciekawe :)
Wszystkie vitary i baleno które widziałem na oczy (oprócz tych najstarszych, z zapłonem sterowanym nie przez ecu) dawały się podłączyć do komputera i zeznawały co je boli.
Przepływomierz 5 pinowy ma zintegrowany pomiar temperatury powietrza. Równie dobrze można dać trzypinowy i osobny czujnik.
Problem jest najprawdopodobniej w zgnitym kabelku - ale którym, to Ci nie odpowiem ja ani żaden schemat ani serwisówka.
Może być problem z masą referencyjną, napięciem zasilania czujnika albo jego wyjściami.
Dlatego nawet jak wymienisz 100 innych super nowych przepływomierzy, to będzie padaczka.

Wszyscy święcie wierzą, że jak wsadzą nowy osprzęt do zaniedbanego otoczenia, to będzie cacy.
Ale wystaczy zaśniedziały styk na wtyczce, żeby komputer dostawał złe informacje i na ich podstawie źle sterował silnikiem.

ps.
A co ci "błyska" ta vitara?


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1 2 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 45 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl