suzuki.info.pl

Wszystko dookoła vitary i nie tylko (:
Dzisiaj jest pt kwie 19, 2024 9:46 pm

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
Post: ndz gru 20, 2020 8:30 pm 
Offline
1" - młody upalacz

Rejestracja: ndz maja 17, 2020 6:17 am
Posty: 12
Lokalizacja: Lublin
Silnik: 1.6 8v
Model: vitara softtop
Rok prod.: 1991
witam. Vitara 91 po swapie z gaźnika na monowtrysk. niby mechanik zrobił jak trzeba, tzn tak twierdzi.
1. miga powtarzalnie w kombinacji check engine. czy jest jakiś spis ilości mignięć co do błędu?
2. od startu ciągle kręci się wiatrak. czy tam przypadkiem nie jest wiskoza i po rozgrzaniu nie powinien się przestać kręcić wiatrak/lub zacząć w sytuacji odwrotnej? wskazówka dochodzi max do 1/³ wysokości. z nawiewów normalnie grzeje więc to chyba nie termostat.
3. samochód przejeżdża 200 km na pełny bak. spalanie wydaje mi się lekko przegięte :)
czy da się coś ustawić by tyle nie żłopał?

dziękuję.


Na górę
Post: pn gru 21, 2020 10:03 am 
Offline
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: śr lut 04, 2009 9:35 pm
Posty: 4485
Lokalizacja: Ursynów
Silnik: J20A
Model: Cabrio 2.0 JLX
Rok prod.: 1998
Ad1. - jest na forum informacja, wystarczy poszukac. Lub popularnej wyszukiwarce internetowej można wpisać "vitara samodiagnostyka"
Ad2. wiskoza do weryfikacji - jest sporo o tym na forum
Ad3. trzeba "coś" naprawić.

_________________
DantHe SVC 2.0 'Myszka Miki' + kilka cm do lansu :) Obrazek


Na górę
Post: pn gru 21, 2020 12:29 pm 
Offline
2" - starszy bagiennik
Awatar użytkownika

Rejestracja: pn cze 02, 2014 7:48 pm
Posty: 162
Lokalizacja: Wrocław
Silnik: J18A
Model: JLX
Rok prod.: 1992
Coraz bardziej podoba mi się to forum. Było, szukaj itp :D Odnośnie pkt 3 to odpowiedź jak najbardziej prawidłowa.


Na górę
Post: pn gru 21, 2020 3:17 pm 
Offline
1" - młody upalacz

Rejestracja: ndz maja 17, 2020 6:17 am
Posty: 12
Lokalizacja: Lublin
Silnik: 1.6 8v
Model: vitara softtop
Rok prod.: 1991
Vitara samodiagnoza. w sumie tego hasła akurat nie wpisałem.
coś naprawić w sensie coś więcej?:) szukajka wczoraj mnie nie polubiła więc stąd padło moje pytanie.
mechanik odpuścił więc zastanawiam się od początku co może być nie tak z tym spalaniem. czasami najprostszy strzał z biodra może naprowadzić gdyż szukamy problemu głębiej a rozwiązanie jest proste.
co do wiskozy, cieszę się że poniekąd w dobrym kierunku zdiagnozowalem. dzięki.


Na górę
Post: pn gru 21, 2020 4:25 pm 
Offline
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: śr lut 04, 2009 9:35 pm
Posty: 4485
Lokalizacja: Ursynów
Silnik: J20A
Model: Cabrio 2.0 JLX
Rok prod.: 1998
Zacznij od samodiagnostyki.

Skoro mechanik który robił swapa odpuścił to pewnie coś zabagnione. Jeśli zapłaciłeś za usługę przeróbki to domagaj się dokończenia roboty. Co to za mechanik który nie potrafi samodiagnostyki odczytać?
Jak miga check znaczy, że nie jest dobrze zrobione.

Będzie potrzebna szklana kula albo fusy po herbacie mechanika z ostatnich 666 dni...

_________________
DantHe SVC 2.0 'Myszka Miki' + kilka cm do lansu :) Obrazek


Na górę
Post: pn gru 21, 2020 4:46 pm 
Offline
1" - młody upalacz

Rejestracja: ndz maja 17, 2020 6:17 am
Posty: 12
Lokalizacja: Lublin
Silnik: 1.6 8v
Model: vitara softtop
Rok prod.: 1991
przetrzymał mi samochód pół roku. mam już dość tego zakładu więc dogadaliśmy się co do rozliczenia. stratny jestem ale już odpuściłem. na codzien w zyciu nerwowka to już tu chciałem jeździć jakkolwiek:)
co to za mechanik? tytuujacy się serwisem terenówek. w Lublinie innego nie znalazłem:)
ale nie o tym. wyczytałem tu na forum by zasłonić tektura wlot powietrza, co da mi info czy to wiskoza. no ale skoro się kręci już po starcie to raczej będzie to.
najbardziej boje się tego spalania. pewnie nie jest podłączony jakis wężyk podciśnienia albo inne cudo i wiecznie na ssaniu jedzie. i raczej na tym polegnę. chyba że ssanie wyłączy się jak silnik 90 osiągnie to wiskoza by problem rozwiązała
nic. będę kombinował :) na tą chwilę dzięki. biorę się dalej za czytanie wątków :)


Na górę
Post: pn gru 21, 2020 7:54 pm 
Offline
2" - starszy bagiennik
Awatar użytkownika

Rejestracja: pn cze 02, 2014 7:48 pm
Posty: 162
Lokalizacja: Wrocław
Silnik: J18A
Model: JLX
Rok prod.: 1992
Przydał by się schemacik instalacji. Jest tu na forum. Pod maską powinieneś mieć jedną lub dwie kostki co czasem są w gumowych czarnych "kondomach" :lol: . Zwierasz jeden z pinów do masy i dostajesz oczopląsu od mrugania kontrolki "check" Było tu opisane na forum bo sam kiedyś szportałem się jak płotka w podbieraku.


Na górę
Post: pn gru 21, 2020 8:57 pm 
Offline
1" - młody upalacz

Rejestracja: ndz maja 17, 2020 6:17 am
Posty: 12
Lokalizacja: Lublin
Silnik: 1.6 8v
Model: vitara softtop
Rok prod.: 1991
ta lampka mi już miga. mecho tak zostawił a ja z tym jeżdżę.
jutro zobaczę co to za błędy bo teraz jestem w trasie. mam nadzieję że nic powaznego.
ogólnie ma coś z obrotami ten samochód. czasami prycha, przydlawia go.. no ale jeździć się coś tam da.
przy odpalaniu od razu strzela obrotami ale chwilę potem się normuje do znośnych parametrów.


Na górę
Post: sob gru 26, 2020 2:19 pm 
Offline
1" - młody upalacz

Rejestracja: ndz maja 17, 2020 6:17 am
Posty: 12
Lokalizacja: Lublin
Silnik: 1.6 8v
Model: vitara softtop
Rok prod.: 1991
monyliza pisze:
Przydał by się schemacik instalacji. Jest tu na forum. Pod maską powinieneś mieć jedną lub dwie kostki co czasem są w gumowych czarnych "kondomach" :lol: . Zwierasz jeden z pinów do masy i dostajesz oczopląsu od mrugania kontrolki "check" Było tu opisane na forum bo sam kiedyś szportałem się jak płotka w podbieraku.
wg tabelki wyświetla 12 czyli brak błędów.
szukam w takim razie dalej. odpowiedzi były by szybsze gdyby nie to że moje posty są ręcznie akceptowane puki co :)

Wysłane z mojego XT1635-02 przy użyciu Tapatalka


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl